Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Знайдено у інших БД:Електронний каталог книг (84)Зведений краєзнавчий каталог Чернігівщини (15)Електронний каталог книг іноземними мовами (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=демократія<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 333
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.


    Яровой, Т. С.
    Демократичний потенціал українського парламентаризму [] / Т. С. Яровой // Економіка та держава. - 2014. - № 10. - С. 121-123. - Бібліогр. с.123 (9 назв)
ББК 67.9(4Укр)
Рубрики: Демократія--Розвиток--Україна
Анотація: У статті досліджується демократичний розвиток українського суспільства, проведено змістовний аналіз поняття "демократія".

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.
Шифр: В009693 (Журнал)
Вибори та демократія [Текст] : науково-просвітницький правничий журнал/ Інститут виборчого права, Національний університет "Києво-Могилянська Академія". - Київ : [б. в.], 2004 - . - Виходить кожного кварталу
Зареєстровані надходження:
     2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004 
Знайти схожі

3.


    Димерська-Цигельман, Людмила.
    Томас Ман і Микола Бердяев про культурно-історичні джерела націонал-соціалізму і російського комунізму [Текст] / Людмила Димерська-Цигельман // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 3. - С. 18-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тоталітаризм--Культурно-історичні джерела--Росія--Німеччина, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
нацизм -- цивілізація -- більшовизм -- тоталітаризм -- демократія -- культурно-історичний розвиток
Анотація: Нацизм і більшовизм (совєтизм) — два різновиди тоталітаризму XX століття. Це визнано. Але й донині не вщухають дискусії стосовно їхньої природи, походження та взаємовпливу. Томас Ман і Микола Бердяєв розглядають кожен із тоталітаризмів у контексті культурно-історичного розвитку Росії та Німеччини, російського і німецького народів. Обидва мислителі дійшли висновку, що тенденції, сформовані у процесі культурно-історичного розвитку цих країн і народів, призводять за умов XX століття до формування тоталітарних режимів, єдиних за своєю сутністю, але відмінних: за своїми особливостями в кожній із країн. Т. Ман показав, чому тоталітаризм у XX столітті загрожував самому існуванню західної цивілізації. Чи є така загроза у XXI столітті?


Дод.точки доступу:
Бердяєв, Микола Олександрович (російськомовний релігійний філософ українського походження ; 1874-1948) \про нього\; Манн, Томас (німецький письменник, філантроп, есеїст, лауреат Нобелівської премії з літератури 1929 року ; 1875-1955) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

4.


    Мейжис, Ірина.
    Соціокультурні складові поняття безпеки в соціології [Текст] / Ірина Мейжис // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 3. - С. 37-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна безпека--Соціокультурні складові--Україна
Кл.слова (ненормовані):
свята -- ритуали пам’яті -- громадські акції -- авторитарний стиль -- демократія -- повсякденність -- ділове спілкування
Анотація: Розглянуто соціокультурні складові поняття безпеки як елементи опору будь-яким різновидам намагань її послабити за допомогою культурних чинників, ЗМІ та різних видів мистецтва шляхом негативного впливу на культурні та соціальні засади функціонування держави, а також на стиль і характер людських взаємин у суспільстві. Особливість соціокультурної системи Півдня і Сходу України пов’язана з історією їх заселення різними народами. Зокрема, до наявних грецьких, українських, болгарських і молдавських поселень у новоутворені міста Півдня додалися представники різних народів (німці, євреї, поляки та ін.), що суттєво вплинуло на формування соціальної культури міст, яка лише частково була пов’язана із Російською імперією. Разом із тим мовою міжетнічного спілкування стала саме російська як друга для абсолютної більшості населення. На підставі теорії Р. Колінза розглянуто соціокультурні складові поняття безпеки, які витлумачено як рівень залученості населення до різноманітних соціальних ритуалів, зокрема за доби колоніальної залежності України, а також як рівень довіри населення до центральної та регіональної гілок влади. Як соціокультурна складова розглядається здатність вивчення до опору зазіханням на безпечність існування соціуму за допомогою ЗМІ та різних видів мистецтва шляхом негативного впливу на культурні та соціальні засади функціонування суспільства, на стиль і характер людських взаємин (авторитарний або демократичний) у міжособистих і ділових контактах сучасників.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

5.


