Вiртуальні виставки   >   Мистецький вернісаж

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

Мистецький вернісаж. 2017 рік.

Виставка картин
Анатолія ШЕВЧЕНКА

  Анатолій Васильович Шевченко народився 18 серпня 1922 року в Донецьку. Закінчивши Руставське військове училище льотчиків-винищувачів, став військовим льотчиком, готував кадри для фронту.
  Після закінчення військової інженерної академії ім. Жуковського, працював у льотних ВНЗ. З 1960 року викладав аеродинаміку в Чернігівському вищому авіаційному училищі льотчиків. Був на керівних посадах – заступником начальника навчально-льотного відділу училища. Входив до складу методичної групи по розробці нової методології льотного навчання в системі вищої освіти, є автором ряду навчальних посібників і розробок.
  Прослужив в армії більше 33-х років, пройшовши шлях від курсанта до полковника. Має багато державних нагород. Після звільнення в запас, був на виборній посаді голови обласної ради товариства мисливців і рибалок Чернігівської області.
  Лауреат всесоюзних фестивалів народної творчості. З 1984 р. незмінний учасник обласних, республіканських і всесоюзних виставок. Брав участь у зарубіжній виставці у Німеччині у музеї Людвіга. Частина робіт знаходяться у приватних колекціях США, Німеччини, Англії, Росії, Канади, Чехії.
  Бібліотека багато років співпрацює з Анатолієм Шевченком. Починаючи з 1984 року в стінах закладу неодноразово проводились вернісажі виставок як персональних, так і Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра", яке він очолював з 1990 по 1996 роки. В рамках засідання клубу "Світ прекрасного" у травні 2009 року з великим успіхом відбулася презентація персональної виставки картин митця "З любов'ю до краси поліської" та книги "Мысли вслух. Оздоровление через знания. Духовное лечение".
  Анатолій Васильович – високодуховна, дуже ерудована людина з неймовірною енергією. З кожним роком він все більше любить життя і радіє всьому прекрасному навкруги. Це людина, з якої кожному треба брати приклад – як любити навколишній світ, берегти здоров'я, спілкуватися з природою, ділитись досвідом та вірити в себе.
  На вернісажі представлені пейзажі, портрети, натюрморти.

Виставка картин
"ЖИТТЯ РІКА ЧАРІВНА"
Тамари Дудко

  Тамара Дудко народилася 21 жовтня 1947 року в Бахмачі. Шкільне дитинство Тамари з сестрою Валентиною пройшло у дитячому будинку в Брянську. За фахом інженер, працювала на Чернігівському радіоприладному заводі. Пізніше закінчила Всесоюзний заочний університет мистецтв. Неосяжна краса придеснянських берегів притягувала до себе, виліковувала рани душі, бентежила та спонукала до відтворення. І, мабуть, не випадково доля привела художницю до Чернігова, міста її матері. Саме тут відбулося творче зростання Тамари Михайлівни, якому допомагали чернігівські майстри пензля Д. Г. Пилипенко, В. І. Трубчанінов, Т. М. Федоритенко. З 1993 року Тамара Дудко є членом Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра". Постійно бере участь у багатьох обласних та звітних виставках об'єднання. Роботи знаходяться у приватних колекціях України, Польщі, Німеччини, Ізраїлю. На виставці картин "Життя ріка чарівна" представлено 24 роботи в техніці олійного живопису та акварелі – це придеснянські пейзажі, натюрморти, портрети та архітектурні перлини Чернігівщини.

Виставка світлин
"4383 ДНІ ДИТИНСТВА"

