Вiртуальні виставки   >   Мистецький вернісаж

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

Мистецький вернісаж. 2014 рік.

 

Виставка ляльок-мотанок "УКРАЇНА ЄДИНА"
та картин Олександри ДІДОВИЧ

  Олександра Іванівна народилася в м. Чернігові у робітничій сім’ї. Має дві вищі освіти: закінчила фіз.-мат. факультет Чернігівського педагогічного інституту та Київський інститут легкої промисловості за фахом інженер-економіст. Працювала в товаристві "Знання", у Чернігівському юридичному технікумі.     
  Не зважаючи на обмаль часу, завжди захоплювалась рукоділлям: вишивала хрестиком, шила, в’язала на спицях, плела гачком тощо.
  Олександра Іванівна так говорить про свій статус пенсіонерки: "Я просто вільна жінка і сама обираю собі заняття до душі".
  З жовтня 2005 року майстриня почала працювати зі шкірою. В її колекції: картини, декоративні пляшки, скриньки, вази, підсвічники…
  У своїй творчості Олександра Іванівна керується гаслом: "Природа – невичерпна скарбниця ідей, треба лише вміти їх побачити".
  Олександра Іванівна постійно проводить майстер-класи для всіх бажаючих в Чернігові і області, де охоче ділиться секретами своєї майстерності.

Виставка світлин
Анатолія ЧОРНОІВАНА
"РІДНА СТОРОНА"


  Чорноіван Анатолій Кіндратович народився в 1937 році у селищі Дмитрівка Бахмацького району Чернігівської області.
  Після закінчення семирічної школи вступив до нафтопромислового технікуму у м. Львів. Згодом закінчив Львівський політехнічний інститут. Понад 40 років працював у нафтогазгеології.
  В 1976-1978 роках працював за контрактом у складі геологічної групи з пошуків нафти і газу на півночі Демократичної Республіки Афганістан.
  Захоплення фотографією виникло ще студентські роки. Відтоді постійним його супутником у нелегкій роботі був фотоапарат.
  Анатолій Кіндратович закоханий у рідний край, в неповторну красу гаїв, полів, річок та озер.
  Член фотоклубу "Чернігів". Учасник міських та обласних фотовиставок.
  На вернісажі "Рідна сторона" представлені понад тридцять світлин у жанрі: пейзаж, портрет.

Виставка картин
"З ЛЮБОВ'Ю..."
Миколи та Олександра ДОБРОВОЛЬСЬКИХ

 

  Микола Олександрович Добровольський народився 3 серпня 1960 р. на Миколаївщині в родині військовослужбовця.
  Закінчив Одеський сільськогосподарський інститут (1987 р.) та факультет графіки і живопису Московського інституту ім. Н.К. Крупської (1989 р.).
  Працював у закладах культури радіомеханіком, інструктором, художником-оформлювачем.
  Живописом займається з 1993 р. Пише портрети, пейзажі, натюрморти, жанрові картини.
  З 2006 р. – член Чернігівського народного творчого об'єднання художників – аматорів "Деснянська палітра".
  Учасник міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок.
  Виставлявся в мистецьких галереях Києва, Чикаго і Майямі (США).
  Співпрацював з відомим чиказьким галеристом Джоном Карлсоном.
  Роботи знаходяться в приватних колекціях України, США, Німеччини, Ізраїлю, Австралії.
  Свою першу персональну виставку Микола Олександрович присвятив пам'яті батька і першого вчителя малювання Олександра Марковича Добровольського, відомого художника, члена "Деснянської палітри" з 2001 р., який пішов з життя у 2010 році.
  На виставці представлена 21 картина Миколи Добровольського в жанрі пейзаж та натюрморт.

  Олександр Маркович Добровольський народився 17 березня 1937 р. на Миколаївщині.
  Закінчив вище військово-політичне училище, а пізніше факультет графіки і живопису Московського інституту ім. Н.К. Крупської.
  Служив в армії, а після виходу у відставку працював у школі Гончарівського гарнізону вчителем початкових класів.
  Був членом Чернігівського творчого об'єднання художників-аматорів "Деснянська палітра" і постійним учасником обласних художніх виставок.
  На виставці представлені 18 картин Олександра Добровольського: пейзажі, натюрморти, жанрові роботи, автопортрет.

