Вiртуальні виставки   >   Мистецький вернісаж

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

Мистецький вернісаж. 2015 рік.

Виставка світлин
"ЧЕРНІГІВЩИНА ОЛІМПІЙСЬКА"
Віктора КОШМАЛА

  Віктор Миколайович Кошмал відомий чернігівський фоторепортер, член Національної спілки фотохудожників України, лауреат виставки світлин в Раді Європи (м. Страсбург, Франція), переможець кількох міжнародних фотоконкурсів.
  Митець народився в 1953 р. у м. Бахмач Чернігівської області.
  Вищу освіту отримав у Чернігівському Національному педагогічному університеті ім. Т.Г. Шевченка.
  Першу фотокамеру "Смена-Б" отримав в 12-років від хрещеного батька. Відтоді почав захоплюватися фотографією.
  Віктор Кошмал – з когорти тих людей, котрим доля подарувала зупиняти неоціненні миттєвості життя.
  Як фотомайстра його знають не лише в Чернігові, де всі без винятку видання друкували його знімки, а й в Україні та за її межами. Він призер і переможець всеукраїнських та міжнародних фотоконкурсів.
  Тематика його робіт найрізноманітніша. Кожна світлина має свій неповторний настрій. Об'єктив фотохудожника вміє оживляти тихі вулички древнього міста, дає можливість почути церковні дзвони храмів, дарує пахощі квітів.   Більшість образів виконано з посмішкою, почуттям симпатії і добра. Є сюжети гумористичного плану. Особливо приваблива для фотохудожника тема школи, кохання, творчості, спілкування, духовності.
  Однак головна тема творчості фотохудожника – це його рідна Чернігівщина та люди, котрі тут живуть. У своїх портретах митець відтворює кращі риси наших сучасників.
  Фотознімки Віктора Кошмала беруть участь у конкурсах газети "День", інформаційного агентства "Укрінформ", фірми "CANON" та виставках-конкурсах Національної спілки фотохудожників України.
  Віктор Кошмал окрім безпосередньо творчої діяльності є позаштатним фоторепортером багатьох загальнонаціональних та регіональних засобів масової інформації.

Виставка світлин "ТВОРЧИЙ МОНОЛОГ"
Віктора ВЕЛИЧКА
(До 60-річчя від дня народження)


  Величко Віктор Миколайович народився 3 листопада 1955 р. у м. Горлівка Донецької області. Середню школу закінчив у м. Краматорськ.
  Фахову освіту історика-мистецтвознавця отримав на історичному факультеті Ленінградського державного університету.
  З 1978 р. живе в Чернігові.
  Працював у Чернігівському історичному музеї ім. В. Тарновського та Чернігівському обласному художньому музеї ім. Г. Галагана.
  З 2006 р. працює на кафедрі туризму Чернігівського Національного технологічного університету.  Вільний час присвячує улюбленій справі – фотографії.
  Захоплення фотографією прийшло у студентські роки. Тоді ж придбав і перший свій фотоапарат "Зоркій-4К" на кошти, зароблені у студентському будівельному загоні.
  Однією з перших і дуже важливих для митця стала робота в напрямку соціальної, репортажної фотографії під час помаранчевої революціі в листопаді – грудні 2004 та січні 2005 років.
  Основу творчості Віктора Величка складають пам'ятки історії та культури, природні ландшафти, камерний пейзаж чистих, природних форм та урбаністичні мотиви.
  Значне місце у творчому доробку фотохудожника займають портрети відомих митців Чернігівщини: художників, музикантів, майстрів народної творчості.
  Окремим і не менш важливим, цікавим напрямком в роботі є зйомки "братів наших менших" та квітів.
  Брав активну участь у відродженні Чернігівського міського фотоклубу "Чернігів". В рамках клубної роботи, разом з чернігівськими фотографами Станіславом Луговським, Констянтином Говоруновим, Лідією Змієвською, Олександром Пивоваром, Валерієм Шайгородським, Володимиром Зимою та іншими був упорядником каталогів обласних фотовиставок. Друкував статті про роботу фотоклубу на сторінках місцевої та республіканської преси.
  "Щирий і добрий глядачу! Якщо, принаймні одна чи дві світлини на цій виставці вперше відкрили для тебе неповторну мить божої краси Чернігово-Сіверської  землі, її архітектурних пам'яток, в гармонії з природою, – то я буду вважати, що працював не марно і можу радіти від того.
З повагою, Віктор Величко"

