Загальнобібліотечні заходи   >   Бібліотека

Сьогодні: 31.10.2020

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009
1   2   3   4   5  6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   
Докладніше >>>
Переглядів: 80

11.09.2020

Онлайн-грамота
  "Покрокова інструкція з оплати комунальних послуг у Приват24"

  У кожної дорослої людини виникає необхідність оплачувати житлово-комунальні послуги. Всі ці платежі створюють нам зайві клопоти і незручності (багато часу витрачаємо на черги до кас, пошук банку, термінала самообслуговування).
  Аби уникнути всіх цих незручностей, пропонуємо вам сервіс, за допомогою якого ви зможете сплатити ваші рахунки за комунальні послуги не виходячи з дому чи не покидаючи робоче місце.
  Для здійснення онлайн-оплат потрібен тільки інтернет, комп'ютер чи телефон.

Докладніше >>>
Переглядів: 195

01.09.2020

Видатні чернігівці. Творчий портрет Василя Нечепи


  Говорити про цього митця можна безкінечно, перераховувати його заслуги і діяння – дуже довго, а полічити всі його концерти та виступи – просто нереально.
  Народний артист України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка, український кобзар, лірник, народний співак, активний дослідник та просвітник, поборник української національної ідеї та самоусвідомлення, ревний охоронець нашого традиційного музичного мистецтва, що бере свої корені із сивої давнини… Так, це все – Василь Нечепа, про котрого і буде п'ята історія циклу "Видатні чернігівці".

Докладніше >>>
Переглядів: 178

01.09.2020

2 ВЕРЕСНЯ 1945-ГО РОКУ ЗАВЕРШИЛАСЯ ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА – НАЙБІЛЬША ТРАГЕДІЯ ХХ СТОЛІТТЯ

  Після капітуляції Німеччини 9 травня 1945 р. Друга світова війна ще майже чотири місяці продовжувалася з союзницею Берліну – Японією. 

Докладніше >>>
Переглядів: 175

01.09.2020

   2 вересня 1945 року, 75 років тому, завершилася Друга світова війна. Представники союзних держав – США, Великої Британії, СРСР – на лінкорі "Міссурі" підписали  акт про капітуляцію  Японії.  Від імені СРСР  акт підписав Кузьма Дерев’янко, українець з Уманщини,
  До цієї  історичної дати працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської  обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Г.  Короленка підготували книжкову виставку "Перемога над нацизмом у Другій світовій війні: чернігівці і Чернігівщина".
  Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області, стисло розкрив  цю тему, розповів про події вересня 1945 року, внесок і втрати нашого народу й наших земляків у тій жахливій війні. 

Докладніше >>>
Переглядів: 212

30.08.2020

Поети фестивалили – за мить до вересня


   У передостанній день літа просто неба біля Чернігівської обласної універсальної бібліотеки ім. В. Г. Короленка іскрився-промінився ІV Всеукраїнський поетичний фестиваль "Дотиком душі". Святковому настроєві сприяло все: урочиста атмосфера, гарна музика й навіть погода – тепла, безхмарна, сонячна.
   Модератор і ведуча заходу Наталія Утиро представила присутнім почесну колегію, до складу якої увійшли провідний спеціаліст Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Тетяна Луцай; директор Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко; завідувач кафедри мов і методики їх викладання Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т. Г. Шевченка, кандидат педагогічних наук, доцент, голова Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки "Конгрес літераторів України" Олена Мамчич; голова Чернігівської обласної організації Національної спілки письменників України Ганна Арсенич-Баран; головний редактор журналу "Літературний Чернігів" Михайло Ткач.

Докладніше >>>
Переглядів: 166

28.08.2020

До Дня пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України відділ краєзнавства пропонує інформаційне повідомлення

 

"Я тут потрібний": чернігівські воїни – захисники
територіальної цілісності України

 

  Спочатку був Майдан у Києві, де зібралися тисячі людей, аби висловити свій протест проти дій президента України Віктора Януковича, який 29 листопада 2013 року не підписав у Вільнюсі Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом на саміті "Східного партнерства". Хоча раніше і він, і народні депутати від "Партії регіонів" з екранів телевізорів, газетних шпальт проголошували європейський вибір нашої держави, бажане членство України в НАТО. Київський, або Європейський, як тоді назвали Майдан, знайшов відгук у інших українських містах, у тому числі й у Чернігові, де також відбувалися масові протести.

 

Докладніше >>>
Переглядів: 222

28.08.2020

Віртуальний книжковий огляд

на допомогу креативним вчителям НУШ (нової української школи)

"Як говорити з дітьми про мистецтво. Книги. Топ-5+"

 

  Відгомоніли та відбешкетували літні канікули, біля порогу вже вичікувально походжає осінь, випрасовуючи вишиванки та лаштуючи на хвостиках бантики, а отже – скоро в школу. Тож до нового навчального сезону ми підібрали топ-5+ (з хвостиком) книг, які будуть корисними у знайомстві з одним із найскладніших для викладання, пояснення та розуміння уроків – мистецтва. Бо ж, приміром, з математикою чи навіть літературою все більш-менш ясно. Але мистецтво – штука особисто-сприймальна та світоглядно-формувальна: неправильний фундамент (або ж його відсутність – і таке буває) зводить нанівець усі подальші потуги.

 

Докладніше >>>
Переглядів: 206

27.08.2020

  Із серії "З історії музичної культури Чернігівщини" від бібліотекаря відділу краєзнавства Людмили Студьонової.


Муза Михайла Врубеля:
оперна співачка Надія Забіла


  Спочатку корисним буде знайомство з генеалогічним деревом родини Забіл. Забіли, або, як їх називали, Забєли, ведуть своє походження від древнього роду, відомого в історії України та Чернігівщини з початку ХVІ століття. У ХІХ сторіччі прізвище Забіла (Забєла) набуває широкої популярності у художніх колах.

Докладніше >>>
Переглядів: 182

26.08.2020

  Головним скарбом життя, найбільшою цінністю для людини є здоров'я. Як кажуть у народі: "Здоров'я не можна купити ні за які гроші".
  Стан здоров'я людини залежить на 20% від спадковості, на 10% – від рівня розвитку медицини, на 20% – від стану довкілля, на 50% – від способу життя.
  Ні лікарі, ні державні програми не зроблять людину здоровою. Подбати про здоров'я, про стан свого організму може тільки сама людина. Академік Микола Амосов стверджував: "Щоб бути здоровим, потрібні власні зусилля, постійні і значні. Замінити їх не можна нічим". 

Докладніше >>>
Переглядів: 178

26.08.2020

thumb-newsDocument-531x375-3005   26 серпня Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка, в солідарності з вдячним українським народом, долучилася до Всеукраїнської акції "Сонях пам’яті", яка приурочена до Дня пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, що відзначається 29 серпня.
  Акція має на меті вшанування пам’яті захисників України, патріотичне виховання молоді та сприяння усвідомленню українським суспільством ціни незалежності, необхідності захисту нашої держави та необхідності гідного вшанування пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

© НВП "Армпроект", 2002-2020