Виставка світлин Юрія ПІСКОВСЬКОГО

"ПОРТРЕТИ КВІТІВ"

  Юрій Пісковський – архітектор, володар Срібної медалі ООН, професор Міжнародної Академії архітектури, Почесний Академік Української Академії архітектури, Посол Миру Всесвітньої Ради миру.

 

  В експозиції представлені світлини різних років, які приваблюють невідомими раніше композиціями, естетичними акцентами, виявляють потребу і покликання до гармонії та краси яскравих представників природи.

Виставка творів художнього текстилю
"ГОБЕЛЕНОВЕ ДИВО"
Анни ВЕРШИНІНОЇ

  Анна Вершиніна народилася 10 квітня 1984 у м.Чернігові.
   З дитинства захоплювалася мистецтвом, малюванням, аплікацією.
   Навчалася в Чернігівській художній школі. Уже там зацікавилась мистецтвом текстилю, як роблять гобелени, переплітаючи різні нитки. Тоді й з'явилися перші роботи.
   У 2002 році вступила до Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука. Навчалася за спеціальністю "художній текстиль", де і познайомилася з невичерпним світом мистецтва текстилю. Член Національної спілки художників України.
   У своїй творчості працює в різних техніках ткацтва – гладке, ворсове, фактурне ткацтво. Поряд з вовняними нитками використовує інші матеріали, такі як сизаль, стебла трав.
   "Мене приваблюють мотиви природи: рослини, дерева, птахи, гори, ліси, зміни в природі... Фарби природи багаті й різноманітні. Фарби самоцвітів, зірок, сонця, неба, землі, трави, гір, піску, моря і каменів. Пожухле листя на дорозі, відображене в калюжах, будинки, часом похилені, сірі і не сучасні, падаючі тіні від дерев, рослин переплітаються в казку... казку повсякденного життя! Здавалося б, що хорошого в сірому дощовому дні? Але придивіться: краплі, калюжі, стислі листя і тисячі відтінків, гра світла, яку ми можемо побачити в кожній краплі.
   Всі ці прості, на перший погляд речі мене приваблюють у житті. Намагаюся побачити і надихнутися чудесами навколишнього світу. І якщо придивитися – все не так просто, а досконально і складно створений світ.
   У мистецтві гобелена велике значення має колір. Кольори, як і люди народжуються, змінюються, часто борються між собою, протиставляються" (Анна Вершиніна).
   У своїх роботах майстриня використовує стриману кольорову гамму, любить поєднання холодних, сіро-синіх відтінків з охристими квітами.
   На виставці творів художнього текстилю "Гобеленове диво" Анна Вершиніна представила 17 дивовижних та чудових робіт, в яких вона розповіла про своє світосприйняття, про свої переживання і почуття.

Щорічний
обласний фотоконкурс
"ЖИТТЯ ЯК КНИГА"


 
П'ятий рік поспіль Чернігівським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації, за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка, обласної організації Національної спілки фотохудожників України, цифрового центра "Фуджі", АТ "Райффайзен Банк Аваль",  проводиться обласний фотоконкурс "Життя як книга". Цього року надійшла неймовірна кількість чудових фотографій, де учасники конкурсу проявили свій талант, креативність та уміння бачити прекрасне в звичайних, на перший погляд, речах. До Вашої уваги найкращі світлини, які були відібрані до експозиції.

Дякуємо за участь у фотоконкурсі!

