Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека
імені Софії та Олександра Русових
   Загальнобібліотечні заходи   >   Відділ мистецтв

Сьогодні: 04.12.2024

2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009
1  2   3   4   
Докладніше >>>
Переглядів: 456

24.12.2020

  Шановні друзі! Пропонуємо ознайомитися з віртуальною виставкою "Нові нотні надходження", яку підготувала бібліотекар відділу мистецтв Валентина Золотар.  

Докладніше >>>
Переглядів: 493

22.12.2020

Мистецька година "Обдарований та незламний"

  Людвіг ван Бетховен – яскрава особистість в світовій музичній культурі, котра ще за життя стала легендою. Навіть втративши слух у свої 26, музикант продовжував створювати геніальні шедеври, що стали класикою музичного мистецтва.
  Тож сьогодні згадуємо видатного композитора та пропонуємо до перегляду мистецьку годину "Обдарований та незламний" до 250-річчя від дня народження Людвіга ван Бетховена.
 

Докладніше >>>
Переглядів: 514

10.12.2020

 НаОДИНці з собою

 

    "Ця книга – не роман і не повість, не новела, не поезія, не фантазія, не манускрипт таємниць, не наукова праця… Це своєрідний опус, розповідь про проекції роздумів про сенс життя представниками різних епох… Якщо Вам цікаво – міркуйте! Якщо ні, то ні… не читайте. Ця книга не для розважального читання" (ст. 10), – так відгукнувся про свою книгу "ONE" сам автор – фотохудожник, професор Міжнародної академії архітектури, посол миру Всесвітньої федерації миру "Universal pease federation" Юрій Пісковський.

  Чому ж видання має назву саме "ONE""один"? Бо все починається із кожного з нас – унікального та оригінального.

Докладніше >>>
Переглядів: 764

03.12.2020

  Пікассо називав її геніальною, а в рідному селі цю жінку вважали дивакуватою. Картини доводилося писати потайки, бо навіть батьки не розділяли захоплення доньки. Та попри труднощі в сім'ї, важку колгоспну роботу, відсутність художньої освіти та спробу самогубства, її будинок у Богданівці став музеєм-садибою, а сама вона досягла всесвітнього визнання.
  Так, мова йде про Катерину Білокур, і до 120-річчя від дня народження геніальної та видатної, справді Народної художниці України відділ мистецтв підготував віртуальний бібліографічний огляд "Яскрава мальва українського живопису".

Докладніше >>>
Переглядів: 672

16.11.2020

АРТ-ПРОСТІР: КЛОД МОНЕ

  Товариші! Так, цей день настав! Нарешті усе стане на свої місця і більше не буде зайвих запитань! Настав час дізнатися, чим же відрізняються Моне і Мане (так, це два художники).
  Відділ мистецтв до 180-річчя від дня народження французького живописця, одного із засновників та яскравих представників імпресіонізму підготував озвучену книжкову викладку "Арт-простір: Клод Моне".

Докладніше >>>
Переглядів: 785

04.11.2020

  Михайло Старицький. Письменник, поет, перекладач, театральний і культурний діяч, корифей українського побутового театру. Він став справжнім живильним джерелом для української культури, а самовіддане служіння та напружена праця зробили його широко відомим і за межами Батьківщини.

Докладніше >>>
Переглядів: 507

23.10.2020

 Пропонуємо віртуальний тематичний огляд літератури "Пісенні скарби українського козацтва".

Докладніше >>>
Переглядів: 536

13.10.2020

 

АРТ-ПРОСТІР: ХУДОЖНИКИ ЧЕРНІГІВЩИНИ

  Талантами повниться земля Сіверська! Кожен місцевий про це знає, так? Але не кожен знайомий зі своїми талановитими земляками.
  Тож відділ мистецтв допоможе заповнити прогалини в знаннях хоча би з образотворчого мистецтва. Пропонуємо вашій увазі озвучену книжкову виставку "Арт-простір: художники Чернігівщини".

Докладніше >>>
Переглядів: 697

08.10.2020

  Особистість, яка змінила музичний світ: Джон Леннон

  Музикантам "The Beatles" належить особливе місце у світовій музичній культурі: вони простою, доступною, зрозумілою кожному мовою, котра в змозі перетинати кордони та проходити повз бар'єри – мовою музики – розповідали про любов. Здається, немає такої людини, котра б не чула про гурт. Але чи багато ми знаємо про самого Джона Леннона, за винятком того, що він був переконаним противником війни, насильства і зброї? До 80-річчя від дня народження (1940-1980 рр.) британського рок-музиканта, співака, композитора, художника, письменника, політичного активіста, засновника й учасника гурту "The Beatles" та одного з найвпливовіших музикантів XX століття відділ мистецтв підготував віртуальну музичну відеогодину "Особистість, яка змінила музичний світ: Джон Леннон".

Докладніше >>>
Переглядів: 528

06.10.2020

 Пропонуємо до вашої уваги нову віртуальну книжкову виставку "Музика в кіномистецтві: від німого кіно до сучасності".
   А ви знали, що творці німих фільмів були противниками впровадження синхронного звуку в кіно? Вони вважали, що це повністю зруйнує кіно як мистецтво та стане кроком назад.
Але що ми бачимо зараз? Створення саундтреків до кінострічок, серіалів та мультфільмів стало окремим видом мистецтва. Музичний супровід може бути різноманітним, але найголовніше – щоб він не був зайвим. Девід Лінч у своїй книзі "Зловити велику рибу" досить влучно зазначив, що музика повинна бути тією частиною фільму, яка його покращує, адже навіть один звук може зруйнувати всю атмосферу.  

© НВП "Армпроект", 2002-2021