Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека
імені Софії та Олександра Русових
   Загальнобібліотечні заходи   >   Відділ мистецтв
<<< Повернутись

05.11.2010

  В рамках засідання членів клубу «Світ прекрасного» 4 листопада в Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка пройшла творча зустріч з кобзарем-лірником, Народним артистом України, лауреатом Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Василем Григоровичем НЕЧЕПОЮ.

  На початку зустрічі ведуча заходу провела короткий біографічний екскурс по життю митця, бо ж в залі були присутні не тільки прихильники творчості Василя Григоровича, а й молоді люди, що вперше познайомились з ним. Більш детально з життєвим та творчим шляхом видатного кобзаря присутні мали змогу ознайомитись за допомогою виставки «Нехай бринить струна жива», де були представлені статті з періодичних видань, книги про кобзарство та особисті видання Василя Нечепи. А далі слово було надане самому кобзареві.

  Пан Василь вів мову і про свій древній родовід, і про мандри, і про благодійні концерти, гроші з яких пішли на допомогу дітям, постраждалим від катастрофи на ЧАЕС, прикрашаючи свою розповідь веселими жартівливими і сумними задушевними піснями.

  Коли слухаєш спів кобзаря Василя Нечепи, чуєш милі і такі знайомі серцю звуки ліри і кобзи, душа наповнюється трепетом і любов’ю до рідного краю. Ти відчуваєш себе не загнаним рабом, а українцем, який підвівся з колін і гордо дивиться вперед, в майбутнє. Неначе давно обплетені павутинням крила в кінці-кінців розкрились за спиною. Виступ митця надихає на творчу працю, а його життя є прикладом для молоді.

  В кінці зустрічі виступив самодіяльний художник Семен Миколайович Недашківській, член об’єднання самодіяльних художників Чернігова «Деснянська палітра». Він попрохав кобзаря заспівати пісню «На Чорнобиль журавлі летіли». Крім самої пісні ми почули ще й цікаву історію написання твору.

  Вже після зустрічі, йдучи по коридору, було приємно чути схвальні відгуки як від старшого покоління, так і від молоді. Тож є надія, що це дарма призабуте мистецтво відродиться і засяє яскравими переливами.

 

Nechepa_013 Nechepa_020 Nechepa_019 Nechepa_016  

<<< Повернутись

© НВП "Армпроект", 2002-2021