Центр правової інформації
<<< Повернутись
Переглядів: 129

30.11.2017

  30 листопада в Чернігові та Чернігівській області традиційно розпочався Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. На сьогодні найцікавіші документальні стрічки про права людини вже побачили мешканці понад 200 міст і містечок України, серед яких жителі Київської, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Луганської, Полтавської, Херсонської, Чернівецької, Тернопільської, Волинської, Донецької, Житомирської, Харківської, Вінницької, Одеської, Сумської, Закарпатської, Рівненської та Хмельницької областей.
  Цьогорічні покази Docudays UA об'єднані темою "Чотири градуси" та присвячені проблемі зміни клімату й захисту довкілля.
  Екологи прогнозують: до кінця сторіччя середня температура на Землі підніметься на стільки, що спровокує природні катаклізми на планеті.
  Фестиваль пропонує відвідувачам стати каталізатором змін і поглянути на питання захисту довкілля з різних точок зору – не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, екоакції.
  Центр правової інформації, що діє при відділі документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, співпрацює з громадською організацією "МАРТ".
  30 листопада в читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулася прес-конференція з нагоди відкриття Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
  У відкритті фестивалю взяли участь: Інна Михайлівна Аліференко – директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка; Сергій Забара – громадська організація "МART"; Сергій Блєднов – регіональний координатор Docudays UA у Чернігівській області ГО "МART"; Катерина Данькова – юрист, координатор програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.
  На заході були присутні спеціалісти Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області, представники Чернігівської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 34, ЗМІ та громадськість міста.

 

 2017.11.30 - 01 2017.11.30 - 02   2017.11.30 - 03  
 2017.11.30 - 04 2017.11.30 - 05   2017.11.30 - 06  
 2017.11.30 - 07 2017.11.30 - 08   2017.11.30 - 09  


  Директор бібліотеки І. М. Аліференко розповіла про співпрацю ГО "МАРТ" з Центром правової інформації ОУНБ ім. В. Г. Короленка, про послуги, ресурси, заходи бібліотеки; подякувала за співпрацю. Регіональні партнери фестивалю – представники ГО "МART" та Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, розповіли про фільми та заходи, які чекають гостей фестивалю з 30 листопада по 10 грудня цього року.
  Отже, у Чернігові заплановано три відкритих покази, які відбудуться 2, 6 та 10 грудня. У ці дні заплановані покази одних з кращих фільмів фестивалю – "Боротьба Джамали", "Живі та нескорені", "Війна химер". Відкриті покази супроводжуватимуться зустрічами з правозахисниками та режисерами. Фільми демонструватимуться в школах, професійно-технічних та вищих навчальних закладах. Відбудеться тепла дружня "міні-вечірка" документального кіно. Інформація про заходи буде додатково оголошуватись організаторами.
  2 грудня організатори запрошують мешканців Чернігова та його гостей до Культурно-ділового центру "Світогляд", де о 1600 можна переглянути фільм "Боротьба Джамали". У фільмі шведська журналістка Елін Йонссон, яка фіксувала життя співачки та її сім'ї в Україні й Криму, розповіла трагічну історію родини, пов'язану з окупацією. Через сильний і вольовий портрет Джамали, через пісню "1944" фільм звертається до історичних подій депортації кримських татар і до сьогоденної політичної проблеми. Після фільму можна поспілкуватися за чашкою кави або чаю із правозахисниками громадської організації "КримSOS".
  6 грудня о 1800 відбудеться показ фільму "Війна химер". Це особиста історія однієї з режисерок, яка переосмислює власний травматичний досвід, пов'язаний із війною на Сході України. Це подорож двох закоханих до лінії фронту та спроби спільного життя після всього пройденого. Крім цього, організатори заходу, який буде проходити в читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка (м. Чернігів, просп. Миру, 41, 2 поверх), підготували для гостей зустріч з режисерами фільму – Анастасією та Марією Старожицькими.
  І, нарешті, 10 грудня о 1600 фестиваль завершить показ фільму "Живі та нескорені" у форматі дружньої вечірки, місце проведення якої буде додатково повідомлене організаторами. Фільм розповідає про 2016-й рік. Україною шириться декомунізація. На Львівщині, в самому серці Бандерівського краю, є місто Червоноград, яке прославилося як перше місто Радянського Союзу, де повалили пам'ятник Леніну. Проте навіть 26 років потому, тут тривають запеклі суперечки між прихильниками різних ідеологій. Перед нами два полюси українського суспільства: хор російської громади "Жива пам'ять" та співоча чота націоналістів ОУН-УПА "Нескорені", яких об'єднує Червоноградський народний дім. Ця кінострічка про глибинні, приховані процеси, які криються за поваленням пам'ятників, про перетин двох паралельних світів у Червоноградському народному домі.
  Покази цих фільмів пройдуть у містах та населених пунктах Чернігівщини: Ніжині, Прилуках, Куликівці та Количівці.

