Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Знайдено у інших БД:Електронний каталог книг (84)Зведений краєзнавчий каталог Чернігівщини (15)Електронний каталог книг іноземними мовами (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕМОКРАТІЯ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 333
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.


    Савчин, Михайло.
    Конституційна демократія: конституційні цінності у дискурсі субстантивної і процедурної демократії [Текст] / Михайло Савчин // Право України. - 2019. - № 10. - С. 40-65. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Демократія--Конституційні цінності--Захист
Анотація: У статті розкривається конституційна демократія як комплексне явище, яке залежить від інституційної спроможності держави та стану верховенства права на тлі розвитку суспільно-політичних інституцій. Ця проблематика розглядається через систему конституційних цінностей - людської гідності, свободи, прав людини, верховенства права як основи сучасного конституціоналізму.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Ющик, Олексій.
    Демократія і народовладдя в Україні як предмет юридичної доктрини [Текст] / Олексій Ющик // Право України. - 2019. - № 10. - С. 25-39. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Народовладдя--Демократія--Державний лад--Юридична доктрина--Україна
Анотація: У статті розглядається проблема реалізації ідеї народовладдя в умовах розбудови демократичної, соціальної, правової держави в Україні в контексті формування національної юридичної доктрини.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Стефанчук, Руслан.
    Юридична природа народовладдя як політико-правової категорії [Текст] / Руслан Стефанчук // Право України. - 2019. - № 10. - С. 13-24. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Народовладдя--Демократія--Конституційні права
Анотація: Стаття визначає місце і роль народовладдя у палітрі юридичних явищ і процесів. Основними результатами дослідження стало народовладдя як, зкрема: правового принципу, правової гарантії, суб'єктивного права народу, об'єкта правовідносин та права, правового механізму і конституційно-правового інституту.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Серьогін, Віталій.
    Децентралізація і місцеве самоврядування у контексті зміцнення народовладдя в Україні [Текст] / Віталій Серьогін, Світлана Серьогіна // Право України. - 2019. - № 10. - С. 158-174. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Децентралізація--Місцеве самоврядування--Демократія--Зміцнення народовладдя--Україна
Анотація: Стаття надає розгляд сутності і типів децентралізації, переваг і недоліків, розкриття її співвідношення з народовладдям та визначення тих моделей демократії, які найбільше корелюють із реформою щодо децентралізації й можуть бути найбільш ефективними в умовах розширення компетенції місцевого самоврядування в Україні. Звертається увага на правові межі реформи децентралізації, характер тих функцій, що підлягають розподілу, на необхідність забезпечення додаткових повноважень місцевого самоврядування достатніми матеріально-фінансовими ресурсами, на проблему місцевої автономії та систему стримувань і противаг у відносинах між центральними й місцевими органами влади, на роль неурядових організацій у розгортанні реформи та зміцненні місцевого самоврядування.


Дод.точки доступу:
Серьогіна, Світлана

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Ключковський, Юрій.
    Референдум у системі державного режиму представницької демократії [Текст] / Юрій Ключковський // Право України. - 2019. - № 10. - С. 95-112. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Народовладдя--Демократія--Державний режим--Референдум
Анотація: Стаття присвячена проблемі інтегрування референдуму як способу здійснення народовладдя у систему режиму представницької демократії сучасної держави. Народовладдя розглядається як суспільно-політичне явище, правовим вираженням якого є юридична категорія демократії; останню слід відрізняти, зокрема, від типу ідеології чи виду політичного процесу. У конституційно-правовому сенсі демократію можна кваліфікувати як принцип права, що закріплюється у конституції. У контексті правової теорії держави цей принцип є правовою вимогою стосовно форми державного режиму.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

6.


    Сіренко, Василь.
    Право народу на опір гнобленню - основа і гарантія народовладдя [Текст] / Василь Сіренко // Право України. - 2019. - № 10. - С. 82-94. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Народовладдя--Демократія--Опір гнобленню
Анотація: У статті досліджено зміст поняття "права народу на опір гнобленню". Зазначено, що в історичному аспекті народ завжди мав природне, безумовне, беззастережне право на опір гнобленню. Однак питання завжди стояло про легалізацію, визнання цього права на конституційному та міжнародному рівні. Наводяться приклади міжнародних документів і конституцій окремих держав, де таке визнання вже є. Розглянуто декілька прикладів конституційного узаконення права на опір гнобленню в аспекті захисту демократії


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

7.


