Загальнобібліотечні заходи   >   Бібліотека

Сьогодні: 13.08.2020

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009
1   2   3  4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   
Докладніше >>>
Переглядів: 64

20.07.2020

 

  Шановні друзі! Пропонуємо ознайомитися з віртуальною виставкою "Святитель Русі-України – великий князь Київський – Володимир".
  Щороку 28 липня, в день пам'яті рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Київської Русі, в Україні на державному рівні відзначається православне свято – День хрещення Київської Русі-України. Великий Князь Київський Володимир – один із найвизначніших діячів європейського середньовіччя. У вітчизняну історію він увійшов передовсім як князь-воїн та князь-реформатор: суттєво розширив державні кордони і провів адміністративну та військову реформи, завдяки яким Русь стала могутньою централізованою державою. Найважливішою реформою Володимира Великого була релігійна: прийняття християнства та хрещення підвладних йому земель. Це дало змогу середньовічній Русі увійти до кола цивілізованих європейських держав. 

 

Докладніше >>>
Переглядів: 52

17.07.2020

 Пропонуємо ознайомитися з віртуальною виставкою "Професія – металург".
 Щорічно у третю неділю липня відзначається День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України.

Докладніше >>>
Переглядів: 98

17.07.2020

 У серії "З історії музичної культури Чернігівщини" бібліотекар відділу краєзнавства Людмила Студьоновапредставляє дивовижну історію (не)відомої оперної примадонни з Чернігова Ксенії Бельмас.


МОЄ МИСТЕЦТВО СПІВУ НАРОДИЛОСЯ В УКРАЇНСЬКОМУ ЧЕРНІГОВІ


  Революція 1917 року, яка охопила всю Російську імперію, принесла багато горя всім народам багатонаціональної країни. Докотилася ця подія й до України, до стародавнього Чернігова. На той час у місті проживала дворянська сім'я Бельмас із французьким корінням по батьківській гілці. Олександр Бельмас і його дружина загинули під час революційних подій. Їхня донька Ксенія, народжена в Чернігові 23 січня 1890 року, вижила.

Докладніше >>>
Переглядів: 111

16.07.2020

 Автографи часу

  Любителям біографічних романів поспішаємо повідомити про серію книг "Автографи часу".
  Багато письменників і літературознавців у різні часи писали про життєвий шлях та твори своїх колег. Інформаційно-книжкова викладка "Автографи часу" – це серія книжок про тих, чиї життя і творчість – непідвладна часові цінність. Читаючи романи із серії "Автографи часу", ми більше дізнаємося про такі постаті як Володимир Винниченко, Михайло Коцюбинський, Архип Тесленко, Василь Стефаник, Ольга Кобилянська, Григорій Сковорода, які піднесли українську літературу до світового рівня.

Докладніше >>>
Переглядів: 80

16.07.2020

  Шановні друзі! Пропонуємо ознайомитися з віртуальною виставкою "Чернігівщина туристична".
  Чернігівщина – один із прекрасних, цікавих і загадкових регіонів України. Багата історія тутешніх місць чудово доповнюється мальовничою природою та унікальними об'єктами архітектури, що мають велике значення для держави.

Докладніше >>>
Переглядів: 125

15.07.2020

16 липня – 30-та річниця проголошення Декларації про державний суверенітет України

  16 липня 1990 року.
  Народні депутати від Народної Ради Левко Горохівський, Олесь Шевченко, Левко Лук'яненко, Степан Хмара, Михайло Горинь, Богдан Ребрик, Ірина Калинець, В'ячеслав Чорновіл, Богдан Горинь, Генріх Алтунян після голосування за прийняття Декларації про суверенітет.

Докладніше >>>
Переглядів: 61

14.07.2020

  Шановні друзі! Пропонуємо ознайомитися з віртуальною виставкою "Інклюзивне навчання".
  Поширена думка, що інклюзивне навчання – це лише навчання дітей із певними діагнозами, захворюваннями, в тому числі з інвалідністю, у класах загальноосвітніх закладів освіти. Проте ця думка хибна.
  Кожна школа за своєю філософією повинна бути інклюзивною. Це означає готовність у будь-який час прийняти кожну дитину, прагнучи створити максимально сприятливе середовище для розвитку її потенціалу. Інклюзивне навчання – тема, з якої Нова українська школа отримує чи не найбільше запитань. Тому працівники відділу з гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка вирішили зробити окрему добірку книг із серії нклюзивне навчання" з відповідями на ці запитання. Виставку підготувала Олена Журман, бібліотекарка відділу документів із гуманітарних наук.

Докладніше >>>
Переглядів: 78

13.07.2020

 Сьогодні пропонуємо чергову цікавинку з серії "З історії музичної культури Чернігівщини" від бібліотекаря відділу краєзнавства Людмили Студьонової.


"Король тенорів" Олександр Мишуга у Чернігові

   Блискучий представник італійської школи бельканто з чисто українською задушевністю! Саме таким увійшов в історію української музичної культури Олександр Пилипович Мишуга. Він народився на Львівщині 20 червня 1853 року. Навчався у гімназії та вчительській семінарії. Підспівував у церковному хорі і мріяв стати професійним співаком. 1878 року Олександра представили відомому у Львові професору консерваторії Валерію Висоцькому, і мрія юнака почала збуватися. За два роки він успішно дебютує на сцені львівської опери у виставі "Страшний двір" композитора Станіслава Монюшка. Справжня кар'єра співака розпочалася в Італії. Прихильники таланту Мишуги вдома зібрали йому значну суму грошей, аби він виїхав до Мілана.

Докладніше >>>
Переглядів: 64

10.07.2020

   12 липня – день народження юриста, літературознавця, музейника, молодшої доньки класика української літератури Михайла Коцюбинського – Ірини Коцюбинської. З цієї нагоди завідувачка відділу краєзнавства Ірина Каганова підготувала віртуальну книжково-інформаційну виставку "Ірина Коцюбинська: лінії долі молодшої доньки письменника-класика". 

Докладніше >>>
Переглядів: 78

10.07.2020

 Петро Погребняк – учений зі світовим ім'ям

10 липня виповнюється 120 років від дня народження Петра Степановича Погребняка – українського вченого-лісівника і ґрунтознавця, доктора географічних наук, професора Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, професора кафедри лісівництва Української сільськогосподарської академії (Національний університет біоресурсів і природокористування України), академіка та віцепрезидента АН УРСР.

© НВП "Армпроект", 2002-2020