  Для довідки:
  Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він є неполітичний і некомерційний, проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. Організатори фестивалю: Українська Гельсінська спілка з прав людини, громадська організація "Південь", Херсонський обласний фонд милосердя і здоров'я, громадська організація "Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв".
  Кожного року, восени, Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази тривають з жовтня до грудня (включно). Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні.
  Місія Мандрівного фестивалю – створювати можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким чином ми сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, ми сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
  Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
 

  Вхід на всі кінопокази – вільний.
  Докладніше з програмою регіональних показів можна буде ознайомитися на веб-ресурсах ГО "МART", Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, а також на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA:
  
  www.mart-ngo.org.ua
  www.protection.org.ua
  www.traveling.docudays.org.ua
 
  Контактна особа:
  Сергій Блєднов, ГО "MART"
  тел.: +38 073 481 37 27

<<< Повернутись

Оголошення

  24 квітня об 1130 відбудеться засідання круглого столу "Бібліотека — шлях у майбутнє!".

22620773

  29 квітня о 1200 поетичний бібліопростір "А+" гостює у Львівській майстерні шоколаду.
  У програмі:
 • Поетичний серпантин на тему: "Ах, весна, який романтичний час! Всі усміхнені і щасливі... Любов панує навколо!"
  • Зустріч з місцевими поетами, читання віршів.
  • Музичні подарунки від Олексія Дербичова (соло на саксофоні).
  • Лариса Забара виконає власні музичні твори і джазові композиції.

22620773

Безкоштовні юридичні  та Skype консультації

Кожного 2-го та 4-го четверга місяця (12,26 квітня)
з 1500 до 1630
у Центрі правової інформації.
Запис за тел. (0462) 67-61-97
E-mail: сpi_lib@ukr.net
Skype: центр права (dcc.chernigiv)
22620773

Відділ документів іноземними мовами та ІЦ "ВІКНО В АМЕРИКУ" запрошують усіх бажаючих спілкуватися іноземними мовами:

 

Вівторок

1800 – Клуб італійської для початківців

(3, 10, 17 квітня)

 

Четвер

1800 – Німецька із задоволенням для початківців

(5, 12, 19, 26 квітня)

 

Субота

1030 – Розмовний клуб польської мови / Polonicum

(14 квітня)

1430 – Strong Voice

(21 квітня)

1500 Італійська для тих, хто вдосконалює

(7, 14, 21, 28 квітня) 

 

Неділя

1200 – English Speaking Club for Youth

(1, 15 квітня)

1500 – English Speaking Club

(1, 15, 22, 29 квітня)

Чекаємо на Вас!

22620773

ЗАПРОШУЄМО ВОЛОНТЕРІВ
ДО СПІВПРАЦІ!

  Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка запрошує до співпраці небайдужих громадян, що відчувають у собі педагогічний талант.
  Пропонуємо вам в якості волонтера долучитись до викладання курсу "Основи комп’ютерної грамотності та основи роботи в інтернеті" для людей поважного віку. Докладніше...

22620773


  © НВП "Армпроект", 2002-2017