Центр правової інформації

Сьогодні: 27.09.2021

2021 2020 2019 2018 2017 2016
1  2   
Докладніше >>>
Переглядів: 226

31.03.2021

Календар правових дат
Квітень

  "Якщо березень весну, наче наречену, лише приводить у гості, то квітень уже зустрічає її як повноправну господиню", – говорили колись про другий місяць весни.
  Раніше четвертий місяць року називався березнем. Сама назва "квітень" з'явилася лише в ХVI сторіччі, проте активно почала вживатися лише у ХХ столітті. Найпершою давньоруською назвою квітня, як засвідчують історичні джерела, була назва "цвєтень", а згодом "апріль". Також у деяких регіонах використовували назви "красенець", "водолій" і, що цікаво, – "лелечник".

Докладніше >>>
Переглядів: 98

25.03.2021

  25 березня в Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за участі спеціаліста Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно з представником юридичної клініки "Adiutorium" за участі студента-практиканта юридичного відділення Чернігівського кооперативного коледжу Чернігівської облспоживспілки працювала точка доступу до правової допомоги.

Докладніше >>>
Переглядів: 182

11.03.2021

   11 березня в Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за участі спеціаліста Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та представника юридичної клініки "Adiutorium" працювала точка доступу до правової допомоги. Надавалися юридичні консультації з питань пенсійного законодавства й державної реєстрації нормативно-правових актів.

Докладніше >>>
Переглядів: 282

05.03.2021

Видатні жінки України

  Міжнародний жіночий день (Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир – 8 Березня) дата, яка сьогодні відзначається у багатьох країнах світу. В деяких із них, зокрема в Україні, має статус державного свята.
  З нагоди Міжнародного жіночого дня пропонуємо до вашої уваги відеопрезентацію "Видатні жінки України", присвячену найвідомішим жінкам давньої та сучасної України, які своїм талантом зробили вагомий внесок в освіту, науку, культуру, мистецтво, літературу й багато інших сфер життя, а також про українок, що вплинули на розвиток і становлення української держави та прославили її на весь світ.

Докладніше >>>
Переглядів: 216

04.03.2021

 Жінка може все
  (до Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир)

   

  Міжнародний жіночий день – дата, яку відзначають жіночі спільноти в усьому світі. У багатьох країнах цей день став національним святом. Однак своїм корінням він сягає у багатовікову боротьбу жінок за участь у житті суспільства нарівні з чоловіками. Нині це день утвердження гендерної рівності, турботи про розвиток гендерної політики, економіки, здоров'я, сім'ю, освіту й медіа. Уперше Міжнародний жіночий день відзначався 1911 року. 1975-го свято було офіційно підтримано Організацією Об'єднаних Націй, а 16 грудня 1977 року – резолюцією Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/32/142. Усім зацікавленим державам було запропоновано безпосередньо використовувати день 8 березня для популяризації та реалізації рівноправності жіночої частини населення у своїй громадській традиції.  

Докладніше >>>
Переглядів: 201

25.02.2021

  25 лютого в Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за участі спеціаліста Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працювала точка доступу до правової допомоги. Надавалися юридичні консультації з питань повірки лічильників води, сплати коштів за транспортування газу, пенсійних виплат ліквідаторам аварії на ЧАЕС, надання субсидії.

Докладніше >>>
Переглядів: 384

21.02.2021

Календар правових дат
  Березень


  З березнем приходить довгоочікувана весна. На цей місяць припадає чимало різноманітних народних, державних, церковних свят, у тому числі доволі незвичайних та маловідомих. Традиційно цього місяця в Україні відзначатимуть одне з головних весняних свят – Міжнародний жіночий день 8 Березня. На цей день припадає Масляна, яка триватиме до 14 березня, 15 березня розпочинається Великий піст. У березневому календарі є також дати, пов'язані з процесом державотворення та правами громадянина.
  Календар правових дат у березні включає дати, спрямовані на забезпечення права на гідне життя всіх людей, незалежно від їхньої расової приналежності, релігійних переконань, національності, статті, сексуальної орієнтації, віку тощо. Дати, наведені в календарі, – це знаменні дати, офіційно проголошені ООН, а також дні, що визнані неурядовими організаціями. До кожної дати подано коротку інформацію про подію.

Докладніше >>>
Переглядів: 363

11.02.2021

Як замовити квиток на потяг онлайн

 

  У числі найпопулярніших видів транспорту серед українців – потяг, адже ним можна дістатися практично в будь-який куточок країни.
  Нові технології відкривають нові можливості, одна з яких – придбати квиток на поїзд через Інтернет. Для цього достатньо мати підключення до Інтернету, комп'ютер чи телефон та можливість оплатити вартість залізничних квитків одним із зручних способів (зазвичай банківською карткою).

Докладніше >>>
Переглядів: 171

11.02.2021

  11 лютого в Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за участі спеціаліста Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працювала точка доступу до правової допомоги. Надавалися юридичні консультації з питань порядку зняття з реєстрації місця проживання, оформлення допомоги по догляду за особою, яка досягла вісімдесятирічного віку, відшкодування матеріальної шкоди.

Докладніше >>>
Переглядів: 231

01.02.2021

Фундатор української історико-правової науки
  (до 155-річчя від дня народження Миколи Прокоповича Василенка)


  У лютому 2021-го виповнюється 155 років від дня народження Миколи Василенка – талановитого вченого, видатного історика держави та права, політичного і громадського діяча, ініціатора ідеї створення Національної академії наук та її другого президента.

  Микола Прокопович Василенко народився 2 лютого 1866 року в селі Есмань Глухівського повіту на Чернігівщині (нині селище Червоне Глухівського району Сумської області) в сім'ї дрібного службовця.

© НВП "Армпроект", 2002-2021