У конференц-залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулося відкриття виставки світлин "4383 дні дитинства" з колекції міжнародного фотоконкурсу, що вже вісім років поспіль проходить у Мінську (Білорусь).
  Організаторами першої в Україні виставки виступили Білоруський дитячий фонд, Дитячий фонд Чернігівщини, Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка та представник оргкомітету фотоконкурсу, засновник розподіленої галереї "Фотомистецтво" (Мінськ) Костянтин Мельник.
  Чому саме 4383 дні дитинства? Згідно з Декларацією ООН про права дитини саме стільки днів проходить, поки дитині не виповниться 12 років і не почнеться підлітковий період.
  Але дитинство – це не тільки радісна та безтурботна пора сподівань і здійснення мрій, а ще й сумніви і тривоги. Дитинство буває різним: хтось живе в чистоті й достатку, а хтось – у злиднях і голоді. І не все залежить тільки від батьків. Дуже важливу роль відіграє місце і країна, в якій дитині випало народитися. Є нерадісний світ, у якому живуть тисячі дітей та їхніх батьків, світ, сповнений болю, страху, горя, а ще – надії та віри. Ініціатори та організатори конкурсу ставлять за мету нагадати всім дорослим, що поруч з нами живуть маленькі люди, яким потрібні постійна турбота, любов та повага.
  У 2017-му році Білоруським дитячим фондом та розподіленою галереєю "Фотомистецтво" був проведений восьмий міжнародний фотоконкурс "4383 дні дитинства", а вже у грудні стартує черговий дев'ятий.
  За вісім років у колекції конкурсу зібралося півтори тисячі паперових фотографій з найрізноманітніших куточків світу, з якими мали змогу познайомитися глядачі на більш ніж ста виставках.
  В експозиції представлено 55 світлин, що прийшли на адресу конкурсу в період з 2009-го по 2017-ий роки з Білорусі, України, Росії, Нідерландів, Бразилії, США та інших країн. Усіх їх об'єднує тема – дитина та її світ.

  Звітна виставка картин
  Чернігівського народного аматорського об'єднання художників
  "ДЕСНЯНСЬКА ПАЛІТРА"

  Напередодні двох чудових свят книги та мистецтва – Дня української писемності та мови і Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва в Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулося відкриття звітної виставки картин Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра" до 35-річчя з часу заснування. Організована 1982 року за ініціативи керівника студії живопису Карпенка О.І. та методиста ОНМЦ Мороза В.І., "Деснянська палітра" зібрала понад 300 народних талантів, людей різного віку та професій. Всіх їх об'єднала безмежна любов до образотворчого мистецтва, яку вони втілюють у своїх картинах. Олексій Карпенко – самодіяльний художник, офіцер запасу, став першим головою об'єднання. "Деснянську палітру" свого часу очолювали Анатолій Шевченко та Василь Мігрін. З 2007 року і до сьогодні головою об'єднання "Деснянська палітра" є Людмила Бешун. Всі учасники підвищують рівень своєї майстерності, відвідуючи різноманітні майстер-класи, беручи участь у великій кількості виставок, що проходять як на території Чернігівщини, та і за її межами. Персональні виставки учасників об'єднання кожного року експонуються у виставкових залах Чернігова та в ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка. 26 жовтня 2010 року об'єднанню художників "Деснянська палітра" було присвоєно звання "народного аматорського". На ювілейній звітній виставці представлено 48 робіт 21 художника – це пейзажі, портрети, натюрморти, архітектурні пам'ятки, виконані в різних техніках. Рік у рік роботи митців вражають все більшим художнім та професійним ростом, гармонійністю та поетичністю. Приємно усвідомлювати, що художники гідно продовжують традиції образотворчого мистецтва Чернігівщини, підтверджуючи високе звання народного аматорського об'єднання своїм талантом, натхненням та художнім смаком.

Щорічний
обласний фотоконкурс
"ЖИТТЯ ЯК КНИГА"

 

  Чернігівським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації, за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка, обласної організації Національної спілки фотохудожників України, цифрового центра "Фуджі", АТ "Райффайзен Банк Аваль", проводиться обласний фотоконкурс "Життя як книга". Надійшла неймовірна кількість чудових фотографій, де учасники конкурсу проявили свій талант, креативність та уміння бачити прекрасне в звичайних, на перший погляд, речах. До Вашої уваги найкращі світлини, яким присуджено Дипломи.


Дякуємо за участь у фотоконкурсі!

