Загальнобібліотечні заходи   >   Відділ документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук

Сьогодні: 27.09.2021

2021 2020 2019 2018 2017 2016
1  
Докладніше >>>
Переглядів: 232

22.03.2021

Вода – це життя!


  У відділі документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук діє виставка, присвячена найціннішій і найзагадковішій хімічній сполуці – воді. До розмови про воду спонукає саме життя, адже доступні запаси прісної води на Землі катастрофічно зменшуються. Справжню ціну води ми як людство усвідомлюємо тільки тепер, коли опинилися на порозі глобальної водної кризи. У тривозі за майбутнє кожен із нас має опанувати екологічним мисленням, водною етикою, новим розумінням взаємин людей та Природи.

Докладніше >>>
Переглядів: 189

04.03.2021

Рукоділля – це магія

 

  Чудові наші жінки, ось і наближається наше улюблене свято – 8 Березня! І нехай дехто сперечається, чи потрібно відзначати Міжнародний жіночий день… Ми, тамуючи подих, чекаємо від наших найрідніших чоловіків – синів, братів, коханих – таких милих серцю сюрпризів, щирих проявів любові та піклування. Ми біжимо, поспішаємо, підганяємо життя, і так необхідні інколи ці святкові зупинки, щоб озирнутися навкруги, побачити, який гарний цей світ, як чудово жити! Ми ділимо світ навпіл із чоловіками, і якою ж тяжкою інколи буває ця половина, скільки труднощів випадає на долю наших жінок! Але жінка – на те вона і жінка, бо вміє як ніхто створити у своїй оселі красу та гармонію, острівець затишку серед життєвого бурхливого моря! І хочеться бігти додому, і всі проблеми здаються вже не такими складними, все можна пережити, якщо на тебе чекають затишна домівка, любляча мати, кохана жінка!
  Шановні жінки, берегині сімейного вогнища, напередодні свята відділ документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка підготував для вас книжкову виставку "Рукоділля – це магія"

Докладніше >>>
Переглядів: 252

03.03.2021

Юрій Кондратюк – піонер космонавтики


  Продовжуючи цикл книжкових виставок "Відомі імена в науці і техніці", бібліотекарі відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук підготували книжкову виставку, що розповідає про життя і діяльність українського вченого-винахідника Юрія Васильовича Кондратюка – талановитого механіка-самоучки, автора низки статей і досліджень з ракетної техніки.
  Народився Юрій Кондратюк 21 червня 1897 року в Полтаві. Його справжнє ім'я – Олександр Гнатович Шаргей. Батько, Гнат Бенедиктович Шаргей, був чиновником, мати, Людмила Львівна Шліппенбах, – учителькою. Змалку хлопчик дуже захоплювався математикою, і коли 1914 року він почав учитися в Полтавській чоловічій гімназії, не раз дивував своїх наставників глибоким знанням не лише математики, але й природничих наук. Полтавська гімназія мало чим відрізнялася від усіх навчальних закладів царської Росії. Порядки, що панували в гімназії, гнітили вразливого, з дуже розвинутою уявою хлопця. І він усе більше заглиблювався в себе й читав, читав… Улюбленими письменниками юного гімназиста були Жуль Верн і Герберт Уеллс. Твори цих письменників-фантастів захоплювали хлопчика, будили в ньому думку, переносили в інший світ – світ розумних людей та чудових машин.

Докладніше >>>
Переглядів: 245

23.02.2021

  23 лютого відповідно до плану спільних заходів Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка і навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області на 2021 рік спеціалістами центру Валентиною Прибитько, Станіславом Михайленком та студенткою 3-го курсу Чернігівського базового медичного коледжу Мариною Гучок було проведено захід "Домашня аптечка".

Докладніше >>>
Переглядів: 320

11.02.2021

 "Круглий стіл"

"Визначні природно-заповідні об'єкти Чернігівської області. Мезинський національний природний парк"

 

  11 лютого у великій читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулося засідання "круглого столу" з теми "Визначні природно-заповідні об'єкти Чернігівської області. Мезинський національний природний парк", присвяченого 15-й річниці створення Мезинського НПП.
  Відкрила захід директорка Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко. Інна Михайлівна привітала присутніх з ювілеєм природного парку і побажала натхнення, наснаги та плідної роботи.

Докладніше >>>
Переглядів: 331

04.02.2021

Болото як важлива частина екосистеми

  50 років тому, 2 лютого 1971 року, в іранському місті Рамсар була підписана Конвенція з водно-болотних угідь міжнародного значення як середовища перебування водоплавних птахів. Початковою метою Конвенції було зберігання водно-болотних угідь як середовища для водоплавних птахів. З часом мета стала ширшою, і нині вона охоплює всі аспекти збереження та збалансованого використання водно-болотних екосистем.
  Щорічно 2 лютого у світі відзначається День водно-болотних угідь. Основна мета відзначення Всесвітнього дня ВБУ – підвищення обізнаності людей щодо важливості цих природних середовищ у нашому житті.

Докладніше >>>
Переглядів: 297

28.01.2021

Де промінь сонця – зелений…
(до Дня відкриття Антарктиди)

  28 січня – День відкриття Антарктиди. Припущення про існування невідомої землі на крайньому Півдні висловлювалися дуже давно. Давні греки вважали, що відповідно до симетричності землі сушу – територію Європи, Азії та Африки – повинна збалансувати вологістю і холодом невідома земля на півдні від Африки, яку вони називали Terra Australis Incognita (невідома південна земля). Слово "Антарктика" вперше було вжито у ІІ столітті, воно означає "навпроти ведмедя", тобто навпроти сузір'я Великої Ведмедиці, що на Північному полюсі. Антарктика – це південна полярна область Землі, що об'єднує Антарктиду та острови й ділянки Атлантичного, Індійського і Тихого океанів. Антарктида завдячує своєю назвою грецькому слову, що значить "навпроти Арктики", тобто "навпроти півночі".  

Докладніше >>>
Переглядів: 682

26.01.2021

 Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України


  Продовжуючи цикл книжкових виставок "Видатні імена в науці і техніці", відділ документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук пропонує виставку, що розповідає про Героя України Леоніда Каденюка.
  Україна входить до числа космічних держав світу завдяки високому рівню науково-технічного й виробничого потенціалу, втіленню в життя космічних проєктів, участі у міжнародній космічній діяльності.
  19 листопада 1997 року у складі екіпажу космічного корабля "Колумбія" системи "Спейс Шатл" здійснив політ перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк. У ході майже 16-добового польоту український космонавт проводив наукові експерименти в галузі космічної біології.

© НВП "Армпроект", 2002-2021