Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека
імені Софії та Олександра Русових
   Загальнобібліотечні заходи   >   Відділ документів із гуманітарних наук

Сьогодні: 15.05.2024

2021 2020 2019 2018 2017 2016
1   2  3   
Докладніше >>>
Переглядів: 281

23.02.2021

  Шановні читачі! Запрошуємо вас на віртуальну книжкову виставку "Анексована Батьківщина" (До Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя), яку підготувала бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук Любов Семенюк.
  Мета виставки – донесення до читачів об'єктивної інформації про те, що відбувалось у Криму в лютому 2014 року, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави.

Докладніше >>>
Переглядів: 389

23.02.2021

 Етер "Бібліотайм"  

"Анексована Батьківщина"


  26 лютого 2020 року Президент Володимир Зеленський заявив про підписання указу про встановлення 26 лютого в Україні Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як щорічної пам'ятної дати.
  Напередодні цієї пам'ятної дати в Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбувся етер "Бібліотайм" з кандидатом історичних наук, доцентом, завідувачем кафедри загальнонаукових, соціальних та поведінкових дисциплін Чернігівського інституту імені Героїв Крут ПрАТ "ВНЗ "МАУП" Павлом Ямпольцем.

Докладніше >>>
Переглядів: 291

21.02.2021

  Шановні друзі! Пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку "Мова – серце нації", яку підготували працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови. Література, що представлена на виставці, адресується тим, хто дбає про культуру мови та прагне запобігти помилковому слововживанню, хто бажає з'ясувати місце і роль старослов'янської писемності в культурі українського народу й цікавиться історичним шляхом української мови. У книгах подано основні теоретичні відомості про культуру українського мовлення, з'ясовано такі поняття, як мова, мовлення, літературна мова, її усна і писемна форми, норми літературної мови та їх роль у формуванні мовленнєвої культури громадян України.

Докладніше >>>
Переглядів: 364

18.02.2021

Мелодія української мови у творах класиків

 

  Міжнародний день рідної мови – день, який відзначають щорічно 21 лютого починаючи з 2000 року. Про "підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності" було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що відбулася 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.
  Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. 

Докладніше >>>
Переглядів: 347

17.02.2021

"Час плине, а пам'ять залишається"

(До Дня Героїв Небесної cотні)

 

  "Час плине, а пам'ять залишається" – таку назву має книжкова виставка, з якою пропонує ознайомитися читачам відділ документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка. Виставку створено на честь сьомої річниці вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні. Цей день відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року "Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної сотні".

Докладніше >>>
Переглядів: 266

13.02.2021

  13 лютого у великій читальній залі Чернігівської обласної універсальної бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулося засідання Української мовної студії ораторського мистецтва LingUA. Уперше після довгої перерви зустріч була реальною, а не віртуальною. Студія відновила свою роботу офлайн, і це чудово!

Докладніше >>>
Переглядів: 334

10.02.2021

Іван Скоропадський – гетьман Лівобережної України
  (до 375-ліття від дня народження)

 

  Іван Ілліч Скоропадський (1646–1722) – гетьман Лівобережної України (1708–1722). Народився в Умані в сім'ї козацького старшини. Після розорення Умані турками 1674 року разом із братом переселився на Лівобережну Україну. Спочатку служив канцеляристом у гетьманській канцелярії (1675–1681). За сприяння тестя, чернігівського полкового осавула Н. Калениковича, отримав уряд чернігівського полкового писаря (1681–1694). Поміркований і сумлінний у роботі, він сподобався гетьману Іванові Мазепі й невдовзі одержав уряд генерального бунчужного (1698), отже, увійшов до найближчого оточення гетьмана. Після смерті першої дружини оженився вдруге – з удовою генерального старшини К. Голуба Настасією Маркевич, жінкою владної вдачі, яка невдовзі почала справляти великий вплив на Скоропадського, людину вельми спокійного характеру. Користуючись довір'ям Мазепи, Скоропадський продовжував просуватися щаблями старшинської ієрархії і згодом став генеральним осавулом (1701), а 1706 року був призначений полковником в один із найбільших полків – Стародубський. На стародубському полковництві Іван Скоропадський залишався до 6 листопада 1708 року, коли на раді у Глухові, за велінням царя Петра І, був поставлений на гетьманство. Учасник Чигиринських походів 1676–1678 та Кримських походів 1687 і 1689 років. Командував козацькими полками у Полтавській битві 1709-го на боці російського війська.

Докладніше >>>
Переглядів: 273

09.02.2021

  Шановні читачі! Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка отримала дуже багато книжкових новинок за Програмою поповнення бібліотечних фондів 2020 року від Українського інституту книги.
  Працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка підготували віртуальну книжкову виставку із серії "Політичні портрети" видавництва Верховної Ради України (Парламентське видавництво).

Докладніше >>>
Переглядів: 378

06.02.2021

  6 лютого у великій читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка вперше після довгої перерви у зв'язку з карантином зібралися учасники поетичного бібліопростору "А+". А коли точніше – учасниці, бо на захід цього разу завітали тільки чарівні пані. Проте – ні. Один чоловік таки був. Людмила Ковальчук прийшла на зустріч із маленьким синочком Дмитриком, який додав усім гарного настрою і навіть прочитав чудового вірша про маму. А завершив свій виступ побажанням-засівалкою.
  Ведуча Наталія Утиро привітала всіх з поверненням до творчого поетичного спілкування. Поетки щиро усміхалися, а їхні очі сяяли радістю! Бо одна справа – бачитися в Інтернеті, й зовсім інша – отак от, віч-на-віч.
  Тема зустрічі – "Поезія лютневої заметілі". За вікном – мороз і сніг, а в залі – тепло й затишно… На екрані – чудові зимові пейзажі, звучить притишена ніжна музика.

Докладніше >>>
Переглядів: 302

28.01.2021

  Шановні друзі! До Дня пам'яті Героїв Крут (до 103-ї річниці) працівники відділу документів із гуманітарних наук підготували віртуальну книжкову виставку "Героїка трагедії Крут", на якій представлена література з цієї теми. Адже подвиг українських юнаків, що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Ця героїчна і водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов'язку – боронити її.

© НВП "Армпроект", 2002-2021