Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Знайдено у інших БД:Електронний каталог книг (15)Зведений краєзнавчий каталог Чернігівщини (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=Марксизм<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-51 
1.


    Кашуба, Марія.
    Ідеї соціалізму у творчості Івана Франка: європейський вимір / Марія Кашуба // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2018. - № 2. - С. 29-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Франко Іван Якович (1856-1916)
Кл.слова (ненормовані):
європейська наука -- ідея соціалізму -- марксизм
Анотація: Розглядається трактування І. Франком популярної в Європі ідеї соціалізму, яку він виводить від учення Платона та практики християнських громад, а також ідеї марксизму ("соціал-демократизму"), яку він вважає тоталітарною релігією. Ставлення мислителя до наукового знання загалом продемонстровано на прикладі його праці "Сотворення світу".


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (український письменник, поет, вчений, публіцист, перекладач, громадський і політичний діяч ; 1856-1916 ) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Панченко, Володимир.
    Ідеологічна повість II половини XIX ст. і генеза соцреалізму [Текст] / Володимир Панченко // Слово і час. - 2011. - № 2. - Ст. 58-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціалістичний реалізм--Ідеологічна повість
Кл.слова (ненормовані):
Марксизм -- Модернізм -- Реалізм
Анотація: У статті йдеться про формування у класичній українській літературі естетичних настанов, які виявилися суголосними доктринальним засадам соціалістичного реалізму. Акцент на суспільно-перетворювальній місії літератури, її тенденційності, дидактично-публіцистичний первень простежуються в естетиці мрлодого І. Франка, прозі І. Нечуя-Левицького, Панаса Мирного, О. Кониського, Б. Грінченка. Спроба В. Винниченка узалежнити мистецьку практику від суспільних детермінант, заклики до творення марксистської літератури були підхоплені в радянський час теоретиками соцреалізму.

Є примірники у відділах:
ВДГН - Б.ц. (вільний)

Знайти схожі

3.


   
    Ідеологія і утопія. Спадщина марксизму і сучасна політична реальність [Текст] : круглий стіл "Філософської думки" // Філософська думка. - 2018. - № 2. - С. 6-67. - Зміст: Ідеологія і комунікація: Маркс і далі / Євген Бистрицький. Маркс та його утопічна спадщина: висновки для сучасних суспільствознавців / Євген Головаха. Метакритика Марксової критики політичної економії / Анатолій Єрмоленко. Марксизм у контексті філософії підозри, або Чи має марксист підозрювати сам себе? / Вахтанґ Кебуладзе. Марксова критика ідеології та дискурс публічної політики в сучасній Україні / Роман Кобець. Декілька спостережень щодо "дематеріалізації" людини у К. Маркса / Віктор Козловський. "Вісімнадцяте брюмера Луї Бонапарта": аналітика події / Сергій Макеєв. Доречність марксизму у ХХІ столітті / Сергій Пролеєв. "Чи є в марксизмі витоки Голодомору?" / Вадим Скуратівський. Революційний пророк новітнього типу авторитаризму / Олег Білий.
Рубрики: Філософські вчення--Марксизм
Анотація: Круглий стіл присвячений 200-річчю з дня народження Карла Маркса. На обговорення винесені культурно-політичні імплікації марксизму, співвідношення перарелігійного змісту марксистського вченння і утопії.


