Загальнобібліотечні заходи   >   Відділ мистецтв
<<< Повернутись

07.10.2011

  6 жовтня на спільному засіданні клубів "Краєзнавець" та "Світ прекрасного" було презентовано книгу кандидата філологічних наук, доцента кафедри літературознавства, мистецтвознавства та мовознавства Харківської державної академії культури Н.М. Семейкиної "Две певицы – две судьбы".

  Автор видання розповіла про задум та історію написання книги, в якій розкривається життя і творчий шлях талановитих співачок Серафими Флорівни Селюк-Рознатовської та її племінниці Галини Сергіївни Селюк-Лапіної, які походять із старовинного чернігівського купецького роду Селюків. Дитинство і юність співачок пройшли в Чернігові.

  Співачки належали до різних поколінь, жили в різні історичні епохи.

  Їхні життєві і творчі долі склалися по різному, але в той же час мали багато спільного. Творчість Серафими Флорівни була тісно пов'язана з російським дореволюційним театром кінця XIX рубежа XX ст. Галина Сергіївна була співачкою радянського часу. Обидві володіли прекрасним сильним голосом, широким по діапазону. Отримали гарну освіту в Петербурзькій консерваторії, були прекрасними оперними і камерними виконавицями і талановитими педагогами.

  Доля подарувала їм зустріч і творчу співпрацю з багатьма видатними особистостями – музикантами, композиторами, співаками: Ф. Шаляпіним, Н. Забелою-Врубель, М. Дейшею-Сіоницькою та ін.

  Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка Т.П. Демченко акцентувала увагу присутніх на історії роду Селюків в Чернігові.

  Кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України О.П. Васюта привітав автора з виходом у світ її доробку, побажав подальших успіхів у творчості, педагогічній діяльності, розповів про історію музичного життя та виховання на Чернігівщині.

  Під час проведення презентації була розгорнута книжково-ілюстративна виставка "В сузір'ї Евтерпи", яку прокоментувала ведуча заходу, провідний бібліотекар відділу мистецтв В.Т. Золотар.

  Тепло зустріли присутні музичне привітання викладача Чернігівського музичного училища ім. Л. Ревуцького, лауреата міжнародних конкурсів, народної артистки України Лариси Роговець, яка виконала декілька вокальних творів із репертуару С.Ф. Селюк-Рознатовської та Г.С. Селюк-Лапіної.

  ТРК "Новий Чернігів" підготувала відеосюжет, який можна переглянути на сайті телерадіокомпанії.

 

DSC02620   DSC02633  
DSC02636
DSC02644
DSC02652
 DSC02634
 DSC02653 DSC02648
   

<<< Повернутись

© НВП "Армпроект", 2002-2018