   
    Круглий стіл "Демократія і суспільна трансформація в контексті війни на Донбасі" [Текст] // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 2. - С. 3-34. - Зміст: Вступне слово / Віктор Степаненко. War and Support for Democracy: The Asymmetry of Direct Exposure and Sosialisation Effects / Mikhail A. Alexseev. Війна і мир: цілинне поле для соціологів / Ірина Бекешкіна. Групові ідентичності в контексті війни на Донбасі / Олена Злобіна. Травма війни: контекстуальність "українського кейсу" / Олександр Стегній. Мовна політика і мовні практики в контексті війни / Віктор Степаненко. Соціальний виклик внутрішнього переселення: гібридні контури українського "кейсу" / Катерина Іващенко-Стадник. Конфлікт на Донбасі: деякі проблеми методології дослідження / Валерій Казаков. Інтернет-практики українців в умовах збройного конфлікту на Донбасі / Наталія Бойко.
Рубрики: Збройні конфлікти--Україна--Донбас--Росія
   Демократія--Суспільна транформація--Україна

Анотація: Черговий круглий стіл у рамках спільного проекту Інституту соціології НАН України, журналу "Соціологія: теорія, методи, маркетинг" та фонду "Демократичні ініціативи"ім. І. Кучеріна "Публічна соціологія як чинник розвитку громадянського суспільства в Україні", що здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження", присвячений обговоренню проблем підтримки демократії та різних аспектів суспільної трансформації в Україні в контексті війни на Донбасі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

6.


    Дерзська, Василина.
    Цивільний контроль за діяльністю органів Національної поліції України: поняття, суб’єкти, види та значення в забезпеченні законності [Текст] / Василина Дерзська // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 11. - С. 106-110. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна поліція України--Діяльність--Цивільний контроль
Дескриптори: повноваження -- демократія
Анотація: Метою статті є дослідити систему та суб’єктів демократичного цивільного контролю й визначити його місце в процесі забезпечення законності в діяльності Національної поліції України. Стаття присвячена аналізу Закону України «Про Національну безпеку України», що визначає систему демократичного цивільного контролю за правоохоронними органами. Робиться висновок, що систему зазначеного контролю становлять різні види контролю, які здійснюють різні суб’єкти: Президент України; Верховна Рада України; Рада національної безпеки і оборони України; Кабінет Міністрів України; органи виконавчої влади; органи місцевого самоврядування; суди; громадські інституції.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

7.


    Шинкаренко, М. С.
    Економіко-правові особливості діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів [Текст] / М. С. Шинкаренко // Економіка АПК. - 2014. - № 4. - С. 70-77 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65.261.41 + 67
Рубрики: Кооперативи--Сільськогосподарські--Правове регулювання--Виробничо-господарська діяльність--Україна
   Податкова система України--Оподаткування діяльності підприємств

Кл.слова (ненормовані):
взаємна допомога -- демократія -- справедливість -- солідарність -- оподаткування неприбуткових установ
Анотація: Проаналізовано економіко-правові особливості діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів; фактори, що зумовлюють розвиток кооперації як системи; упорядковано класичні принципи кооперації й систематизовано їх відповідно до чинного законодавства України.


Знайти схожі

8.


   
    В Атюші скинули Леніна [Текст] // Нові горизонти. - 2014. - 8 берез. (№ 19/20). - С. 4
ББК 66
Рубрики: Політика--Демократія--Пам‘ятники--Чернігівська область (Україна)
   Атюша, село Коропського р-ну
Анотація: Село Коропського р-ну.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

9.


    Хамутовська, Світлана.
    Політико-ідеологічні преференції населення Республіки Білорусь: соціологічний аналіз / Світлана Хамутовська // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2013. - № 4. - С. 166-179
ББК 60.5
Рубрики: Білорусь--Демократія--Громадянське суспільство--Преференції населення
Анотація: На базі аналізу виявлено основні політико-ідеологічні преференції громадян.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

10.


   
    "Ленінопад" в Атюші [Текст] : вождя звалили, та вже відновили // Коропщина. - 2014. - 6 берез. (№ 10). - С. 3
ББК 66
Рубрики: Політика--Демократія--Пам‘ятники--Чернігівська область (Україна)
   Атюша, село Коропського р-ну


Дод.точки доступу:
Ленін, Володимир Ілліч (1870-1924) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

11.


   
    Памятник Ленину планируют установить в городском парке [Текст] // Життя Семенівщини. - 2014. - 5 берез. (№ 19). - С. 1
ББК 66
Рубрики: Політика--Демократія--Пам‘ятники--Чернігівська область (Україна)
   Семенівка, місто--Чернігівська область (Україна)


Дод.точки доступу:
Ленін, Володимир Ілліч (1870-1924) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

12.


   
    А у Коропі Леніна оберігає."прокляття" [Текст] // Коропщина. - 2014. - 6 берез. (№ 10). - С. 3
ББК 66
Рубрики: Політика--Демократія--Пам‘ятники--Чернігівська область (Україна)
   Короп, селище--Чернігівська область (Україна)


Дод.точки доступу:
Ленін, Володимир Ілліч (1870-1924) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

13.


