Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Знайдено у інших БД:Електронний каталог книг (13)Зведений краєзнавчий каталог Чернігівщини (117)Електронна бібліотека (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 506
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.


    Ясинська, Н. А.
    Результативність наповнення та використання місцевих бюджетів в умовах децентралізації в Україні [Текст] / Н. А. Ясинська, Є. О. Стурова, М. О. Нетребенко // Економіка та держава. - 2020. - № 4. - С. 91-95 : табл. - Бібліогр. с. 94-95 (19 назв)
Рубрики: Територіальні спільності--Місцевий бюджет--Децентралізація
Анотація: З 2014 року в Україні розпочато реформу адміністративно-територіального устрою держави у формі децентралізації. Для вирішення проблем на місцевому рівні було законодавчо унормовано та створено фінансову базу кожного самостійного суб'єкту місцевого самоврядування. У роботі розглянуто доцільність та результати реалізації реформи, особливості створення об'єднаних територіальних громад та їх забезпеченість фінансовими ресурсами. Метою статті є визначення результативності наповнення та раціонального використання місцевих бюджетів, ресурси якого спрямовані на покращення соціально-економічного становища регіонів. Для реалізації цієї мети у статті використано метод системного аналізу, синтезу, логічний метод дослідження.У результаті дослідження узагальнено поточний стан результативності наповнення та використання вітчизняних місцевих бюджетів в умовах децентралізації. Узагальнено характеристику результативності децентралізації за 2019 р. та виявлено поточні проблеми фінансової спроможності територіальних громад.


Дод.точки доступу:
Стурова, Є.О.; Нетребенко, М.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Яроцька, О. В.
    Платформа забезпечення сталого промислового водокористування в умовах децентралізації [Текст] / О. В. Яроцька // Збалансоване природокористування. - 2017. - № 4. - С. 17-20 : рис. - Бібліогр.: с. 20
УДК
Рубрики: Водокористування--Децентралізація
Кл.слова (ненормовані):
промислове водокористування -- інноваційна діяльність -- механізм регулювання водокористування -- водозбереження -- еколого-збалансоване промислове водокористування -- управління водними ресурсами -- концепція економії води -- інноваційні технології -- дозвільна система -- орендна плата


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Якимчук, Наталія.
    Податкова адреса фізичної особи як критерій визначення місцевого бюджету, до якого належить перераховувати податок на доходи фізичних осіб [Текст] / Наталія Якимчук // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 11. - С. 159-164. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізичні особи--Оподаткування
Кл.слова (ненормовані):
фіскальна децентралізація -- регіональний податковий резидент
Анотація: Стаття присвячена аналізу особливостей сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб і розмежування частки доходів від сплати цього податку між відповідними місцевими бюджетами. Досліджено європейський і пострадянський досвід. Визначено обов’язки фізичної особи щодо визначення нею податкової адреси та взяття її на облік як платника податку, а також запропоновано зміни до законодавства, спрямовані на встановлення додаткових фінансових гарантій територіальних громад щодо надходження коштів від сплати податку на доходи фізичних осіб, а також прав громадян на самостійну ідентифікацію себе як члена відповідної територіальної громади у формі визначення своєї податкової адреси.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

4.


    Якель, Роман.
    "Укрупнена" децентралізація [Текст] / Роман Якель // Дзеркало тижня. - 2019. - № 48. - С. 7
Рубрики: Децентралізація--Місцеве самоврядування
Кл.слова (ненормовані):
об'єднані територіальні громади -- ОТГ -- укрупнення громад


Знайти схожі

5.


    Якель, Роман.
    Победы и поражения громад [Текст] / Роман Якель // Публика. - 2017. - № 26. - С. 4
Рубрики: Громади--Децентралізація --Україна
   Місцеве самоврядування--Україна

Кл.слова (ненормовані):
територіальні громади


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

6.


    Ющенко, Надія.
    Економіко-математичний інструментарій планування розвитку та розміщення підприємств із переробки сміття в Україні [Текст] / Надія Ющенко // Проблеми і перспективи економіки та управління. - 2019. - № 1. - С. 96-106 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 193-104
УДК
Рубрики: Переробка сміття--Планування--Розміщення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
відходи -- децентралізація -- утилізація -- моделювання
Анотація: У статті обґрунтовано необхідність поширення в Україну досвіду країн Європейського Союзу, де діють організаційно-правові механізми, що забезпечують мінімізацію утворення відходів та залучення їх до повторного використання як сировини.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

7.


    Юхименко, Г.
    Нова ОТГ народилася в муках [із центром у Тупичеві Городнянського району] [Текст] / Ганна Юхименко // Гарт. - 2017. - 17 серп. (№ 33). - С. 2
Рубрики: Громади--Децентралізація --Чернігівська область (Україна)
   Тупичів, село Городнянського р-ну--Чернігівська область (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
децентралізація


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

8.


