Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Знайдено у інших БД:Електронний каталог книг (12)Зведений краєзнавчий каталог Чернігівщини (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Сергійчук, В. І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Сергійчук, В. І.
    Українці Туркестану в 1917-1924 роках у документах центрального державного архіву Республіки Узбекистан [Текст] / В. І. Сергійчук // Народна творчість та етнологія. - 2016. - N 2(березень-квітень). - С. 17-33 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Діаспора українська--Туркестан, 1917-1924 рр.
Кл.слова (ненормовані):
Українські переселенці в Туркестані -- Політика коренізації -- Українізація населених пунктів
Анотація: У статті йдеться про національне відродження українців Туркестану після Лютневої революції 1917 року, про спроби більшовицької влади, яка там утверджувалася, узяти під свій контроль цей процес, а також про намагання тамтешніх переселенців з України відкрити власні школи, робітничі клуби й організувати театральні колективи.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

2.


    Сергійчук, В. І.
    Шляхи формування української ідентичності і державності [Текст] / В. І. Сергійчук // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 4 (липень-серпень). - С. 26-40
Рубрики: Українська ідентичність--Формування
   Українська державність--Формування

   Українська нація--Формування

   Хліборобство

   Духовність

Анотація: У статті акцентується увага на тому, що творення української нації, яка сформувала в другій половині IX ст. власне державне утворення із центром у Києві, відбувалося під впливом розвиненого хліборобства. Цьому сприяли природно-кліматичні умови та великі терени чорнозему, що постійно забезпечувало автохтонних мешканців усім необхідним для осілого життя. Саме це спричинило поступовий перехід до хліборобства і кочовиків, які здійснювали агресії на наші землі. У результаті цього витворився особливий етнос, який поєднував риси різних культур. Він і започаткував державницьку традицію предків у вигляді Русі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

3.


    Сергійчук, В. І.
    Документи більшовицької влади про примусове переміщення українських залізничників [Текст] / В. І. Сергійчук // Народна творчість та етнологія. - 2018. - № 1. - С. 14-33 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Депортації--Українці, 1920-ті рр.
   Залізничники--Депортації--Україна, 1920-ті рр.

Кл.слова (ненормовані):
Депортація національно свідомих залізничників на Північ -- Зросійщення українських залізниць
Анотація: Пропоновані документи російської більшовицької влади свідчать про одну з геноцидних акцій щодо українства від жовтня 1920 року, коли розпочався процес асиміляції національно свідомих залізничників через депортацію їх у північні регіони РСФРР. Наводяться дані з відділків українських залізниць стосовно конкретних спеціалістів, які викликали підозру в російських більшовиків і яких негайно відправляли за межі рідної землі, замінюючи їх слухняним великоросійським пролетаріатом чи подібними виконавцями з числа інших націй і народностей.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)


Знайти схожі

4.


    Сергійчук, В. І.
    Нехтування вітчизняними архівами як ознака неповноцінності досліджень про Голодомор-геноцид 1932-1933 років [Текст] / В. І. Сергійчук // Народна творчість та етнологія. - 2018. - № 2. - С. 34-54 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Голодомори--Україна, 1932-1933 рр.
Анотація: У статті порушується питання щодо використання для підрахунку втрат України від Голодомору-геноциду 1932-1933 років первинних документів вітчизняних архівів, що ігнорується окремими істориками й демографами. Наголошується, що саме ці матеріали дають змогу встановити реальну кількість жертв цієї трагедії.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)


Знайти схожі

5.


    Сергійчук, В. І.
    Шкільна статистика як важливе джерело для встановлення кількості втрат під час Голодомору-геноциду 1932–1933 років [Текст] / В. І. Сергійчук // Народна творчість та етнологія. - 2018. - N 5. - С. 5-15 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Голодомори--Статистика--Україна, 1932-1933 рр.
   Статистика--Початкова школа, 1932-1933 рр.

Кл.слова (ненормовані):
Шкільна статистика
Анотація: У статті акцентовано увагу на вивченні статистики початкової школи УСРР в 1930?х роках, що дає змогу встановити втрати дітей під час Голодомору-геноциду 1932-1933 років. Зокрема, порівняльний аналіз планів наповнення 1-4 класів показує, що вже 1933 року виникла гостра диспропорція з кількістю дітей, що мали відвідувати заняття. Попередні підрахунки засвідчують, що втрати учнів початкової школи, яка на той час уже була обов’язковою, сягали близько 2 млн, а загалом дітей дошкільного й шкільного віку, за нашими розрахунками, після 1932–1933 років не дорахувалися понад 3 млн.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)


Знайти схожі

6.


    Сергійчук, В. І.
    Історико-правові аспекти підрахунку втрат від голодомору-геноциду 1932-1933 років [Текст] / В. І. Сергійчук // Народна творчість та етнологія. - 2020. - N 4. - С. 11-25
Рубрики: Голодомори--Втрати--Україна, 1932-1933 рр.
Анотація: У статті розглядаються історико-правові аспекти підрахунку кількості жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років з огляду на те, що винятково демографічний підхід до цього напрямку наукових досліджень себе не виправдав. Зокрема, спроба взяти за базові матеріали всесоюзних переписів 1926 і 1939 років, оскільки міграційні процеси за цей період досі не реконструйовано, насамперед не вивчено питання про кількість завезеної робочої сили з радянських республік, яка під час перепису 1937 року була врахована в УСРР. Донині не встановлено й кількості померлих голодних українських селян у прикордонних з УСРР районах РСФРР і БСРР, а також тих з них, хто був розстріляний під час втечі на радянському кордоні або втопився в Дністрі й Збручі. Не є переконливими і пропозиції включити в рамки цієї трагедії 1934 рік, коли влада Москви вже не видавала розпоряджень геноцидного характеру щодо українців, а смертність сільського населення УСРР різко знизилася в порівнянні не тільки до трагічних 1932-1933 років, а й до передголодових 1930-1931 років.
За таких обставин реалістичним у підрахунку жерств Голодомору-геноциду виглядає історико-правовий підхід, коли на основі архівних документів є можливість одержати статистичні дані про кількість населення УСРР на 1 січня 1932 і 1 січня 1934 років. Різниця між цими показниками на вказані дати і є мінімальною кількістю втрат в 1932-1933 роках, що становить 7 121,4 тис. осіб.
Реальність названої цифри стверджується й зафіксованими показниками дитячої смертності, що сягала в згідно з аналізом документів в окремих населених пунктах від 38 до 52 відсотків. Крім того, на користь такого підходу в підрахунку втрат промовляє і статистика з наповненістю початкових класів: 1 вересня 1932 року до перших класів Петриківського району Дніпропетровської області влилося 1737 дітей, а через рік до другого класу перейшло, за уточненими даними, лише 867. Така сама тенденція виявилася й щодо другокласників і третьокласників: відповідно 1275 і 695, 1126 і 693.
Особливо підкріплює версію стосовно катастрофічної дитячої смертності в цей період порівняльний аналіз народжених у відповідних населених пунктах з наповненістю перших класів через вісім років у школах Оратівського, Плисківського і Погребищенського районів Вінницької області, Баришівського, Іванківського - Київської, Іркліївського - Полтавської (тепер - Черкащина).


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)