Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека
імені Софії та Олександра Русових
   Загальнобібліотечні заходи   >   Відділ абонемента

Сьогодні: 14.05.2024

2021 2020 2019 2018 2017 2016
1  2   3   
Докладніше >>>
Переглядів: 332

29.12.2020

  Диво на Різдво


  У різдвяну ніч стаються дива: зорі сяють яскравіше, зимове повітря набуває казкового присмаку, починаються найцікавіші пригоди. Завжди хочеться подовжити цю радість, вловити особливий святковий настрій. Зробити це дуже просто – у нашому дитячому куточку є цікава книга "Диво на Різдво".

Докладніше >>>
Переглядів: 338

29.12.2020

 Казкар, якого ми любимо

  (до 155-річчя від дня народження Редьярда Кіплінга)


  Англійський письменник Редьярд Кіплінг народився 30 грудня 1865 року в Індії. Коли настав час іти до школи, хлопчика відвезли до Англії. Він дуже сумував за Індією, згадував її розкішну природу, казки та легенди. І, ставши дорослим, повернувся сюди. Кіплінг працював журналістом, писав оповідання, вірші. Відомим він став після опублікування циклу "Балади із казарми", написаного про тих і від імені тих, кому на війні найважче, – простих солдатів.

 

Докладніше >>>
Переглядів: 378

29.12.2020

Вірш дня

Редьярд Кіплінг, "Моя суперниця"


  30 грудня відзначається 165-та річниця від дня народження Джозефа Редьярда Кіплінга. Тому вірш дня – "Моя суперниця" (переклад Галини Михайловської). Слід сказати, що ситуацію списано з родини Кіплінга – його матері Аліси та сестри Беатріси (Трікс, як її називали в сім'ї). Аліса Кіплінг мала гострий розум, була жвавою, талановитою. За словами лорда Дафферіна, тупість і місіс Кіплінг не можуть співіснувати в одній і тій же кімнаті. Аліса Кіплінг була настільки яскравою жінкою, що цілком могла затіняти красою та розумом свою сімнадцятилітню доньку, але не затіняла. Беатріса була справжньою донькою своєї матері. Врода, почуття гумору і здатність до самоіронії свідчать про розум та легку вдачу, а такі люди не можуть не приваблювати, тож залицяльників у дівчини було достатньо. До неї, наприклад, двічі сватався син віцекороля Індії. Кажуть, що цей вірш Кіплінг писав разом із сестрою, а може, сама Трікс написала його чернетку, адже ситуації у вірші подаються з погляду жінки. Тим більше, що брат і сестра часто імпровізували під час сімейних свят, навіть удвох видали книжку пародій.

Докладніше >>>
Переглядів: 348

18.12.2020

"Миколайчик" від "Почитайка"

  У ніч на 19 грудня високо-високо в небі можна почути дзвін срібних дзвіночків – це їде на саночках Святий Миколай. Він знає, що цієї ночі на нього з нетерпінням чекають діти, дорослі і навіть домашні улюбленці… Усі ЧЕКАЮТЬ!!! І ВІН обов'язково всіх обдаровує своєю увагою, бо хоче нагадати, що життя дане на щастя! Вірш про Святого Миколая, вміщений у книжці "Зимові цікавинки", написав Леонід Полтава.

Докладніше >>>
Переглядів: 311

17.12.2020

 Микола Руденко: "Душа моя пройшла шляхами перевтілень"

  Микола Данилович Руденко – письменник, поет, філософ, економіст, громадський і політичний діяч, колишній дисидент, політичний в'язень радянських тюрем і концтаборів, Герой України. Шлях, що його пройшов Микола Данилович, – від переконаного комуніста, парторга Спілки письменників України до мислителя, який насмілився кинути виклик економічним постулатам учення Карла Маркса, правозахисника, політв'язня – вражає будь-яку людину. Його вчинки – неспростовний доказ того, на що спроможна внутрішньо вільна людина.

Докладніше >>>
Переглядів: 307

16.12.2020

  Джейн Остін – королева англійської літератури

  Одна з найвідоміших письменниць кінця ХVIII–початку ХIХ століття, володарка титулу "королева англійської літератури" Джейн Остін народилася 16 грудня 1775 року в містечку Стевентон графства Гемпшир. Померла у Вінчестері 18 липня 1817 року у віці 41 року. Її батьки належали до дрібного дворянства. І батько, і мати письмениці походили зі старовинних, але збіднілих родів. Крім Джейн у сім'ї було ще шестеро хлопчиків та одна дівчинка.

Докладніше >>>
Переглядів: 485

14.12.2020

Михайло Старицький
  "Виклик" (пісня "Ніч така місячна, зоряна, ясная…")

  14 грудня відзначається 180 років від дня народження майстра красного слова М. П. Старицького – талановитого поета, драматурга, прозаїка, засновника українського професійного театру.
  І цього ж року святкує 150-річний ювілей пісня "Виклик", написана на слова М. Старицького, яка пізніше стала народною.

Докладніше >>>
Переглядів: 363

10.12.2020

   Країна Мумі-тролів

  Одного разу фінська письменниця та ілюстратор Туве Янссон вигадала світ дивовижних істоток – і назавжди стала улюбленою казкаркою дітей усього світу. Ось перед вами перші три повісті про дивовижних маленьких істот, що населяють Долину Мумі-тролів. Разом із ними читачі переживуть незвичайні пригоди, у яких завжди перемагають дружба, відвага і любов.

Докладніше >>>
Переглядів: 674

26.11.2020

 НА ЧОРНИХ ХЛІБАХ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІСТОРІЇ

  (до 130-річчя від дня народження Зінаїди Тулуб)


  Зінаїда Павлівна Тулуб народилась 28 листопада 1890 року у Києві. Дитячі роки її пройшли у містах Брацлаві і Таганрозі, куди батька переводили по службі. З 1904 року родина жила у Києві, де майбутня письменниця спочатку вчилася у жіночій гімназіі, а потім на Вищих жіночих курсах. Вперше писати вона почала ще в дитинстві. Це були вірші та близько десятка казочок. Продовжились спроби і пізніше. Писала вона переважно пейзажну та любовну лірику у формі сонету і любовного послання. З 1919 по 1926 рік Зінаїда Тулуб була лектором у військових частинах, працювала у різних радянських установах, а з 1926 року почала займатись літературною роботою. Вона перекладала російською мовою твори Ю. Яновського, М. Коцюбинського, інших авторів, редагувала переклади творів Марка Вовчка і В. Стефаника. Але хотілося писати самій.

Докладніше >>>
Переглядів: 310

20.11.2020

Всесвітній день дитини

  Якою б розумною і талановитою не була дитина, вона все одно потребує опіки, уваги, турботи, любові, захисту і підтримки дорослих. Завдання дорослих полягає в тому, аби зробити дитину щасливою. 

© НВП "Армпроект", 2002-2021