Нашi проекти

НАШІ ПРОЕКТИ

 
6b375f19a932c6422000cb267249c286

Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам
запорука соціальної адаптації

 

Проект "Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам – запорука соціальної адаптації" реалізується ініціативною групою "Небайдужі бібліотекарі" на базі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка за підтримки громадської організації "Чернігівське обласне відділення УБА", за адміністрування громадської організації "МАRТ" у рамках проекту "Українська регіональна платформа громадських ініціатив", що підтримується Європейською комісією.

Метою проекту є інформаційно-правова підтримка та координація допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Завдання: допомога в соціальній адаптації  внутрішньо переміщеним особам на Чернігівщині.

 
PR

PR-офіс сучасних бібліотек Чернігівщини

 

Проект "PR-офіс сучасних бібліотек Чернігівщини" започаткований у березні 2015 року завдяки перемозі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка в конкурсі "PR-офіси сучасних бібліотек" за фінансової підтримки програми "Бібліоміст" та експертної підтримки громадської організації "Центр Медіареформ". Проект покликаний зміцнити та поліпшити імідж бібліотек, здійснити промоцію їхньої діяльності, активізувати соціальну функцію. Завдання PR-офісу – регулярна співпраця з журналістами, результатом якої має стати широкий доступ громадськості до інформації про модернізацію бібліотек регіону, організація висвітлення у ЗМІ цікавих заходів, історій успіху, бібліотечних проектів і послуг.

 

 
у всесв2  

У Всесвітній мережі всі покоління

 

Проект "У Всесвітній мережі всі покоління" започаткований і реалізується на базі Чернігівського регіонального тренінгового центру Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка із грудня 2014 року як продовження ініціативи програми "Бібліоміст" (партнерська робота Міністерства культури України, Фундації Білла та Мелінди Гейтс, IREX, USAID). Цільовою аудиторією проекту є користувачі поважного віку (пенсіонери) Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка. Географія проекту охоплює м. Чернігів і Чернігівську область.

  Метою проекту є навчання користувачів бібліотеки поважного віку основам комп’ютерної грамотності та основам роботи в інтернеті, допомога у адаптації літніх людей в інформаційному суспільстві, організація їхньої особистісної інформаційної діяльності з метою задоволення інформаційних та емоційних потреб.


 
Vuboru

Бібліотеки і виборчий процес

 

Бібліотека за підтримки Української бібліотечної асоціації, обласного відділення УБА та Посольства США в Україні реалізовує новий проект, спрямований на підвищення поінформованості мешканців Чернігівщини стосовно процедури виборів – "Бібліотеки і виборчий процес".

В рамках реалізації проекту, передбачається проведення шести тематичних вебінарів, які познайомлять учасників з виборчим законодавством, процедурою проведення виборів до органів державної влади та місцевого самоврядування, а також правами і обов'язками виборців.

 

Програма "Бібліоміст"

 

"Бібліоміст" – партнерська робота IREX, USAID та Міністерства культури України, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. "Бібліоміст" співпрацює з Українською бібліотечною асоціацією (УБА), центральними та місцевими органами влади та бібліотеками на всій території України, щоб допомогти бібліотекам ефективніше задовольняти потреби місцевих громад завдяки навчанню та використанню сучасних технологій.

 

  • Обладнати бібліотеки технікою, щоб члени громад отримали кращий доступ до інформації.
  • Навчити бібліотекарів користуватися новітніми технологіями, щоб краще обслуговувати відвідувачів.
  • Сприяти розвитку ресурсної бази бібліотечної асоціації для ефективнішого представлення інтересів бібліотек та бібліотекарів.
  • Заручитися державною підтримкою для визначення ключової ролі бібліотек в суспільстві.

 
posolstvo-300x182

Iнтернет для читачiв публiчних бiблiотек

(LEAP-I, LEAP-II, LEAP-III та LEAP-IV)

 

У 2001 роцi Вiддiлом преси, освiти та культури Посольства США в Українi був об'явлений конкурс проектiв "LEAP". Проект мав на метi допомогу публiчним бiблiотекам України у наданнi iнформацiйних послуг населенню, пiдтримку вiльного i вiдкритого обмiну iнформацiєю, важливого для iнтегрування України у свiтову спiльноту та проведення реформ.

Наша бiблiотеки прийняла участь у конкурсi i у серпнi 2001 роцi отримала грант на вiдкриття Iнтернет-центру на 5 робочих мiсць (видiлена лiнiя 64 кб/с, програмне забезпечення Windows 98 RU CD 2 ED, на серверi – LINUX). Iнтернет-центр працює з квiтня 2002 р. Проведено навчання бiблiотекарiв та користувачiв.

