Загальнобібліотечні заходи   >   Відділ краєзнавства

Сьогодні: 31.10.2020

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009
1  2   3   4   
Докладніше >>>
Переглядів: 39

21.10.2020

 Відділ краєзнавства пропонує віртуальну книжково-інформаційну виставку "Джерело вивчення історії краю: до 150-річчя початку видання "Земского сборника Черниговской губернии".
    "ЗЕМСКИЙ СБОРНИК ЧЕРНИГОВСКОЙ ГУБЕРНИИ" – друкований орган Чернігівського губернського земства. Започаткований у 1869 р., видавався як щомісячник з 1870 по 1912 рр., окремими випусками у 1913–1915 рр. Досить часто кілька чисел часопису об'єднувалися у один том.

Докладніше >>>
Переглядів: 144

26.09.2020

 

НАЙЛІПША ПРИКРАСА ЖИТТЯ – ДРУЖБА:

ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ БІБЛІОТЕК

 

  "Дружать тільки з тими, до кого відчувають особливе духовне ваблення", – так писав великий український філософ Григорій Сковорода. Беремо сміливість віднести їх також до себе – до бібліотеки імені В. Г. Короленка. За майже півтора століття свого існування головна книгозбірня області пережила різні катаклізми. Попри всі негаразди, пов'язані з непристосованим помешканням як для книжок, так і для читачів, з відсутністю затишку та інших незручностей, чернігівці віддавали перевагу нашій бібліотеці. Народжувалася справжня дружба, яка триває десятиріччя. У фондах книгозбірні зберігаються книги і журнали, подаровані краєзнавцями, журналістами, письменниками, викладачами вузів, музейними працівниками. До того ж, вони відкривали і відкривають нові теми для наших краєзнавчо-бібліографічних пошуків. Ну, а ми у свою чергу завжди готові відповісти на будь-які забаганки наших друзів.

 

Докладніше >>>
Переглядів: 64

25.09.2020

Шановні друзі!

  Пропонуємо ознайомитися з новою віртуальною книжковою виставкою "Невигадані історії про стародавнє місто", яку підготувала завідувачка відділу краєзнавства Ірина Каганова.

Докладніше >>>
Переглядів: 166

28.08.2020

До Дня пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України відділ краєзнавства пропонує інформаційне повідомлення

 

"Я тут потрібний": чернігівські воїни – захисники
територіальної цілісності України

 

  Спочатку був Майдан у Києві, де зібралися тисячі людей, аби висловити свій протест проти дій президента України Віктора Януковича, який 29 листопада 2013 року не підписав у Вільнюсі Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом на саміті "Східного партнерства". Хоча раніше і він, і народні депутати від "Партії регіонів" з екранів телевізорів, газетних шпальт проголошували європейський вибір нашої держави, бажане членство України в НАТО. Київський, або Європейський, як тоді назвали Майдан, знайшов відгук у інших українських містах, у тому числі й у Чернігові, де також відбувалися масові протести.

 

Докладніше >>>
Переглядів: 206

27.08.2020

  Із серії "З історії музичної культури Чернігівщини" від бібліотекаря відділу краєзнавства Людмили Студьонової.


Муза Михайла Врубеля:
оперна співачка Надія Забіла


  Спочатку корисним буде знайомство з генеалогічним деревом родини Забіл. Забіли, або, як їх називали, Забєли, ведуть своє походження від древнього роду, відомого в історії України та Чернігівщини з початку ХVІ століття. У ХІХ сторіччі прізвище Забіла (Забєла) набуває широкої популярності у художніх колах.

Докладніше >>>
Переглядів: 195

19.08.2020

  Пропонуємо чергове повідомлення із серії "З історії музичної культури Чернігівщини", підготовлене бібліотекарем відділу краєзнавства Людмилою Студьоновою.

"УКРАЇНСЬКИЙ МОЦАРТ" МАКСИМ БЕРЕЗОВСЬКИЙ


  Як стверджують дослідники життя і творчості композитора, вся його біографія, через відсутність левової частки документальних свідчень, міфологізована. Точно невідома дата його народження. Хоча у енциклопедіях пишуть, що Максим Березовський народився (16) 27 жовтня 1745 року, а трагічно помер 1777 року. Місто народження – Глухів Чернігівської губернії.

Докладніше >>>
Переглядів: 181

13.08.2020

  Пропонуємо зацікавленій аудиторії чергове повідомлення із серії "З історії музичної культури Чернігівщини", підготовлене бібліотекарем відділу краєзнавства Людмилою Студьоновою.

Володимир Рожок: життя, віддане музиці

  Чернігівщина справжня перлина у короні України. Не лише у природному сенсі, а перш за все – у людському. Народжені на чернігівській землі особистості, відкривають нові світи, здійснюють нечувані дослідження у науці, створюють унікальні живописні полотна, пишуть дивовижні книги, стають всесвітньо відомими музикантами.
  Сьогодні мова піде про одного з них, на ім'я Володимир Іванович Рожок. Народився Володимир Рожок 25 серпня 1946 року у селі Хороше Озеро Борзнянського району, яке відоме з XV століття. Його батько, Іван Іванович, втратив зір під час Другої світової війни і помер у віці сорока шести років. Мати Ганна Кузьмівна – колгоспниця. Жити було важкувато.

Докладніше >>>
Переглядів: 285

17.07.2020

 У серії "З історії музичної культури Чернігівщини" бібліотекар відділу краєзнавства Людмила Студьоновапредставляє дивовижну історію (не)відомої оперної примадонни з Чернігова Ксенії Бельмас.


МОЄ МИСТЕЦТВО СПІВУ НАРОДИЛОСЯ В УКРАЇНСЬКОМУ ЧЕРНІГОВІ


  Революція 1917 року, яка охопила всю Російську імперію, принесла багато горя всім народам багатонаціональної країни. Докотилася ця подія й до України, до стародавнього Чернігова. На той час у місті проживала дворянська сім'я Бельмас із французьким корінням по батьківській гілці. Олександр Бельмас і його дружина загинули під час революційних подій. Їхня донька Ксенія, народжена в Чернігові 23 січня 1890 року, вижила.

Докладніше >>>
Переглядів: 206

13.07.2020

 Сьогодні пропонуємо чергову цікавинку з серії "З історії музичної культури Чернігівщини" від бібліотекаря відділу краєзнавства Людмили Студьонової.


"Король тенорів" Олександр Мишуга у Чернігові

   Блискучий представник італійської школи бельканто з чисто українською задушевністю! Саме таким увійшов в історію української музичної культури Олександр Пилипович Мишуга. Він народився на Львівщині 20 червня 1853 року. Навчався у гімназії та вчительській семінарії. Підспівував у церковному хорі і мріяв стати професійним співаком. 1878 року Олександра представили відомому у Львові професору консерваторії Валерію Висоцькому, і мрія юнака почала збуватися. За два роки він успішно дебютує на сцені львівської опери у виставі "Страшний двір" композитора Станіслава Монюшка. Справжня кар'єра співака розпочалася в Італії. Прихильники таланту Мишуги вдома зібрали йому значну суму грошей, аби він виїхав до Мілана.

Докладніше >>>
Переглядів: 192

10.07.2020

   12 липня – день народження юриста, літературознавця, музейника, молодшої доньки класика української літератури Михайла Коцюбинського – Ірини Коцюбинської. З цієї нагоди завідувачка відділу краєзнавства Ірина Каганова підготувала віртуальну книжково-інформаційну виставку "Ірина Коцюбинська: лінії долі молодшої доньки письменника-класика". 

© НВП "Армпроект", 2002-2020