Загальнобібліотечні заходи   >   Бібліотека

Сьогодні: 06.03.2021

2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009
1   2   3   4   5   6  7   8   9   10   
Докладніше >>>
Переглядів: 131

08.02.2021

 Мріємо про літо

 

  За вікнами лютий, падає сніг, морозно. А в нашій оселі тепло та затишно. Чому би нам з вами не помріяти про спекотне літо, яскраве сонечко і теплий вітерець, коли вся природа оживає… А допоможе нам у цьому ось така незвичайна книга, і назва її – "Комахи". Чому книга незвичайна? Тому що картинки в ній тривимірні. А ще ми з вами почуємо звуки дикої природи. Отже, починаємо слухати книгу.

Докладніше >>>
Переглядів: 10

08.02.2021

Вацлав Гавел (1936–2011) –

політичний діяч, письменник та драматург 

  Вацлав Гавел народився 5 жовтня 1936 року у Празі. Його сім'я була багатою та впливовою. Дід хлопчика побудував у столиці цілу імперію, куди входили кіностудії, ресторани й житлові будинки. Численне нерухоме майно сім'ї примножив і батько, який разом із братом займався будівництвом (за матеріалами 24smi, Javalibre, Yakaboo). Родичі Гавела по материнській лінії теж були людьми непростими: дід редагував газету і займав дипломатичний пост в австро-угорському посольстві, а пізніше став міністром пропаганди.

Докладніше >>>
Переглядів: 79

07.02.2021

  7 лютого відбулася онлайн-презентація книги Ірини Скібенко "Nina and Eve. First Тrip to the Sea".
  Маленькі учасники змогли вирушити в захопливу подорож разом з головними героями книги, а також покращити свої знання англійської. Діти з авторкою прочитали й переклали декілька розділів книги, виконали різноманітні вправи та гарно провели час.

Докладніше >>>
Переглядів: 122

06.02.2021

  6 лютого у великій читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка вперше після довгої перерви у зв'язку з карантином зібралися учасники поетичного бібліопростору "А+". А коли точніше – учасниці, бо на захід цього разу завітали тільки чарівні пані. Проте – ні. Один чоловік таки був. Людмила Ковальчук прийшла на зустріч із маленьким синочком Дмитриком, який додав усім гарного настрою і навіть прочитав чудового вірша про маму. А завершив свій виступ побажанням-засівалкою.
  Ведуча Наталія Утиро привітала всіх з поверненням до творчого поетичного спілкування. Поетки щиро усміхалися, а їхні очі сяяли радістю! Бо одна справа – бачитися в Інтернеті, й зовсім інша – отак от, віч-на-віч.
  Тема зустрічі – "Поезія лютневої заметілі". За вікном – мороз і сніг, а в залі – тепло й затишно… На екрані – чудові зимові пейзажі, звучить притишена ніжна музика.

Докладніше >>>
Переглядів: 102

04.02.2021

  4 лютого відзначається Міжнародний день загальнолюдського братерства.
  Це перший рік, коли відзначається День братерства, після того як ООН ухвалила резолюцію та закликала мобілізувати зусилля людської міжнародної спільноти для підтримки культури миру, інтеграції, взаєморозуміння й солідарності.

Докладніше >>>
Переглядів: 101

04.02.2021

Болото як важлива частина екосистеми

  50 років тому, 2 лютого 1971 року, в іранському місті Рамсар була підписана Конвенція з водно-болотних угідь міжнародного значення як середовища перебування водоплавних птахів. Початковою метою Конвенції було зберігання водно-болотних угідь як середовища для водоплавних птахів. З часом мета стала ширшою, і нині вона охоплює всі аспекти збереження та збалансованого використання водно-болотних екосистем.
  Щорічно 2 лютого у світі відзначається День водно-болотних угідь. Основна мета відзначення Всесвітнього дня ВБУ – підвищення обізнаності людей щодо важливості цих природних середовищ у нашому житті.

Докладніше >>>
Переглядів: 244

04.02.2021

"Я в серці маю те, що не вмирає"
(до 150-річчя від дня народження Лесі Українки)

  Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка) – видатна українська письменниця, поетеса, перекладачка, громадська діячка.
  Леся Українка писала в жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Також працювала в ділянці фольклористики (220 народних мелодій записано з її голосу) та брала активну участь в українському національному русі.
  Відома завдяки своїм збіркам поезій "На крилах пісень""Думи і мрії""Відгуки"; поемам "Давня казка""Одно слово""Одержима"; драмам-поемам "Кассандра""В катакомбах""Лісова пісня""Камінний господар""Бояриня".
  25 лютого виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки. З нагоди цієї вагомої дати відділ абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка створив відео про видатну українку. Отже, дивіться і дізнавайтеся нове про цю горду й незламну людину, гідну доньку України. Бо, виявляється, у грудях сильної жінки може битися ніжне та вразливе серце…

Докладніше >>>
Переглядів: 12

03.02.2021

Участь в онлайн-конференції "Щодо дотримання законодавства під час передачі закладів культури у комунальну власність територіальних громад"

  Директорка Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко взяла участь в онлайн-конференції "Щодо дотримання законодавства під час передачі закладів культури у комунальну власність територіальних громад", яку провів Департамент культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації з керівниками відділів та управлінь культури і туризму райдержадміністрацій, міських рад та об'єднаних територіальних громад. У ході конференції розглядалися питання дотримання законодавства під час передачі закладів культури у комунальну власність територіальних громад та функціонування бібліотек відповідно до державних і соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні.

Докладніше >>>
Переглядів: 64

01.02.2021

Фундатор української історико-правової науки
  (до 155-річчя від дня народження Миколи Прокоповича Василенка)


  У лютому 2021-го виповнюється 155 років від дня народження Миколи Василенка – талановитого вченого, видатного історика держави та права, політичного і громадського діяча, ініціатора ідеї створення Національної академії наук та її другого президента.

  Микола Прокопович Василенко народився 2 лютого 1866 року в селі Есмань Глухівського повіту на Чернігівщині (нині селище Червоне Глухівського району Сумської області) в сім'ї дрібного службовця.

Докладніше >>>
Переглядів: 111

01.02.2021

  Наприкінці 2020 року серія біобібліографічних покажчиків "Історики та краєзнавці Чернігівщини", започаткована 2003 року ОУНБ імені В. Г. Короленка й Чернігівською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України, поповнилася черговим посібником.

© НВП "Армпроект", 2002-2021