Вебліографічні матеріали   >   Маленька бібліотека у Всесвітній мережі

Маленька бібліотека у Всесвітній мережі

 

Вебліографічний огляд

Сьогодні інтернет стабільно увійшов у побут та активно впроваджується в різноманітні сфери діяльності людини. Різноманітні організації прагнуть заявити про себе у Всесвітній мережі, на практиці перетворюючи в життя головний принцип інформаційного суспільства – загальний доступ до інформації, освіти, культурних цінностей. Не залишились осторонь і працівники бібліотек, навіть найменших, оскільки в сучасних умовах модернізації бібліотечних процесів сайт є важливим засобом забезпечення доступу до інформаційних ресурсів організації широкого кола віддалених користувачів.

Пропонуємо бібліотекарям, а також усім бажаючим ознайомитись із структурою, змістом, дизайном сайтів невеликих бібліотек: сільських, районних та міських українських; сільських, сільських модельних, міжпоселенських, районних, міських російських; міських та районних білоруських. Сайти розміщено за алфавітом назв населених пунктів України (окремо виділені сайти бібліотек Чернігівської області), Росії і Білорусі.

А також зупинимось на сайтах, де пропонуються вебліографічні списки бібліотечних блогів України, Росії та інших країн.

Знайомтесь і запозичуйте найкраще!

 

Матеріал підібрано у вересні-листопаді 2013 р.

Зміни та доповнення: листопад 2014 р., липень 2016 р., серпень 2017 р., вересень 2018 р.

Підготувала головний бібліотекар НМВ А. Мальована

Сайти українських бібліотек

 002_Vasylivska

Василівська центральна бібліотека для дорослих

м. Василівка, Запорізька обл.
http://bibvas.ucoz.ua

  Сайт постійно поповнюється і, безумовно, цікавий та корисний для бібліотекарів. Розділ На допомогу фахівцям містить методичні розробки: масові форми бібліотечних заходів, наочна популяризація літератури, бібліотекарю-початківцю. Серед календарів пам’ятних дат – твори-ювіляри.
  Виділено розділ Пункт доступу громадян.
  Цікавинки, які змінюються щодня, – свята, іменинники, цей день в історії.

003_Vinogradiv  

Виноградівська централізована бібліотечна система

м. Виноградів, Закарпатська обл.
http://vin-library.do.am


  Виноградівська центральна бібліотека була учасником ярмарку "Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади" у м. Києві у 2012 р. з проектом Пункти доступу громадян, які на той момент діяли у ЦБ та 9 бібліотеках-філіях. На відповідному розділі сайта вже зібрано 67 сторінок профільної інформації.
  У розділі Програми та проекти пропонується ознайомитись із проектами, з якими працює бібліотека, також тут зібрана інформація про проекти та конкурси, які проводяться в Україні.
  До послуг користувачів сайта вебліографічні списки та посилання на веб-ресурси району, гороскоп та прогноз погоди.

004_Horodenka

Городенківська центральна районна бібліотека ім. Л. Мартовича

м. Городенка, Івано-Франківська обл.
http://hcrb.if.ua


  У 2012 р. на ярмарку "Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади" у м. Києві ця бібліотека представляла свій клуб для одиноких матерів "Ти не одна – відтепер бібліотека з тобою", розповідь про який та виступ однієї з мам, учасниці клубу, не залишив байдужим нікого із присутньої аудиторії. Проте, це далеко не єдиний проект, реалізований бібліотекою. Свідком цьому – телепрограма "Простір ідей", знята в Городенківській бібліотеці.
  Висвітлює роботу книгозбірні і її сайт, де багато відеоматеріалів, цікавих не тільки бібліотекарям, але й користувачам. 

005_Dolynska

Долинська центральна районна бібліотека

м. Долина, Івано-Франківська обл.

http://dcrb.net/ – сайт

http://biblio-dcrb.blogspot.com/ – блог

  Сайт зручний у користуванні та інформативний. Серед цікавинок: матеріали з розділу Віртуальні виставки; щоквартальний інформаційний бюлетень "Нові надходження книг у фонди Долинської ЦБС" у розділі Фонд документів; підрозділ Школа удосконалення бібліотечної майстерності у розділі Портфель бібліотеки. У цьому ж розділі знаходимо пам’ятки та рекомендаційні списки літератури, вебліографічні списки, сценарії, інформацію про конкурси, проекти.