Дод.точки доступу:
Маркс, Карл (німецький філософ, економіст ; 1818 - 1883) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Малюк, Андрій.
    Імперіалізм у Марксовій концепції глобалізації / Андрій Малюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 3. - С. 33-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Марксизм--Концепція глобалізації--Місце імперіалізму
Кл.слова (ненормовані):
матеріалістичне розуміння історії -- імперіалізм
Анотація: У статті здійснюється реконструкція Марксової концепції місця і ролі капіталізму в становленні всесвітніх, глобальних відносин і взаємозв’язків, а також історичних меж створеної ніш глобальності. Показано, що створена капіталізмом глобальність і глобальна експансія капіталу має імперіалістичний характер. Але при цьому капіталізм руйнує характерну для попередньої історії приватновласницьких відносин економічну роздробленість власності та засобів виробництва. Він об’єднує місцеві, національні та регіональні ринки у світовий ринок, інтегрує виробничі сили всього людства через глобальні виробничі мережі та вартісні ланцюжки. Таким чином, капіталізм здійснює усуспільнення праці в небачених раніше масштабах. Усе це є передумовою переходу до безпосередньо суспільного виробництва, подолання відчуження і знищення класової нерівності. Історичне виправдання капіталізму Маркс бачить у тому, що він створює матеріальний базис нового суспільства. З одного боку, капіталізм розвиває світові відносини, Грунтовані на взаємній залежності всього людства, а також засоби цих відносин. З іншого боку, він розвиває виробничі сили людини й забезпечує перетворення матеріального виробництва в панування над силами природи за допомоги науки. Перетворення історії на дійсно всесвітню історію — необхідна умова і передумова її перетворення з передісторії на справжню історію, яка збігається із переходом до комуністичного типу розвитку.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

5.


    Дубинянский, Михаил.
    Александр Парвус: Деньги революции [Текст] / М. Дубинянский // Личности. - 2015. - № 6 (82). - С. 26-49. : фото
ББК 63.3(4НІМ)
Рубрики: Політичні і державні діячі--Біографія--Росія--Німеччина, 19-20 ст.
   Політика--Марксизм--Персоналії--Німеччина, 20 ст.

Анотація: "В самом первом издании Большой Советской энциклопедии еще можно было найти краткую справку о нем: «Выдвинулся как крупный теоретик марксизма и специалист по вопросам мировой политики и экономики». В более поздних энциклопедиях, выходивших в СССР, Парвус не упоминался вовсе. Его постарались вычеркнуть из истории – как будто он никогда не существовал, не встречался с Лениным, не издавал «Искру», не принимал активного участия в революционном движении. «Крупный теоретик марксизма» был засекречен не случайно. Ведь с именем Парвуса связана самая большая тайна русской революции – финансовая."


Дод.точки доступу:
Парвус, Олександр Львович (діяч російського і німецького соціал-демократичного руху білоруського єврейського походження, публіцист, теоретик-марксист, доктор економічних наук ; 1867-1924) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

6.


    Макеєв, Сергій.
    Аналіз події: "Вісімнадцяте брюмера Луї Бонапарта" / Сергій Макеєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2018. - № 2. - С. 11-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Марксизм--"Вісімнадцяте брюмера Луї Бонапарта"--Аналіз праці
Кл.слова (ненормовані):
подія -- революція -- театр -- час -- соціальна структура -- класи
Анотація: Відома праця К. Маркса "Вісімнадцяте брюмера Луї Бонапарта" являє собою аналітичну оцінку події державного перевороту, після якого відбулася реставрація монархічної форми правління у Франції. У статті показано, що Марксове трактування поняття "подія" передує сучасним інтерпретаціям. Автор виокремлює і розглядає три взаємозалежні перспективи побудови тексту: метафоричну, темпоральну, структурну.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

7.


    Кульчицький, Станіслав.
    Анатомія більшовицького тоталітаризму [Текст] / Станіслав Кульчицький // День. - 2021. - № 131/132. - С. 21
Рубрики: Політичні режими--Тоталітаризм
Кл.слова (ненормовані):
більшовицький тоталітаризм -- революційний марксизм -- комунсоціалізм


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

8.


    Чесноков, Г. Д.
    "Анти-Дюринг" Ф. Энгельса - классика марксистской литературы [Текст] / Г. Д. Чесноков // Социально-гуманитарные знания. - 2012. - № 3. - С. 245-257. - Библиогр. в подстроч. примеч . - ISSN 0869-8120
Рубрики: Марксизм-ленінізм
Кл.слова (ненормовані):
науковий соціалізм -- капіталізм -- ідеологія


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

9.