 
549143_481850881835341_1243369278_n

Інформаційний центр

"Вікно в Америку"

 

У відділі документів іноземними мовами відкрито Інформаційний Центр "Вікно в Америку" за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні і який створений на основі партнерства між американським урядом та українськими обласними бібліотеками.

Мета центру надання актуальної інформації про США та поповнення фонду англомовними виданнями. Місія центру полягає в сприянні взаєморозуміння між США та Україною, шляхом надання інформації про США: їхню історію, уряд та суспільство; забезпечення доступу до ресурсів Інтернету. Також буде надаватися інформація про американські програми допомоги та обміну.

Уряд Сполучених Штатів Америки виділив кошти на придбання колекції книжок, баз даних на компакт-дисках та відео колекції документальних та класичних американських художніх фільмів. Крім того отримали фінансування на меблі та обладнання, зокрема комп’ютери з підключенням до Інтернету, принтер, копіювальний апарат, телевізор, DVD програвач. Користувачам будуть пропонуватися матеріали про США, бізнес, освіту й вивчення англійської мови.

В ІЦ "Вікно в Америку" проводяться різноманітні заходи, мета яких спілкування між українцями та американцями. Через центр розповсюджуються матеріали про США, зокрема публікації бюро міжнародних інформаційних програм Державного Департаменту США. Тут зустрічаються випускники програм, що фінансуються американським урядом; проводяться семінари, фотовиставки, лекції, перегляди американських фільмів та інші культурні заходи, що сприяють кращому розумінню США.

Інформаційний Центр "Вікно в Америку" став осередком американської культури в Чернігівській області.

 
irf.small.logo

Регіональний центр з питань європейської iнтеграцiї

 

Мета європейської програми Міжнародного фонду "Відродження" – підвищення якості та ефективності державної політики європейської інтеграції України та формування суспільного запиту на європеїзацію України через ініціювання, фінансову, експертну та організаційну підтримку громадських ініціатив задля перетворення України на справді європейську державу. Програму засновано у 2004 році протягом 2005-2007 років програма ініціювала та підтримала 172 проекти на загальну суму 1852872 дол. США (сайт: www.inf/ua).

У 2007 році Кабінет Міністрів України затвердив якісно нову Державну цільову програму інформування громадськості з питань Європейської інтеграції України на 2008-2011 роки (постанова КМУ № 594 від 2.07.2008 р.), яка була розроблена на основі пропозицій Центру Розумкова, Міжнародного Фонду Відродження, МГО "Інтерньюз" та інших громадських організацій з урахуванням результатів громадської оцінки виконання попередніх Державних програм інформування громадськості з питань Європейської інтеграції на 2004-2007 рр., а також кращого вітчизняного та міжнародного досвіду.

 
cpi_logo

Центр правової інформації (ЦПІ)

 

Відділ документів з гуманітарних наук – це один з провідних відділів обслуговування обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка. В 2010 році на базі цього відділу розпочав роботу Центр праової інформації. Створення Центру було викликано навчальними потребами користувачів з питань адміністративного, цивільного, трудового, сімейного, житлового, пенсійного права.

 

Центр прав ової інформації (ЦПІ) – це запит – пошук – консультація – результат.

 
c1cf43837363b7a2fed3638a1a0d3fe7

Центр по обслуговуванню користувачів з особливими потребами

 

Центр створений на базі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка з метою обслуговування людей різних вікових категорій з обмеженими можливостями.

 

Мета та завдання центру:

  • підвищення поінформованості та освіченості людей з особливими потребами;
  • подолання їх замкнутості, забезпечення самореалізації та інтеграції в громадському суспільстві;
  • задоволення інформаційних запитів людей з обмеженими можливостями;
  • виявлення і розвиток індивідуальних і творчих здібностей людей з особливими потребами, сприяння їх самореалізації.

 

Центр екологічної інформації

 

  На базі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка у відділі документів з економічних технічних природничих та сільськогосподарських наук 2017 року створено Центр екологічної інформації. Населення планети все більше відчуває тривогу за екологічний стан Землі. Вчені шукають рішення проблем оздоровлення повітряного басейну і водоймищ, створюючи безвідхідні технології тощо. Але величезна робота із збереження природи повинна починатись з перебудови нашої свідомості. Скільки не живи на світі, а все не перестаєш вражатися диву життя, природи і тому, як нерозривно ми з нею зв'язані. І якщо ми хочемо бачити нашу планету екологічно здоровою, то екологом повинен бути кожний в своєму житті, в своїй професії. І розумний спосіб вирішення проблеми – екологічна освіта і виховання екологічної культури, екологічної свідомості.

© НВП "Армпроект", 2002-2018