  Оригінальне рішення подання інформації про бібліотеки району в розділі Долинщина бібліотечна.

006_Zinkivska

Зіньківська централізована бібліотечна система
м. Зіньків, Полтавська обл.
http://zinkivlibrary.at.ua/


  Окремими розділами на сайті представлені Інтернет пункт, Дитяча бібліотека, Клуби за інтересами. Створені та розміщені на сайті Буктрейлери на книги. Є посилання на блоги бібліотек-філій.
  Цікавий розділ Друзі сайта, де подаються посилання на ресурси Інтернету з інформацією як створити сайт, все для веб-майстра, програми для всіх, світ розваг, кулінарні рецепти та ін. 

009_Nadvirnianska

Надвірнянська центральна бібліотека

м. Надвірна, Івано-Франківська обл.
http://libnadvirna.info


  Родзинкою сайта є розділ Відеогалерея, де представлені досить об’ємні (деякі майже півгодинні) відеоінтерв’ю із письменниками, поетами, творчими людьми краю.

010_Naovoukrayinsk  

Центральна бібліотека Новоукраїнського району

м. Новоукраїнка, Кіровоградська обл.
https://sites.google.com/site/nucenlib


  Сайт відображає напрямок роботи бібліотек Кіровоградської області.
  У розділі Бібліотека висвітлено діяльність у рамках проектів "Містечко майбутніх мам", "Академія здоров’я успішної людини", "Письменники-земляки степового краю".
  Детально розкривається діяльність Вищої Народної Школи, які в бібліотеках Кіровоградщини запроваджені у 2012 р. (детальніше див. О. Гаращенко Вища народна школа кличе до бібліотеки // Бібліотечний форум України. – 2013. – № 2. – С. 11 – 14).
  Окреме місце на сайті виділяється для висвітлення інформації про заняття для користувачів, працівників районних та сільських бібліотек, членів громадських організацій в Інформаційно-ресурсному центрі (ІРЦ), який функціонує в бібліотеці з 2001 р.
  На сайті представлено краєзнавчий Портрет регіону. Виділено окремий розділ для Центру Європейської інформації.
  За допомогою посилань із сайта можна вийти на документи місцевих органів влади. 

011_Alexander

Олександрівська районна бібліотека

смт Олександрівка, Кіровоградська обл.
https://sites.google.com/site/oleksbib


  Родзинка сайта – розділ Корисні посилання, де зібрано серйозний масив вебліографічних посилань на місцеві ресурси. А також на сайти бібліотек України, як загальнодержавного значення, так і сайти міських та районних бібліотек. 

012_Raigorodskii

Райгородська сільська публічна бібліотека

с. Райгород, Немирівський р-н, Вінницька обл.
http://rayhorod-biblioteka.edukit.vn.ua – сайт
http://biblioray.blogspot.com – блог


  На сайті представлено краєзнавчий матеріал, інформація про бібліотеку та клуб любителів Біблії та православного християнства "Бібліорай", що діє при бібліотеці. Є розділ Електронні ресурси.
  Дуже багато фотографічного матеріалу, є навіть окремий розділ Галерея.

013_Stepanovskii

Степанівська бібліотека-філія

с. Степанівка, Херсонська обл.
http://step-bf.ucoz.net


  На сайті у розділі Відеофайли бібліотекарі пропонують користувачам "Віртуальну подорож Європою" та "Музеями світу", інтернет-огляд сайтів, на яких можна проконсультуватися з лікарями в режимі он-лайн "Віртуальний лікар".
  Розділ Робота з місцевою владою інформує про роботу Степанівської сільської ради, в т. ч. про співпрацю із бібліотекою. 