Щорічний
обласний фотоконкурс
"ЖИТТЯ ЯК КНИГА"


  Чернігівським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації, за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка, обласної організації Національної спілки фотохудожників України, цифрового центра "Фуджі", АТ "Райффайзен Банк Аваль", проводиться обласний фотоконкурс "Життя як книга". Надійшла неймовірна кількість чудових фотографій, де учасники конкурсу проявили свій талант, креативність та уміння бачити прекрасне в звичайних, на перший погляд, речах. До Вашої уваги найкращі світлини, яким присуджено Дипломи.


Дякуємо за участь у фотоконкурсі!

Фотовиставка
"ЩО НАМ ДАЛА СОЛІДАРНІСТЬ" і "ФОТОГРАФІКА"
польських фотохудожників

Войцеха МІЛЕВСЬКОГО та Януша РИДЗЕВСЬКОГО

 

Виставка картин
"ЗАПАХ ХРИЗАНТЕМ"
Людмили ТОЛБАЄВОЇ

  Виставка картин чернігівської художниці Людмили Миколаївни Толбаєвої до 65-річчя від дня народження та 20-річчя виставкової діяльності.
  Людмила Миколаївна Толбаєва народилася у 1950 р. в м. Мічурінськ Тамбовської області. З 1951 р. живе в Чернігові. Навчалася в Полтавському інженерно-будівельному інституті на архітектурному відділенні. Працювала художником на комбінаті "Хімволокно", техніком та інженером у проектному інституті "Агропроект", займалася проектуванням інтер’єрів у обласному управлінні зв'язку. Останнє місце роботи – Чернігівський художній музей.
  Вперше глядачі познайомилися з творчістю художниці у 1995 р. За ці роки відбулося 15 виставок, на яких були представлені колажі з тканини, гуаші та акварелі.
  На виставці  "Запах хризантем" представлені 12 нових робіт художниці. Назва виставки  символічна: розкішна квітка осені, квітка мудрості хризантема стає темою і частиною картин.

Перша персональна виставка картин
"У СВІТІ ТВАРИН"
Наталії САВОСТИ


  "У світі тварин" виставка картин чернігівської художниці Наталії Савости.
  Наталія Михайлівна  народилась 23 лютого 1978 р. у м. Щорс Чернігівської області.
  Закінчила Щорську середню школу №1.
  Малюванням почала захоплюватися з дитинства. Навчалася в міській образотворчій студії.
  Після закінчення Чернігівського професійного училища №13 працювала за спеціальністю в різних закладах Чернігова, а вільний час присвячувала живопису.
  Улюблений жанр художниці – анімалістика. Малювати тварин не так то й просто. Вони не стануть позувати перед художником. Але Наталії це вдається, бо вона дуже любить тварин, захоплюється їхньою окраскою шкіри, витонченими рухами, виразністю силуетів, вміє терпляче спостерігати за їх поведінкою та життям.

