Загальнобібліотечні заходи   >   Бібліотека

Сьогодні: 06.03.2021

2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009
1   2   3   4   5   6   7  8   9   10   
Докладніше >>>
Переглядів: 7

01.02.2021

Клод Моне (1840–1926) –

французький живописець, один із засновників імпресіонізму

 

  Клод Оскар Моне народився 14 листопада 1840 р. в родині бакалійника в Парижі, але юність провів у Нормандії в місті Гавр, куди його сім'я переїхала 1845 року. Там Клод з дитячих років займався малюванням і навіть заробляв на цьому – карикатури в його виконанні досить добре продавалися в бакалійній крамниці батька (за матеріалами Dovidka, Calendate, Biograpy, Rulit).
  У 20 років Моне призвали до армії. Він служив в Алжирі, але не минуло і двох років, як майбутній художник заразився черевним тифом і завдяки втручанню тітки був демобілізований. Повернувшись до Франції, Клод вступив до університету, проте був незадоволений підходом до викладання і навчання й залишив його, перейшовши до студії живопису, організованої Шарлем Глейру. Ця студія звела Клода Моне з такими художниками як Ренуар, Сіслей, Базиль. У них він знайшов однодумців у мистецтві і разом з ними склав центр зародження імпресіонізму.

Докладніше >>>
Переглядів: 33

30.01.2021

  30 січня відбулася зустріч "5 кроків до вищої освіти у США" (центр "Вікно в Америку" Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка).
  Представник консультативного центру мережі EducationUSA Дмитро Лукашенко розповів про 5 кроків до навчання в США, особливості вступу до університетів і коледжів та можливості отримання фінансової допомоги для навчання в США.

Докладніше >>>
Переглядів: 203

29.01.2021

Календар правових дат
  Лютий

 

  Ніби нещодавно ми відзначали Новоріччя та Різдво, тішилися народними обрядами на Маланки й Василя, святили воду на Водохреще, а вже почався відлік лютого – останнього місяця зими. Народна мудрість говорить: "Лютневий сніг весною пахне".
  Лютий 2021 року буде особливим, оскільки розпочнеться він у понеділок, а закінчиться в неділю.
  Останній місяць зими підготував для нас низку особливих свят і пам'ятних дат. У лютому ми відзначаємо релігійне свято – Стрітення Господнє, День святого Валентина, чекаємо пророцтва стосовно весни в День бабака, зустрічаємо китайський Новий рік… Також є лютневі дати, пов'язані з процесом державотворення та правами громадянина.
  Календар правових дат у лютому включає дати, де головна увага зосереджена на вихованні поваги до державних символів України, рідної мови, вшануванні пам'яті загиблих Героїв Небесної Сотні, громадян України, які виконували військовий обов'язок на території інших держав, захисті прав і свобод громадян тощо. Дати, наведені в календарі, – це знаменні дати, офіційно проголошені ООН, а також дні, що визнані неурядовими організаціями. До кожної дати подано коротку інформацію про подію.

Докладніше >>>
Переглядів: 120

29.01.2021

  Напередодні Нового року Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка запропонувала всім охочим поділитися цікавими історіями, пов'язаними з бібліотекою, та отримати за це чудові подарунки – бібліокалендарі на 2021 рік зі світлинами чарівних бібліофей, що працюють у нашій книгозбірні.
  А нині настав час вітати переможців! Ними стали Тетяна Тимошенко, Алла Прищенко та Сергій Куриленко. Щиро дякуємо вам, шановні, за активність, підтримку нашої креативної ідеї і теплі відгуки про бібліотеку взагалі й Чернігівську ОУНБ ім. В. Г. Короленка зокрема.