014_Khmelnytsky

Хмельницька міська централізована бібліотечна система

м. Хмельницький
http://www.cbs.km.ua


  Сайт – переможець Всеукраїнського конкурсу інтернет-сайтів 2012 р. – вирізняється яскравим дизайном та цікавим контентом.
  Відвідувачі сайта можуть скористатися "Зведеним електронним каталогом бібліотек Хмельницької області" у розділі Ресурси бібліотек. Розділ Читачам розділено на Послуги та Галерею кращих читачів.
  Цікавий розділ БібліоЖиття, де розміщені посилання на блоги бібліотек-філій, конкурси, які проводяться в бібліотеках ЦБС, розповідається про творчість бібліотекарів та цікаві факти про бібліотеки та книги.
  Розділ Проекти та програми широко висвітлює проект "Пункти доступу громадян". 
  У 2015 р. створено розділ "Меню для книгоманів", який привертає увагу не тільки приємним банером із філіжанкою кави, але й змістом: "Книга тижня (хмельничани радять прочитати)", "Буктрейлер", "Натхненні книгою" та ін.

015_Hmeljnikskij

Хмільницька районна бібліотека

м. Хмільник, Вінницька обл.
http://hm-library.com.ua

  Цікавий краєзнавчий матеріал та віртуальні виставки з краєзнавства.

  Родзинкою сайта є Портал Т.Г. Шевченка, створений до 200-річчя Кобзаря. Тут зібрані матеріали про перебування поета у Хмільницькому краю, твори місцевих авторів, присвячені Великому Кобзареві, інформація про видання Т. Г. Шевченка, які знаходяться у бібліотеці, та про масові заходи відповідної тематики, які проводились в останні 10 років. Цікаві віртуальні виставки про життя і творчість поета, підбірка інтернет-ресурсів.

 

Сайти бібліотек Чернігівської області

002_Koryukivka

Корюківська центральна районна бібліотека

м. Корюківка

http://koriukivka-crb.edukit.cn.ua

  Користувачі сайта мають змогу ознайомитися із "Розкладом роботи бібліотеки та інтернет-доступу" у книгозбірні. У розділі "Про бібліотеку", крім "Історичної довідки", "Правил користування" можна також знайти розклад роботи бібліотечних пунктів району. В "Новинах бібліотеки" оперативно відображаються поточні події.

003_Maine

Менська центральна районна бібліотека

м. Мена

http://mena-crb.edukit.cn.ua

  У розділі "Про бібліотеку" представлено бібліографічний список "Бібліотеки Менщини на сторінках преси" за 2004-2013 рр. До послуг користувачів "Віртуальна виставка" нових надходжень. Виділено розділ для "Дитячої районної бібліотеки".

Прилуки  

Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти

м. Прилуки

http://pryluky-cmb.edukit.cn.ua

 

Про креативні заходи бібліотеки можна прочитати в розділах "Новини бібліотеки", "Події", "Повідомлення". Доступні повнотекстові "Бібліотечні видання".
019_Pryluki

Прилуцька центральна районна бібліотека

м. Прилуки

http://www.prcb.org.ua


  Сайт постійно оновлюється.

  Місцеві митці представлені у розділах "Письменники та поети", "Краєзнавці", "Художники", "Молоді таланти".

  Родзинкою сайта є розділ "Світлини минулого", де зібрані унікальні фотографії дореволюційного та радянського періоду з одинадцяти сіл району.

  Оригінально представлені творчі виставки у розділі "Зазирніть у глибину виставки".

  Корисний розділ "Довідки та інформація", де можна знайти розклад руху місцевого транспорту, адреси місцевих організацій, готелів та іншу корисну інформацію.

  Значна увага приділяється дітям. Для них – окремі розділи "Нові книги для дітей", "Масові заходи бібліотеки для дітей", "Дитячі письменники – дітям". 

020_Silver

Срібнянська ЦБС

смт Срібне

http://cbs-sribne.org.uaПривертає увагу різноманітністю інформації розділ "Користувачам". Тут презентовано центральну районну бібліотеку та краєзнавчі проекти; віртуальні виставки; друковані видання ЦБС із розгорнутими анотаціями. В цьому ж розділі можна ознайомитись із творчістю читачів. На сайті можна скористатися "Каталогом сценаріїв" та "Корисними посиланнями" на представницькі сайти державних органів влади України. 

 021_Chernihiv

Чернігівська міська централізована бібліотечна система

м. Чернігів

http://lib.cult.gov.ua

 

Сайт інформує про новини в бібліотеках системи, дублює деяку інформацію сайта центральної бібліотеки.

