Загальнобібліотечні заходи   >   Відділ мистецтв
<<< Повернутись
Переглядів: 1330

23.04.2018

  23 квітня в читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулося відкриття виставки малюнків "Італія очима дітей Чернігівщини" за участі Надзвичайного та Повноважного Посла Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа.
  З перших років після Чорнобильської трагедії, вже близько 30-ти років, здійснюється організація виїзду дітей на оздоровлення та відпочинок, підтверджуючи підписані домовленості між італійською асоціацією "Кассаго кличе Чорнобиль", Чернігівським обласним відділенням Дитячого фонду України і комітетом "Діти Чорнобиля" Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України".
  Весь цей час італійці не перестають опікуватися маленькими українцями. Серед уваги, щирості й любові діти за місяць оволодівають мовою, навчаються знову радіти життю, по-справжньому оздоровлюються, здобувають друзів і, фактично, другу сім'ю, яка протягом років опікується українською дитиною. У середньому 700-800 дітей із Чернігівщини, віком від 7 до 18, щороку не менше 35 днів (часто й по два місяці) відпочивають в італійських родинах.
  Італійська організація "Діти, побачені з Місяця" також активно допомагає чернігівцям. Громадська організація "Друга сім'я" (з провінції Наварра) свого часу сама знайшла координати обласного відділення Дитячого фонду і запропонувала співпрацю.
  Окрім традиційної оздоровчої програми, діє проект "Допомога на відстані": майже 400 дітей області, які з різних причин не можуть поїхати в італійські родини, раз на три місяці отримують від них грошову допомогу.
  Традиційно, гостинні українці зустрічають всіх з хлібом-сіллю. Але цього разу не тільки коровай чекав на шановних гостей. Українська народна пісня "Зеленеє жито, зелене" у виконанні Капели бандуристів ім. О. Вересая під керівництвом заслуженої артистки України Раїси Борщ та заслуженого працівника України Миколи Борща пролунала у фойє бібліотеки. Я зазначив пізніше Армандо Кріппа, обряд зустрічі неабияк емоційно вразив усю делегацію: "Така гостинність і щире ставлення людей, що тут мешкають, підштовхують нас і надалі розвивати проекти в Чернігівській області".
  Як зазначила ведуча заходу, директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко, "Італія очима дітей Чернігівщини" – це не просто виставка малюнків, а експозиція вражень українських дітей про Італію, що висловлені за допомогою образотворчого мистецтва.
  Перший заступник голови Чернігівської ОДА Юлія Свириденко привітала італійських гостей на Чернігівській землі та зазначила, що такі заходи підкреслюють високий рівень довіри у відносинах між Україною та Італією. "Завдяки спільній діяльності вже 2,5 тисячі дітей оздоровилися в Італії та познайомилися з її древньою культурою. Ми безмежно вдячні за те, що приймаєте українських дітей, як рідних. А на скільки яскраві та щасливі враження у них від поїздок – ми можемо побачити на цій експозиції. Ми раді, що обрали Чернігів першим місцем в Україні, де презентуватиметься виставка дитячих робіт і надіємося на подальшу співпрацю між нашими країнами".
  Надзвичайний та Повноважний Посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа подякував директору бібліотеки, представникам адміністрації міста, громадянам Італії, присутнім на заході, всім гостям, та, звісно, пану Кріппа, як головному натхненнику, що започаткував цей проект.
  "Мені дуже приємно, що хлопчики й дівчатка, які побували в Італії, відтворили всі свої відчуття, емоції та враження, все, що їм сподобалося в нашій країні, в малюнках, які ми сьогодні презентуємо. Через кілька днів деякі з представлених робіт будуть експонуватися в Києві на виставці, присвяченій річниці Чорнобильської катастрофи.
  Між Італією та Україною дужа тісна співпраця, адже у нас багато спільного і в характері, і в культурі, і в стилі життя. Тому коли Україна вирішила з більшою пильністю дивитися в бік Європи, Італія одразу її підтримала як в Угоді про асоціацію з ЄС, так і в спрощенні візового режиму.
  Те, що відбулося за роки співпраці Італії та України, є віддзеркаленням нашої дружби і солідарності. Багато прекрасних ініціатив втілюється не виключно під час співпраці урядів чи інституцій, а завдяки людям, які вкладають свою душу в розвиток різних проектів. Доброта й солідарність починається не від інституцій, а від громадянського суспільства".
  Армандо Кріппа, президент асоціації "Кассаго кличе Чорнобиль", подякував представникам адміністрації Чернігова та Валентині Хуторненко, голові Чернігівського обласного відділення Дитячого фонду України, за допомогу в організації даної виставки. "Дуже добре, що всі наші ініціативи підтримуються як паном Послом, так і керівництвом Чернігівської області.
  Дана виставка вже була презентована в Мілані за участі представників консульства України та в комуні міста Кассаго. В недалекому майбутньому ми збираємося експонувати її в Брюссельському Європарламенті. Разом з цією виставкою, доповнивши її й іншими матеріалами, ми хочемо нагадати Європі про складну ситуацію в Україні.
  Завдяки нашим зусиллям були створені проекти, що дають можливість українським студентам закінчити італійські ВНЗ та пройти практику на підприємствах. Наша гордість – два студенти з Чернігова, які закінчили Міланський політехнічний університет з високими результатами. На даний час, один з випускників працює в Голландії, а інший повернувся до Києва.
  Варто відмітити, що без допомоги італійських сімей, які опікуються дітьми на час відпочинку, ми не змогли б повною мірою реалізувати наші проекти. Незабаром на оздоровлення до Італії поїде з України 70 дітей".
  Закінчив Армандо Кріппа свій виступ подякою головній бібліотеці області за надану можливість презентувати в закладі дитячу творчість та запропонував присутнім ознайомитися з відео про діяльність асоціації "Кассаго кличе Чорнобиль".
  Начальник відділу міжнародних відносин Чернігівської міської ради Борис Атрощенко привітав гостей від імені чернігівського міського голови Владислава Атрошенка та подякував за політичну підтримку Італії на користь європейського вибору України. "Варто нагадати, – відмітив він, – багато наших дітей отримують допомогу тут, в Україні. Одним з учасників проекту "Допомога на відстані" був Дмитро Митрофанов – нині відомий український боксер, майстер спорту міжнародного класу, бронзовий призер чемпіонату Європи (2011) та дворазовий чемпіон України (2012). Дмитро навчався в школі-інтернаті, і, можливо, саме завдяки цій допомозі він став видатним спортсменом. Дуже приємно бачити щасливі очі дітей, які є учасниками даних проектів, адже опікуючись дітьми, ми інвестуємо в наше майбутнє".
  Музичним привітанням для гостей став виступ Народної артистки України Лариси Роговець (концертмейстер Марина Найдьон), яка на високому професійному рівні виконала ліричну народну пісню "Нащо мені чорні брови" та пристрасну арію "Хабанера" з опери "Кармен" Жоржа Бізе.
  Ми всі знаємо Італію, як батьківщину талановитих художників та співаків, дім найбільшої кількості об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та калейдоскоп чарівних пейзажів. Але це ще й країна щирих, добрих та відкритих людей, завжди готових надати допомогу тим, хто її потребує.

result_DSC_3129   result_DSC_3145  DSC_3216
 result_DSC_3188  result_DSC_3271  DSC_3237
 result_DSC_3269  result_DSC_3146  result_DSC_3305
 DSC_3137 result_DSC_3162  result_DSC_3281

<<< Повернутись

© НВП "Армпроект", 2002-2018