 Виставка вишитих робіт
"ЛЮБОВ ДО ЖИТТЯ РОЗКВІТНУЛА НА ПОЛОТНІ"
Віри Шевченко

  Віра Іванівна Шевченко народилася 10 квітня 1927 року в с. Сунки Київської області. У 1944 році зі своєю родиною переїхала жити до Чернігова. Отримала вищу освіту в Чернівецькому державному університеті за спеціальністю біохімік-біолог.
  З 1953 року працювала лікарем-лаборантом, пізніше завідувачем клінічної лабораторії Першої міської лікарні. В 1990 році перейшла до Другої міської лікарні у біохімічну лабораторію. Усе своє життя вела активну громадську і суспільну діяльність. Була визнаним міським лаборантом та займала посаду секретаря в Республіканському товаристві лікарів-лаборантів.
  Вишиває з 12 років. У 1952 році закінчила курси вишивки художньою гладдю у м. Чернівці. Активна творчість почалась після виходу на заслужений відпочинок.
  Приймала участь у виставках з рукоділля та художньої творчості у музеї ім. М. Коцюбинського, Арт-клубі, Палаці дітей та юнацтва, міських лікарнях. У неї багато робіт, виконаних з використанням таких технік: хрест, болгарський хрест, гладь, мережка, рішельє та інших різноманітних швах.
  Має велику родину, в якій від великого до маленького також всі вишивають. Окрім вишивки захоплюється шиттям, в'язанням на спицях та гачком, кулінарією, багато читає.
  14 серпня відбулося відкриття персональної виставки. На вернісажі представлено 92 роботи які виготовлені в різних техніках. Майстриню щиро привітали друзі, рідні та колеги. Побажали здоров'я та подальших успіхів. Сама ж Віра Іванівна була дуже вдячна всім хто відвідав виставку.

 Виставки світлин
"ПОГЛЯДИ" Василя Катімана
та "КОХАНИЙ КРАЙ" Юрія Хромушина

   Юрій Хромушин – заслужений журналіст України, член Національної спілки фотохудожників України. Народився 1 травня 1948 року в селі Камінний Кінець, Гдовського району, Псковської області. Фотографією почав захоплюватися з 14 років. Після закінчення середньої школи вступив до Алчевського ПТУ-102, де отримав фахову спеціальність фотографа павільйонних зйомок. Заочно закінчив Луганський машинобудівельний інститут.
  Друкувався у місцевій пресі. Близько 40 років працював фотокореспондентом обласної газети "Луганська правда" в м. Луганськ. У вільний час захоплювався художньою фотографією.
  У творчому доробку митця документальні і художні фотографії. Багато з них вміщені в фотоальбоми "Родина", "Деревенька моя", "Это было недавно" та ін.
  В 2015 році чернігівці вже мали можливість познайомитися із творчістю фотохудожника в бібліотеці на персональній виставці "Добрий світ", а в 2016-17 роках – на щорічних виставках Чернігівської обласної організації НСФУ. На виставці, присвяченій 25-річчю Національної спілки фотохудожників України в Києві, дві роботи Юрія Миколайовича отримали срібні медалі в номінаціях "Художня фотографія" та "Документальна фотографія".
  Василь Катіман – давній друг бібліотеки, обдарований фотохудожник. Народився 15 липня 1947 року в селі Михальчина Слобода Новгород-Сіверського району, Чернігівської області.
  З 1971 року проживає в Чернігові. Закінчив Прилуцький технікум електрифікації і гідромеліорації. Працював інженером електричних мереж.
  Фотографуванням захоплюється з дитинства. У творчому доробку майстра світлини різних жанрів: пейзажі, портрети, жанрові фотознімки, архітектурні пам'ятки.
  Його перша персональна виставка "...Обо всем понемногу" була презентована в Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка у 2015 році. Василь Віталійович людина щира та доброзичлива і позитивне світосприйняття відображується на його світлинах.
  На виставках "Погляди" та "Коханий край" представлено 38 світлини, які висвітлюють багатогранність повсякденного життя та об'єднані великою любов'ю до художньої фотографії. Вони вміщують в собі портрети різних людей з різними долями, кожне фото несе інформацію, певне тематичне навантаження та випромінює світлу енергетику людини, тварини чи місця, що зображені на фото.

