Які функції може виконувати звичайна бібліотека, окрім своєї основної – забезпечення читачів літературою? Виявляється, в Чернігівській обласній науковій бібліотеці ім. В. Короленка за допомогою новітніх комп'ютерних технологій можна не лише знайти важливу інформацію, а й поспілкуватися з родичами за кордоном, зробити покупки, спланувати відпочинок, знайти клуб за інтересом! Крім того, тут можна провести відео-конференцію, презентацію з використанням мультимедійного обладнання тощо. Рік тому в бібліотеці ім. В. Короленка відкрився Регіональний тренінговий центр, обладнаний комп'ютерною технікою та засобами зв'язку. Десять комп'ютерів з ліцензійним програмним забезпеченням, web-камери, мікрофони, сканер, принтер та мультимедійний проектор були безкоштовно передані закладу в рамках програми "Бібліоміст". Передбачалося, що комп'ютерну грамотність підвищуватимуть не лише співробітники закладу, а й звичайні відвідувачі.
– Можливості Інтернету необмежені, тож обладнана за останнім словом комп'ютерної техніки бібліотека стане центром спілкування, – переконана директор Чернігівської обласної бібліотеки ім. В. Короленка Інна Аліференко. – Минулого року навчання в нашому центрі пройшли півсотні бібліотекарів з різних районів Чернігівщини, вони працюватимуть з інформацією по-новому, краще задовольнятимуть потреби читачів. Це дозволить нашим бібліотекам, відповідати вимогам часу.
В Чернігові програма "Бібліоміст" реалізується спільно з Сіверським інститутом регіональних досліджень. Більш детальну інформацію ви можете отримати у координатора тренінгового центру за тел. 651-434 або шукайте на сайті www.bibliomist.org До відома: "Бібліоміст" – партнерський проект Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури і туризму України, Української бібліотечної асоціації. На підтримку програми "Бібліоміст" в Україні Фундація Білла і Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 млн. доларів США.
|