Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Знайдено у інших БД:Електронний каталог книг (151)Зведений краєзнавчий каталог Чернігівщини (18)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=Судочинство<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 767
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.
Шифр: С983605 (Журнал)
Судоустрій і судочинство [Текст]
Зареєстровані надходження:
     2006 
Знайти схожі

2.


    Прищепа, О..
    Суд над окупантом [Михайлом Куліковим] [Текст] / Олексій Прищепа // Гарт. - 2022. - 7 лип. (№ 17). - С. 2
Рубрики: Російсько-українська війна--Військові злочини--Чернігів, місто (Україна)
   Судочинство--Україна

   Чернігів, місто (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
судовий розгляд -- Деснянський районний суд
Анотація: У Деснянському райсуді Чернігова почався розгляд справи російського танкіста М. Кулікова. Його взяли в полон 26 лютого - невдовзі після того, як він обстріляв із танка новобудову в чернігівському мікрорайоні Олександрівка.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

3.


    Огієвська, Руслана.
    З історії генерального суду Гетьманщини [Текст] / Руслана Огієвська // Слово "Гетьманської столиці". - 2021. - № 3. - С. 4
Рубрики: Судочинство--Історія--Україна
   Історія України--Гетьманщина--Чернігівщина--Україна



Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

4.


    Синяк, І.
    "Били смертнимъ боемъ, и на вербъ вішали стремглавъ, и велъли щекати аки псу по подъ их ногами" [Текст] : документи судової справи козака Федора Проскурненка : (частина перша) / Іван Синяк // Сіверянський літопис. - 2021. - № 4. - С. 4-13
Рубрики: Судочинство в Україні--Історія, 18 ст.
   Покошичі, село (Чрг Новгород-Сіверський район)
Кл.слова (ненормовані):
Понорницька сотня -- Чернігівський полк -- старшина -- топоніміка
Анотація: Запроваджено до наукового обігу документи про позов та хід судової справи козака с. Покошичі Понорницької сотні Чернігівського полку Федора Проскурненка (Проскурні) на односельців Карпа Власенка та Пилипа Федосенка за незаконно привласнені бортні дерева та за знущання і приниження. Опубліковані документи значно розширюють уявлення про судочинство Української держави першої третини XVIII ст., збагачують біографію урядової старшини Чернігівського полку, а також містять інформацію про історичну топоніміку регіону.


Дод.точки доступу:
Проскурненко, Федір (козак с. Покошичі Понорницької сотні Чернігівського полку )

Є примірники у відділах: всього 3 : ВКр (1), ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВКр (1), ВА (1), ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Малярчук, Любов.
    Суб’єкти виконавчого провадження: законопроектні новели [Текст] / Любов Малярчук, Олександр Снідевич // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 8. - С. 42-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Виконавче судочинство--Законопроекти--Україна, 2020 р.
Кл.слова (ненормовані):
виконавець -- прокурор -- поняті -- представник
Анотація: У статті здійснювався науковий аналіз особливостей врегулювання інституту суб’єктів виконавчого провадження за проектом Закону про виконавче провадження (№ 3726) у порівнянні із чинним Законом України «Про виконавче провадження». Розглянуті положення законопроекту, в яких до суб’єктів виконавчого провадження пропонується віднести учасників виконавчого провадження та осіб, які залучаються до проведення виконавчих дій, та наведений перелік осіб, що входять до їх числа.


Дод.точки доступу:
Снідевич, Олександр

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

6.


    Коверзнев, Вадим.
    Ефективність судового захисту прав учасників економічних відносин як критерій забезпечення доступу до правосуддя [Текст] / Вадим Коверзнев // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 8. - С. 82-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарське судочинство--Ефективність--Процесуальне законодавство--Україна
Анотація: У статті акцентовано увагу на тому, що забезпечення рівного доступу до правосуддя є однією з основних цілей нової програми розвитку людства до 2030 року, затвердженої Резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 25 вересня 2015 року. У процесі дослідження зроблено висновки, що чинне національне законодавство України містить окремі недоліки, які знижують ефективність судового захисту прав учасників економічних відносин, що зумовлює потребу його удосконалення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

7.


    Бутирська, Ірина.
    Наказне провадження у господарському судочинстві [Текст] / Ірина Бутирська // Право України. - 2020. - № 7. - С. 98-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарське судочинство--Наказне провадження--Судовий наказ
Анотація: Метою статті є теоретичне осмислення наказного провадження у господарському судочинстві, системний аналіз практики застосування процесуальних норм, що регулюють наказне провадження у господарському судочинстві, та вироблення пропозицій щодо удосконалення вітчизняного законодавства у цій частині.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

8.


