Загальнобібліотечні заходи   >   Відділ абонемента

Сьогодні: 27.09.2021

2021 2020 2019 2018 2017 2016
1  2   
Докладніше >>>
Переглядів: 243

25.03.2021

  Любите розгадувати таємниці історії? Тоді вам до нас! Відділ абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка створив відео за цікавенною серією книжок, яка так і зветься – "Таємниці історії". Переглядайте, читайте, захоплюйтеся, розгадуйте, насолоджуйтесь і приходьте до нас по книжки!

Докладніше >>>
Переглядів: 214

22.03.2021

У зорепаді слів і ягодах калини

  Поезія... Зміст цього слова кожен із нас розуміє по-своєму: це найважливіше культурне явище, це всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими, це головний засіб самоствердження і дієвий важіль творчості, прогресу.
  Ніхто з нас, напевно, ніколи не задумувався, що поезія як віршована мова народилася ще на зорі людської цивілізації. З усіх видів словесного мистецтва вона найдавніша. Майже всі народи мали віршовану мову вже на початку свого духовного життя – свій віршований епос, свої пісні. Прийнято говорити, що поезія – це згущення думки й почуття. Іван Франко назвав поезію "кристалізацією" життя.

Докладніше >>>
Переглядів: 259

09.03.2021

  Щороку в день народження Тараса Шевченка тисячі людей долучаються до заходів на вшанування пам'яті великого сина України. 9–10 березня – особливі дні. Ми знов і знов подумки гортаємо сторінки життя Тараса Григоровича, щоразу як уперше відкриваємо для себе Шевченка-художника і, звичайно, читаємо його вірші…

Докладніше >>>
Переглядів: 184

07.03.2021

"Шевченкове слово в віках не старіє"

 

  Поетична спадщина Тараса Шевченка, вже давно подолавши національні межі, увійшла до скарбниці світової літератури. Мудрий Олесь Гончар писав, що правда "Кобзаря", як правда Святого Письма, для людства ніколи не постаріє, не згасне. Шевченко відкрив світові Україну, розкрив її душу, героїчні і трагічні сторінки її історії, провістив неминучу свободу й "добру славу". Славу України в історичній перспективі. Палке слово Кобзаря, пройняте беззавітною любов'ю до свого народу, і нині залишається життєдайним джерелом, потужним стимулом національного й духовного відродження незалежної України. Слушно кажуть, що Шевченко – це код нації, а в його Слові – невпокореному, живому та невмирущому – закодовані генетичні основи української духовності.

Докладніше >>>
Переглядів: 279

25.02.2021

 Нові надходження до відділу абонемента

 

  Шановні користувачі! Пропонуємо вам ознайомитися з віртуальною виставкою нових надходжень до відділу абонемента Чернігівської універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка. Кожна нова книга – це завжди нові знайомства, нові герої, нові імена. Кожен читач знайде собі захоплення та улюблену книгу для душі.

Докладніше >>>
Переглядів: 323

23.02.2021

Ретрочитальня
  Леонід Глібов – український Езоп

 

  Перший весняний місяць – березень – відзначений народженням скромної і в той же час видатної для української культури людини – Леоніда Івановича Глібова.
  Леонід Глібов – видатний байкар, журналіст, педагог, драматург і нарешті – просто людина, яка залишила глибокий слід в українській культурі. Талант справжнього митця проявляється в тому, що його твори залишаються актуальними в різні часи і в різні епохи.

Докладніше >>>
Переглядів: 239

18.02.2021

  "До мови серцем доторкнися"
  (до Дня рідної мови)

 

  Свято рідної (материнської) мови відзначають усі народи Землі 21 лютого. Його запровадили для підтримки "мовного та культурного різноманіття та багатомовності" рішенням ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі, в пам'ять про загибель студентів під час демонстрації у Дацці проти проголошення урядом Пакистану урду єдиною державною мовою, в той час як переважна більшість населення розмовляла бенгальською мовою. В Україні цей день відзначають починаючи з 2002 року.

Докладніше >>>
Переглядів: 293

13.02.2021

Топ 5 книг про кохання, написаних чоловіками

  До Дня святого Валентина працівниці відділу абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка з теплом та любов'ю підготували добірку творів про кохання, написаних представниками сильної половини людства.
  Як вважають представники чоловічої статі, книги про кохання пишуться винятково для дам. А справжнім чоловікам, мовляв, більше до вподоби твори про війну, космічні опери, детективи чи навіть… філософські трактати.
  Однак якщо копнути трохи глибше глянцевих обкладинок, ми виявимо, що є й інші чоловіки, які не тільки читають, а й пишуть ці самі любовні романи. Та так, що у жінок (і не тільки) сльози течуть струмками. Класика жанру – "Історія кохання" Еріка Сігала, "Три товариші" і "Тріумфальна арка" Ремарка, навіть Купрін з його "Гранатовим браслетом". Можна, звичайно, виправдовуватися, як в анекдоті "я не читач, я – письменник", але насправді любовні романи читають усі.

Докладніше >>>
Переглядів: 274

13.02.2021

Чари кохання


  До найромантичнішого свята року – Дня святого Валентина – відділ абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка презентує цікаву книжкову виставку "Чари кохання".
  Читайте, кохайте, мрійте, радійте. Нехай атмосферу вашого свята ніщо не затьмарить, а ваше кохання буде яскравим та взаємним.

Докладніше >>>
Переглядів: 358

08.02.2021

 Мріємо про літо

 

  За вікнами лютий, падає сніг, морозно. А в нашій оселі тепло та затишно. Чому би нам з вами не помріяти про спекотне літо, яскраве сонечко і теплий вітерець, коли вся природа оживає… А допоможе нам у цьому ось така незвичайна книга, і назва її – "Комахи". Чому книга незвичайна? Тому що картинки в ній тривимірні. А ще ми з вами почуємо звуки дикої природи. Отже, починаємо слухати книгу.

© НВП "Армпроект", 2002-2021