 022_Chernihiv

Чернігівська центральна міська бібліотека ім. М.М. Коцюбинського

м. Чернігів

http://bibl-kotsubynskogo.edukit.cn.uaЦікаво дізнатись, що думає письменник про твори колег по перу? На сайті в розділі "Книжковий світ" у підрозділі "Письменник пропонує" представлено підбірку рецензій С. Дзюби. В цьому ж розділі розміщено проект бібліотеки та газети "Деснянська правда" "Читаємо разом", в якому працівники бібліотеки представляють книги сучасних авторів.

Віртуальне знайомство з бібліотекою, нетрадиційний звіт про роботу книгозбірні в 2012 р. в розділі "В нашій галереї".

В розділі "Ресурси" розпочато роботу над тематичними базами даних "Бібліотека автографів" та "М.М. Коцюбинський".

З розділу "Електронні книги" можна завантажити повні тексти творів місцевих авторів.

Розділ "Краща книга року" знайомить із умовами обласного літературного конкурсу та його лауреатами з 1999 р.

 

 Dovzhenko

Чернігівська міська центральна бібліотека для дітей ім. О. П. Довженка

м. Чернігів

http://dytbiblioteka-dovzhenka.edukit.cn.ua


    Про поточні події у бібліотеці користувачі сайта можуть дізнатись із розділу "Новини бібліотеки".

 

005_Odintsov_7

Одинцова 7В, Чернігівська міська ЦБС

м. Чернігів

http://librarys.at.ua

На сайті знаходиться інформація про діяльність бібліотеки-філії №4, бібліотеки-філії для дітей №3, Канадсько-Українського центру та інтернет-центру "Планета" Чернігівської міської ЦБС. Тут можна завантажити книги місцевих авторів з розділу "Книжкова полиця", поспілкуватись на форумі.

 

006_Library_Branch_2

Бібліотека-філія №2 для дітей Чернігівської міської ЦБС

м. Чернігів

http://dytbiblioteka-filiya2.edukit.cn.ua

 

Відвідувачі сайта можуть ознайомитися з "Подіями" у бібліотеці. Анонси конкурсів та заходів – у розділі "Новини бібліотеки". Представлені на сайті і "…найкращі читачі". Повнотекстові матеріали у форматі pdf – у розділі "Бібліотечні видання".

004_Chernihiv_Regional_CBS  

Чернігівська районна ЦБС

http://crb.edukit.cn.ua

  На головній сторінці сайта варто звернути увагу на "пробу пера" бібліотекарів, буктрейлер "Лебедина пісня Олександра Довженка" за кіноповістю "Поема про море".
  У розділі "Бібліотечні видання" розміщені повні тексти "Інформаційних видань" та "Методичних матеріалів, сценаріїв".
  У розділі "Краєзнавство", крім матеріалів з історії, користувачам сайта пропонується "Літературна карта Чернігівського району" з інформаційною довідкою та бібліографією про місцевих авторів.
  Відома письменниця, бібліотекар Чернігівської районної бібліотеки Олена Печорна із задоволенням поділилася на сайті своїми враженнями про книги колег-письменників, а також про відвідування Львова та зустрічі із прихильниками своєї творчості.

023-Snovsk

Сновська централізована бібліотечна система

м. Сновськ

http://schors-biblioteka.edukit.cn.ua

Проекти, які реалізовує бібліотека, – "Об'єднаємо краєзнавців через інтернет", "Вивчай рідний край граючи", "Екскурсійні маршрути по рідному краю", "Увічнення пам’яті Л. Вакуловської", "Діти. Літо. Книжка" – представлені у відповідному розділі.

У розділі "Видання Сновської ЦБС" розміщені "Історичні та пам'ятні дати по Щорському району", анотовані "Краєзнавчі видання", "Методичні матеріали" до проведення Всеукраїнського дня бібліотек, квестів.

Найсвіжіші новини Сновської ЦБС у однойменному розділі. Є чим помилуватися, зайшовши до розділу "Творчість наших бібліотекарів". Цікаві матеріали представлені на віртуальній виставці "Літературними стежками" у розділі "До 90-річчя утворення Щорського району".

