Загальнобібліотечні заходи   >   Відділ мистецтв
<<< Повернутись
Переглядів: 1699

07.03.2018

  7 березня в "Мистецькій вітальні" пройшов майстер-клас з розпису писанок, який провів студент 5-го курсу факультету початкового навчання кафедри мистецьких дисциплін НУЧК ім. Т. Г. Шевченка Сергій Гончаренко.
  З розповіді модератора заходу присутні дізналися багато цікавої інформації, яка була підкріплена відеофільмом та книгами про писанкарство з фонду відділу мистецтв.
  Писанка – це яйце, декороване традиційними символами, які пишуться за допомогою воску й барвників.
  Писанки усієї України не схожі між собою, вони різняться нанесеними елементами і символами. Проте значення кольорової гами та символіка подекуди збігається в різних регіонах, оскільки всі українці бажали для себе доброї долі, миру та спокою.
  Для розпису яєць використовується писачок – невеличка дерев'яна паличка, на якій тим чи іншим способом закріплюється резервуар для розтопленого воску з кінчиком для малювання, діаметр якого відповідає обраній техніці розпису та розміру деталей.
  Для виготовлення писанок відбирають курячі яйця. Попередньо їх миють у воді, розчинивши в ній трохи харчової соди. Потім яйця кладуть у легкий розчин оцту. Коли вони просохнуть, приступають до розписування. Найчастіше це роблять за допомогою воску.
  Писанку за всіх часів дарували на знак перемир'я, побажання здоров'я та краси, сили та врожаю. На даний час дуже важливим для кожного українця є розпис писанок – це спорідненість поколінь через народну творчість, етнічне усвідомлення особистості, розуміння духовності своїх предків та відчуття приналежності до великої, талановитої і сильної української нації.
  Українська писанка по праву вважається шедевром декоративно-ужиткового мистецтва. Учасники майстер-класу були дуже вдячні Сергію Гончаренку за широке висвітлення теми, професійне навчання розпису писанок та можливість доторкнутися до прекрасного і створити своє унікальне маленьке диво.

result_IMG_6733  result_IMG_6726
 result_IMG_6717  result_IMG_6742

<<< Повернутись

© НВП "Армпроект", 2002-2018