Загальнобібліотечні заходи   >   Відділ краєзнавства
<<< Повернутись
Переглядів: 1133

25.01.2018

  25 січня відбулось перше в цьому році засідання клубу "Краєзнавець". За "круглим столом" чернігівські науковці, вчителі, студенти та школярі говорили про подію, яка стала важливою віхою в українській історії початку ХХ століття. 100 років тому, 29 січня 1918 року, саме на Чернігівщині відбувся героїчний бій біля станції Крути.
  Відкрила захід директор Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко. Вона наголосила, що хоча бій під Крутами і не мав визначального воєнного значення, для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України і завдання бібліотеки полягає у поширенні інформації про цей подвиг та сприянні патріотичному вихованню сучасної молоді.
  Про стан українського суспільства у 1918 році розповіла доцент кафедри всесвітньої історії Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук Ірина Еткіна, події оборони Бахмача від російського агресора у січні 1918 року та роль і місце бою під Крутами в Першій російсько–українській війні були у центрі уваги доповіді співробітника Українського інституту національної пам'яті, кандидата історичних наук Сергія Горобця, а темою виступу доцента кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка, кандидата історичних наук Тамари Демченко стало відображення подвигу крутянців в українській поезії ХХ ст.
  Про діяльність Державного архіву Чернігівської області з популяризації подій 1918 р. розповіла провідний спеціаліст відділу використання інформації документів Ірина Рябчук.
  Присутні у читальному залі бібліотеки студенти та школярі зі щирою зацікавленістю переглянули відеофільм "Слава Героям Бахмача і Крут!".
  Модератор заходу, завідувач відділу краєзнавства Ірина Каганова прокоментувала книжково-ілюстративну виставку "Їхній подвиг – символ мужності повік": до 100-річчя бою під Крутами".

result_IMG_4860 result_IMG_4862   result_IMG_4869  
 result_IMG_4865  result_IMG_4877  result_IMG_4885
 result_IMG_4894  result_IMG_4908  result_IMG_4918

<<< Повернутись

© НВП "Армпроект", 2002-2018