Виставка подарованих світлин
"КРАСА ТА ДУХОВНІСТЬ ТВОРІВ МИКОЛИ ТУРЧИНА"

   У Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка нещодавно відкрилась виставка подарованих світлин "Краса та духовність творів Миколи Турчина" пам'яті чернігівського фотохудожника, голови Чернігівської обласної організації НСФУ.
  Представленні фотографії – це колекція робіт фотохудожника зі звітних виставок організації за останні декілька років. Микола Павлович завжди залишав фото бібліотеці, говорячи, що саме тут вони збережуться для майбутніх поколінь і даруватимуть красу людям.
  Виконуючи заповіт Майстра, бібліотека вирішила зробити своєрідний триб'ют, віддати данину таланту та любові митця до своєї справи і відкрити виставку-пам'ять.
  Фотографування спочатку було лише хобі митця. Але потім, коли припинила існування будівельна організація, в якій працював Микола Павлович, саме фотографія перетворилася на нову професію. І завдяки своїй майстерності Микола Турчин став членом Національної спілки фотохудожників України.
  Митець працював у різних жанрах: серед його робіт пейзажі, портрети, макрозйомка. Він постійно вдосконалював свою техніку та цікавився новинками фотографіки. Отримував безліч відзнак та нагород, зокрема Золоту медаль за 1-е місце у фотоконкурсі газети "День" та Почесну грамоту митрополита Київського і всієї України Володимира. У 2016 році Микола Павлович був головою журі обласного фотоконкурсу "Життя як книга", який щорічно проходить в бібліотеці.
  Його фотороботи у складі виставок Національної спілки фотохудожників України побували в Ірані та Румунії. Також у творчому багажі Миколи Павловича – фотоілюстрації до книг, співучасть у випуску фотоальбомів про історичні та архітектурні пам'ятки нашого краю.
  У своїх світлинах Микола Турчин передавав красу та велич природи, живої та рукотворної, даючи глядачеві усвідомити швидкоплинність та водночас силу життя. Його твори змушували уважніше придивитись до прекрасного в навколишньому світі, яке людина в круговерті життя майже не помічає. Микола Павлович був завжди відкритий для креативної молоді міста, підтримував їх на творчому шляху.
  Як не сумно, але 20 серпня 2017 року Микола Турчин пішов на 70-у році життя. Не так давно він переніс складну операцію на серці.
  В літописі Чернігівщини він, зокрема, залишиться видатним співавтором художніх видань про історію нашого міста, Чернігівський колегіум, Катерининську церкву та собор Різдва Богородиці у Козельці. А ще – талановитим фотохудожником та доброю, світлою людиною.
  Вічна пам'ять Майстру!

Виставка світлин
"СВІТ ДЕСНИ"
Олега Грицюка

  Митець народився на початку 1941 року в Одесі. Перед війною сім'я переїхала до Чернігова, звідки родом батьки. "Для мене, – говорить фотограф, – краще ніж Чернігів, прекрасніше ніж Чернігівщина і Десна місця нема."
  У рідному Чернігові закінчив середню школу № 2. Потім навчався в Горьківському інституті інженерів водного транспорту. Працював за спеціальністю в Дніпропетровському, Чернігівському річкових портах та інших організаціях пов'язаних з річками. Перед виходом на пенсію з великим задоволенням працював на ВАТ "Чернігівтеплокомуненерго".
  Основні захоплення – річка, риболовля, ліс, фотографія. Небайдужий до класичної музики. Любить працювати з деревиною, а з велосипедом розлучається тільки тоді, коли лягає спати або коли взимку стає на лижі.
  На виставці "Світ Десни" представлено 45 світлин пейзажної тематики. Автор говорить про свою експозицію так: "На природі я завжди з фотоапаратом. Визнаю тільки класичний пейзаж. Природа досконала, і ніякі "поп", "нео", "сюр" та інші модні течії не здатні передати цю досконалість. Я хочу показати свою улюблену та неповторну Чернігівщину. Наскільки мені це вдалося – на розсуд глядачів".

