Загальнобібліотечні заходи   >   Бібліотека

Сьогодні: 21.04.2021

2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009
1   2   3   4  5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   
Докладніше >>>
Переглядів: 84

11.03.2021

Українська мовна студія ораторського мистецтва LingUA:
  "Мовний патруль, операція "Антисуржик"

 

  6 березня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулася зустріч з охочими оволодіти українським ораторським мистецтвом у межах української мовної студії ораторського мистецтва LingUA. Її керівниця, вчителька української мови та літератури Ольга Петренко, оголосила тему: "Мовний патруль, операція "Антисуржик". На початку заняття пані Ольга запропонувала студійцям практичну вправу – назвати тварину, яка перша спаде на думку, а через деякий час – іще одну. Кожний зробив це і був здивований тим, що назва першої тварини символізує те, як людина позиціонує себе на публіці, а назва другої свідчить про те, ким є насправді ця людина. Скажімо, на публіці – кошенятко, а насправді – лев. Чи навпаки.

 

Докладніше >>>
Переглядів: 77

11.03.2021

   11 березня в Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за участі спеціаліста Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та представника юридичної клініки "Adiutorium" працювала точка доступу до правової допомоги. Надавалися юридичні консультації з питань пенсійного законодавства й державної реєстрації нормативно-правових актів.

Докладніше >>>
Переглядів: 107

10.03.2021

Clear World Around Us

 

  Запрошуємо всіх охочих переглянути віртуальну книжкову виставку "Clear World Around Us". У вас є унікальна можливість ознайомитися з добіркою оригінальних книг з екотематики, адже ця виставка присвячена проголошенню 2021–2030 років Десятиліттям відновлення екосистем. Ця ініціатива спрямована на активізацію зусиль з масштабного відновлення деградованих і пошкоджених екосистем задля ефективної боротьби зі зміною клімату, підвищення продовольчої безпеки, водопостачання та біорізноманіття. Бережіть природу і насолоджуйтеся читанням книг!

Докладніше >>>
Переглядів: 116

09.03.2021

  Щороку в день народження Тараса Шевченка тисячі людей долучаються до заходів на вшанування пам'яті великого сина України. 9–10 березня – особливі дні. Ми знов і знов подумки гортаємо сторінки життя Тараса Григоровича, щоразу як уперше відкриваємо для себе Шевченка-художника і, звичайно, читаємо його вірші…

Докладніше >>>
Переглядів: 66

07.03.2021

"Шевченкове слово в віках не старіє"

 

  Поетична спадщина Тараса Шевченка, вже давно подолавши національні межі, увійшла до скарбниці світової літератури. Мудрий Олесь Гончар писав, що правда "Кобзаря", як правда Святого Письма, для людства ніколи не постаріє, не згасне. Шевченко відкрив світові Україну, розкрив її душу, героїчні і трагічні сторінки її історії, провістив неминучу свободу й "добру славу". Славу України в історичній перспективі. Палке слово Кобзаря, пройняте беззавітною любов'ю до свого народу, і нині залишається життєдайним джерелом, потужним стимулом національного й духовного відродження незалежної України. Слушно кажуть, що Шевченко – це код нації, а в його Слові – невпокореному, живому та невмирущому – закодовані генетичні основи української духовності.

Докладніше >>>
Переглядів: 139

07.03.2021

  Подорожуючи Чернігівщиною: скульптури Інни Коломієць

  Відгадайте загадку: ми полюбляємо фотографуватися на їхньому фоні в інших містах, а в рідному – щодня проходимо повз, навіть не помічаючи.
  Так, мова йде про пам'ятники. Пам'ятки історії та культури, котрі створені задля наочного нагадування про важливі події та визначних людей, а не бути фоном вашої чергової самознімки.
  І в кожного з них є свій(я) автор(ка).
  Цього разу поговоримо про видатну українську скульпторку, заслуженого художника України (1973), члена Національної спілки художників України (1973) Інну Коломієць.

Докладніше >>>
Переглядів: 131

07.03.2021

Тарас Григорович Шевченко: духовна вершина України


  Щороку в березні українці вшановують пам'ять Великого Кобзаря, патріота України, видатного її сина – Тараса Григоровича Шевченка. Рік 2021-й особливий, адже саме в ньому виповнюється 180 років від дня створення поеми "Гайдамаки" (1841) та 160 років від дня створення "Букваря южнорусского" (1861). До Шевченківських днів працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка підготували книжково-ілюстративну виставку "Тарас Григорович Шевченко: духовна вершина України".

Докладніше >>>
Переглядів: 150

05.03.2021

Видатні жінки України

  Міжнародний жіночий день (Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир – 8 Березня) дата, яка сьогодні відзначається у багатьох країнах світу. В деяких із них, зокрема в Україні, має статус державного свята.
  З нагоди Міжнародного жіночого дня пропонуємо до вашої уваги відеопрезентацію "Видатні жінки України", присвячену найвідомішим жінкам давньої та сучасної України, які своїм талантом зробили вагомий внесок в освіту, науку, культуру, мистецтво, літературу й багато інших сфер життя, а також про українок, що вплинули на розвиток і становлення української держави та прославили її на весь світ.

Докладніше >>>
Переглядів: 45

04.03.2021

Шановні користувачі!


   Пропонуємо ознайомитися з ІНФОРМАЦІЙНИМ БЮЛЕТНЕМ ДОКУМЕНТІВ ШРИФТОМ БРАЙЛЯ. Він містить документи видані шрифтом Брайля, які надійшли у фонд Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка. Запрошуємо до бібліотеки!

Докладніше >>>
Переглядів: 104

04.03.2021

 Жінка може все
  (до Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир)

   

  Міжнародний жіночий день – дата, яку відзначають жіночі спільноти в усьому світі. У багатьох країнах цей день став національним святом. Однак своїм корінням він сягає у багатовікову боротьбу жінок за участь у житті суспільства нарівні з чоловіками. Нині це день утвердження гендерної рівності, турботи про розвиток гендерної політики, економіки, здоров'я, сім'ю, освіту й медіа. Уперше Міжнародний жіночий день відзначався 1911 року. 1975-го свято було офіційно підтримано Організацією Об'єднаних Націй, а 16 грудня 1977 року – резолюцією Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/32/142. Усім зацікавленим державам було запропоновано безпосередньо використовувати день 8 березня для популяризації та реалізації рівноправності жіночої частини населення у своїй громадській традиції.  

© НВП "Армпроект", 2002-2021