Вказана скайп-адреса бібліотеки. Тож, поспілкуємось!

 

Сайти російських бібліотек

024_Angarsk

 Централізована бібліотечна система м. Ангарська

Іркутська обл.

http://cbs-angarsk.ru


На сайті пропонується пошук по електронному каталогу та по 11 базам даних бібліотечної системи.

Розділ Світ читання включає підрозділи Журнали (анонси нових номерів); Світ літератури (рейтинг книг, новинки, тематичні виставки).

Розділ Для молоді пропонує інформацію з різноманітних сфер життя та діяльності, консультації з правових, психологічних питань, конкурсні проекти.

Користувачі молодшого віку мають окремий "міні-сайт у сайті" Дітям, де можуть і почитати, і погратися, прийняти участь у конкурсах та дізнатись багато цікавого.

Не обійшли увагою в цьому ресурсі і бібліотекарів, інформація для яких розміщена в розділі Колегам.

На сайті також можна знайти афішу заходів міста, тести, вікторини, корисні посилання.

026_Vologda

Муніципальний заклад культури "Централізована бібліотечна система м. Вологди"

Вологодська обл.

http://cbs-vologda.ru


На сайті більше 50 розділів із різноманітною цікавою інформацією. Окремі блоки розділів краєзнавчої тематики, методичної роботи та розділи для дітей. Серед родзинок сайта – буктрейлери на книги місцевих авторів, презентації та сценарії бібліотечних заходів з екології, патріотичного виховання, краєзнавства. Всі матеріали можна завантажити безкоштовно.

029_Zvenigorod

Муніципальнай заклад культури Звенигородська Централізована бібліотечна система

м. о. Звенигород, Московська обл.

http://www.bookwill.ru/ru


Серед цікавинок сайта – Арт-салон, де представлені виставки робіт місцевих художників, які можна купувати, замовляючи через сайт бібліотеки.

030_Izhmorsk

Муніципальний бюджетний заклад культури

"Міжпоселенська центральна районна бібліотека" Іжморського району

смт Іжморський, Кемеровська обл.
http://izhm-library.ucoz.ru

 

Сайт вражає різноманіттям розділів та контент-наповненням. Так, розділ Бібліотека он-л@йн пропонує послуги ЕДД, он-лайн-продовження книги, віртуальну довідку, віртуальні виставки та ін. Розділ Електронний громадянин містить посилання на сайти органів державної влади, обласні та місцеві владні ресурси. Є спеціальний розділ для молоді та дитяча сторінка. 

032_Mota

Мотська сільська бібліотека

с. Моти, Шелеховський р-н, Іркутська область
http://selomoty.ru

 

Сайт бібліотеки, читачами якої є 240 осіб (при загальній кількості мешканців села 500 осіб). Крім краєзнавчого розділу Село Моти, на сайті є розділ Бібліотека, яку представлено в підрозділах Офіційно, Історія, Подіїї, Паспорт заходів, Скарбничка ідей, Творчість читачів. Із Скарбнички ідей можна запозичити цікавинки для різноманітних бібліотечних заходів.

033_Tagil

Центральна міська бібліотека м. Нижній Тагіл

Свердловська обл.
http://tagillib.ru

 

В Особистому кабінеті користувачі можуть продовжити книги, скористатися віртуальною довідкою, міжбібліотечним абонементом.

Всім, хто цікавиться краєзнавством, пропонуються розділи Наше місто та Тагіл літературний.

В розділі Професіоналам можна ознайомитись із проектами та програмами, які реалізуються в бібліотеці; відвідати Бібліотечний університет; прочитати інформаційний бюлетень Бібліопрофі та ін.

Однією з родзинок сайта є розділ Право для всіх, де можна написати листа Президенту Росії чи губернатору Свердловської області, дізнатись телефони психологічних служб чи отримати консультації спеціалістів, записатися на прийом до лікаря.

На сайті працює електронний каталог.