 

 

Виставка картин
"РАДІСНІ БАРВИ ТВОРЧОСТІ"
художниці Надії СТАШКЕВИЧ

  Художниця народилася 28 вересня 1960 р. в Чернігові.
  У 1985 році закінчила архітектурний факультет Полтавського інженерно-будівельного інституту.
  Працювала у проектних інститутах Полтави та Чернігова (1985-1989 рр.; 1989-1990 рр.), у Чернігівському міському Управлінні архітектури та містобудування (1990-1995 рр.), приватній архітектурній майстерні (2004-2009 рр.).
  Викладала у Чернігівській обласній школі мистецтв при музичному училищі ім. Ревуцького (1995-2009 рр.), Чернігівській ЗОШ №17 (2000-2001), Чернігівській дитячій художній школі (2008-2011 рр.).
  Експозиція виставки "Радісні барви творчості" складається з 30 робіт, виконаних у різні роки у різних жанрах – портрет, натюрморт, міський пейзаж, інтуїтивний живопис. Представлені акварельні, графічні, олійні роботи, колаж, батик.
  Своїми враженнями від виставки поділилася чернігівська майстриня вишиваних ікон, Заслужений майстер народної творчості Агнеса Денисівна Ляшенко і відзначила особливо майстерно виконані портрети. Педагогу Світлані Сергіївна Шимко найбільше сподобалися роботи автора філософського змісту: "Шляхи душі. Перетворення", "Присутність. Молитва". Теплі слова привітання Надії Миколаївні висловили друзі та шанувальники творчості.

  Виставка світлин
"ЗА ЄДИНУ УКРАЇНУ"

  В приміщенні Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка відкрито виставку світлин "За єдину Україну". Автори до болю вражаючих фотохронік Антитерористичної операції, спрямованої на збереження цілісності Української держави та непорушності  її кордонів, – фотохудожник В. Кошмал, працівники ЗМІ П. Солодовнік і В. Савенок та підполковник ЗСУ В. Мисник – прагнуть донести до численної глядацької аудиторії гіркоту трагічних подій, що відбуваються на сході нашої Батьківщини.
  Серед багатьох присутніх на відкритті виставки були Голова Чернігівської обласної ради М.В. Звєрєв, заступник мера м. Чернігів, учасник війни в Афганістані С. Вихров, відомий спортсмен і засновник фонду гуманітарної допомоги армії А. Дериземля. Почесні гості щиро подякували небайдужим до спільної справи захисту Вітчизни майстрам фотооб’єктиву, відзначивши, що завдяки представленим на виставці світлинам люди можуть не тільки побачити, але й відчути саму атмосферу подій на сході України.

Виставка робіт

"ЛЮБОВ У СЕРЦІ І НА ПОЛОТНІ"

Віри ШЕВЧЕНКО

  Шевченко Віра Іванівна народилась 10 квітня 1927 року в с. Сунки Київської області. У 1944 році зі своєю родиною переїхала жити до Чернігова. Отримала вищу освіту в Чернівецькому державному університеті за спеціальністю біохімік-біолог.
  З 1953 року працювала лікарем-лаборантом, пізніше завідуючою клінічної лабораторії Першої міської лікарні. В 1990 році перейшла до Другої міської лікарні у біохімічну лабораторію. Усе своє життя вела активну громадську і суспільну діяльність. Була визнана міським лаборантом та займала посаду секретаря в Республіканському товаристві лікарів-лаборантів.
  Вишиває з 12 років. У 1952 році закінчила курси вишивки художньою гладдю у м. Чернівці. Активна творчість почалась після виходу на пенсію у 80 років.
  Брала участь у виставках з рукоділля та художньої творчості у музеї ім. М. Коцюбинського, Арт-клубі, Палаці дітей та юнацтва, міських лікарнях. У неї багато робіт, виконаних з використанням таких технік: хрест, болгарський хрест, гладь, мережка, рішельє та інших різноманітних швах.
  Має велику родину, в якій від великого до маленького також всі вишивають. Окрім вишивки захоплюється шиттям, в’язанням на спицях та гачком, кулінарією, багато читає.