    Донченко, А.
    Він служив Богу і людям [Текст] / Андрій Донченко // Вісті Борзнянщини. - 2015. - 21 берез. (№ 12). - С. 5
ББК 63+66
Рубрики: Історія України--Політика -- Теорія--Марксизм--Дворянство--Комарівка, село Борзнянського р-ну--Чернігівська область (Україна)
Анотація: Історія родини Ягодовських, зять котрих був причетний до розповсюдження марксистської літератури в Комарівці. XVIII - XX ст. Борзнянський район.


Дод.точки доступу:
Ягодовські, рід \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

10.


    Омельчук, Олеся.
    Володимир Коряк і його критика культури [Текст] / Олеся Омельчук // Слово і час. - 2019. - № 7. - С. 18-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Концепція української пролетарської літератури
Кл.слова (ненормовані):
Пролетарська культура -- Буржуазна культура -- Марксизм -- Народництво -- Колоніалізм -- Негативне визнання
Анотація: У статті проаналізовано зміст і напрямки літературно-критичної діяльності Володимира Коряка (1889 – 1937), яку визначала ідея пролетарської культури. Її головний принцип, сформульований у філософії марксизму, полягав у протистоянні буржуазного і пролетарського світу. Доробок критика відображає конфлікти і компроміси, яких зазнавала концепція української пролетарської літератури впродовж 1919 – 1934 рр., свідчить про те, що в тогочасній пролетарсько-марксистській критиці співіснували й постійно варіювалися три схеми конструювання пролетарської літератури: пролетарська література як те, що твориться з нуля; пролетарська література як продовження закладених у дожовтневому письменстві соціалістичних ідей; пролетарська література як трансформація й рекомбінація минулих (буржуазних) рис у поєднанні з новими, пролетарськими.


Дод.точки доступу:
Коряк, Володимир \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

11.


    Горенко, О. М.
    Еволюція марксистської теоретичної традиції як об"єкт інтелектуальної історії [Текст] / О.М. Горенко // Український історичний журнал. - 2013. - № 2. - С. 136-154
ББК 87
Рубрики: Марксизм-теорія--Інтелектуальна історія--Історичний матеріалізм
Анотація: Переосмислюється теоретична спадщина історичного матеріалізму у широкому контексті дискурсивної етики. Акцентується постійний взаємозв"язок і взаємовплив культурно відмінних західнихісхідних регіонів сучасної Європи.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВКр (1)
Вільні: ВДГН (1), ВКр (1)


Знайти схожі

12.


    Бринов, В. В.
    Етика бідних у християнському реалізмі [Текст] / В. В. Бринов // Освітній дискурс: збірник наукових праць. - 2020. - № 3 (21). - С. 79-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна етика
   Християнська етика

   Політичні вчення--Марксизм

   Філософсько-політологічні концепції--Марксистська концепція

Кл.слова (ненормовані):
економічна нерівність -- нерівність привілеїв -- етика бідних -- марксизм -- Нібур К. П. Р.
Анотація: Аналіз марксизму як етики бідних з точки зору християнського реалізму Рейнхольда Нібура.


Дод.точки доступу:
Нібур, Карл Поль Рейнхольд (американський проповідник, богослов, політичний філософ, критик ; 1892-1971) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

13.
87
Б 97


    Бэкхерст, Д.
    Еше раз о "Загадке человеческого я" [Текст] / Д. Бэкхерст // Вопросы философии. - 2010. - N 8. - С. 88-96. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 0042-8744
ББК 87

Кл.слова (ненормовані):
ібв -- марксизм -- радянська філософія

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

14.


    Бойченко, Михайло.
    З Марксом: за Маркса і проти Маркса [Текст] / Михайло Бойченко // Філософська думка. - 2018. - № 2. - С. 68-70
Рубрики: Філософські вчення--Марксизм
   Філософи Німеччини, 19 ст.