    Юрченко, В. О.
    Науково-практичний семінар "Теоретичний та практичний практикум Соціокультурний розвиток децентралізації: старий / новий досвід українських громад" [Текст] / В. О. Юрченко, Т. Волкович // Народна творчість та етнологія. - 2019. - N 3. - С. 61-64 : кольор. ілюстр.
Рубрики: Соціокультурний розвиток--Децентралізація--Україна
Анотація: Про перебіг науково-практичного семінару, що відбувся 16 травня 2019 року на базі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України. Науковий захід організовано з метою обговорення колективного дослідницького проекту, який розроблявся і втілювався представниками Ради молодих вчених ІМФЕ ім. М. Т. Рильського впро довж 2018-2019 років.


Дод.точки доступу:
Волкович, Т.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

9.


    Юровська, Вікторія.
    Концептуальні засади децентралізації повноважень із забезпечення охорони атмосферного повітря та балансування пов’язаних із цим екологічних та економічних інтересів [Текст] / Вікторія Юровська // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 2. - С. 90-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Атмосерне повітря--Екологічний контроль--Децентралізація повноважень--Україна
Кл.слова (ненормовані):
органи місцевого самоврядування -- політичний діалог -- екологічні рішення
Анотація: У статті викладені результати дослідження впливу громадськості на прийняття екологічних рішень і реальної можливості врахування позиції заінтересованих сторін у прийнятті таких рішень. Визначено, що більшість рішень нині приймаються централізовано, на загальнодержавному рівні. Також проаналізовано тенденції розвитку досліджуваної сфери, які свідчать про поступову децентралізацію екологічних повноважень у провідних країнах світу. Запропоновано модель системи охорони атмосферного повітря, яка спрямована на надання необхідної гнучкості бізнесу і місцевому самоврядуванню для збалансування економічних і екологічних інтересів з одночасним забезпеченням державою права людини на безпечне навколишнє природне середовище.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

10.


    Щурик, Михайло.
    Роль соціального капіталу в умовах формування об'єднаних сільських територіальних громад (ОСТГ) [Текст] / Михайло Щурик // Проблеми і перспективи економіки та управління. - 2018. - № 3. - С. 103-111. - Бібліогр.: с. 110
УДК
Рубрики: Соціальний капітал--Роль--Сільські території--Громади
Кл.слова (ненормовані):
кадри -- децентралізація -- фінансування
Анотація: У статті проаналізовано залученість соціального капіталу у формуванні та забезпеченні ефективної діяльності об'єднаних сільських територіальних громад. Саме громадяни нині є головними дієвими особами в процессах децентралізації на селі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

11.


   
    Щоб відновити та посилити енергосистему [Текст] // Урядовий кур'єр. - 2024. - 5 черв. (№ 114). - С. 1, 2 : фот.
Рубрики: Енергетична політика України
   Енергетична стратегія України

Кл.слова (ненормовані):
російсько-українська війна -- військові злочини -- енергетичні об'єкти -- децентралізація енергосистеми


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

12.


    Шуткевич, О..
    Залишити не можна ліквідувати [Текст] / Олеся Шуткевич // День. - 2021. - 29-30 січ. (№ 14/15). - С. 6-7
Рубрики: Об'єднані територіальні громади--Комунальне майно
   Децентралізація--Комунальна власність

   Адміністративно-територіальна реформа--Територіальні громади--Україна

Кл.слова (ненормовані):
оптимізація закладів -- заклади культури -- заклади освіти -- комунальні заклади -- проблеми децентралізації
Анотація: Чому передача комунального майна від районів у громади стала проблемою і показала законодавчі прогалини. Децентралізація разом з адміністративно-територіальною реформою стали справжнім викликом для територіальних громад. Укрупнення районів та передача майна з районів у громади, формування органів місцевого самоврядування в укрупнених громадах, реорганізація РДА - все це разом створило "заміс", який не лише викликає перетягування канатів у площині повноважень між органами самоврядування різних рівнів, а й спричиняє конфлікти із передачею комунального майна. Раніше це майно було спільною комунальною власністю громад району, а тепер відповідно до законодавства має перейти на баланс громад за місцем розташування. Тобто заклади культури, освіти, медицини та інші соціально важливі об’єкти з нового року не можуть більше утримуватися за рахунок районних бюджетів і мали б фінансуватися зі скарбниць територіальних громад, які приймали їх у свою власність. Але тут виникла колізія: законодавство вимагає від районів передати комунальні заклади у власність громад, але чітко не зобов’язує останніх і не вказує термін, за який вони мають приймати ці об’єкти на баланс. Визначено лише граничну дату, до якої це має відбутися - 1 липня 2021 року.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

13.


