Загальнобібліотечні заходи   >   Бібліотека
<<< Повернутись
Переглядів: 94

23.02.2021

  Етер "Бібліотайм"  

"Анексована Батьківщина"


result_1   26 лютого 2020 року Президент Володимир Зеленський заявив про підписання указу про встановлення 26 лютого в Україні Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як щорічної пам'ятної дати.
  Напередодні цієї пам'ятної дати в Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбувся етер "Бібліотайм" з кандидатом історичних наук, доцентом, завідувачем кафедри загальнонаукових, соціальних та поведінкових дисциплін Чернігівського інституту імені Героїв Крут ПрАТ "ВНЗ "МАУП" Павлом Ямпольцем.
  Крим – це біль кожного українця-патріота. РФ працювала над анексією Криму системно багато років. Це довга професійна операція, яку розпочали втілювати в життя ще в 90-х. Росія використовувала багато інструментів. Наприклад: неймовірне насичення Криму російськими організаціями; культурна, економічна експансія; культивація "недовіри до України", "неспроможності України", "штучності держави України"; штучне розділення кримських татар і слов'ян; штучне розділення слов'ян на групи; розповсюдження й підтримка з боку РФ парамілітарних формувань; проникнення у структуру правоохоронних органів України в АР Крим російських агентів. Усе це працювало системно і комплексно.
  26 лютого під стінами Верховної Ради АРК паралельно відбулися дві акції: проукраїнський мітинг, організований Меджлісом кримськотатарського народу, що зібрав до 10 тисяч учасників, та проросійський чисельністю близько 7 тис. осіб, ініціатором якого стала партія "Руська єдність". Через незадовільні заходи безпеки, вжиті правоохоронцями, між проукраїнськими та проросійськими учасниками мітингів сталися сутички, в результаті чого загинули дві людини. Проросійський мітинг був відтіснений до внутрішнього двору кримської Верховної Ради, а призначена днем раніше сесія парламенту – скасована. Наступного дня озброєні російські спецпризначенці захопили будівлю Верховної Ради АРК.
  Посилаючись на літературу, яка надійшла до бібліотеки за цей період, бібліотекар Надія Заваліна вже традиційно для формату етеру поставила співрозмовникові декілька запитань. А саме:
  1. Як формувався кримський рух спротиву 2014 року?
  2. Як насправді Крим опинився під контролем Росії та чим це обернулося для його мешканців? Хто допомагав у цьому російським силам?
  3. Які методи застосовували російські спецслужби й силовики щодо мирних громадян на півострові?
  4. Як через російську анексію півострова руйнувалися кримські родини, долі та життя? Що примушувало кримчан покидати свої домівки?
  5. Міфи, пов'язані з тим, що "Хрущов свого часу подарував Крим Україні", "КримНаш", "Крим завжди належав Росії" тощо. Прокоментуйте.
  6. Крим повернеться під контроль України? Як ви гадаєте?
  7. Ваша оцінка як історика стосовно анексії Кримського півострова?
  Підсумовуючи сказане, треба зазначити, що 2014 року в України (і в певному розумінні – в усього світу) був украдений не просто Кримський півострів. Украли тисячолітню історію, що стала для Росії черговим символом її імперського статусу.
  І, як пишуть авторки книги Анна Андрієвська та Олена Халімон "Люди "сірої зони" свідки російської анексії Криму", "Ці історії потрібні нам, сучасникам, для усвідомлення повної інформації про ситуацію. Ці історії потрібні нашим нащадкам, щоб через певний проміжок часу зрадників та героїв не поміняли місцями на догоду чимось політичним чи особистим інтересам. Для росіян Крим не рідна земля. Страхи пов'язані з тим, що чим довше Крим буде окупований, то більше його будуть знищувати. Є надія, що одного дня військові, поліція і адміністрація росіян зникнуть з півострова. І тоді розпочнеться налагодження мирного життя й відновлення Криму після цієї сарани, яка поїдає нашу батьківщину".

   Інформацію підготувала Надія Заваліна,

  бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук

<<< Повернутись

© НВП "Армпроект", 2002-2021