Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Знайдено у інших БД:Електронний каталог книг (8)Зведений краєзнавчий каталог Чернігівщини (8)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=епістолярій<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-33 
1.


    Мазоха , Галина
    Письменницький епістолярій як теоритико-літературна проблема [Текст] / Галина Мазоха // Київська старовина. - 2004. - № 1. - С. 105 - 110
Рубрики: Літературознавство--Епістолярна література


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)


Знайти схожі

2.


    Старовойтенко, Інна.
    Повний "Кобзар" Т.Шевченка (1907-1908) у листуванні П.Стебницького з Є.Чикаленком [Текст] / І. Старовойтенко // Слово і час. - 2008. - № 3. - С. 17-25. - Бібліогр.: 6 назв.
Рубрики: Епістолярна спадщина--Листування--Письменники українські
   Українська література--Поезія, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Епістолярій -- Видання -- Книгарня -- Реалізація -- Співредактор -- Видавець -- Конфіскація -- Правомірність
Анотація: У статті відображені сюжети листування П.Стебницького (1862-1923) та Є.Чикаленка (1861-1929) - відомих громадсько-культурних діячів к. ХІХ - поч. ХХ ст., в яких висвітлюються проблеми видання та розповсюдження повного "Кобзаря" Т.Шевченк, що вийшов у Петербурзі в 1907-1908 рр. за редакцією В.Доманицького. З листів довідуємося про участь у тих заходах П.Стебницького - співредактора обох видань та члена видавничих комісій. У листах постає й питання про третє видання "Кобзаря", від якого попередні видавці відмовились, розкрито, як шляхом листування між Києвом та Петербургом узгоджувалися окремі видавничі проблеми, зафіксовано й факт конфіскації петербурзьких видань "Кобзаря" в 1911 р., хід судового процесу.


Дод.точки доступу:
Стебницький, Петро Януарович; Чикаленко, Є. Х.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)


Знайти схожі

3.


    Миронець, Н.
    Епістолярій Володимира Винниченка як джерело до вивчення його самоідентифікації [Текст] / Н. Миронець // Хроніка-2000. - 2010. - Вип. 82: Невідомий Винниченко. - С. 287-297. - (Листування). - Бібліогр. в кінці ст. - див. у кн. фонді ОУНБ
Рубрики: Історія України--Персоналії, 20 ст.
Анотація: "Мета цієї статті - показати, як в епістолярії В.Винниченка відображена його самоідентифікація, адже для змалювання просопографічного портрету особистості важливо знати не лише те, як її оцінювали інші люди, а й те, як вона сама себе усвідомлювала".


Дод.точки доступу:
Винниченко, Володимир Кирилович (український політичний та державний діяч, прозаїк, драматург та художник ; 1880-1951) \про нього\

Знайти схожі

4.


    Меленчук, Ольга.
    Коментування персоналій у листуванні та щоденнику Т. Шевченка: досвід С. Єфремова [Текст] / Ольга Меленчук // Слово і час. - 2011. - № 5. - С. 65-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шевченкознавство--Епістолярій--Щоденникові записки
Кл.слова (ненормовані):
Єфремов С. О.
Анотація: У статті розглядаються коментарі Сергія єфремова до III ("Листування") та IV ("Щоденні записки (Журнал)" томів "Повного зібрання творів Т. Шевченка". Значну увагу приділено С. Єфимовичу як коментаторові імен та прізвищ у текстах митця. З'ясовується роль і значення аналізованих коментарів у розвитку українського шевченкознавства.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\; Єфремов, Сергій Олександрович (український політик, публіцист і літературознавець ; 1876-1939) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Рарицький, Олег.
    Редакторська діяльність Володимира Підпалого в епістолярних спогадах сучасників [Текст] / Олег Рарицький // Слово і час. - 2011. - № 7. - С. 95-102. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: / Анатолій Бортняк. / Леонід Горлач. / Володимир Житник. / Степан Литвин. / Дмитро Онкович. / Микола Сом.
Рубрики: Шістдесятники--Література
   Українська література--Листквання

Кл.слова (ненормовані):
епістолярій
Анотація: На основі останніх у часі епістолярних спогадів сучасників висвітлено редакторську діяльність поета-шістдесятника Володимира Підпалого. Стаття Складається із двох частин: перша виокремлює літературно-мисткцький профіль митця в контексті доби, друга - це епістолярні спогади авторів, чиї збірки редагував В. Підпалий.


Дод.точки доступу:
Підпалий, Володимир Олексійович (1936-1973) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

6.