    Шуткевич, О..
    (Не)Забуті архіви [Текст] : чому через укрупнення районів виникла потреба в докорінному реформуванні галузі й чи не призведе це до втрати документів на місцях? / Олеся Шуткевич // День. - 2021. - 5-6 січ. (№ 19/20). - С. 25, 30-31
Рубрики: Архівні установи--Документи--Україна
   Адміністративно-територіальна реформа--Децентралізація--Україна

Кл.слова (ненормовані):
обласні архіви -- районні архиви -- електронний документообіг
Анотація: Впровадження нової адміністративно-територіальної реформи, тобто укрупнення районів, стало для архівної справи черговим викликом. По-перше, архівні установи при колишніх райдержадміністраціях, які опікуються документами Національного архівного фонду, потрапили у процес реорганізації. По-друге, трудові архіви, що зберігають документи, потрібні для пенсійного забезпечення громадян, фінансувалися здебільшого з райрад, а тепер втратили балансоутримувача. По-третє, досі не відома подальша доля архівів сільрад. А це погосподарські справи, нотаріальні рішення, документи, які розкривають демографічну, економічну, в якійсь мірі суспільно-політичну ситуацію у конкретному населеному пункті.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

14.


    Шумік, Ірина.
    Унормувати новації і відповісти на виклики [Текст] / Ірина Шумік ; підгот. Дмитро Шулікін // Освіта України. - 2018. - 1 жовт. (№ 38). - С. 4-5
Рубрики: Професійно-технічна освіта--Інновації--Реформування--Законопроект--Україна
   Професійні навчальні заклади--Фінансування--Законопроет--Україна

Кл.слова (ненормовані):
уніфікація типів -- децентралізація -- повноваження -- автономія -- ліцензування -- акредитація -- інклюзія -- регіональні ради -- кошти на практику -- заробітна плата -- посада керівника
Анотація: Проект Закону України "Про професійну (професійно-технічну) освіту", який підготувало Міністерство освіти і науки України з участю експертного середовища. У чому полягає його філософія, які новації запропоновано для галузі та які норми під час підготовки законопроекту виявилися найбільш дискусійними?Основне фінансування і функції управління будуть залишатися на рівні областей. Там легше проаналізувати ринок праці й узгодити підготовку в закладах освіти, спираючись на стратегію регіонального розвитку.


Дод.точки доступу:
Шулікін, Дмитро \підгот.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

15.


    Шуляк, Олена.
    Повноцінне відновлення і подальший розвиток країни без участі громадян неможливі [Текст] : інтерв'ю з головою Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування / Олена Шуляк ; записала Олена Горбунова // Голос України. - 2023. - 7 груд. (№ 245). - С. 4-5 : фот.
Рубрики: Місцеве самоврядування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
децентралізація -- євроінтеграція -- регіональна політика
Анотація: 7 грудня - День місцевого самоврядування в Україні.


Дод.точки доступу:
Горбунова, Олена \записала.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

16.


    Шульц, С. Л.
    Організаційно-інституційні особливості реформування системи охорони здоров'я в Україні в умовах децентралізації [Текст] / С. Л. Шульц, М. О. Карп'як // Регіональна економіка. - 2017. - № 3. - С. 108-115. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Охорона здоров'я--Реформування
   Децентралізація--Місцеве самоврядування

Кл.слова (ненормовані):
Округ госпітальний -- Інфраструктура
Анотація: Досліджено питання оптимізації, проаналізовано сучасний стан функціонування системи охорони здоров'я в Україні, розглянуто особливості організації мережі медичної інфраструктури, зокрема на різних рівнях надання медичної допомоги.


Дод.точки доступу:
Карп'як, М. О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

17.


    Шулікін, Дмитро.
    Проблеми фінансування галузі [освіти] [Текст] / Д. Шулікін // Освіта України. - 2016. - 21 листоп. (№ 46). - С. 8-9
Рубрики: Освіта--Фінансування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
оплата праці -- стипендії -- децентралізація


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

18.


    Шопська, Н.
    Одна велика дружна сім'я [Текст] / Надія Шопська // Життя Полісся. - 2016. - 27 лют. (№ 9) . - С. 3
ББК 66
Рубрики: Громади--Децентралізація --Чернігівська область (Україна)
Анотація: Клубівська територіальна громада за чисельністю населення найменша в Ріпкинському районі - тут проживає 128 чол.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

19.


    Шолкова, Тетяна.
    Фінансова система місцевого самоврядування України: поняття та елементи [Текст] / Тетяна Шолкова // Підприємництво, господарство і право. - 2014. - № 9. - С. 50-53
ББК 65
Рубрики: Україна--Фінансові ресурси--Проблеми
Кл.слова (ненормовані):
публічність -- грошові фонди -- децентралізація -- реформи -- правовий статус
Анотація: Аналізуються види публічних фондів місцевого самоврядування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

20.


    Шовкун, І. А.
    Промисловий розвиток в умовах децентралізації: досвід провідних індустріальних країн і висновки для України [Текст] / І. А. Шовкун // Економіка і прогнозування. - 2018. - № 4. - С. 38-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Децентралізація--Промисловий розвиток--Спроможність громад--Україна
Анотація: Стаття розкриває зміст децентралізації, узагальнює випробувані у провідних індустріальних країнах підходи до забезпечення економічного зростання та підвищення суспільного добробуту на основі промислового розвитку регіонів, а також обгрунтовується доцільність їх використання в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)