Докладніше >>>
Переглядів: 107

29.01.2021

Ретрочитальня
  Байкар та романтик Євген Гребінка


  Євген Павлович Гребінка прожив коротке життя – лише 36 років. Та за недовгий вік він устиг зробити собі ім'я в українській літературі, створивши поетичні та прозаїчні шедеври. За 15 років літературної діяльності Гребінка надрукував понад 50 повістей, романів і оповідань. Упродовж 1830-х – початку 1840-х років Є. Гребінка, разом із Г. Квіткою-Основ'яненком, М. Костомаровим, А. Метлинським, М. Шашкевичем, був ключовою постаттю українського національного відродження. Середнього зросту, приємної зовнішності – лагідні, проникливі карі очі, густе темне волосся, високе чоло. Одягався дуже елегантно. Завжди стриманий, спокійний. Він був милим та приємним співрозмовником – доброзичливим, приязним, уважним. Бесіда його дихала веселощами, з тим легким відтінком гумору, який властивий його творам. Гостинний, привітний. З ним було затишно і спокійно, на нього завжди можна було покластися – ніхто не міг сказати про Євгена Павловича, що він не дотримав свого слова.

Докладніше >>>
Переглядів: 71

28.01.2021

  Шановні друзі! До Дня пам'яті Героїв Крут (до 103-ї річниці) працівники відділу документів із гуманітарних наук підготували віртуальну книжкову виставку "Героїка трагедії Крут", на якій представлена література з цієї теми. Адже подвиг українських юнаків, що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Ця героїчна і водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов'язку – боронити її.

Докладніше >>>
Переглядів: 184

28.01.2021

Володимир Гаврилович Сокуренко – український правознавець, доктор юридичних наук


  Народився Володимир Сокуренко 28 січня 1921 року в селі Бранкованове (нині Ширяївський район Одеської області).
  Після школи навчався у Запорізькому авіаційному технікумі. 1939 року закінчив Вольське військове авіаційне училище.
  1939–1946 роки – служба в армії.
  1950 року Володимир Сокуренко завершив навчання на юридичному факультеті Львівського університету, в якому й розпочалася його трудова діяльність. Спочатку Володимир Гаврилович був аспірантом, а з 1953 року – викладачем кафедри теорії та історії держави і права. Протягом 1960–1990 років завідував цією кафедрою.

Докладніше >>>
Переглядів: 91

28.01.2021

Де промінь сонця – зелений…
(до Дня відкриття Антарктиди)

  28 січня – День відкриття Антарктиди. Припущення про існування невідомої землі на крайньому Півдні висловлювалися дуже давно. Давні греки вважали, що відповідно до симетричності землі сушу – територію Європи, Азії та Африки – повинна збалансувати вологістю і холодом невідома земля на півдні від Африки, яку вони називали Terra Australis Incognita (невідома південна земля). Слово "Антарктика" вперше було вжито у ІІ столітті, воно означає "навпроти ведмедя", тобто навпроти сузір'я Великої Ведмедиці, що на Північному полюсі. Антарктика – це південна полярна область Землі, що об'єднує Антарктиду та острови й ділянки Атлантичного, Індійського і Тихого океанів. Антарктида завдячує своєю назвою грецькому слову, що значить "навпроти Арктики", тобто "навпроти півночі".  

Докладніше >>>
Переглядів: 88

28.01.2021

Нові книги від УІК – розпочався вдало рік!

  Коли новий рік починається вдало, це дуже класно. Бо що ж то за новий рік без нового щастя?
  Для бібліотеки частинка нового щастя – це нові книги. Тож маємо чудову новину! Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка отримала 317 примірників книг для дорослих від Українського інституту книги за Програмою поповнення бібліотечних фондів 2020 року. Ми дуже раді такому подарункові та щиро вдячні за нього.

Докладніше >>>
Переглядів: 173

27.01.2021

  До Дня пам'яті Героїв Крут у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбувся етер "Бібліотайм" з краєзнавцем, чернігівським громадським діячем Олександром Ясенчуком. Уже стало традицією під час проведення онлайн-зустрічей з гостями етеру ставити їм декілька запитань стосовно запропонованої теми. Отож і цього разу розмову з істориком, людиною, яка досконало вивчала період української революції 1917–1918 рр., зокрема на Чернігівщині, провела бібліотекар відділу документів із гуманітарних питань Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Надія Заваліна.

© НВП "Армпроект", 2002-2021