    Демченко, Т.
    Листи Олександра Лотоцького до Іллі Шрага [у Чернігівському історичному музеї ім. В. В. Тарновського] [Текст] / Т. Демченко // Скарбниця української культури : зб. наук. пр. - Чернігів, 2012. - Вип. 14. - С. 61-74 : іл. - Бібліогр.: с. 62-63.
Рубрики: Історичні музеї--Музейні цінності--Чернігів, місто (Україна)
   Громадські діячі українські, 19-20 ст.

   Чернігів, місто (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
український національно-визвольний рух -- українська громадська думка -- українська еліта -- епістолярій


Дод.точки доступу:
Шраг, Ілля Людвигович (український громадський і політичний діяч, чернігівський адвокат ; 1847 - 1919) \про нього\; Лотоцький, Олександр Гнатович (український громадсько-політичний діяч, письменник, публіцист, науковець ; 1870-1939) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВКр (1), ВЗ (1)
Вільні: ВКр (1), ВЗ (1)


Знайти схожі

7.


    Демченко, Тамара.
    Матеріали особового фонду Іллі Шрага в Чернігівському історичному музеї імені В. В. Тарновського як джерело вивчення культурної спадщини України [Текст] / Т. Демченко // Ніжинська старовина : зб. регіон. історії та пам'яткознавства / Центр пам'яткознавства НАН України та Укр. т-ва охорони пам'яток історії та культури. - Київ : Центр пам'яткознавства НАН України, 2012. - Вип. 14 (17). - С. 114-121. - Бібліогр.: с. 119-120
УДК
Рубрики: Вивчення об’єктів культурної спадщини--Північно-Дніпровське Лівобережжя
Кл.слова (ненормовані):
Шраг -- діячі національно-визвольного руху -- епістолярій -- українська культура
Анотація: У даній роботі розглядається зміст листів чільних представників українського національновизвольного руху, котрі зберігаються в особовому фонді І. Шрага в Чернігівському історичному музеї ім. В.В. Тарновського, як суттєве, хоча й малодосліджене джерело подальшого вивчення феномену української культури, з’ясування особливостей її становища, проблем розвитку наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст.


Дод.точки доступу:
Посохов, С. І. \ред.\; Шраг, Ілля Людвигович (український громадський і політичний діяч, чернігівський адвокат ; 1847 - 1919) \про нього\; Центр пам'яткознавства Національної Академії наук України та Українського товариства охорони пам'яток історії та культури

Є примірники у відділах: всього 2 : ВЗ (1), ВКр (1)
Вільні: ВЗ (1), ВКр (1)


Знайти схожі

8.


    Легка, Орися.
    "Я в країні вишневій зросла - дівча з золотою косою." (До 110-річчя від дня народження Наталі Лівицької-Холодної) [Текст] / Орися Легка // Слово і час. - 2012. - № 11. - С. 16-24 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 83.3(4УКР)
Рубрики: Письменники України--Діаспора--США, 20-21 ст.
   Українська література--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
поетичний текст -- поетичне світосприймання -- епістолярій
Анотація: У статті оглянуто сторінки непростої біографії самобутньої поетки-емігрантки Н. Лівицької-Холодної. Увагу акцентовано на мотивах розлуки з Україною, любові до рідної землі, на одвічній проблемі чужинця й вигнанця.


Дод.точки доступу:
Лівицька-Холодна, Наталя Андріївна (українська письменниця, перекладач ; 1902-2005) \про неї\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

9.


    Котяш, Іванна.
    Епістолярій Спиридона Черкасенка: автобіографічний та літературний контексти [Текст] / Іванна Котяш // Слово і час. - 2012. - № 4. - С. 87-93. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 83.3(4Укр)
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Літературознавці України, 19-20 ст.

   Українська література--Епістолярій

Кл.слова (ненормовані):
приватний лист -- публіцистичний лист -- художній лист -- Білецький Л. Т.
Анотація: Стаття має за мету систематизацію та аналіз літературних джерел епістолярного спадку С. Черкасенка, зокрема раніше не оприлюднених архівних матеріалів - листування письменника з Л. Білецьким, а також епістолярну автобіографію письменника.


Дод.точки доступу:
Черкасенко, Спиридон Феодосійович (український письменник, драматург, педагог ; 1876-1940) \про нього\; Білецький, Леонід Тимофійович (український літературознавець ; 1882-1955) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

10.


    Боронь, Олександр.
    Чарлз Діккенс в епістолярії та прозі Пантелеймона Куліша 1840-х - першої половини 1850-х рр. [Текст] / Олександр Боронь // Слово і час. - 2012. - № 2. - С. 84-88. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 83.3(4Укр) + 83.3(4Вел)
Рубрики: Письменники англійські, 19 ст.
   Письменники українські, 19 ст.