Виставка світлин
Олександра НЕСТЕРЦЯ
"КРАЄВИДИ ЧЕРНІГОВА"

  Олександр Нестерець народився 24 листопада 1984 року в Чернігові. В 2006 році закінчив Чернігівський державний технологічний університет, здобув кваліфікацію магістра економіки. Фотографією почав займатись в університеті. Провів дві персональні фотовиставки. Сьогодні фотографія – його основне захоплення. У своїй діяльності автор насамперед намагається виявити і підкреслити красу навколишнього світу. Йому в цьому допомагають засоби фотографії, які постійно намагається покращувати. Щоб оцінити красу, не обов'язково вирушати у далекі краї. Адже красиве і цікаве завжди поруч з нами, в Україні, в рідному Чернігові.


Ювілейна виставка вишитих робіт
"РОЗМАЇТТЯ ТВОРЧОСТІ"
ШАБОВТИ Олени Петрівни 

  Народилася 8 березня 1939 року в с. Чемер Козелецького району Чернігівської області. Закінчила 10 класів Чемерської середньої школи, Чернігівське професійно-технічне училище №3, за спеціальністю "Штукатур".
  З 1957 року працювала на будівництві, брала участь у відбудові міста.
  23 роки працювала в Чернігівському тролейбусному управлінні. Виховали з чоловіком двох синів. Старший – педагог, молодший син загинув у м. Шверин під час проходження строкової служби в Радянській армії.
  Все свідоме життя вишиває та інколи пише вірші. У 2014 році вийшла перша збірка віршів "Стежками долі".
  Творити красу на полотні, передавати чисте і цілюще слово народної мови у поезіях – покликання Олени Петрівни, якому вона присвятила свою творчість.
  Учасниця багатьох міських, обласних виставок. Брала участь у Всеукраїнських акціях "Рушник національної єдності" та "Рушникова доріжка".
  На четвертій персональній ювілейній виставці "Розмаїття творчості" представлені близько 100 робіт майстрині: вишиті бісером та хрестиком ікони, вишиті картини, панно, скатертини, в’язані серветки, рушники.

 

Виставка картин

"УКРАЇНА В СЕРЦІ МОЄМУ"

художника Юрія БОРЩА

  Борщ Юрій Олексійович, льотчик першого класу, полковник у відставці, учасник бойових дій у Республіці Афганістан, двічі лауреат премії імені Архипа Куїнджі та володар Оскара міжнародного фестивалю "Золотий скіф".
  Займається живописом і дерев’яною скульптурою. У населених пунктах, де проживав Юрій Олексійович, залишились у подарунок цілі казкові містечка з дерев’яних скульптур. Географія виставок талановитого художника доволі велика – Україна, Росія, Білорусь, Англія, США.

 

 Вернісаж картин
"З ПЕНЗЛЕМ У РУКАХ І НІЖНІСТЮ У СЕРЦІ"
Віри ЛЕТОШКО

  Віра Летошко народилася на Чернігівщині у 1964 році. Малювати почала з дитинства. Навчалася у Республіканській художній середній школі ім. Т.Г. Шевченка у м. Києві. Весь час працювала художником-оформлювачем, займалась декоративним розписом та малювала картини для душі. Її улюблені жанри: пейзаж та натюрморт.
  З 2008 року член спілки художників-аматорів "Деснянська палітра". Бере активну участь у різноманітних міських та обласних виставках. Твори художниці знаходяться у приватних колекціях Європи та СНД.

Живописні роботи
Тетяни ТИМОШЕНКО

(портрети, натюрморти, архітектурні пам’ятки, яскравий пейзаж)

 

Тетяна Сергіївна Тимошенко народилася в Чернігові. Закінчила школу № 19, Федоскінське училище мініатюрного живопису та Чернігівський державний інститут економіки та управління.

Потяг до мистецтва успадкувала від батька – героя Великої Вітчизняної війни, орденоносця, полковника у відставці Довгаля Сергія Антоновича, який закінчив художню школу та грав на музичних інструментах.

Тетяна Тимошенко є членом Конгресу літераторів України та Народного творчого об’єднання художників-аматорів Чернігівщини "Деснянська палітра".