    Зеленський, Володимир Олександрович (Президент України ; 2019-).
    Вступне слово Президента України [Текст] / В. О. Зеленський // Право України. - 2019. - № 10. - С. 11-12
Рубрики: Народовладдя--Демократія
Анотація: В ступному слові Президента України йдеться про відновлення народовладдя в Україні. Надзвичайно важливо, що наукові дослідження правової природи народовладдя нагадують усім політикам і публічним службовцям - вони є передусім слугами народу, найманими менеджерами у свого основного роботодавця - Українського народу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

8.


    Сенченко, Микола.
    Депутатський лохотрон [Текст] / М. Сенченко // Вісник Книжкової палати. - 2019. - № 6. - С. 3-9. - Бібліогр. в кінці ст. - Закінчення. Початок: Вісник Книжкової палати. - 2019. - № 4. - С. 3-9; № 5. - С. 3-8.
Рубрики: Політика--Суспільно-політичний лад -- Демократія--Парламентаризм
Анотація: Проаналізовано засади колоніальної демократії і загрози, які вона приховує, а саме: фінансова кабала, ошуканство, некомпетентність, популізм.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВЗ (1), ВНІБ (1)
Вільні: ВЗ (1), ВНІБ (1)


Знайти схожі

9.


    Мармазова, Т. І.
    Проблеми і парадокси вдосконалення політичних відносин у суспільстві на сучасному етапі розвитку України [Текст] / Т.І. Мармазова // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2013. - № 4. - С. 102-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Політичні зміни--Трансформація--Демократія--Функції політики--Україна
Анотація: Стаття присвячена аналізу цивілізаційних змін у сучасному світі та системних перетворень у країнах, які перебувають на перехідному етапі національно-державного розвитку.


Знайти схожі

10.


    Щербанюк, Оксана.
    Індивідуальна конституційна скарга як засіб забезпечення конституційної демократії [Текст] / Оксана Щербанюк // Право України. - 2018. - № 12. - С. 77-91. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Конституційна скарга--Конституційна демократія
Анотація: Стаття аналізує сформованість у доктрині конституційного права (з урахуванням теоретичних і практичних аспектів) підходів до розуміння сутності конституційної скарги, аналіз міжнародного європейського досвіду функціонування конституційної скарги для вироблення цілісного уявлення про інститут індивідуальної конституційної скарги в системі гарантій прав та свобод людини, а також викладення власного бачення вдосконалення цього інституту.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

11.


    Ключковський, Ю.
    Деякі проблеми конституційного регулювання виборів [Текст] / Ю. Ключковський // Право України. - 2012. - № 8. - С. 86-92. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Виборче право
Кл.слова (ненормовані):
Конституція України -- вибори -- представницька демократія -- суб'єктивні виборчі права -- основні засади виборчого права
Анотація: Зазначено деякі проблеми конституційного регулювання засад виборів як основи представницької демократії в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

12.


    Чекан, А.
    Чи до лиця Мрину польський герб [Текст] / Алла Чекан // Носівські вісті. - 2014. - 12 квіт (№ 15). - С. 6
ББК 63
Рубрики: Історія--Міська демократія--Мрин, село Носівського р-ну--Польща--Москва


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

13.


    Сенченко, Микола.
    Депутатський лохотрон [Текст] / Микола Сенченко // Вісник Книжкової палати. - 2019. - № 5. - С. 3-8. - Бібліогр.: 3 назви
Рубрики: Політика--Суспільно-політичний лад -- Демократія--Парламентаризм
Анотація: Програмна стаття про засади демократії і загрози, які вона приховує, а саме: фінансова кабала, ошуканство, некомпетентність, популізм. Автор називає демократію "фальшивим народовладдям", особливою формою "диктатури плутократії".


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)


Знайти схожі

14.


    Шевела, Володимир.
    Загрози електронної демократії у контексті збереження конституційного ладу в Україні [Текст] / В. Шевела // Право України. - 2020. - № 2. - С. 274-288. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційний лад--Забезпечення--Україна
   Електронна демократія

Анотація: Проведено дослідження суті явища електронної демократії, аналіз її переваг і недоліків, моделювання потенційних небезпечних ситуацій у разі її впровадження.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

15.


