Загальнобібліотечні заходи   >   Бібліотека
<<< Повернутись
Переглядів: 69

01.10.2020

1-е   Освіта – основа інтелектуального, культурного, духовного, соціального, економічного розвитку суспільства та держави.
  Освіта ХХІ століття – це освіта для людини. Її стрижень – розвивальна, культуротворча домінанта, виховання відповідальної особистості, яка здатна до самоосвіти і саморозвитку, уміє використовувати набуті знання й уміння для творчого розв'язання проблем, критично мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію, прагне змінити на краще своє життя й життя своєї країни.
  Надто складно передбачити майбутнє наших дітей, покладаючи лише на школу завдання забезпечити їх знаннями на все життя. Нестабільність світу, інтенсивність соціально-економічних і технологічних змін зумовлюють потребу вчитися впродовж життя. Тому в сучасній школі на перший план ставиться не накопичення дитиною інформації, а засвоєння нею інтелектуальних технік, які є складовими культури і невід'ємною частиною змісту освіти. Епіцентром у навчанні має бути інтерес, розвиток пізнавальної активності школярів, формування в них позитивного ставлення до процесу і результатів своєї праці.
  Сучасний учитель постійно вдосконалює свою професійну майстерність, розуміє нові моделі навчальної програми, оновлює предметні й тематичні знання, опановує нові підходи до навчання і викладання. Завдання педагогів – розширити психолого-педагогічні знання та вдосконалити професійні вміння в побудові навчально-виховного процесу, створити інноваційний простір для формування інтелектуальної, соціально активної, творчої особистості, що володіє необхідними для самовизначення та успішної самореалізації ключовими та предметними компетентностями.
  Напередодні Дня працівників освіти, або Дня вчителя, яке відзначається у першу неділю жовтня, відділ документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка презентує віртуальну виставку "Мистецтво навчати". До вашої уваги пропонуються книги, присвячені розвитку освіти в Україні: актуальним проблемам теорії та практики, досвіду освітніх ініціатив Фінляндії, Великої Британії, Німеччини, США та ін.
  Видання адресовані широкому колу читачів: педагогам, студентам педагогічних спеціальностей вишів, батькам.
  Змінюймо освіту разом!

<<< Повернутись

© НВП "Армпроект", 2002-2020