Структура бiблiотеки
Logotip

Сектор документiв iноземними мовами
The Department of the Foreign Language Literature 

"Знать много языков - значит иметь много ключей к одному замку" 
Вольтер

DSC07032    Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка, зважаючи на нагальну потребу вдосконалення форм та методів роботи в бібліотечній сфері, поступово переходить до інтенсивного розвитку та формування нового соціального та культурного образу бібліотеки. Для бібліотеки пріоритетним завданням виступає ефективне забезпечення сучасних потреб користувачів у бібліотечно-інформаційних продуктах та послугах на основі широкого використання інформаційних технологій, міжнародного співробітництва для прогресивного розвитку та орієнтації на інтеграцію внутрішніх і зовнішніх інформаційних ресурсів з метою сприяння інформатизації та інтелектуалізації суспільства.
  Для ефективного виконання цього завдання в бібліотеці з 1972 року розпочав свою діяльність Сектор документів іноземними мовами. Перша завідуюча – Ірина Юріївна Бачинська, почала комплектацію фонду іноземної літератури.
  Фундамент фонду закладався по крихтам. Перші книжки були принесені свідомими чернігівцями. Крім комплектування через бібліотечний колектор літературу отримували через благодійний фонд "Сейбр-Світло", Бібліотеку Конгресу США, Британську Раду, Ґете-Інститут м. Києва. Зараз фонд нараховує близько 24 тис. екземплярів на 52 мовах світу. Це учбова, галузева література, великий вибір художніх творів в тому числі оригінальних. Крім того, здійснюється підписка на газети і журнали іноземними мовами.
  Також у Секторі з 2006 по 2009 рік працював центр з питань європейської інтеграції (ЦЄІ) за фінансової підтримки Європейської програми Міжнародного Фонду "Відродження". За ці роки центр займався проведенням різноманітних  заходів щодо поширення європейської інформації та розвитку діяльності самого центру. Для оперативної діяльності центру була придбана комп'ютерна техніка (комп'ютери, принтер, сканер), різноманітна тематична література та встановлено підключення до мережі Інтернет.
  У Секторі проводиться активна масова робота: оформлення тематичних виставок, проведення екскурсій для школярів та студентів, проведення різноманітних заходів та презентацій тощо.
  Потрібно відмітити, що у секторі, з 2006 року, знаходиться інформаційний центр "Вікно в Америку" http://libkor.com.ua/index.php?id=2&sid=9, що працює за підтримки Посольства США в Україні. При центрі діють клуби, що дають можливість вивчити англійську мову всім бажаючим. Також проводяться різноманітні заходи: презентації книг, фотовиставки, зустрічі з представниками Посольства та інше. За підтримки Посольства США до Сектору та центру була придбана різноманітна комп'ютерна техніка (комп'ютери, принтери, ксерокс, інтерактивна дошка, електронні рідери, i-Pad). Робота даного центру сприяє порозумінню між американським та українським народами, створенню активного міжнародного співробітництва у різних галузях освіти та науки.
  Крім англійської всі читачі Сектору можуть відвідати клуби такими мовами: італійська (Італійська для початківців та для тих, хто вдосконалює), німецька (Клуб "Deutsch mit Spass"), французька (Клуб любителів французької мови) та польська (Клуб "POLONICA"). Вся діяльність клубів відображається на бібліотечному сайті  http://libkor.com.ua/ та в соціальних мережах:


  Facebook

https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2-%D1%96%D0%BD%D0%BE%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BC%D0%B8-%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D1%96%D0%B3%D1%96%D0%B2/1540143749582592?ref=hl


  Вконтакте

https://vk.com/club56747565


Таким чином, можна дізнатися про діяльність клубів, також отримати відповіді на запитання щодо часу роботи, їх керівників, та методики проведення засідань.


  Діяльність Сектору документів іноземними мовами спрямована на користувача та сприяє створення всіх умов для успішної інтеграції до світового інформаційного простору. Переймаючи досвід закордонних бібліотек Сектор поступово сприяє формуванню сучасного іміджу бібліотеки, що, в свою чергу, створює позитивне враження і у світовому інформаційному просторі.

 

Зав. сектором Кашнікова Вікторія Русланівна

Бібліотекар Романенко Надія Юріївна

Бібліотекар Ганжа Олена Анатоліївна


За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном (0462) 77-42-78

© НВП "Армпроект", 2002-2018