На її рахунку більше 30 виставок та творчих зустрічей. Тетяна Сергіївна не лише чудова художниця, а й прекрасна поетеса. Вона друкувалась в місцевих газетах та журналах, неодноразово виступала співавтором та художнім оформлювачем літературного альманаху "Фортуна". В 2005 році вийшла її збірка поезії і прози "Письмо незнакомки", у 2014 р. – збірка "Тигровая лилия".

В цій загадковій жінці поєднуються два творчих напрямки – поезія фарб та витончений живопис слова.

Вернісаж поєднує в собі різні жанри живопису – ніжні портрети і яскраві натюрморти, архітектурні пам’ятки Чернігова і фантазії пейзажної тематики. Варто зазначити, що більшість з них – це роботи останніх років, а всі картини мають поетичну ілюстрацію.

Всі роботи художниці наповнює неповторний стиль, який відрізняє її від інших художників – неймовірна радість, тепло та натхнення відчуваються в кожному кольорі та образі картини.

Виставка вишитих бісером ікон
"МИСТЕЦТВО ЧИСТОГО СВІТЛА"
ЛЯШЕНКО Агнеси Денисівни

 

Народилася Агнеса Денисівна Ляшенко 11 вересня 1936 року в Чернігові. Закінчила Ленінградський хіміко-фармацевтичний інститут (1959 р.), за фахом провізор. У 1991 р. вийшла на пенсію і почала займатись улюбленою справою вишиванням.

Головна тема її творчості – образи святих та видатних діячів православ'я України. У її доробку є і портрети Т. Шевченка, Л. Українки, Б. Хмельницького. Улюблений образ майстрині – богоматір з немовлям. Її руками створена ціла галерея образів Божої матері: "Чудотворна Богородиця Любецька", "Чудотворна Чернігівсько-Іллінська", "Бородиця Оранта", "Богородиця Милування". Всіх їх єднає священна місія материнства, любов до дітей, тривога матері за їх майбутнє.

Великий інтерес викликають ікони з ликами святих. Образи Святителя Миколая, Святого Феодосія, Великомучениці Варвари, Параскеви П'ятниці, Архангела Михаїла та інших – вкарбовуються в серці, кличуть до добра і любові. Лики святих найскладніші для виконання. Обличчя, з вишитими на них рисами, одухотворені та скорботні. Можна тільки дивуватися, як за допомогою простих засобів можна досягти такої виразності.

Майстриня вишиває у техніці гобеленового шву, гладдю, канонічними кольорами: червоним, блакитним, зеленим, білим. Неповторного кольору додає оздоблення штучною срібною і золотою нитками. Останнім часом вона надає перевагу вишиванню різнобарвним бісером. Вражають урочистістю роботи: "Спас Нерукотворний", "Чудотворна Іверська", "Чудотворна Замилування", "Ісус Христос", "Ангел з золотим волоссям", "Микола Чудотворець".

Агнеса Денисівна Ляшенко учасниця всеукраїнських та обласних вернісажів. На її рахунку понад 4О персональних виставок.

На першій виставці вишитих бісерних ікон "Мистецтво чистого світла" представлено 30 робіт майстрині: цілу галерею образів Божої Матері, лики багатьох святих і апостолів, ікони сюжетного характеру.

Виставка ляльок "ТАЇНИ ЛЯЛЬКОВОЇ МАЙСТЕРНІ" 

 

Ідея відзначати у всьому світі Міжнародний день лялькаря прийшла відомому діячеві лялькового театру Джівада Золфагаріхо (Іран) ще у 2000 році. А вперше це свято відкрив день 21 березня 2003 року, коли прозвучав заклик Міжнародного союзу діячів ляльок перетворити цей день в захоплюючий ритуал на славу лялькового театру: "Нехай у цей день грають лялькові вистави, проводяться дискусії, влаштовуються зустрічі, хай об’єднуються всі професіонали і любителі одного з найдавніших видів мистецтва – театру ляльок! Нехай всі навколо стануть учасниками нашого свята! Нехай усі опиняться в театрі ляльок!".