Юілейна виставка
"ПОБАЧЕННЯ З МОРЕМ"
Миколи Гайдука

   Микола Васильович Гайдук – художник-продовжувач реалістичної школи живопису. Народився 8 вересня 1947 р. в селі Жадово на Чернігівщині. Закінчив Кримське художнє училище ім. М.С. Самокиша.
  Навчався у відомих, обдарованих яскравим талантом кримських художників Анатолія Шилова та Анатолія і Валентина Григор'євих. З 1974 року живе і працює в Чернігові, де займається художнім оформленням музейних експозицій, книг, монументальним мистецтвом, але перевагу надає в роботі живопису та графіки.
  Микола Гайдук – учасник багатьох всеукраїнських, обласних виставок. Твори художника зберігаються у фондах Чернігівського обласного художнього музею, художніх музеях України, в колекції подарованих картин Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка, а також у приватних збірках України, Росії та інших держав. Член Національної Спілки художників України з 1992 року.
  За довгі роки співпраці Микола Гайдук став постійним користувачем і другом Чернігівської ОУНБ. Його виставки неодноразово прикрашали зали бібліотеки і в рік 140-річчя від дня заснування нашого закладу митець святкує і свій ювілей.
  На виставці "Побачення з морем" художник представив 15 морських пейзажів, що нагадують про літо та теплі дні. Виставка захоплює дух з першого погляду.
  Художник створив власний стиль пензля. В деяких роботах поєднуються кілька технік – пастель, акварель, гуаш. Все задля того, щоб передати різноманітність моря: від глибокого штилю до вируючих та бурхливих хвиль.
  Кожному, навіть тому, хто професійно не пов'язаний з образотворчим мистецтвом, відомо, що писати море – це дуже важка, трудомістка, але водночас захоплива справа. Передати невпинний рух, відтінки хвилі вдається лише небагатьом майстрам, одним з яких, безумовно, є Микола Гайдук.

  Виставка світлин
  "І ШЕПОЧУТЬ НІЖНО КВІТИ ПЕЛЮСТКАМИ…"
  Віктора Кошмала

  Відомий чернігівський фоторепортер, член Асоціації спортивних журналістів України, секретар Чернігівської обласної організації Національної спілки фотохудожників України Віктор Миколайович Кошмал народився 1953 року в Бахмачі Чернігівської області. Вищу освіту здобув у Чернігівському Національному педагогічному університеті ім. Т.Г. Шевченка. Фотографуванням захопився в дитинстві, коли хрещений батько на 12-річчя подарував йому фотоапарат.
  Як талановитого фотомайстра його знають не лише в Чернігові, а й в Україні та за її межами. Він учасник і переможець всеукраїнських та міжнародних фотоконкурсів, неодноразовий призер конкурсів Національного Олімпійського комітету. Зокрема, в 2016 році на зайняв 2 місце серед професіоналів. Брав участь в конкурсах газети "День", інформаційного агентства "Укрінформ", фірми "CANON", виставках-конкурсах Національної спілки фотохудожників України та ін. Віктор Миколайович є позаштатним фоторепортером багатьох загальнонаціональних та регіональних засобів масової інформації.
  Тематика його робіт найрізноманітніша. Кожна світлина має свій неповторний настрій. Об'єктив фотохудожника вміє оживляти тихі вулички древнього міста, дає можливість почути церковні дзвони храмів, дарує пахощі квітів. Більшість образів виконано з посмішкою, почуттям симпатії і добра. Є сюжети гумористичного плану. Особливо приваблива для фотохудожника тема школи, кохання, спілкування та духовності.
  Однак головна тема творчості фотохудожника – це його рідна Чернігівщина, люди, котрі тут живуть, та краса, яка їх оточує.
  Віктор Кошмал з тих людей, котрим доля подарувала можливість зупиняти неоціненні миттєвості життя та дарувати цю красу людям.
  На фотовиставці "І шепочуть ніжно квіти пелюстками…" представлено 17 світлин, де зображені звичайні польові квіти, первоцвіти. Але проходячи повз фотографії мимоволі відчуваються і теплий сонячний ранок, і запах духмяного різнотрав'я, і роса, що застигла на листі. Легко показати зовнішню красу, але щоб передати характер кожної квітки, розкрити її самобутність – треба мати художній смак та бути майстром своєї справи.