036_Sasykolsk

Сасикольська сільська філія Муніципального бюджетного закладу культури

"Харабалінська міжпоселенська бібліотека"

с. Сасиколі, Харабалінський район, Астраханська обл.

http://knigasasykoli.ucoz.ru

 

Сайт з першого погляду вирізняється дизайном, який покращує настрій, та змістом розважального спрямування. Добірка відеоматеріалів, які можна переглянути прямо із сайта, включає комп’ютерні ігри, серіали, гумор, музику та інший розважальний контент. На момент перегляду, вдалося потрапити на соціологічне опитування "На кого схожий сучасний бібліотекар?", результати якого наступні: 54% респондентів вважають бібліотекаря "суперкомп’ютером", 18% – "Тотошкою (вірним другом)", 8% – традиційною "сірою мишкою".

За статистикою, сайт із 25 січня 2012 р. на момент перегляду (8 листопада 2013 р.) відвідало 35 173 користувачі. Людям подобається розважатися! 

037_Tula  

Муніципальний заклад культури "Тульська бібліотечна система"

м. Тула, Тульська обл.

http://tbclib.ru

 

На сайті розміщений електронний каталог. Є оцифровані краєзнавчі та бібліографічні видання, віртуальні виставки.

039_Chernavskii

Чернавська сільська бібліотека

с. Чернава, Ізмалковський р-н, Липецька обл.
http://chernavabibl.ucoz.ru/

 

Сайт відрізняється високою інформативністю, естетичною та емоційною привабливістю. Кожен розділ має свою родзинку. Так, в розділі Читачам розміщені мультимедійні повідомлення, створені бібліотекарями, які яскраво та захоплююче розповідають про життя та творчість російських класиків. Буктрейлери також нікого не залишать байдужими, а ще бібліотекарі популяризують свою бібліотеку та читання, знімаючи фільми та відео-журнали, які можна переглянути на сайті, пропонуючи електронне зібрання текстів російських письменників із короткою біографією авторів.

Колегам-бібліотекарям знадобиться методична скарбничка.

Любителі кросвордів та головоломок із задоволенням потренують свій мозок на сторінці Ерудитам.

Розділ Допитливим пропонує цікаву інформацію про книги, бібліотеку, читання, письменників та їх твори.

Сайт може бути зразком для будь-якої бібліотеки.

Сайти білоруських бібліотек

001_Borisov

Державний заклад культури "Борисовська центральна районна бібліотека ім. І.Х. Колодєєва"

м. Борисов

Мінська обл.

http://www.borlib.by

 

Інформативний розділ Для Вас, читачі, де пропонуються рубрики: На книжковій полиці – нові надходження та тематичні підбірки літератури; Ізюм – цитати із книг; Читаємо на цьому тижні – відгуки учасників клубу любителів літератури та кіно, який діє при бібліотеці, на літературні твори; Читаємо найкраще з вами – список літературних премій та відповідних творів; Читаємо улюблених авторів. В цьому ж розділі – Віртуальна довідка, а також інформаційний культурно-туристичний центр Бібліоглобус, де зібрані матеріали для віртуальної мандрівки відомими місцями Білорусі та світу.

Масив краєзнавчих матеріалів зібрано у розділі Для Вас, краєзнавці.

На сайті функціонують сайти-візитки Центральної дитячої бібліотеки, Художньої галереї "З'ява", Духовно-просвітницького центру, Віртуального музею І.Х. Колодєєва.

 002_Gomel

Гомельська міська централізована бібліотечна система

м. Гомель

http://ggcbs.gomel.by


На сайті діє електронний Каталог та Довідкова служба. Об'ємний розділ Бази даних, який включає оригінальні проекти Музей автографа, Гомель: іменні вулиці, Гомель: сторінки історії, Художники і письменники Гомеля, фактографічну БД Гомель: відомі імена, а також повнотекстову бібліографічну БД Екологія і сучасність, яка містить майже 4 тисячі статей.

У розділ Новини включено інформацію не лише місцевого рівня, але й новини про книги, письменників, літературні премії.

Повнотекстові видання розміщені у відповідному розділі.

Найцікавіші розділи сайта представлені на банерах, доступних на будь-якій сторінці.

003_Dyatlovska

Дятловська ЦБС

м. Дятлово

Гродненська область

http://www.libdyatlovo.grodno.by

 

У розділі "Дивимося фільм – читаємо книгу" – інформація про книги, за якими були зняті фільми, або книги, написані на основі сценарію. Буктрейлери представлені у розділі Книга в кадрі. Спробувати свої знання з літератури, історії можна у розділі Вікторини.