Виставка вишитих картин
"ЧАРІВНА КРАСА ВИШИТИХ ПОЛОТЕН"
Тамари ГРИНЬОВОЇ


  Тамара Олексіївна Гриньова народилася 10 червня 1945 р. у м. Чернігів. Навчалася в Чернігові, Острі, Києві, отримавши екстерном середню освіту у 1962 р. Закінчила Київський технологічний інститут легкої промисловості за фахом: інженер-хімік-технолог. Працювала у КТП "Чернігівнафтогазрозвідка" лаборантом, техніком-геологом, а згодом – на підприємстві ВАТ Чернігівське "Хімволокно", де за 38 років пройшла шлях від інструктора виробничого навчання до заступника генерального директора з питань якості.
  Після виходу на пенсію у 2006 р. в майстрині з'явилося багато захоплень: працювати на дачі, шити, в'язати і вишивати. Наставником по Життю стала Ольга Юр'ївна Карташова. Це вона надихала на працю і творчість. Захоплення вишивкою перетворилось у справжнє хобі. Спочатку були маленькі роботи хрестиком, потім вишивка стрічками, бісером. Її роботи знаходяться у приватних колекціях Чернігова, Львова, Самари. У своїй творчості Тамара Олексіївна має велику підтримку друзів та сім'ї – чоловіка, сина, невістки та двох онуків.
  На першій персональній виставці майстрині "Чарівна краса вишитих полотен" представлені  пейзажі, портрети, натюрморти, які виконані в різних техніках.

Виставка малюнків
"СВІТ ЛЮБОВІ ТА КРАСИ"
Варвари ЗУБАНЕНКО (7 років)

  Варвара Зубаненко народилася 14 березня 2008 р. у м. Чернігів.
  Навчається в спеціалізованій загальноосвітній школі №1 з поглибленим вивченням іноземних мов.
  Майже рік займається в Арт-студії "Колібрі".
  Варвара дуже рухлива та цікава дівчинка. Окрім малювання любить подорожі, а також займається народними танцями в ансамблі танцю "Веснянка".
  На виставці представлені 14 кольорових та чорно-білих графічних малюнків, в яких маленька художниця намагається передати барви природи і своє світосприйняття.

Виставка картин
"ПОЕЗІЯ ЖИВОПИСУ"
Романа НАЙДЬОНА

  Роман Найдьон народився у м. Чернігів в 1983 р., де зараз живе і працює.
  Малюванням почав захоплюватись з дитинства.
  Закінчив міську ізостудію. Улюблений жанр митця – пейзаж, з його ледве вловимими відтінками та настроями. Роман Анатолійович часто виїжджає з етюдником за місто на природу, намагаючись перенести красу побаченого на полотно.
  Постійно приймає участь у міських виставках. Має дві персональні виставки.
  На виставці представлені живописні краєвиди Чернігівщини.

 

Виставка вишитих картин
"СПІВАЄ КОЛЬОРАМИ ПОЛОТНО"
Світлани БОБОК


  Бобок Світлана Василівна народилась у 1938 році, 31 грудня в м. Коростень, Житомирської області у сім'ї військовослужбовця. Сім'я неодноразово переїздила за місцем служби батька в тому числі під час Другої світової війни.
  Школу Світлана Василівна закінчила у селищі Михайло-Коцюбинському, вже в середніх класах почала займатися вишивкою.
  Продовжила навчання у Чернігівському зооветеринарному технікумі. Після закінчення працювала за направленням у колгоспах Харківської та Чернігівської областей, в т.ч. у рідному для батьків селі Левковичі. Далі Світлана Василівна працювала викладачем на обласній станції юних натуралістів, закінчила Ніжинський педагогічний університет (біологічний факультет) і працювала вчителем біології в школі № 34 м. Чернігова.
  Саме в 90-ті роки і дотепер продовжує заняття вишивкою. Її роботи прикрашали виставки на звіті Чернігівського району в обласному драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка, на мистецьких святах "Седнівська осінь" у с. Седнів, Чернігівського р-ну та c. Любеч, Ріпкинського р-ну.
  Тематика картин достатньо різноманітна від дитячих пейзажів до портретів та витончених квіткових мотивів для поціновувачів.
  Всі родичі мають вишиванки, рушники, вишиті серветки та скатертини.

