Загальнобібліотечні заходи   >   Бібліотека

Сьогодні: 06.07.2020

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009
1   2   3   4   5   6  7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   
Докладніше >>>
Переглядів: 58

22.04.2020

Шановні друзі!

  Пропонуємо ознайомитися з новими віртуальними книжковими виставками: "СВІТ ФАНТАСТИКИ СЕРГІЯ ДЯЧЕНКА", яку підготувала Наталія Лаврентьєва, бібліотекар відділу абонемента; "МИТРОПОЛИТ АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ (1865–1944 рр.)", яку підготувала Юлія Чирка, провідний бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук; "СІМЕЙНА САГА: КРАЩІ КНИГИ ПРО ХИТРОСПЛЕТІННЯ ЛЮДСЬКИХ ДОЛЬ", яку підготувала Оксана Плаунова, головний бібліограф відділу наукової інформації і бібліографії; "НОВИНКИ УКРАЇНСЬКОЇ ФАНТАСТИКИ", яку підготувала Ірина Розумій, бібліограф відділу наукової інформації та бібліографії.

Докладніше >>>
Переглядів: 144

22.04.2020

 

ПОДАРУНОК БІБЛІОТЕЦІ

  Щойно вийшла з друку третя книга "Літопис доль та днів минулих. Про бойові нагороди воїнів-земляків" у двох частинах, присвячена 75-річчю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Укладачі двотомника, журналістка Ганна Григорівна Адруг-Дараган і голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України Андрій Леонідович Курданов, працюючи з архівними документами, розкрили важкі й драматичні військові долі, які інколи були незвичайними. Тому перша частина третьої книги "Літопису" розпочинається розділом "Фронтовики – незвичайні долі". Цінність його полягає в тому, що укладачі нічого не вигадують. Вони наводять нагородні листи, зміст яких стискає від болю серце, а у жилах стигне кров.

Докладніше >>>
Переглядів: 72

18.04.2020

  18 квітня відбувся онлайн-турнір "Kahoot Tornament" (FLEX та центр "Вікно в Америку" Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка).

Докладніше >>>
Переглядів: 166

17.04.2020

БОРИСОГЛІБСЬКИЙ СОБОР У ЧЕРНІГОВІ

  Тривале князювання Давида Святославича, внука Ярослава Мудрого, було неспокійним для Чернігівської землі. Але князь, людина поміркована і врівноважена, з миролюбним характером все життя своє поклав на благоустрій Чернігівського князівства. У 1120 році Давид Святославич втратив сина Ростислава. У пам’ять про нього і з поваги до святих князів, братів Бориса і Гліба, молодших синів Володимира Святославича, вбитих своїм старшим братом Святополком, князь розпочав спорудження храму, який нині відомий у Чернігові як Борисоглібський собор. Роботу було завершено напередодні смерті Давида Святославича. Князь наказав спорудити у соборі усипальницю для себе. Він помер 1 серпня 1123 року. Панахиду по великому князю відслужили у Спаському соборі, а поховали у спорудженому ним Борисоглібському храмі.

Докладніше >>>
Переглядів: 164

16.04.2020

Всесвітній день Землі


  Бог пробачає завжди, людина – іноді, природа – ніколи.
Приказка

   Сьогодні збереження життя на Землі вимагає від нас почуття загальної відповідальності. Тенденції останніх десятиліть наочно переконують, що сучасний світ опинився на межі катастрофи. Руйнівні урагани, повені, буревії, забруднення повітря, ґрунту та води, знищення величезної кількості представників тваринного та рослинного світу, загрозлива тенденція кліматичних змін – все це говорить про те, що людство постало перед дилемою: або воно змінить своє ставлення до природи, або незабаром перестане існувати. Щоб пробудити приспану пильність людства, спонукати його до негайних дій започатковані Всесвітній день Землі та український День охорони навколишнього середовища (День довкілля).

Докладніше >>>
Переглядів: 161

13.04.2020

Екологічні наслідки випалювання сухої трави

  Щороку, навесні та восени, порушники чинного законодавства вдаються до спалювання сухої трави. Ігнорування громадянами правил пожежної безпеки під час спалюванні сміття і сухої рослинності, необережне поводження з вогнем під час перебування на відкритих територіях та у лісопаркових масивах призводить до різкого зростання кількості пожеж в екосистемах. Спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, пошкодження нижніх частин дерев, кущів та верхніх частин коріння, загрожувати знищенню будівель та споруд.

Докладніше >>>
Переглядів: 52

10.04.2020

Шановні друзі!

  Пропонуємо ознайомитися з новими віртуальними книжковими виставками: "БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ" (До Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських  концтаборів), яку підготувала Юлія Чирка, провідний бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук; "ВСЕСВІТ НА ДОЛОНІ", яку підготувала Наталя Карбовська, завідувачка відділу документів з технічної, економічної, природничої та сільськогосподарської літератури; "СЕКРЕТ ПОПУЛЯРНОСТІ СВІТЛАНИ ТАЛАН", яку підготувала Наталія Лаврентьєва, бібліотекар відділу абонемента.

Докладніше >>>
Переглядів: 170

09.04.2020

Україна – космічна держава

  За рішенням Міжнародної авіаційної федерації 12 квітня відзначається як Всесвітній день авіації та космонавтики. В Україні це професійне свято має назву День працівників ракетно-космічної галузі України і закріплене Указом Президента України від 13 березня 1997 року.

Докладніше >>>
Переглядів: 162

09.04.2020

ЧОМУ ОБУРИВСЯ СЕРГІЙ ЄФРЕМОВ

  Сергій Олександрович Єфремов працював над четвертим томом академічного видання творів Тараса Шевченка. Текст "Щоденника" важливо було звірити з оригіналом, який зберігався у Чернігівському музеї Тарновського. Однак Валентин Андрійович Шугаєвський (за словами Єфремова – інтриган), тодішній завідувач історичного відділу музею "відмовив комуніста, що завідує музеєм – "дать вежливый и уклончивый ответ". А слідом дехто Сологуб із Народного комісаріату освіти вимагав телеграмою прислати до Чернігова представника Академії з коректурою, бо "Щоденник" цінний експонат, і музей не може його передати.

Докладніше >>>
Переглядів: 93

09.04.2020

 9 квітня відбулося перше засідання клубу "Deutsch mit Spass" у режимі онлайн (відділ документів іноземними мовами Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка).

© НВП "Армпроект", 2002-2020