Юних відвідувачів сайта не залишить байдужими Дитяча сторінка.

 004_Krychevska

Кричевська бібліотечна мережа

м. Кричев

Могильовська обл.

http://lib-krichev.mogilev.by

 

Розділ Літературні ювілеї представляє білоруські Книги-ювіляри та Письменників-ювілярів. Топ-10 книг осені, літа та весни 2013 р. – у розділі Радимо почитати. На сайті пропонуються привабливі Віртуальні виставки. Спеціальний банер допоможе перейти на радіопередачі оригінального проекту Бібліоефір. 

005_Yankees

Центральна районна бібліотека імені Янки Купали

м. Ліда

Гродненська область

http://www.libro-lida.by

 

На сайті діє Електронний каталог, представлено Рейтинг книг, які найбільше читаються, зворотній зв’язок із користувачами забезпечують розділи Задайте Ваше питання та Форум. У розділі Відеотека – Інтерактивні вікторини, Огляд книг, Цікаві арт-роботи з книг, Ми на ТБ. Пропонується підбірка матеріалів для популяризації білоруських книг.

Окремий розділ – Бібліотека – дітям.

006_Mogilev

Заклад культури "Централізована система державних публічних бібліотек м. Могильова"

http://csgpb.mogilev.by

 

Сайт інформує про діяльність ЦБ ім. К. Маркса та 15 бібліотек-філій.

У розділі Запрошуємо почитати розміщуються ТОР-10 популярних книг, Журнали, Маленьке свято для жіночої душі. Дитячий світ пропонує яскраві, захоплюючі огляди для маленьких читачів та підлітків.

У Віртуальній читальній залі можна ознайомитись із творчістю білоруських письменників-ювілярів, завітати на Віртуальні виставки "Золотий фонд бібліотеки", "Най…Най…Книги", "Могильовщина літературна" та ін., а також ознайомитись із повнотекстовими краєзнавчими Базами даних Online.

В окремому розділі представлений Міський інформаційно-ідеологічний центр, метою якого є інформування населення про найважливіші події соціально-політичного життя Могильовської області та країни.

В розділі Одне вікно користувачі мають можливість ознайомитись із графіком прийому громадян у бібліотеці та міському і обласному виконкомах управління ідеологічної роботи, культури та у справах молоді.

Також на сайті розміщені яскраві банери для переходу на найцікавіші сторінки та на інші білоруські сайти.

007_Mozyr

Мозирська районна центральна бібліотека ім. О. С. Пушкіна

м. Мозир

Гомельська обл.

http://mozyrlibrary.gomel.by

 

Родзинкою сайта є віртуальні екскурсії відділами бібліотеки. Цікава задумка для розміщення короткої інформації – Інфо-клік.

008_Osypovytska

Осиповицька бібліотечна мережа

м. Осиповичі

Могильовська обл.

http://lib-osipovichi.mogilev.by

 

На сайті, як і на інших сайтах бібліотек Могильовської області, функціонують Віртуальні виставки, які відрізняються яскравим оформленням та інформативністю.

009_Polotsk

Полоцька районна централізована бібліотечна система

м. Полоцьк

Вітебська обл.

http://www.skorina-lib.by

 

У скарбничку бібліотекаря на сайті поклали повні тексти Методичних розробок, Наші видання (тексти деяких можна завантажити), положення про конкурси для бібліотекарів.

Програми та клуби центральної бібліотеки та бібліотек-філій представлені у відповідному розділі. У розділі Інформаційні ресурси – інформація про повнотекстові бази даних, медіа-ресурси, які можна знайти в бібліотеці; зведений каталог періодичних видань, які передплачуються у бібліотеках міста.

У розділі Краєзнавство – повні тексти видань.

На додаток до основного контенту – дві інформаційні дошки, доступні з будь-якої сторінки сайта. 

010_Svitlohirsk

Світлогорська районна централізована бібліотечна система

м. Світлогорськ

Гомельська обл.

http://www.svetlib.gomel.by

 

Приділено значну увагу маленьким користувачам. Так, Дитяча сторінка пропонує розділи: Афіша, Куточок японської культури, Почитаємо, Помічник CD-ROM, Музей іграшки країн світу, Планета "Періодика".

