Загальнобібліотечні заходи   >   Відділ документів із гуманітарних наук
<<< Повернутись
Переглядів: 817

16.07.2018

  16 липня, у річницю проголошення Декларації про державний суверенітет України, у великому читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулося відкриття "Куточка духовної літератури". Фонд бібліотеки поповнився новими виданнями на духовну тематику. Книги були зібрані з ініціативи й сприяння голови облдержадміністрації Валерія Куліча і за допомоги громадської організації "Українська ініціатива".
  Захід відкрив директор департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА О. В. Левочко. Олександр Володимирович зазначив, що прийняття Декларації 16 липня 1990 року стало першим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження української державності. Цей документ відкрив новий етап в історії нашого народу, проголосивши основні політичні, економічні, соціальні, духовні цілі. У Декларації визначено найбільш принципові позиції, які орієнтували народ на створення самостійної, правової держави, на розвиток демократії, всебічне забезпечення прав і свобод людини. Ведучий зупинився також на сучасній тенденції геополітики, зокрема на питанні надання автокефалії українській православній церкві. "Джерела духовності – запорука міцності держави", – наголосив модератор.
  Голова Чернігівської облдержадміністрації В. П. Куліч відмітив: "Відкриття в бібліотеках таких духовних куточків має на меті донести до молоді нашу велику історію. Тут представлені книги не тільки християнського, православного напрямку, але й інших релігійних культур. Тому що наша країна є багатоконфесійною".
  Євстратій, архієпископ Чернігівський та Ніжинський УПА КП, наголосив, що кожен громадянин нашої держави вільний обирати свою віру. Також зауважив, що і читач має право вибору.
  Керівник інформаційної реінтеграції Донбасу та Криму Міністерства інформаційної політики Віктор Литвинов каже: "Надання автокефалії українській церкві – це не привілей, а факт історичної справедливості. Коли є ініціатива губернатора зі створення джерела духовності, коли є не вимоги від громадськості, а навпаки, допомога від ГО "Українська ініціатива" зі збору та накопичення цих книжок, коли є розуміння в органах державної влади з боку Міністерства – саме так повинна працювати держава".
  "Духовність і незалежність, духовність і суверенітет – вони невіддільно поєднані, – говорить голова правління ГО "Українська ініціатива" Юрій Косенко.Поява такого куточка духовності у бібліотеці – це руйнація стереотипів, адже Україна світська держава. І коли б не було духовних джерел, то борці за незалежність України не змогли б отримувати натхнення і не могли б живити свою святу віру в перемогу".
  "Бібліотека – аптека душі", "Духовні ліки" говорить напис при вході в бібліотеку Рамзеса II, зроблений три тисячі років тому", – констатувала директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка І. М. Аліференко. Вона щиро подякувала всім за подаровану літературу і зауважила, що саме такі книги сьогодні потрібні для читача.

result_IMG_1965  result_IMG_1970 result_IMG_1989  
 result_IMG_1982  result_IMG_1990  result_IMG_1978
 result_IMG_1984  result_IMG_1997  result_IMG_2012

<<< Повернутись

© НВП "Армпроект", 2002-2018