Загальнобібліотечні заходи   >   Відділ документів із гуманітарних наук

Сьогодні: 27.09.2021

2021 2020 2019 2018 2017 2016
1  2   3   
Докладніше >>>
Переглядів: 193

31.03.2021

  Шановні читачі! Відділ документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка пропонує до вашої уваги віртуальну книжкову виставку "Книга з гумором!", присвячену Дню сміху, який щороку відзначається у багатьох країнах світу 1 квітня.

Докладніше >>>
Переглядів: 170

28.03.2021

  Шановні читачі! Запрошуємо вас переглянути віртуальну книжкову виставку "Інклюзивна освіта – вимога часу".

  Питання інклюзії, а саме – повного та активного залучення дітей з особливостями психофізичного розвитку до навчання в умовах, максимально наближених до умов навчання їхніх здорових однолітків, стає все актуальнішим.
  Тому працівники відділу з гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка вирішили зробити окрему добірку книг із серії "Поради батькам і педагогам", що містять методичні рекомендації й поради для педагогів і батьків, які виховують гіперактивних дітей та дітей із дефіцитом уваги, з розладами аутистичного спектра, з ДЦП, із синдромом Дауна, з порушеннями інтелектуального розвитку тощо.

Докладніше >>>
Переглядів: 236

20.03.2021

Поезія – це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово!

  Напередодні Всесвітнього дня поезії у відділі документів із гуманітарних наук створена книжкова експозиція "Поезія – це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово!".
  Серед кращих винаходів людства поезія займає почесне місце. Скільки століть люди намагаються розумом пояснити чудо поезії. Це своєрідна музика, кожна нота якої – частина твого життя. Часто поезія – це сповідь, молитва, порада. Поезія. . Вона і втішить, і пригорне, і приголубить. Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, закликати людину мислити образами, допомагає спілкуванню, розширює кругозір. Найкращим визначенням поезії є слова Ліни Костенко: "Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі". З цим важко посперечатися. Цінність поезії в тому, що кожен читач знаходить тут щось своє, близьке і зрозуміле. Вона входить в наше життя з дитинства. Поезія – це музика душі. Мистецтво поетичного слова допомагає формувати, збагачувати внутрішній світ людини, позитивно впливає на її свідомість та підсвідомість, розвиває інтелект, творчі здібності, естетичний смак. Духовно бідною залишається та людина, якій байдуже поетичне слово.

Докладніше >>>
Переглядів: 249

20.03.2021

  20 березня, напередодні Всесвітнього дня поезії, у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка була організована зустріч з поетами Чернігова та Чернігівської області.
  Поезія – це музика душі. Проте відчувати цю музику, пройматися нею, пробуджуючи у глибинах власної душі найпотаємніше, непросто. Мистецтво поетичного слова допомагає формувати, збагачувати внутрішній світ людини, позитивно впливає на її свідомість і підсвідомість, розвиває інтелект, творчі здібності, естетичний смак. Духовно бідною залишається та людина, якій байдуже поетичне слово. Навіть назва передсвяткової зустрічі говорить сама за себе – "Поезія – це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово!".

Докладніше >>>
Переглядів: 208

13.03.2021

  13 березня у ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка у поетичному бібліопросторі "А+" чернігівські поети зустрічали весну своїми віршами. Тема зустрічі – "Де ти, фантазіє, там радощі й весна", відомі рядки з вірша-сонета "Fа" знаної української поетеси Лесі Українки, йдеться мова про фантазію. Поезія не може існувати без фантазії поета, тому на початку заходу ведучою Наталією Утиро були поставлені аудиторії такі питання: "Що для Вас означає фантазія, де вона "живе"?"Які вони, весняні фантазії у поетів?"Фантазія – вона вільна пані?""Чи є така залежність: поява проблем від фантазії?""Від чого залежить поява у людини фантазії?""Як впливає фантазія на людину у реальному житті?""Який колір має фантазія? Про що він вам розкаже?""Чи заважає розум появі фантазії?""Яке значення має для вас настрій в написанні вірша?".

Докладніше >>>
Переглядів: 213

11.03.2021

Українська мовна студія ораторського мистецтва LingUA:
  "Мовний патруль, операція "Антисуржик"

 

  6 березня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулася зустріч з охочими оволодіти українським ораторським мистецтвом у межах української мовної студії ораторського мистецтва LingUA. Її керівниця, вчителька української мови та літератури Ольга Петренко, оголосила тему: "Мовний патруль, операція "Антисуржик". На початку заняття пані Ольга запропонувала студійцям практичну вправу – назвати тварину, яка перша спаде на думку, а через деякий час – іще одну. Кожний зробив це і був здивований тим, що назва першої тварини символізує те, як людина позиціонує себе на публіці, а назва другої свідчить про те, ким є насправді ця людина. Скажімо, на публіці – кошенятко, а насправді – лев. Чи навпаки.

 

Докладніше >>>
Переглядів: 280

07.03.2021

Тарас Григорович Шевченко: духовна вершина України


  Щороку в березні українці вшановують пам'ять Великого Кобзаря, патріота України, видатного її сина – Тараса Григоровича Шевченка. Рік 2021-й особливий, адже саме в ньому виповнюється 180 років від дня створення поеми "Гайдамаки" (1841) та 160 років від дня створення "Букваря южнорусского" (1861). До Шевченківських днів працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка підготували книжково-ілюстративну виставку "Тарас Григорович Шевченко: духовна вершина України".

Докладніше >>>
Переглядів: 229

26.02.2021

Революційна доба в Україні 1917–1921 рр.
(до 100-річчя подій)

 

  Постійна книжкова виставка "Революційна доба в Україні 1917–1921 рр." (до 100-річчя подій), з якою всі охочі можуть ознайомитись у відділі документів із гуманітарних наук, поповнилася новими виданнями, які відділ отримав завдяки Українському інституту книги за Програмою поповнення бібліотечних фондів 2020 року.
  До вашої уваги пропонуємо віртуальну виставку книжкових новинок з цієї тематики, яка стане у пригоді всім, хто цікавиться історією України.

Докладніше >>>
Переглядів: 227

25.02.2021

"Знамениті українці"

  Шановні читачі! Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка продовжує ознайомлювати вас з книжковими новинками за Програмою поповнення бібліотечних фондів 2020 року від Українського інституту книги.
  Працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка підготували віртуальну книжкову виставку  "Знамениті українці" в жанрі non-fiction (нон-фікшн).

Докладніше >>>
Переглядів: 769

24.02.2021

 "Хотіла б я піснею стати…"

 

  25 лютого виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – поетеси, драматурга та громадсько-політичної діячки. Працівники Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка підготували і провели літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…". Сценарій побудовано на основі біографічних даних про родину Лариси Косач та сюжетів із її життя. Головна мета заходу – показати знану поетесу як високоосвічену, європейського рівня жінку.


© НВП "Армпроект", 2002-2021