    Скрипинюк, Валентина.
    Діяльність політичних партій в контексті правового забезпечення принципу поділу влади [Текст] / Валентина Скрипинюк // Юридична Україна. - 2013. - № 12. - С. 16-21. - Бібліогр. в примітках: с. 20-21
Рубрики: Політичні партії--Діяльність--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
конституційна модернізація -- демократія -- правова держава -- громадянське суспільство -- форма правління
Анотація: У статті досліджується роль інституту політичних партій у формуванні та функціонуванні сучасної демократичної держави. Особлива увага приділяється аналізу діяльності політичних партій у контексті теорії поділу влади. Автор визначає перспективи розвитку партійної системи в Україні з погляду процесів конституційної модернізації.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

14.


    Марков, В. Н.
    Субъект и среда [Текст] / В. Н. Марков // Мир психологии. - 2013. - № 4. - С. 41-50. - Библиогр. в конце ст.
ББК 88
Рубрики: Соціальна психологія--Суб'єкт--Розвиток
Кл.слова (ненормовані):
потенціал -- ініціатива -- демократія -- відповідальність


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

15.


    Лучик, Андрій Олегович.
    Аналітичні центри в умовах демократичної трансформації України [Текст] / А. О. Лучик // Держава і право. - 2013. - Вип. 61. - С. 514-520. - Бібліогр. наприкінці ст.
ББК 60.5
Рубрики: Демократія--Громадянське суспілство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
аналітичні центри -- генезис -- демократія -- трансформація
Анотація: Розкриваються аспекти діяльності аналітичних центрів в процесі демократичної трансформації України.


Знайти схожі

16.


    Крук, Наталя Володимирівна.
    Електронний і відкритий уряд: спільні ознаки й відмінності [Текст] / Н. В. Крук // Держава і право. - 2013. - Вип. 61. - С. 504-509
ББК 78.6
Рубрики: Інформаційні технології--Електронний уряд
   Інформаційно-комунікаційні технології--Відкритий уряд

Кл.слова (ненормовані):
електронний уряд -- відкритий уряд -- електронна демократія -- демократична політична система
Анотація: Стаття присвячена розгляду співвідношення понять "електронний уряд" і "відкритий уряд" .


Знайти схожі

17.


    Парубій, Андрій.
    Влада зрозуміла - Майдан вона не візьме [Текст] / А. Парубій ; розмовляла Наталія Лебідь // Україна молода. - 2014. - 17-18 січ.(№ 7). - С. 4-5 : портр.
ББК 66
Рубрики: Політика--Демократія--Україна
   Видатні особи--Україна



Дод.точки доступу:
Лебідь, Наталія \розмовляла.\; Парубій, Андрій (31.01. 1971) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

18.


    Попов, А. А.
    Права народов и права людей [Текст] / А. А. Попов // Общественные науки и современность. - 2013. - № 3. - С. 80-90. - Библиогр. в конце ст. - Зміст: Руссоизм как философская база современного тоталитаризма ; Право наций как политическая теория ; "Национальное самоопределение" и права человека: политическая практика ; Права людей и современное государство
ББК 67
Рубрики: Правова держава--Права людини
Кл.слова (ненормовані):
народовладдя -- права націй -- держава -- суспільство -- демократія -- правопорядок
Анотація: Основной вывод статьи: приоритетность прав человека в современном обществе безусловна, однако их гарантирует не народовластие, а государство, устанавливающее соответствующие нормы и законы.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

19.


    Медушевский, А. Н.
    Конституция как символ и инструмент консолидации гражданского общества [Текст] : конституционне строительство в России / А. Н. Медушевский // Общественные науки и современность. - 2013. - № 3. - С. 44-56. - Библиогр. в конце ст.
ББК 67
Рубрики: Конституційне право--Російська Федерація
   Громадянське суспільство

Кл.слова (ненормовані):
конституціоналізм -- символ -- інструмент -- авторитаризм -- демократія
Анотація: Анализируется два аспекта современной конституции: символический и инструментальный.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

20.


    Погорелова, А. И.
    Культура как фактор демократической консолидации общества [Текст] / А. И. Погорелова // Социально-гуманитарные знания. - 2013. - № 6. - С. 269-275. - Библиогр. в подстроч. примеч.
ББК 66.0
Рубрики: Суспільство--Демократія--Культура
Кл.слова (ненормовані):
держава
Анотація: В статье идет речь о значении культуры для развития современного парламентаризма, демократии.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)