Анотація: За всю історію розвитку та критики вчення Карла Маркса - як з філософської, так і з політичної, економічної, моральної та інших точок зору - нерідко виявлялося, що чи не найбільше нерозуміння суті цього вчення демонстрували ті, хто щиро прагнув його розвинути, тоді як радикальна критика марксизму кінецькінцем нерідко сприяла виявленню нових його переваг.


Дод.точки доступу:
Маркс, Карл (німецький філософ, економіст ; 1818 - 1883) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

15.


    Боодин, Е. Т.
    За возрождени общественной науки [Текст] / Е. Т. Боодин // Социально-гуманитарные знания. - 2012. - № 1. - С. 275-296 . - ISSN 0869-8120
ББК 60
Рубрики: Суспільні науки--Розвиток
Кл.слова (ненормовані):
догматизм -- контреволюція -- ідеологія -- марксизм -- цивілізація
Анотація: В статье излагаются основные положения неомарксистской теории природного и общественного воспроизводства. Прослеживается генетическая связь этой теории с марксизмом, а также раскрывается религиозная сущность марксистско-ленинской идеологии.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

16.
87
С 30


    Семенов, В. С.
    Забытый Маркс: о революции, социализме, человеке [Текст] / В. С. Семенов // Вопросы философии. - 2009. - N 6. - С. 33-46 . - ISSN 0042-8744
ББК 87

Кл.слова (ненормовані):
філасофія німецька -- Маркс Карл (1818-1883 рр.) -- марксизм

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

17.


    Брайко, Олександр.
    "Злочин і кара" Ф. Достоєвського і "Заповіт батьків" В. Винниченка: стратегії перекодування класичного дискурсу [Текст] / Олександр Брайко // Слово і час. - 2013. - № 10. - С. 23-40. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 83
Рубрики: Письменники російські, 19 ст.
   Письменники українські, 20 ст.

   Українська література--Проза--Роман

Кл.слова (ненормовані):
Достоєвський Ф. М. -- марксизм -- неонатуралізм -- реалізм -- поліфонія
Анотація: У статті розглянуто трансформацію художніх особливостей класичного твору - сюжетних ситуацій, інтертекстуальних відсилань, стильових особливостей трактування теми. Висвітлено зв'язок роману Винниченка з тогочасним марксистським дискурсом як конструктивний чинник поетики українського письменника.


Дод.точки доступу:
Достоєвський, Федір Михайлович (російський письменник, мислитель, філософ і публіцист ; 1821-1881) \про нього\; Винниченко, Володимир Кирилович (український політичний та державний діяч, прозаїк, драматург та художник ; 1880-1951) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

18.


    Шучунь, Л.
    Изучение творчества Г. В. Плеханова в Китае [Текст] / Л. Шучунь // Новая и новейшая история. - 2009. - № 1. - С. 151-159
ББК 63
Рубрики: Марксизм--Робітничі рухи--Вивчення
   Громадські діячі--Росія

Анотація: Изучение творчества деятеля российского и международного рабочего движения, теоретика марксизма Г. В. Плеханова в Китае.


Дод.точки доступу:
Плеханов, Георгій Валентинович (1856-1918) \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

19.


    Козловський, Віктор.
    "Київська школа" перекодувала радянський догматичний марксизм-ленінізм [Текст] / Віктор Козловський // Філософська думка. - 2015. - № 3. - С. 24-29. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 87.3(4УКР)
Рубрики: Філософія України--Історія і сучасність--Антропологічний аспект
Анотація: В статті автор досліджує історико-філософський аналіз феномену так званої Київської філософської школи та здобутки цієї школи.


Дод.точки доступу:
Копнін, П. \про нього\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)


Знайти схожі

20.
87
А 90


    Асатрян, М. В.
    Ключ к экономическим и социально-политическим ошибкам марксизма [Текст] / М. В. Асатрян // Вопросы философии. - 2009. - N 7. - С. 25-34 . - ISSN 0042-8744
ББК 87

Кл.слова (ненормовані):
марксизм -- максистська концепція

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-51 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)