    Куфтирєв, Павло.
    Концепція прямої електронної демократії як доцільний напрям розвитку України [Текст] / Павло Куфтирєв // Право України. - 2019. - № 11. - С. 225-240. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Демократія--Електронна демократія--Політико-правовий режим--Цифрове суспільство--Україна
Анотація: Автор прагне продемонструвати зріз підходів до прямої електронної демократії, які наразі побутують у світі, академічних колах, серед мислителів, практиків запровадження демократичних електронних інструментів. Демонстрування основних підходів дає змогу більш глибинно опанувати юридичну природу цього складного явища, що зародилося й існує на межі конституційного права, політології, соціології, інформаційно-технічних знань.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

16.


    Федоренко, Владислав.
    Демократія, демократизація та феномен "електоральної революції" 2019 року в Україні [Текст] / Владислав Федоренко // Право України. - 2019. - № 11. - С. 200-224. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Демократія--Демократизація--Електоральна революція--Україна
Анотація: Стаття висвітлює виявлення походження, сутності та змісту демократії, встановлення шляхів і форм демократизації в ХХІ ст., а також феноменології "електоральної революції" 2019 р. у контексті розвитку нових напрямів демократизації в Україні. Звертається увага на нагальну потребу визначатися з доктриною демократії, яка буде креативною основою для розвитку збалансованої системи народовладдя в Україні, з її наступним унормуванням у Конституції та законом України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

17.


    Скрипнюк, О.
    Категорії "народний суверенітет", "народне волевиявлення", "безпосередня демократія", "форма безпосередньої демократії": теоретико-методологічні аспекти [Текст] / О. Скрипнюк // Право України. - 2012. - № 9. - С. 281-290. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Конституційне право
   Україна
Кл.слова (ненормовані):
народний суверенітет -- народне волевиявлення -- Конституція України
Анотація: У статті аналізуються історичні витоки демократії та вчення про народний суверенітет. Значна увага приділяється генезису уявлень про демократію та форми її реалізації в Україні та за кордоном. Обгрунтовується сутність і зміст категорій "народний суверенітет", "народне волевиявлення", "безпосередня демократія", "форма безпосередньої демократії" у контексті модернізації Конституції України, започаткованої з діяльністю Коституційної Асамблеї.


Дод.точки доступу:
Федоренко, В.Л.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

18.


    Нікіфорова, І.
    Політична конкуренція в теоріях демократії [Текст] / І. Нікіфорова // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2012. - № 2. - С. 202-209. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 66.03
Рубрики: Демократія--Політична конкуренція--Республіканізм--Політичний лідер
Анотація: У статті аналізується феномен політичної конкуренції як критерій якості демократичного процесу крізь призму базових концепцій і моделей демократії.


Знайти схожі

19.


    Жмудський , Р.
    Принцип політичної відповідальності влади: досвід демократичних країн [Текст] / Р. Жмудський // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2012. - № 2. - С. 198-202. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 66.03
Рубрики: Держава--Політична відповідальність--Державне правління--Демократія
Анотація: Політична відповідальність є необхідною складовою демократичного державного правління і взагалі взаємовідносин народу та влади, громадянського суспільства й держави. Саме держава як головний суб`єкт публічної влади в демократичному суспільстві виступає і головним інституційним суб`єктом політичної відповідальності.


Знайти схожі

20.


    Колісник, Віктор.
    Уповільнення демократичного поступу України на тлі нових викликів та дезорієнтації громадянського суспільства [Текст] / Віктор Колісник // Право України. - 2019. - № 11. - С. 183-199. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Народовладдя--Демократія--Громадська думка--Україна, 21 ст.
Анотація: В статті розглянута потреба у з'ясуванні чинників, що обумовили уповільнення відновлення народовладдя та демократичних процедур після Революції Гідності, а також нових викликів, що постали перед українською демократією. Забезпечення нової якості політичних дискусій із широкого кола визначальних проблем є обов'язковою умовою утвердження народовладдя та дієвої демократії. Слід впровадити нові форми впливу на формування громадської думки з обох боків лінії розмежування як одну з важливих умов поновлення реалізації у повному обсязі демократичних прав і свобод, відновлення демократичного врядування на тимчасово окупованих територіях та територіальної цілісності України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)