Загальнобібліотечні заходи   >   Бібліотека

Сьогодні: 21.04.2021

2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  11   12   13   14   
Докладніше >>>
Переглядів: 181

06.02.2021

  6 лютого у великій читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка вперше після довгої перерви у зв'язку з карантином зібралися учасники поетичного бібліопростору "А+". А коли точніше – учасниці, бо на захід цього разу завітали тільки чарівні пані. Проте – ні. Один чоловік таки був. Людмила Ковальчук прийшла на зустріч із маленьким синочком Дмитриком, який додав усім гарного настрою і навіть прочитав чудового вірша про маму. А завершив свій виступ побажанням-засівалкою.
  Ведуча Наталія Утиро привітала всіх з поверненням до творчого поетичного спілкування. Поетки щиро усміхалися, а їхні очі сяяли радістю! Бо одна справа – бачитися в Інтернеті, й зовсім інша – отак от, віч-на-віч.
  Тема зустрічі – "Поезія лютневої заметілі". За вікном – мороз і сніг, а в залі – тепло й затишно… На екрані – чудові зимові пейзажі, звучить притишена ніжна музика.

Докладніше >>>
Переглядів: 176

04.02.2021

  4 лютого відзначається Міжнародний день загальнолюдського братерства.
  Це перший рік, коли відзначається День братерства, після того як ООН ухвалила резолюцію та закликала мобілізувати зусилля людської міжнародної спільноти для підтримки культури миру, інтеграції, взаєморозуміння й солідарності.

Докладніше >>>
Переглядів: 165

04.02.2021

Болото як важлива частина екосистеми

  50 років тому, 2 лютого 1971 року, в іранському місті Рамсар була підписана Конвенція з водно-болотних угідь міжнародного значення як середовища перебування водоплавних птахів. Початковою метою Конвенції було зберігання водно-болотних угідь як середовища для водоплавних птахів. З часом мета стала ширшою, і нині вона охоплює всі аспекти збереження та збалансованого використання водно-болотних екосистем.
  Щорічно 2 лютого у світі відзначається День водно-болотних угідь. Основна мета відзначення Всесвітнього дня ВБУ – підвищення обізнаності людей щодо важливості цих природних середовищ у нашому житті.

Докладніше >>>
Переглядів: 311

04.02.2021

"Я в серці маю те, що не вмирає"
(до 150-річчя від дня народження Лесі Українки)

  Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка) – видатна українська письменниця, поетеса, перекладачка, громадська діячка.
  Леся Українка писала в жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Також працювала в ділянці фольклористики (220 народних мелодій записано з її голосу) та брала активну участь в українському національному русі.
  Відома завдяки своїм збіркам поезій "На крилах пісень""Думи і мрії""Відгуки"; поемам "Давня казка""Одно слово""Одержима"; драмам-поемам "Кассандра""В катакомбах""Лісова пісня""Камінний господар""Бояриня".
  25 лютого виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки. З нагоди цієї вагомої дати відділ абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка створив відео про видатну українку. Отже, дивіться і дізнавайтеся нове про цю горду й незламну людину, гідну доньку України. Бо, виявляється, у грудях сильної жінки може битися ніжне та вразливе серце…

Докладніше >>>
Переглядів: 56

03.02.2021

Участь в онлайн-конференції "Щодо дотримання законодавства під час передачі закладів культури у комунальну власність територіальних громад"

  Директорка Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко взяла участь в онлайн-конференції "Щодо дотримання законодавства під час передачі закладів культури у комунальну власність територіальних громад", яку провів Департамент культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації з керівниками відділів та управлінь культури і туризму райдержадміністрацій, міських рад та об'єднаних територіальних громад. У ході конференції розглядалися питання дотримання законодавства під час передачі закладів культури у комунальну власність територіальних громад та функціонування бібліотек відповідно до державних і соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні.

Докладніше >>>
Переглядів: 115

01.02.2021

Фундатор української історико-правової науки
  (до 155-річчя від дня народження Миколи Прокоповича Василенка)


  У лютому 2021-го виповнюється 155 років від дня народження Миколи Василенка – талановитого вченого, видатного історика держави та права, політичного і громадського діяча, ініціатора ідеї створення Національної академії наук та її другого президента.

  Микола Прокопович Василенко народився 2 лютого 1866 року в селі Есмань Глухівського повіту на Чернігівщині (нині селище Червоне Глухівського району Сумської області) в сім'ї дрібного службовця.

Докладніше >>>
Переглядів: 185

01.02.2021

  Наприкінці 2020 року серія біобібліографічних покажчиків "Історики та краєзнавці Чернігівщини", започаткована 2003 року ОУНБ імені В. Г. Короленка й Чернігівською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України, поповнилася черговим посібником.

Докладніше >>>
Переглядів: 53

01.02.2021

Клод Моне (1840–1926) –

французький живописець, один із засновників імпресіонізму

 

  Клод Оскар Моне народився 14 листопада 1840 р. в родині бакалійника в Парижі, але юність провів у Нормандії в місті Гавр, куди його сім'я переїхала 1845 року. Там Клод з дитячих років займався малюванням і навіть заробляв на цьому – карикатури в його виконанні досить добре продавалися в бакалійній крамниці батька (за матеріалами Dovidka, Calendate, Biograpy, Rulit).
  У 20 років Моне призвали до армії. Він служив в Алжирі, але не минуло і двох років, як майбутній художник заразився черевним тифом і завдяки втручанню тітки був демобілізований. Повернувшись до Франції, Клод вступив до університету, проте був незадоволений підходом до викладання і навчання й залишив його, перейшовши до студії живопису, організованої Шарлем Глейру. Ця студія звела Клода Моне з такими художниками як Ренуар, Сіслей, Базиль. У них він знайшов однодумців у мистецтві і разом з ними склав центр зародження імпресіонізму.

Докладніше >>>
Переглядів: 84

30.01.2021

  30 січня відбулася зустріч "5 кроків до вищої освіти у США" (центр "Вікно в Америку" Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка).
  Представник консультативного центру мережі EducationUSA Дмитро Лукашенко розповів про 5 кроків до навчання в США, особливості вступу до університетів і коледжів та можливості отримання фінансової допомоги для навчання в США.

Докладніше >>>
Переглядів: 262

29.01.2021

Календар правових дат
  Лютий

 

  Ніби нещодавно ми відзначали Новоріччя та Різдво, тішилися народними обрядами на Маланки й Василя, святили воду на Водохреще, а вже почався відлік лютого – останнього місяця зими. Народна мудрість говорить: "Лютневий сніг весною пахне".
  Лютий 2021 року буде особливим, оскільки розпочнеться він у понеділок, а закінчиться в неділю.
  Останній місяць зими підготував для нас низку особливих свят і пам'ятних дат. У лютому ми відзначаємо релігійне свято – Стрітення Господнє, День святого Валентина, чекаємо пророцтва стосовно весни в День бабака, зустрічаємо китайський Новий рік… Також є лютневі дати, пов'язані з процесом державотворення та правами громадянина.
  Календар правових дат у лютому включає дати, де головна увага зосереджена на вихованні поваги до державних символів України, рідної мови, вшануванні пам'яті загиблих Героїв Небесної Сотні, громадян України, які виконували військовий обов'язок на території інших держав, захисті прав і свобод громадян тощо. Дати, наведені в календарі, – це знаменні дати, офіційно проголошені ООН, а також дні, що визнані неурядовими організаціями. До кожної дати подано коротку інформацію про подію.

© НВП "Армпроект", 2002-2021