Загальнобібліотечні заходи   >   Відділ краєзнавства
<<< Повернутись

18.10.2013

  "Книги доль і днів не лише минулих..." – така назва чергового засідання клубу "Краєзнавець", яке відбулось 17 жовтня у читальному залі бібліотеки. З нагоди відзначення 90-річчя утворення Чернігівського району відбулась презентація комплекту листівок "Пам’ятки Седнева на малюнках і світлинах із зібрання Стефана Таранушенка", книги "Літопис доль та днів минулих" та восьмої частини відеоматеріалів з історії столичного, Чернігівського району "Пізнай рідний край".
  У заході взяла участь та виступила заступник голови Чернігівської райдержадміністрації Лідія Гаєвська.
  Представив комплект листівок "Пам’ятки Седнева на малюнках і світлинах із зібрання Стефана Таранушенка" голова Чернігівського обласного осередку Національної Спілки краєзнавців України, почесний президент клубу "Краєзнавець", директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко. Він наголосив на унікальності зображувальних документів, знайдених в особистому фонді видатного українського вченого-мистецтвознавця С.А. Таранушенка (1889-1976), що зберігається в Інституті рукопису Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського НАН України.
  Модератор заходу, завідувачка відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Каганова звернула увагу присутніх, що Чернігівська районна організація краєзнавців працює дуже активно та ефективно, можливо найактивніше в області. Результатом їх досліджень, пошуків в архівах та бібліотеках стають статті у періодиці, науково-популярні видання, монографії, значна частина з яких була представлена на книжково-ілюстративній виставці "Знайомі незнайомці: люди та події Чернігівського району". Вона підкреслила, що для подальшої популяризації краєзнавчої інформації у 2008 році краєзнавці району винайшли ще один сучасний спосіб – запис дисків з відеоматеріалами про територіальні громади району та їх літописи, видатних земляків, пам’ятки історії та архітектури, церкви, музеї, школи. Сім частин таких відеоматеріалів, під загальною назвою "Пізнай рідний край", вже побачили світ, а презентаційне відео про восьму частину було запропоноване до перегляду.
  Велику зацікавленість присутніх викликало видання "Літопис доль та днів минулих", яке стало результатом 10 років збирання інформації про Чернігівський район та людей, які своєю працею та звитягою звеличували наш край протягом ХХ – початку ХХІ ст. Упорядниками цього солідного тому стали науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук Сергій Горобець, журналістка та краєзнавець Ганна Адруг-Дараган та голова районної організації краєзнавців Андрій Курданов, які і розповіли про роботу над книгою. Емоційно та жваво відбулось обговорення "Літопису...", в якому взяли участь поетеса, педагог, громадська діячка Надія Галковська, голова обласного осередку Національної Спілки краєзнавців України, почесний президент клубу "Краєзнавець", професор Олександр Коваленко, заслужена вчителька України Наталія Александрова, голова районної організації ветеранів України Анатолій Гапіч та ін.
  Під час презентації один з упорядників "Літопису...", голова районної організації краєзнавців Андрій Курданов вручив примірники книги її героям, а також меценатам, за сприяння яких вона побачила світ.  
  Захід супроводжувався демонстрацією сюжету обласного телебачення про відкриття Алеї Героїв Соціалістичної праці у с. Анисів Чернігівського району, показом світлин та відео слайдів.

 

001_DSC_0343 DSC_0376
DSC_0422 DSC_0433
DSC_0452 DSC_0444
DSC_0459 DSC_0484
DSC_0510 DSC_0517
DSC_0533 DSC_0563
DSC_0354 DSC_0337

<<< Повернутись

© НВП "Армпроект", 2002-2020