   Українська література--Проза

   Українська література--Епістолярій

Кл.слова (ненормовані):
епістолярій -- автобіографічна проза -- алюзія -- ремінісценція
Анотація: У статті з'ясовано межі впливу Ч. Діккенса на автобіографічну прозу П. Куліша, окреслено параметри його присутності у творчому світі українського письменника в 1840-х - першій половині 1850-х рр.


Дод.точки доступу:
Діккенс, Чарльз (англійський письменник, романіст ; 1812-1870) \про нього\; Куліш, Пантелеймон Олександрович (український письменник, поет, фольклорист, етнограф, перекладач, критик, редактор, видавець ; 1819-1897) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

11.


   
    Невідомий Олександр Смотрич (Флоринський): листування з Віталієм Мацьком (28 квітня - 90 років з дня народження письменника) [Текст] / підгот. Віталій Мацько // Слово і час. - 2012. - № 5. - С. 94-107 : фот.
ББК 83.3(4УКР)
Рубрики: Письменники України--Діаспора--Канада, 20-21 ст.
   Літературознавці України, 20-21 ст.

   Українська література--Епістолярій, 20-21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
журналістика -- письменство -- листування
Анотація: У статті йдеться про творче приятелювання двох письменників, також оприлюднено листи О. Смотрича до В. Мацька.


Дод.точки доступу:
Смотрич, Олександр (український письменник ; 1922-2011) \про нього\; Мацько, Віталій (український літературознавець, краєзнавець, журналіст ; 1952-) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

12.


    Загоруйко, Наталія.
    Літературознавча концепція Івана Світличного та літературна критика (на матеріалі епістолярної спадщини дисидента) [Текст] / Наталія Загоруйко // Слово і час. - 2012. - № 5. - С. 57-67. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 83.3(4УКР)
Рубрики: Письменники українські--Шістдесятники, 20 ст.
   Українська література--Епістолярій, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
дискурс -- літературний канон -- альтернативне літературознавство
Анотація: У статті епістолярну спадщину І. Світличного розглянуто як продовження його професійних і творчих потенцій. Епістолярій І. Світличного свідчить не лише про альтернативну (антирадянську) позицію критика, бажання переосмислити літературний канон, а й про власну громадянську.


Дод.точки доступу:
Світличний, Іван Олексійович (1929-1992) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

13.


    Шутенко, Юлія.
    "Час іде наді мною." [Текст] : рецензия / Юлія Шутенко // Слово і час. - 2013. - № 10. - С. 105-107
Рец. на Абліцов В. Г. Василь Голобородько. Листи. / В. Г. Абліцов. - К., 2012. - 258 с.
ББК 83
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
епістолярій -- цитати -- коментарі -- фото
Анотація: Стаття є рецензією на працю, присвячену вивченню життєвого та творчого шляху В. Голобородька.


Дод.точки доступу:
Голобородько, Василь Іванович (український письменник ; 1945) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

14.


    Базилевський, Володимир.
    Епістолярій як дзеркало душі [Текст] / В. Базилевський // Літературна Україна. - 2013. - 4 квіт.(№ 14). - С. 4-5 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 83.3(4Укр)
Рубрики: Українська література--Письменники, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Близнець В. С.


Дод.точки доступу:
Близнець, Віктор Семенович (український письменник-прозаїк ; 1933-1981) \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

15.


    Морозова, Анна.
    "Жди меня, и я вернусь, только очень жди" (фронтові листи 1943-1945 рр.) [Текст] / А. Морозова // Сіверянський літопис. - 2014. - № 5. - С. 148-157
УДК
ББК 63
Рубрики: Друга світова війна (1939-1945 рр.)--Історія
   Епістолярна спадщина

   Архіви--Листування--Друга світова війна--Чернігівщина

Кл.слова (ненормовані):
епістолярій
Анотація: Публікуються листи учасників Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. з фронтів.


Дод.точки доступу:
Васечко, Микола Андрійович (мешканець м. Бахмач, загинув поблизу с. Ясногородки Київської області ; 1921-02.10.1943) \про нього\; Гавриловський, Петро Федорович (уродженець с. Нехаївка Коропського р-ну,загинув неподалік Берліну ; 1919-25.04.1945) \про нього\; Пилипенко, Олексій Андрійович (уродженець с. Нехаївка Коропського р-ну, зник без вісті ; 1922-02.1944) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 3 : ВА (1), ВДГН (1), ВКр (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1), ВКр (1)


Знайти схожі

16.