Виставка світлин
"…ОБО ВСЁМ ПОНЕМНОГУ…"
чернігівського фотохудожника
Василя Віталійовича КАТІМАНА


  Катіман Василь Віталійович народився 15 липня 1947 р. в селі Михальчина Слобода Новгород-Сіверського району, Чернігівської області.
  З 1971 року проживає в м. Чернігів.
  Закінчив Прилуцькй технікум електрифікації і гідромеліорації.
  Працював інженером електричних мереж.
  Фотографуванням захоплюється з дитинства. У творчому доробку майстра світлини різних жанрів: пейзажі, портрети, жанрові фотознімки, архітектурні пам'ятки.

  Виставка світлин
"ДОБРИЙ СВІТ"
Юрія ХРОМУШИНА (м. Луганськ)


  Юрій Миколайович Хромушин народився в селі Камінний Кінець поблизу міста Ленінград.
  Фотографією почав захоплюватися з 14 років. Перший фотоапарат ФЕТ-2 подарував йому на день народження батько. Відтоді і до цього часу майже піввіку фотохудожник не розлучається з ним.
  Складну науку фотографування пізнавав самостійно. Читав літературу, уважно придивлявся до картин художників в музеях, фотографував своїх рідних, знайомих, односельчан.
  Після закінчення середньої школи вступив до Алчевського ПТУ-102, де отримав фахову спеціальність фотографа павільйонних зйомок. Заочно закінчив Луганський машинобудівельний інститут. Друкувався у місцевій пресі.
  Близько 40 років працював фотокореспондентом обласної газети "Луганська правда" в м. Луганськ.
  У творчому доробку митця документальні і художні фотографії. Багато з них вміщені в фотоальбоми "Родина", "Деревенька моя", "Это было недавно" та ін. Брав участь у міських і міжнародних фотовиставках, республіканських конкурсах. Його роботи відзначені були багатьма творчими нагородами.
  На фотовиставці в Києві, присвяченій 25-річчю Національної Спілки фотохудожників України, дві роботи Юрія Миколайовича отримали срібні медалі у номінаціях "Художня фотографія" та "Документальна фотографія".
  На виставці "Добрий світ" представлені світлини зібрані Юрієм Хромушиним за роки професійної і творчої діяльності.


Виставка світлин
"ЗБРОЙНІ СИЛИ – НА ВАРТІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ"

  "Збройні сили – на варті незалежності України" – виставка світлин військових журналістів Центрального друкованого органу Міністерства оборони України "Народна армія".

  Події антитерористичної операції на Сході України у своїх роботах представили: головний редактор видання Роман Драпак, спеціальні кореспонденти підполковники Костянтин Машовець, Вадим Ковальов, Вадим Мисник, Роман Бакуменко, Петро Гасай, Владислав Селезньов, Олексій Мазепа, Тарас Грень, фотокореспондент газети Верховної Ради України "Голос України" Олександр Клименко та інші військові журналісти, які з самого початку перебувають у зоні АТО і на власні очі бачили бойову роботу українських військовослужбовців. 

 

 

Виставка картин
"ХОРЕОГРАФІЯ ПЕНЗЛЯ"
чернігівської художниці
Ядвіги БЕЛЯВСЬКОЇ

  Чернігівська художниця Ядвіга Белявська за професією конструктор-модельєр швейного виробництва, хоча більше 14 років працювала художником-оформлювачем, дизайнером, бутафором. Має творчу категорію, більше 10 персональних виставок в Чернігові. Багато робіт знаходяться в приватних колекціях країн СНД, а також за кордоном: в Польщі, Чехії, Японії, США, Голландії.
  Працювати для Ядвіги Олексіївни завжди радість, бо це потреба самої душі. Майстриня любить фантазувами й експериментувати з різними матеріалами, змішуючи техніки, стилі. Творче натхнення художниця черпає з самого буття, чарівного світу Поліської землі.
  На вернісажі представлені 50 робіт в техніці акварелі та пастелі. "…Взимку завжди бракує тепла та сонячного світла… Запрошую зануритись в запашне квітуче літо та поглинути в безмежну морську далечінь. Маю надію, що мої щирі акварелі додадуть вам позитивної енергії, допоможуть відновити душевну рівновагу та спочити душею…". (Я. Белявська).