Ляльки – це наші перші іграшки, наші перші друзі. В цей день всі театри світу, художники, реставратори, колекціонери, антиквари відзначають це довгоочікуване свято. Воно стало популярним не лише для винуватців торжеств, а й для дітей.

Чернігівське об'єднання "Арт-студія", яке очолює Ольга Краснопольська, також долучилося до святкування цієї події. В затишній Мистецькій вітальні свої витвори представили 11 майстринь-аматорів. Понад 40 ляльок, виконаних в різноманітних техніках, милують око гладачів. Поряд з сучасними текстильними ляльками тут можна побачити і оберегові ляльки-мотанки, глиняні та вишиті народні іграшки, ляльки із сіна та інші.


Виставка світлин Анатолія ІВАНОВА

"КРАСИВЕ ПОРЯД"

 

Іванов Анатолій Олександрович народився в 1934 р. в м. Ленінграді (тепер Санкт-Петербург). Під час Великої Вітчизняної війни родина знаходилася в евакуації.

Після закінчення середньої школи, училища МО та служби в армії, яка закінчилась в Чернігові в 1985 р., більше 10-ти років працював на макаронній фабриці інженером по охороні праці і техніці безпеки та на інших підприємствах міста. Ветеран праці і Збройних сил України.

Захоплення: подорожі та фотографування.


Виставка вишитих картин Любові Салтанової "РАЙДУГА ТВОРЧОСТІ"

 

Народилася САЛТАНОВА Любов Дмитрівна 9 лютого 1947 року в селі Грицівка Талалаївського району Чернігівської області. З 1974 року живу в Чернігові.

За спеціальністю – бухгалтер.

Маю сім'ю, двох доньок, двох онучок.

Вийшовши на  заслужений відпочинок, у мене з’явилося багато вільного часу. Але я не вмію відпочивати і завжди знаходжу для себе якусь корисну роботу.

Одного разу я побувала на виставці вишитих хрестиком картин і з того часу у мене з’явилося велике бажання вишивати. Згадала дитинство, коли я в 3-му класі вишила свій перший рушник. У ті часи на уроках праці всі дівчатка вишивали. Вишивали і жінки в селі. У кожної господині хата була, як віночок, прикрашена вишитими рушниками, скатертинами, серветками. І все це створювало затишок в оселі.

У 2010 р. на день народження мені донька подарувала намальовану картинку "Польові квіти" зі схемою для вишивки. За короткий час я вишила цю картину, і потім стала вишивати постійно. Це стало моїм найбільшим захопленням. Коли я вишиваю – я відпочиваю душею. Вишиваю за схемами, іноді сама змінюю відтінки кольорів ниток і сам малюнок.

Люблю вишивати природу, квіти і все, що милує око і хвилює душу.

Хочу побажати всім шанувальникам мистецтва вишивки гарних вражень від перегляду моїх картин.


ЗВІТНА ФОТОВИСТАВКА

Чернігівського обласного відділення Національної Спілки фотохудожників України

 

 

Чернігівське обласне відділення Національної Спілки фотохудожників України звітною фотовиставкою підводить підсумки творчої діяльності в 2013 р. На вернісажі у великому читальному залі 9 талановитих майстрів художньої фотографії представили 37 своїх кращих світлин.

Діапазон фотовиставки охопив широку палітру: пейзаж, портрет, жанрові фотознімки, архітектурні пам’ятки Чернігівщини.

Творчі досягненнями митців за минулий рік ознаменувалися вагомими здобутками на міських та всеукраїнських фотовиставках. До обласного відділення фотохудожників приєдналася молода талановита фотохудожниця Інна Буглак, натюрморти якої вражають оригінальним  художнім вирішенням.

Презентуючи роботи фотомитців ми надаємо можливість користувачам бібліотеки і гостям нашого міста знайомитись з високохудожніми творами та збагачувати знання про культуру нашого краю.

 

 

 

Сайт НСФХУ www.photospilka.com

© НВП "Армпроект", 2002-2018