Виставка картин
"ЧЕРНІГІВСЬКІ ПЕЙЗАЖІ"
Іллі Субботенка

   Ілля Юрійович Субботенко народився 1994 р. в Чернігові. З 2013 року навчається в ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю "Дошкільна освіта і англійська мова".
  Працює у жанрі пейзажу, захоплюючись історичними архітектурними перлинами Чернігівщини. Надає перевагу таким технікам образотворчого мистецтва як олійний живопис, акварель, графіка. Творчий шлях розпочав у 2009 році з гуртка "Малюнок та живопис" під керівництвом Едуарда Красного при Чернігівському обласному Палаці дітей та юнацтва.
  Ілля проводив творчі конкурси та заняття з образотворчого мистецтва для дітей. Навчаючись в університеті, нагороджувався грамотами за активну участь в житті закладу та брав активну участь в різноманітних конкурсах, де неодноразово завойовував призові місця. Зокрема, нагороджений дипломом за перемогу в конкурсі "Студент року 2017" у номінації "Творча особистість", посів 2-ге місце в ІІ обласному фестивалі-конкурсі обдарованої молоді Чернігівщини "Поліський зорепад" в номінації "Ілюстрація до художніх творів Т.Г. Шевченка", є лауреатом ІІІ ступеня конкурсу "Зоряна дорога" (2011), отримав диплом за участь у конкурсі дитячого малюнку "Симфонія краси Чернігівського краю", завоював І місце у конкурсі плакатів присвяченому Дню рятівника та 15-й річниці МНС України (2011).
  В 2015 та 2016 роках у стінах рідного ВНЗ відбулися персональні виставки картин Іллі Субботенка.
  На виставці "Чернігівські пейзажі" представлено 23 роботи в жанрі пейзажу та натюрморту. Картини показують духовну, романтичну та живописну сторону старовинного міста.

Виставка світлин
"ТАК БУВАЄ В ДНІ ВІЙНИ"
Віктора Молодого

  Виставка світлин прилуцького фотохудожника Віктора Молодого до Дня Перемоги.
  Віктор Молодий за фахом фельдшер, фотографією займається з 2000 року. Митець облаштував другий поверх своєї фотостудії у воєнному стилі, взяв костюми, справжні експонати з музею ім. К. Гнідаша при Прилуцькому професійному ліцеї та запросив молоду пару для створення фотографій. На 17 постановочних світлинах мистецького фотопроекту показана історія кохання молодих людей в роки війни. Почуття подарували їм промінчик щастя та надії на перемогу.

Виставка картин та виробів з риб’ячих кісток
"ВСЕ ТАК ЧУДНО ТА ЧУДНО..."
Маргарити Гордієнко

   Маргарита Михайлівна Гордієнко народилася 28 липня 1956 року в місті Уральськ західного Казахстану. В шкільні роки брала участь в художній самодіяльності, захоплювалася рукоділлям, виготовленням виробів з природних матеріалів. Закінчила Уральський державний педагогічний університет, отримавши спеціальність вчителя історії та суспільствознавства.
  З 1978 року проживає в Чернігові. Працювала вчителем історії в чернігівських середніх школах № 29 та № 32. В ЗОШ № 32 п'ять років обіймала посаду заступника директора з навчально-виховної роботи. В 1993 році стала переможцем районного та обласного конкурсів "Учитель року".
  З 2012 року вільний час присвячує улюбленому заняттю – виготовленню художніх робіт та картин з риб'ячих кісток та луски. Особливістю майстрині стало те, що вона не надає форми своїм матеріалам сама, а працює з оригінальним природним матеріалом.
  Роботи майстрині експонувалися в Чернігівському національному технологічному університеті (2015 р.) та Чернігівському ліцеї № 32 (2016 р.).
  На виставці "Все так чудно та чудно…" представлено близько 40 виробів різної тематики: квіти, казкові сюжети, ілюстрації до літературних творів О. Пушкіна, М. Булгакова, В. Висоцького та ін.
  Зі слів майстрині, вчителя в третьому поколінні, для неї самої захоплення новим хобі стало несподіванкою. Поштовхом стали дві випадкові журнальні статті про вироби з риб'ячих кісток і вона спробувала свої сили в цьому напрямку творчості. В хребті звичайної річкової чи морської риби Маргарита Гордієнко бачить пелюстки квітів чи образи казкових героїв, лише від однієї кісточки може виникнути цілий сюжет всього виробу. Останню роботу – ілюстрацію до улюбленого роману "Майстер і Маргарита" М. Булгакова – вважає найбільш вдалою.
  "Повторити одну і ту ж роботу неможливо. Кістки, хоч і однакові за функціональністю, завжди різняться за формою і розміром, – розповіла Маргарита Гордієнко. – Якщо раніше мені було цікаво лише випробувати свої сили в цьому виді мистецтва, то зараз хочеться зобразити та передати настрій, характер, створити цілісний образ".