    Демченко, Тамара.
    Листи Михайла Могилянського до Іллі Шрага: фрагмент епістолярного діалогу (1908-1916 роки) [Текст] : мовою документів / Т. Демченко // Сіверянський літопис. - 2014. - № 4. - С. 71-88. - Бібліогр.: с.74-75. - Зміст: Листи №1-12 / М. Могилянський.
УДК
Рубрики: Епістолярна спадщина--Листування
   Видатні діячі--Чернігів, місто (Україна)

Кл.слова (ненормовані):
епістолярій -- Перша світова війна -- національний рух
Анотація: У листах уродженця Чернігова, адвоката й громадського діяча М. Могилянського , які зберігаються у фондах Чернігівського історичного музею імені В. Тарновського, йдеться про актуальні проблеми тогочасного громадсько-політичного життя Росії й України.


Дод.точки доступу:
Іваницька, Світлана; Могилянський, Михайло Михайлович (1873-1942) \про нього\; Шраг, Ілля Людвигович (український громадський і політичний діяч, чернігівський адвокат ; 1847 - 1919) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 3 : ВА (1), ВДГН (1), ВКр (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1), ВКр (1)


Знайти схожі

17.


    Поліщук, Кирило.
    Драматургічне мистецтво Івана Тобілевича (Карпенка-Карого) у метапоетичному дискурсі [Текст] / Кирило Поліщук // Слово і час. - 2015. - № 9. - С. 102-106 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 83.3(4УКР)
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Драматургія

Кл.слова (ненормовані):
творча лабораторія -- творча установка -- мемуари -- епістолярій -- поетика
Анотація: Мета статті - виявити в метапоетиці І. Тобілевича погляди на драматургічне й театральне мистецтво, а також на власну творчість, художні прийоми та їх функції.


Дод.точки доступу:
Карпенко-Карий, Іван Карпович (український письменник, драматург, актор, ерудит, один з корифеїв українського побутового театру ; 1845-1907 ) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)


Знайти схожі

18.


    Кіраль, Сидір.
    З історії видання Чернігівських наукових збірників: за матеріалами архіву Катерини й Хоми Коцюбинських [Текст] / Сидір Кіраль // Слово і час. - 2015. - № 9. - С. 89-101. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 83.3(4УКР)
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
епістолярій -- рецензія -- монографія -- текстологія
Анотація: На підставі листів, літературознавчих праць К. Я. Коцюбинської та інших архівних матеріалів зроблено спробу показати внесок її та Х. М. Коцюбинського у становлення коцюбинськознавства, їхню роль у вшануванні та збереженні пам'яті українського письменника в умовах тоталітарної комуністичної доби.


Дод.точки доступу:
Коцюбинський, Михайло Михайлович (український письменник, громадський діяч, голова “Просвіти” в Чернігові ; 1864-1913) \про нього\; Коцюбинська, Катерина \про неї\; Коцюбинський, Хома \про нього\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)


Знайти схожі

19.


    Білоус, Петро.
    Латиномовний світ української літератури [Текст] / Петро Білоус // Слово і час. - 2015. - № 8. - С. 125-126
Рец. на кн. : Трофимук М. С. Латиномовна література України ХV-ХІХ ст.: жанри, мотиви, ідеї / М. С. Трофимук. - Дрогобич : Коло, 2015. - 390 с.
ББК 83.3(4Укр)
Рубрики: Українська література--Давня література--Латиномовна література, 15-19 ст.
Кл.слова (ненормовані):
переклад -- літературний процес -- філософія -- історія -- вірші -- епістолярій -- жанр
Анотація: Стаття є рецензією на книгу, присвячену дослідженню давньої української літератури, а саме: латиномовної літератури.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)


Знайти схожі

20.


    Генералюк, Леся.
    Український дитячий письменник на тлі епохи [Текст] / Леся Генералюк // Слово і час. - 2015. - № 4. - С. 119-123
Рец. на кн. : Марченко Н. Володимир Рутківський: тексти долі : біографічний нарис / Н. Марченко. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2014. - 432 с.
ББК 83.3(4Укр)
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
   Українська література--Дитяча література

Кл.слова (ненормовані):
епістолярій -- художній текст -- читання -- проза
Анотація: Стаття є рецензією на книгу, присвячену дослідженню життєвого та творчого шляху українського письменника В. Рутківського.


Дод.точки доступу:
Рутківський, Володимир Григорович (український поет, прозаїк, дитячий письменник, журналіст ; 1937) \про нього\

Знайти схожі

 1-20    21-33 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)