Виставка картин
"НИТКОВИЙ ЖИВОПИС"
Світлани ПІХОТИ

  Світлана Піхота народилася у м. Львові в 1951 році. Пізніше родина переїхала до Чернігова. Закінчила середню школу №3, а також музичну школу по класу акордеона. Вищу освіту отримала в Чернігівському державному педагогічному інституті ім. Т.Г. Шевченка за фахом вчитель англійської мови.
  Всю свою трудову діяльність, а це 40 років, віддала рідному інституту. Спочатку працювала лаборантом, а згодом викладачем англійської мови.
  Рукоділлям захоплювалася з дитинства, любила шити, в'язати.
  Часом життя розставляє потрібні акценти і підводить до того, що людина починає творити. Ще під час роботи в інституті я стала серйозно займатися вишиванням картин. Особливо багато вишиваю останні сім років.
  Використовую різноманітні складні техніки вишивки. Дуже часто декорую роботи змішаними нитками, бусинами, рядковим стібком, викладною ниткою, джгутиком, французьким вузликом і металізованою ниткою. Все це робить картини більш виразними і об'ємними.
  Але головне в роботі бути акуратною і якщо щось не подобається, не лінуватися і переробити те, що не ідеально.
  Думаю ви помітите, що в душі я романтик. Дуже люблю барвисті замальовки з затишними будиночками в стилі старої Європи, які спонукають кинути всі справи і турботи, і зануритися в казкову атмосферу провінційної тиші, подалі від шуму і суєти.
  І якщо влітку світ навколо нас наповнений фарбами і сонячним світлом, то темними січневими  вечорами або в лютневу холоднечу споглядання таких картин врятує вас від смутку і нудьги. Буду рада якщо ці картини зігріють ваші душі.

Звітна фотовиставка
Чернігівського обласного відділення
спілки фотохудожників


  У 2014 році виповнилось 25 років Національній спілці фотохудожників України і цій ювілейній даті присв'ячена з вітна виставка Чернігівської обласної організації НСФХУ.

  За минулий рік спілчанами були проведені виставки:

  "Майдан – дорога вольності" відкрилась у Польщі в місті Гданськ у приміщенні профспілки "Солідарність". На виставці були представлені фотографії подій на Майдані Ігоря Волосянкіна, а портрети чернігівців, архітектуру та події показали на знімках Валерій Шайгородський, Микола Турчин та Віктор Кошмал. Організатором та спонсором виступив скульптор Геннадій Єршов, започаткувавши дружбу творчих колективів північного воєводства Польщі та північної Чернігівської області України.
  Виставка "Незвичайне в звичайному" Миколи Турчина відбулась в Хмельницькому музеї художньої фотографії.
  "Земля обітована" Романа Віленського пройшла в Київському центрі імені Шолом-Алейхема.
  Віктор Кошмал провів виставки до Дня журналіста та до Дня Української армії.
  Велику увагу серед столичних любителів художньої фотографії викликав проект Вадима Докторова "Waterland". Три фотографії з цього  проекту ви можете зараз побачити на нашій виставці.
  Членами Чернігівської організації НСФХУ проведена акція та аукціон продажу виставкових фотографій де виручені кошти направлені на підтримку воїнів АТО.
  На звітній виставці показано 40 творів 11 членів спілки та одного кандидата.
  Дуже приємно, що на Пленумі Національної спілки фотохудожників України прийомною комісією нашого кандидата Інну Буглак було прийнято в члени спілки.


Микола Турчин, голова Чернігівської обласної організації НСФУ

© НВП "Армпроект", 2002-2018