Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Грибіненко, О. М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Грибіненко, О. М.
    Індикатори екологічної складової економічної безпеки країн світу [Текст] / О. М. Грибіненко // Економіка та держава. - 2020. - № 4. - С. 168-176 : табл.; граф. - Бібліогр. с. 175-176 (17 назв)
Рубрики: Світова економіка--Екологічна безпека
Анотація: У статті наведено кількісну оцінку рівня екологічної безпеки як складової феномену економічної безпеки на основі застосування методичного інструментарію багатовимірного оцінювання екологічних індикаторів розвитку країн. Зазначено, що систему критеріїв економічної безпеки слід доповнити показниками, що враховують екологічні чинники зростання та дозволяють визначити екологічну складову економічної безпеки країн світу. Такими критеріями визначено: тривалість життя населення; рівень техногенного навантаження на навколишнє середовище; енергоємність ВВП та енергоефективність економіки; частка відновлювальних джерел у споживанні енергоресурсів; екологічна стійкість; якість повітря; якість води та інше. За результатами досліджень рекомендовано країнам активізувати екологічні чинники зростання, передусім за рахунок підвищення рівня інвестицій на охорону навколишнього природного середовища в відсотках до ВВП, а також закріплення частки природоохоронних витрат у бюджеті (на всіх рівнях).


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Грибіненко, О. М.
    Міжнародна економічна безпека: детермінанти та складові розвитку [Текст] / О. М. Грибіненко // Економіка та держава. - 2019. - № 12. - С. 121-126 : табл. - Бібліогр. с. 125-126 (21 назва)
Рубрики: Світова економіка--Міжнародна безпека
Анотація: Виявлення детермінант, що впливають на міжнародну економічну безпеку, набуває особливої актуальності у разі поглиблення інтеграційних процесів та викликів глобалізації. В роботі розглянуті детермінанти впливу на міжнародну економічну безпеку, як-от: відмінності і суперечливість економічних інтересів, міжнародні політичні конфлікти, співвідношення автономії і взаємозалежності, ступінь залучення країни в світову економіку, торгові конфлікти. Систематизовано основні детермінанти впливу на міжнародну економічну безпеку використовуючі підходи Всесвітнього економічного форуму з урахуванням аналітичних звітів стосовно глобальних ризиків за категоріями: економічні, екологічні, геополітичні, соціальні, технологічні та в залежності від джерела виникнення поділені на об`єктивні, які виникають мимо волі суб`єктів безпеки і суб`єктивні породжені діями людей в різних організаціях. Суб'єктно-об'єктні відношення економічної безпеки реалізуються на глобальному, наднаціональному, державном, внутрішньодержавному та базовому рівнях ієрархії та структурних компонентах економічної безпеки в сучасних умовах просторової структури світового господарства, які поділені на внутрішні й зовнішні детермінанти загроз безпеки.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Грибіненко, О. М.
    Принципи паспортизації вугільних шахт [Текст] / О. М. Грибіненко // Економіка та держава. - 2017. - № 1. - С. 69-71. - Бібліогр.: с. 71 (5 назв)
Рубрики: Вугільні шахти--Приватизація
   Шахти (підприємства)--Приватизаційний паспорт

Анотація: У статті визначено троїстий характер шахти як технологічної, економічної системи і об'єкта приватизації. Запропоноване визначення приватизаційного паспорту вугільного підприємства на принципах поєднання технологічних факторів, економічного потенціалу і ступеня забезпеченості запасами. Доведено, що паспортизація шахт вкрай важлива для виявлення виробничих резервів. Використовуючи параметри паспорта стає можливим встановлення обсягів інвестицій, що забезпечує заданий рівень економічного потенціалу шахти. Створення такого регулюючого механізму дасть можливість порівняти шахти за основними параметрами і оцінити внесок кожного ресурсу в мінімізацію витрат на виробництво. Рівень приватизаційного паспорта дозволить інвестору приймати рішення по об'єктах фінансування з метою усунення невідповідності технологічної схеми шахти і інновацій, нераціональному використанні виробничих ресурсів в процесі видобутку вугілля.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)