    Бутирський, Андрій.
    Окремі аспекти застосування процесуальних строків у господарському судочинстві [Текст] / Андрій Бутирський // Право України. - 2020. - № 7. - С. 66-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарське судочинство--Процесуальні строки--Господарський процес
Анотація: Аналізуються окремі аспекти застосування процесуальних строків у господарському судочинстві, виявляються проблемні питання, що виникають на практиці застосування процесуальних строків у господарському судочинстві, та вироблено на цій основі пропозиції з удосконалення вітчизняного господарського процесуального законодавства.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

9.


    Ніколенко, Людмила.
    Деякі аспекти врегулювання спору за участю судді у господарському судочинстві [Текст] / Людмила Ніколенко, Сергій Масловський // Право України. - 2020. - № 7. - С. 110-119. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарське судочинство--Врегулювання спорів--Участь судді
Анотація: У статті визначено особливості врегулювання спору за участю судді з урахуванням змін у законодавстві та процесів реформування судочинства України, встановлено шляхи удосконалення правових норм щодо врегулювання спору за участю судді, що є важливим як із погляду теорії процесуального права, так і з погляду судової практики.


Дод.точки доступу:
Масловський, Сергій

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

10.


    Шевчук, Андрій.
    Судове врегулювання поземельних відносин у Правобережній Україні (1797-1840 рр.) [Текст] / Андрій Шевчук // Український історичний журнал. - 2020. - N 4. - С. 29-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Підкоморський суд--Межове судочинство
   Правобережна Україна
Кл.слова (ненормовані):
Правобережна Україна -- Підкоморський суд -- Межове судочинство
Анотація: У статті з`ясовуються механізми судового врегулювання поземельних відносин у Правобережній Україні в 1797-1840 рр.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

11.


    Бобкова, Антоніна.
    Правова основа розгляду господарським судом спорів за участю іноземних осіб [Текст] / Антоніна Бобкова, Валерія Новощицька // Право України. - 2020. - № 7. - С. 131-146. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарське судочинство--Правова основа--Іноземна особа--Арбітражна угода
Анотація: Метою статті є узагальнення правової основи розгляду господарськими судами спорів за участю іноземних осіб та обґрунтування напрямів розвитку й удосконалення відповідного законодавства України для підвищення рівня привабливості господарського провадження для звернень іноземних інвесторів щодо захисту прав і законних інтересів.


Дод.точки доступу:
Новощицька, Валерія

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

12.


    Короєд, Сергій.
    Відсутність предмета спору як нова підстава закриття провадження в цивільній справі [Текст] / Сергій Короєд // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 37-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Закриття справи--Підстави
Кл.слова (ненормовані):
права та обов’язки -- майно -- учасники справи
Анотація: Здійснюється аналіз використання терміна «предмет спору» в тексті Цивільного процесуального кодексу України. На прикладі декількох цивільних справ показується відсутність у судів єдності в розумінні і застосуванні на практиці такої підстави закриття провадження в цивільній справі, як відсутність предмета спору. З’ясовується правова природа предмета спору та розкривається зміст цього процесуального поняття в цивільній справі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

13.


    Волкова, Наталія.
    Суб’єкти доказування у справах про захист прав та інтересів дитини в цивільному судочинстві [Текст] / Наталія Волкова // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 19-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Діти--Захист прав--Цивільне судочинство
Кл.слова (ненормовані):
суб’єкти цивільних процесуальних правовідносин
Анотація: На основі аналізу чинного законодавства, результатів попередніх досліджень встановлено, що не всі суб’єкти цивільних процесуальних правовідносин є суб’єктами доказування у цивільному процесі взагалі та у справах щодо захисту прав та інтересів дитини зокрема. У статті досліджується питання щодо віднесення кожного зі складу суб’єктів цивільних процесуальних правовідносин до суб’єктів доказування. Аргументовано, що роль суду в процесі доказування є дещо обмеженою щодо збирання доказів, але це не виключає його із складу суб’єктів доказування, оскільки він наділений певними повноваженнями щодо доказування.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

14.


    Галіцина, Наталія.
    Адміністративне судочинство як процесуальний засіб вирішення соціальних спорів [Текст] / Наталія Галіцина // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 119-126. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне судочинство--Соціальні спори
Кл.слова (ненормовані):
соціальна держава -- адміністративний спір
Анотація: У статті показано виправданість втручання суду як незалежного та неупередженого учасника в адміністративно-правові відносини щодо реалізації концепції соціальної держави задля подолання соціальних конфліктів і відновлення соціальної справедливості. З’ясовано особливості судової практики в соціальних спорах, а також наявні проблеми в діяльності адміністративних судів щодо неузгодженого застосування норм процесуального та матеріального права та неправильного розуміння суддями сутності відповідних відносин.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

15.