 Виставка картин
"УКРАЇНА В МОЄМУ СЕРЦІ"
Леоніда Заборовського
(до 140-річчя від дня заснування Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка)

  Леонід Заборовський народився 1967 року в селі Олександрівка на Чернігівщині. В 1992 році закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту.
  Працює в галузі станкового живопису. Член Національної Спілки художників України з 1999 року.
  Постійний учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, творчих груп та пленерів. Роботи художника зберігаються в Чернігівському та Севастопольському художніх музеях, в Одеському будинку-музеї ім. М.К. Реріха, в приватних колекціях України та за кордоном.
  В 2009 році митець нагороджений Золотим Знаком Фонду "Культурное достояние" (м. Санкт-Петербург). В 2010 році отримав звання заслуженого художника України.
  На виставці "Україна в моєму серці" представлено 17 пейзажних робіт, що оспівують природу нашої мальовничої Батьківщини.
  Палітра Леоніда Заборовського – це органічне поєднання яскравих кольорів з легкими та одночасно сміливими мазками. Картини надихають позитивно сприймати навколишній світ та споглядати красу природи.
  Запрошуємо до бібліотеки всіх гостей та жителів міста для спілкування з прекрасним!

ВИСТАВКА КАРТИН
Ганни Ломакіної

  Ганна Ломакіна – художник, поет, композитор, народилася у  Чернігові у 1989 році. Здібності до малювання проявилися ще з дитинства. Професійно займатися живописом вона стала у 2011 році. У 2009 році, раптово для себе і близьких, дівчина почала писати вірші. Ганна з дитинства брала участь у виставках для дітей з обмеженими можливостями від центру реабілітації "Відродження" та Чернігівського міського громадського об'єднання інвалідів "Шанс". У 2013 та 2014 роках вона брала участь у фестивалі "Обереги дитинства" від Чернігівської міської організації "Конкордія". Підсумком всього творчого здобутку стало видання книги "Роза под дождём".
  Ліричні вірші талановитої авторки звучали не тільки в стінах бібліотеки, а й з великої сцени Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка у виконанні заслуженої артистки України Наталії Мельниченко. Головне життєве кредо Ганнице любов. Саме в ній вона знаходить своє натхнення, вона не може жити без любові і вірить тільки в неї.

  Виставка картин вишитих стрічками
 "ТАНОК СТРІЧКИ І ПОЛОТНА"
Ірини Василюк

  Ірина Василюк народилася 4 вересня 1959 року на Вінниччині. У 1982 році закінчила Київський технологічний інститут харчової промисловості по спеціальності інженер-механік. За направленням одразу стала до роботи на ПАТ "Ніжинський механічний завод" у відділі випробувань і надійності спочатку інженером, а з 2002 року – керівником відділу. З 2006 по 2014 рік була заступником директора технічного контролю.
  Захоплювалася різними видами декоративно-прикладного мистецтва: макраме, лозоплетінням, робила фантазійні букети з цукерок та ляльки-мотанки. А після тривалих творчих пошуків саме книга з вишивки стрічками вирішила її подальший напрямок у творчості. "Я хочу постійно себе вдосконалювати і на чомусь одному не зупиняюсь. У вишивці сподобалась фантазія та свобода: роблячи перший стібок, відпускаєш уяву в політ. На виготовлення однієї картини, – розповідає майстриня, – йде майже тиждень. Першим експертом завжди стає мій чоловік Володимир, бо його підтримка для мене дуже важлива. Я бажаю, щоб кожна людина знайшла себе в творчості."
  На виставці представлено 19 картин вишитих стрічками. Роботи вишукані та легкі, вони поєднують в собі ніжність та гармонію, які переливаються в сонячному промінні, як ті атласні та шовкові стрічки, що танцюють на полотні. Виконані в жанрі пейзажу та натюрморту, картини надихають, зачаровують та створюють гарний настрій.
  Бібліотека запрошує всіх поціновувачів прекрасного насолодитись приємними хвилинами спогадання виставки талановитої ніжинської майстрині Ірини Василюк.

