Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека
імені Софії та Олександра Русових
   Загальнобібліотечні заходи   >   Відділ абонемента

Сьогодні: 14.05.2024

2021 2020 2019 2018 2017 2016
1   2  
Докладніше >>>
Переглядів: 534

04.02.2021

"Я в серці маю те, що не вмирає"
(до 150-річчя від дня народження Лесі Українки)

  Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка) – видатна українська письменниця, поетеса, перекладачка, громадська діячка.
  Леся Українка писала в жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Також працювала в ділянці фольклористики (220 народних мелодій записано з її голосу) та брала активну участь в українському національному русі.
  Відома завдяки своїм збіркам поезій "На крилах пісень""Думи і мрії""Відгуки"; поемам "Давня казка""Одно слово""Одержима"; драмам-поемам "Кассандра""В катакомбах""Лісова пісня""Камінний господар""Бояриня".
  25 лютого виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки. З нагоди цієї вагомої дати відділ абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка створив відео про видатну українку. Отже, дивіться і дізнавайтеся нове про цю горду й незламну людину, гідну доньку України. Бо, виявляється, у грудях сильної жінки може битися ніжне та вразливе серце…

Докладніше >>>
Переглядів: 406

29.01.2021

Ретрочитальня
  Байкар та романтик Євген Гребінка


  Євген Павлович Гребінка прожив коротке життя – лише 36 років. Та за недовгий вік він устиг зробити собі ім'я в українській літературі, створивши поетичні та прозаїчні шедеври. За 15 років літературної діяльності Гребінка надрукував понад 50 повістей, романів і оповідань. Упродовж 1830-х – початку 1840-х років Є. Гребінка, разом із Г. Квіткою-Основ'яненком, М. Костомаровим, А. Метлинським, М. Шашкевичем, був ключовою постаттю українського національного відродження. Середнього зросту, приємної зовнішності – лагідні, проникливі карі очі, густе темне волосся, високе чоло. Одягався дуже елегантно. Завжди стриманий, спокійний. Він був милим та приємним співрозмовником – доброзичливим, приязним, уважним. Бесіда його дихала веселощами, з тим легким відтінком гумору, який властивий його творам. Гостинний, привітний. З ним було затишно і спокійно, на нього завжди можна було покластися – ніхто не міг сказати про Євгена Павловича, що він не дотримав свого слова.

Докладніше >>>
Переглядів: 395

25.01.2021

 

Образ бібліотекаря в художній культурі

 

  Авторки відеофільму пропонують здійснити огляд різних образів бібліотекарів у творах художньої літератури, кіно- та анімаційних стрічках. Ці образи можуть трактуватися по-різному. Бібліотекарі у творах художньої культури часто вражають неабиякою неординарністю і навіть неадекватністю або ж загадковістю. Мистецтво активно провокує пошук відповіді на запитання: "Які вони, бібліотекарі? Якими їх бачать? І чи бачать їх такими, якими вони є?".

Докладніше >>>
Переглядів: 429

21.01.2021

  Олександр Ірванець – несподіваний, іронічний, ліричний

  "Я – український письменник і більше ніде не міг би реалізуватися. Я не хочу, щоб мною правили дурні, і намагаюся з цим у міру своїх скромних сил боротися. А боротись я можу тільки сміхом, висміюванням, обсміюванням". Так пише про себе Олександр Ірванець – поет, драматург, прозаїк, есеїст, сценарист. Він народився 24 січня 1961 року у Львові. 1966 року родина переїхала до Рівного. Після 8-го класу Олександр навчався в Дубенському педагогічному училищі, яке закінчив 1980-го, декілька років учителював, служив у війську, потім був Літературний інститут імені Горького в Москві (випуск 1989 року). Твори Олександра Ірванця перекладені англійською, німецькою, французькою, шведською, польською, чеською, білоруською, російською, італійською, хорватською мовами. Сам Олександр також перекладає (переповідає, як він каже) з білоруської, польської, російської, французької та чеської мов.

Докладніше >>>
Переглядів: 427

14.01.2021

 Подорож до казки (Джеймс Метью Баррі, "Пітер Пен")

 

  Сьогодні ми познайомимо вас з дивовижною книгою "Атлас казок". Це особлива книга, в якій живуть улюблені казки: "Чарівник Країни Оз""Красуня і Чудовисько""Аліса в Країні Чудес", "Білосніжка""Русалонька" та "Пітер Пен".
  Книга не випадково називається атласом: вона містить мапи, що допоможуть нам подорожувати казковим світом. Цього разу ми з вами вирушимо до казки "Пітер Пен". Пітер Пен і його друзі запрошують усіх нових читачів до цікавої подорожі на чарівний острів Небувалія!

Докладніше >>>
Переглядів: 414

06.01.2021

  Пропонуємо шанувальникам української поезії торкнутися серцем чарівної лірики великого поета й відвідати віртуальну виставку "Співець України", присвячену 130-річчю від дня народження Павла Григоровича Тичини.

  В історії української літератури постаті співця "Сонячних кларнетів" Павла Григоровича Тичини немає рівних. Павло Тичина увійшов в історію нашої культури як поет-новатор, романтик, співець Весни, перекладач, богослов, науковець, музикант, художник. Багато років хвилює серце його чутлива лірика, яка лине, мов пісня, над безкрайніми степами і лісами України.
  Село Піски Ново-Басанського району на Чернігівщині. Тут у січні 1891 року побачив світ наш великий поет. 

© НВП "Армпроект", 2002-2021