    Шкорупеєв, Дмитро.
    Особливості формування предмета доказування у справах про стягнення аліментів на утримання дитини [Текст] / Дмитро Шкорупеєв // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 71-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аліменти--Судові процеси--Предмет доказування
Кл.слова (ненормовані):
позовне провадження -- наказне провадження -- цивільне судочинство
Анотація: Здійснивши аналіз наукових підходів щодо формування предмету доказування у справах про стягнення аліментів на дитину, встановлено, що у юридичній літературі здебільшого це питання розглядається у рамках позовного провадження, що викликає певні зауваження. Зокрема, справи про стягнення аліментів на утримання дитини у судовому порядку розглядаються у позовному або наказному провадженні, які різняться за своєю сутністю. Досліджено основні ознаки позовного та наказного провадження, які суттєво впливають на формування предмету доказування взагалі та у справах про стягнення аліментів зокрема.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

16.


    Короєд, Сергій.
    Рішення вищестоящого в порядку підлеглості органу, прийняте за результатами розгляду скарги на рішення нижчестоящого органу, як самостійний предмет оскарження в адміністративному судочинстві [Текст] / Сергій Короєд // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 8. - С. 169-174. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне судочинство--Оскарження рішень--Адміністративна юрисдикція
Анотація: Визначається правова природа рішення вищестоящого органу в порядку підлеглості, прийняте за результатами адміністративного оскарження рішення нижчестоящого органу, як самостійного предмета оскарження в адміністративному судочинстві. З’ясовано, що вищестоящий в порядку підлеглості орган не може погіршувати становище особи та за результатами розгляду скарги або залишає попереднє рішення нижчестоящого органу без змін, або змінює його. Аргументовано, що рішення нижчестоящого органу та прийняте за результатами його адміністративного оскарження рішення вищестоящого органу варто розглядати як єдине рішення державного органу, який діє від імені держави.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

17.


    Сулім, Владислав.
    Діяльність господарських судів у системі судоустрою України [Текст] / Владислав Сулім // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 8. - С. 95-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарські суди--Діяльність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
конституція -- закони -- судочинство -- спори -- ліквідація -- інтереси
Анотація: У статті аналізується діяльність господарських судів. На підставі аналізу різноманітних думок, аналізу стану здійснення правосуддя під час розгляду господарських справ автор доходить висновку, що судді, які розглядають господарські спори, що мають переважно економічне підґрунтя, є не тільки висококваліфікованими юристами, розуміються не лише на праві, а й на економіці, фінансах тощо, копіткою працею яких повною мірою захищаються права, свободи й законні інтереси всіх учасників господарських правовідносин, що піднімає авторитет України як правової держави.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

18.


    Копитова, Олена.
    Продуктивність субсидіарного характеру судової правотворчості під час судового правозастосування [Текст] / Олена Копитова // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 8. - С. 317-322. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судочинство--Судове правозастосування
Кл.слова (ненормовані):
правові висновки -- переконливий прецедент
Анотація: Стаття присвячена дослідженню загальнотеоретичних засад місця і значення судової правотворчості як субсидіарного правового явища правозастосувальної діяльності судів після судової реформи 2016 року у загальнотеоретичному аспекті. Обґрунтовується, що у сучасний період правосуддя продовжує асоціюватися виключно із правозастосувальною діяльністю.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

19.


    Рибалка, Олександр.
    Теоретичні засади доказування в кримінальному процесі [Текст] / Олександр Рибалка // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 8. - С. 281-284. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Доказування--Теоретико-методологічні аспекти
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне судочинство -- суб’єкти доказування -- збирання доказів -- оцінка -- перевірка
Анотація: Доказування як процедура отримання доказів і їх застосування, що має на меті відтворення картини події, яка досліджується, є засобом здобутку цілей кримінального судочинства, що має на меті захист прав і законних інтересів учасників кримінального судочинства, розкриття злочинів і недопустимість покарання невинуватих. Вирішення судом правових конфліктів за межами доказової діяльності унеможливлює реалізацію судової влади.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

20.


    Степанова, Тетяна.
    Місце похідного позову в системі захисту у господарському судочинстві [Текст] / Тетяна Степанова // Право України. - 2020. - № 7. - С. 44-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарське судочинство--Корпоративні спори--Похідний позов
Анотація: Метою статті є дослідження похідного позову як способу захисту у господарському судочинстві, виявлення прогалин його регулювання і розроблення пропозицій з удосконалення господарського процесуального законодавства з окресленого питання.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)