Загальнобібліотечні заходи   >   Бібліотека

Сьогодні: 15.08.2020

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009
1   2   3   4  5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   
Докладніше >>>
Переглядів: 135

15.07.2020

16 липня – 30-та річниця проголошення Декларації про державний суверенітет України

  16 липня 1990 року.
  Народні депутати від Народної Ради Левко Горохівський, Олесь Шевченко, Левко Лук'яненко, Степан Хмара, Михайло Горинь, Богдан Ребрик, Ірина Калинець, В'ячеслав Чорновіл, Богдан Горинь, Генріх Алтунян після голосування за прийняття Декларації про суверенітет.

Докладніше >>>
Переглядів: 68

14.07.2020

  Шановні друзі! Пропонуємо ознайомитися з віртуальною виставкою "Інклюзивне навчання".
  Поширена думка, що інклюзивне навчання – це лише навчання дітей із певними діагнозами, захворюваннями, в тому числі з інвалідністю, у класах загальноосвітніх закладів освіти. Проте ця думка хибна.
  Кожна школа за своєю філософією повинна бути інклюзивною. Це означає готовність у будь-який час прийняти кожну дитину, прагнучи створити максимально сприятливе середовище для розвитку її потенціалу. Інклюзивне навчання – тема, з якої Нова українська школа отримує чи не найбільше запитань. Тому працівники відділу з гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка вирішили зробити окрему добірку книг із серії нклюзивне навчання" з відповідями на ці запитання. Виставку підготувала Олена Журман, бібліотекарка відділу документів із гуманітарних наук.

Докладніше >>>
Переглядів: 81

13.07.2020

 Сьогодні пропонуємо чергову цікавинку з серії "З історії музичної культури Чернігівщини" від бібліотекаря відділу краєзнавства Людмили Студьонової.


"Король тенорів" Олександр Мишуга у Чернігові

   Блискучий представник італійської школи бельканто з чисто українською задушевністю! Саме таким увійшов в історію української музичної культури Олександр Пилипович Мишуга. Він народився на Львівщині 20 червня 1853 року. Навчався у гімназії та вчительській семінарії. Підспівував у церковному хорі і мріяв стати професійним співаком. 1878 року Олександра представили відомому у Львові професору консерваторії Валерію Висоцькому, і мрія юнака почала збуватися. За два роки він успішно дебютує на сцені львівської опери у виставі "Страшний двір" композитора Станіслава Монюшка. Справжня кар'єра співака розпочалася в Італії. Прихильники таланту Мишуги вдома зібрали йому значну суму грошей, аби він виїхав до Мілана.

Докладніше >>>
Переглядів: 70

10.07.2020

   12 липня – день народження юриста, літературознавця, музейника, молодшої доньки класика української літератури Михайла Коцюбинського – Ірини Коцюбинської. З цієї нагоди завідувачка відділу краєзнавства Ірина Каганова підготувала віртуальну книжково-інформаційну виставку "Ірина Коцюбинська: лінії долі молодшої доньки письменника-класика". 

Докладніше >>>
Переглядів: 82

10.07.2020

 Петро Погребняк – учений зі світовим ім'ям

10 липня виповнюється 120 років від дня народження Петра Степановича Погребняка – українського вченого-лісівника і ґрунтознавця, доктора географічних наук, професора Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, професора кафедри лісівництва Української сільськогосподарської академії (Національний університет біоресурсів і природокористування України), академіка та віцепрезидента АН УРСР.

Докладніше >>>
Переглядів: 133

10.07.2020

Бібліотека Короленка під час карантину працює в режимі онлайн
  Хоча вже четвертий місяць Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка перебуває на карантині, але залишається корисною для користувачів. Книгозбірня пропонує скористатися доступом до бібліотечних онлайн-ресурсів та отримати онлайн-послуги.

Докладніше >>>
Переглядів: 105

10.07.2020

  Педагогічна концепція музичного виховання Карла Орфа

  Часто вважають, що музику вивчають лише для того, аби в майбутньому стати музикантом-професіоналом. Але німецький композитор, музикознавець, педагог, член Баварської академії мистецтв Карл Орф (10.07.1895–29.03.1982) вважав, що елементарна музична грамотність необхідна кожному. Адже музика здатна допомогти в роздумах, зняти напруження, може сприяти вивченню іноземних мов чи математики, додасть натхнення та активізує уяву… Потрібно лише своєчасно обережно допомогти дитині зазирнути за двері, де живе Музика. Тоді людина навчиться не лише слухати, а й чути.

Докладніше >>>
Переглядів: 79

09.07.2020

  Пропонуємо ознайомитися з новою віртуальною книжковою виставкою "Магічна сила обрядових пісень. Свято Івана Купала".
  Івана Купала – свято літнього сонцестояння, яке відзначали 24 червня за старим (7 липня – за новим) стилем. Це свято символізує народження літнього сонця – Купала. А от звідки взялося ім'я Іван у язичницького божества Купала, може відповісти історія християнської церкви. Саме в IV ст. цей день вона проголосила святом народження Івана Хрестителя – предтечі Ісуса Христа. Внаслідок християнізації у святі язичницьке найменування "Купала" поєдналося з християнським "Івана". На території України впродовж багатьох століть купальські звичаї змінювалися, завжди мали локальні відмінності, не скрізь однаково збереглися – найбільше на Поліссі як одній із архаїчних зон слов'янського світу.
Купальські пісні – обрядові пісні, які співали на Івана Купала біля ритуального вогнища. Уривки деяких із тих, що дійшли до нас, сакральні і виявляють тісний зв'язок із давніми віруваннями, за якими цей день вважався шлюбом води й сонця (Лади з Купалом).

Докладніше >>>
Переглядів: 43

08.07.2020

  Пропонуємо ознайомитися з новою віртуальною книжковою виставкою "Книги з ароматом шоколаду". Шоколад підкорив своїм смаком увесь світ. Шоколад – завжди гарна ідея! Навіть тоді, коли мова йде про книги, адже у світі так багато історій із шоколадним присмаком… Гіркота, інтрига, ніжність, насолода, таємниця, політ – основи філософії шоколаду, які й відбуваються в житті, й відображуються в художній літературі.
  Тому влаштуймо невелику книжково-шоколадну дегустацію!
  Виставку підготувала Анастасія Ширманова, бібліотекар науково-методичного відділу.

Докладніше >>>
Переглядів: 69

07.07.2020

  В Україні 7 липня визначено Днем працівника природно-заповідної справи. Завдяки роботі професіоналів у цій сфері зберігається й відновлюється біологічне і ландшафтне різноманіття, розвиваються території та об'єкти природно-заповідного фонду України. До цієї дати пропонуємо віртуальну книжкову виставку "Заповідна Україна", на якій представлені книги, статті з періодичних видань про природно-заповідні території України.
  Виставку підготувала Наталя Карбовська, завідувачка відділу документів з економічної, технічної та природничої літератури.

© НВП "Армпроект", 2002-2020