 

ЩОРІЧНА ФОТОВИСТАВКА
членів і кандидатів у члени
Чернігівської обласної організації
Національної спілки фотохудожників України

  До уваги користувачів бібліотеки представлена щорічна фотовиставка членів і кандидатів у члени Чернігівської обласної організації НСФУ.
  За минулий 2016-ий рік відбулись зміни в організації.
 Раптово помер один з кращих фотохудожників, відповідальний секретар організації Валерій Миколайович Шайгородський.
  Наразі в організації 18 членів та один кандидат. На останній сесії спілки приймальною комісією одноголосно (12 членів) прийнято Романа Закревського, молодого креативного фотохудожника.
  На виставку надійшло 79 робіт, за умови ліміту 5 фотографій від одного автора. В експозицію увійшла 41 світлина. Автори демонструють різні напрямки творчої фотографії – пейзаж, портрет, натюрморт, креатив, жанрові композиції.
  Члени організації активно брали участь у виставках і фотоконкурсах.
  У фотоконкурсі "Фотовернісаж на Покрову" Валерій Шайгородський отримав срібну медаль в номінації "Природа".
  У щорічному фотоконкурсі Національного олімпійського комітету України Віктор Кошмал зайняв 2 місце серед професіоналів.
  Роман Віленський отримав 2 дипломи на конкурсі газети "День", зайняв третє місце в конкурсі "Моя краща фотографія 2015 року" та провів фотовиставку "Ерец Исроель" в Києві та Харкові.
  Вадим Докторов організував дві персональні виставки за кордоном.
  Кожен з членів організації постійно покращує рівень майстерності та підвищує свій професіоналізм.

ТВОРЧА СПАДЩИНА
Григорія Хандоги
(1932-1987)

  Одним із направлень роботи бібліотеки є популяризація творчості та збереження пам'яті імен талановитих митців Чернігівщини. Однією з таких постатей був Григорій Семенович Хандога, який жив і творив у Чернігові. Його життя трагічно обірвалося 13 січня 1987 р.
  Григорій Хандога народився 26 квітня 1932 р. у мальовничому селі Спаське Сосницького району. Там, на березі "зачарованої Десни", формувався його світогляд і велика закоханість у прекрасне. А ще як особистість його формували батько Семен Антонович, мати Євдокія Тарасівна і весь їхній працьовитий селянський рід.
  Після закінчення Спаської середньої школи юнак переїхав до Чернігова.
  Деякий час працював художником-оформлювачем у паровозному депо.
  В експозиції були представлені творчі роботи Григорія Хандоги, які вдалося відшукати. В творчій спадщині митця – графічні малюнки, вірші, фотографії. Всьому, що створив Григорій Семенович притаманні поетична проникливість настрою, вишуканість і висока культура виконання.

  Вернісаж картин
  "ЗАНУРЮЮЧИ ПЕНЗЛИК У НАТХНЕННЯ"
  Віри Летошко

   Віра Летошко народилася на Чернігівщині у 1964 році. Малювати почала з дитинства. Навчалася у Республіканській художній середній школі ім. Т.Г. Шевченка у м. Києві. Весь час працювала художником-оформлювачем, займалась декоративним розписом та малювала картини для душі. Її улюблені жанри: пейзаж та натюрморт.
  З 2008 року член спілки художників-аматорів "Деснянська палітра". Бере активну участь у різноманітних міських та обласних виставках. Твори художниці знаходяться у приватних колекціях Європи та СНД.

© НВП "Армпроект", 2002-2018