Окремим розділом виділена Література на допомогу спеціалістам сільськогосподарського профілю.

Користувачам пропонується Індивідуальне інформування, Електронна доставка документів. 

Вебліографічні списки бібліотечних блогів

 

Знайомтесь: блоги українських бібліотек, http://om222.blogspot.com/2009/11/blog-post_22.html, Библиотека без барьеров

Українські "бібліотечні блоги", http://libinnovate.wordpress.com/2010/03/30, Творчість та інновації в українських бібліотеках

 

Бібліотечні блоги, http://biblio-lady.blogspot.com/p/blog-page.html, БиблиоЛеди

Бібліотечні блоги, http://biblioshkola.blogspot.com/p/blog-page_25.html, БиблиоШкола

Бібліотечні блоги, http://www.library.ru/3/biblionet/?rub=35, каталог Library.ru. БиблиоNet

Всеросійський конкурс "Кращий бібліотечний блог 2012" http://konkursbb.blogspot.com/2012/12/blog-post.html

Кращі бібліотечні блоги, http://tagillib.ru/for_profi/top_library_blogs/, Центральна міська бібліотека м. Нижній Тагіл

 

І, наостанок, декілька порад щодо сайтів:

  • Вказуйте на сайті свою повну адресу, з назвою країни включно. Користувачам Всесвітньої мережі це не буде зайвим, бо вони зекономлять час на відшукуванні вашої місцевості у пошукових ресурсах того ж таки Інтернету.
  • Регулярно оновлюйте свій сайт. Постійні його відвідувачі будуть раді новій інформації, а новини, які "висять" уже декілька місяців, викличуть здивування.
  • Знаходьте "золоту середину" між фотографіями та текстом у наповненні сайта. Ніхто не буде читати контент, перевантажений текстом, так як і роздивлятися безліч фотографій.
  • Якщо розміщуєте на сайті статутні документи, то робіть це так, щоб їх хоча б продивлялися, а ще краще обмежитись інформацією з рекламних матеріалів бібліотеки.
  • Якщо на сайті є зворотній зв'язок, відповідайте на звернення оперативно, інакше їх більше не буде.
  • Не допускайте граматичних помилок.

Використані матеріали

  1. Публічна бібліотека. Веб-сайт: десять кроків до успіху / М-во культури і мистецтв України, Нац. парлам. б-ка України ; матеріал підгот. І. Цуріна, Н. Цуріна ; пер. з англ. А. Абдулаєвої. – К. : НПБУ, 2004. – 31 с.

 

Не завадить ознайомитися

  1. Кроудер Д. Создание веб-сайта для чайников / Дэвид Кроудер. – 3-е изд. – М. [и др.] : Диалектика, 2010. – 341 [11] с.

  2. Максимова А. В помощь при создании и ведении библиотечного сайта : по материалам исследований Якоба Нильсена (www.useit.com), май 1996 – май 1999 [Электронный ресурс] / Александра Максимова // Библиотекари РФ : блог. – Текст. и граф. дан. – 2012. – Режим доступа: http://bibliotekari-rf.livejournal.com/50489.html (дата обращения 05.11.2013). – Загл. с экрана.

  3. Разработка контента и специфика вебтекстов библиотечных сайтов [Электронный ресурс] // Лампа. Ночь. Библиотека : блог / Елена Смутнова. – Текст. и граф. дан. – Новосибирск, 2010. – Режим доступа: http://kotbibliofil.blogspot.com/2010/10/blog-post_16.html (дата обращения: 04.11.13). – Загл. с экрана.

  4. Цекова Е. Библиотечный сайт как инструмент повышения престижа библиотеки [Электронный ресурс] : двенадцать уроков работающим на библиотечных сайтах : презентация / Елена Цекова // SlideShare : соц. сервис. – Текст. и граф. дан. – Белоярский : Белоярская центральная библиотека, 2013. – Режим доступа: http://www.slideshare.net/elenacekova1/ss-26617012 (дата обращения: 05.11.13). – Загл. с экрана.

 

© НВП "Армпроект", 2002-2021