Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Знайдено у інших БД:Електронний каталог книг (5)Зведений краєзнавчий каталог Чернігівщини (13)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=карантин<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 857
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.


    Ярошенко, Я. В.
    Вовчок - злісний паразит на сільськогосподарських культурах [Текст] / Я. В. Ярошенко, О. В. Вердиш // Карантин і захист рослин. - 2014. - № 5. - С. 1-2. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 41.46
Рубрики: Захист рослин--Шкідники
   Шкідники--Боротьба

Кл.слова (ненормовані):
вовчок (шкідливі рослини)
Анотація: Описано вплив вовчка в зоні Степу України на соняшник, капусту білокачанну, томати. Для захисту від вовчка запропоновано агротехнічні, селекційні та хімічні методи.


Дод.точки доступу:
Вердиш, О. В.

Знайти схожі

2.


    Курдюкова, О. М.
    Шкідливість чорнощиру нетреболистого в посівах кукурудзи і соняшнику [Текст] / О. М. Курдюкова, С. В. Маслійов, К. О. Жердєва // Карантин і захист рослин. - 2014. - № 5. - С. 3-4. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 41.46
Рубрики: Захист рослин--Бур'яни
   Бур'яни--Боротьба

Кл.слова (ненормовані):
чорнощир (шкідливі рослини)
Анотація: Наведено результати експериментальних даних та їх аналіз щодо шкідливості чорнощиру нетреболистого в посівах кукурудзи й соняшнику. Установлено, що даний бур’ян-алерген, навіть при чисельності 2 шт./м2, споживає велику кількість поживних речовин та вологи, тим самим зменшуючи урожайність зерна та насіння на 39-66% порівняно з вільними від нього ділянками.


Дод.точки доступу:
Маслійов, С. В.; Жердєва, К. О.

Знайти схожі

3.


    Мірошниченко, Олег.
    Найголовніше - майбутнє наших учнів [Текст] / Олег Мірошниченко // Промінь. - 2020. - 4 груд. (№ 49). - С. 5 : фот.
Рубрики: Професійна освіта--Професії--Педагогічні колективи--Навчання--Чернігівська область (Україна)
   Лісове господарство--Професійна освіта--Чернігівська область (Україна)

   Сновськ (Щорс), місто
Кл.слова (ненормовані):
карантин -- дистанційна робота з учнями -- онлайн освіта


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

4.


    Власова, Ольга.
    Американський білий метелик - небезпечний карантинний шкідник [Текст] / О. Власова // Агробізнес сьогодні. - 2013. - № 18. - С. 26-27 : ілюстр.
Рубрики: Захист рослин
   Отрутохімікати

   Шкідники

Кл.слова (ненормовані):
американський білий метелик -- агротехнічні та хімічні методи -- карантин рослин

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

5.


    Сігарьова, Д. Д.
    Оцінка стійкості селекційного матеріалу картоплі проти золотистої картопляної нематоди Globodera rostochiensis Woll [Текст] / Д. Д. Сігарьова, О. М. Федюк // Карантин і захист рослин. - 2014. - № 5. - С. 5-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Захист рослин--Картопля--Нематода
   Картопля--Хвороби

Анотація: Наведено результати лабораторної та польової оцінки стійкості проти G rostochiensis (Ro I) 236-ти селекційних зразків картопли Інституту картоплярства НААН України, Поліської дослідної станціЇ та ЗАТ НВО "Чернігівеліткартопля". У лабораторних умовах більша частина зразків проявила високу стійкість проти нематоди. Польову оцінку пройшло 13 зразків, з яких сім віднесено до групи стійких, 3 - до слабостійких і 3 - до сприйнятливих. Виявлені стійкі зразки є цінним селекційним матеріалом для створення сортів картоплі, стійких проти зараження золотистою картопляною нематодою G rostochiensis (Ro I).


Дод.точки доступу:
Федюк, О. М.

Знайти схожі

6.


    Дрозда, В. Ф.
    Вірин МВ для захисту ягідників. Біотехнологічні особливості одержання та використання вірусного препарату Вірин МВ у технологіях захисту ягідників [Текст] / В. Ф. Дрозда, М. О. Кочерга // Карантин і захист рослин. - 2014. - № 5. - С. 16-19. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 44.6
Рубрики: Захист рослин--Препарати
   Захист рослин--Ягідні культури--Шкідники

   Ягідні рослини--Шкідники

Анотація: Наведено біотехнологічні характеристики оригінального ентомопатогенного вірусного препарату Вірин М В, діюча речовина якого - віруси ядерного поліедрозу та гранульозу агрусового п’ядуна. Описано токсикологічні ознаки препарату та визначено його ентомопатогенну активність. Ефективність препарату щодо цільових об’єктів - гусениць листокруток, вогнівок, молей -становить 70-80%. Вірин М В також можна використовувати в суміші з бактеріальними та грибними препаратами


Дод.точки доступу:
Кочерга, М. О.

Знайти схожі

7.


    Церенюк, О. М.
    Ветеринарне забезпечення у свинарстві [Текст] / О. М. Церенюк, І. М. Тимофієнко // Агробізнес сьогодні. - 2013. - № 20. - С. 27-29 : ілюстр.
Рубрики: Свинарство
   Ветеринарія

   Санітарний захист

Кл.слова (ненормовані):
селекція -- повноцінна годівля -- карантин


Дод.точки доступу:
Тимофієнко, І. М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

8.


    Фокін, А. В.
    Принцип комплементарності у теорії та практиці карантину рослин [Текст] / А. В. Фокін // Карантин і захист рослин. - 2014. - № 5. - С. 10-12. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 44
Рубрики: Захист рослин--Карантинні шкідники
Анотація: Описано логістичну матрицю для визначення портів приймання суден та вантажів залежно від імовірності акліматизації карантинних шкідників на території порту країни-імпортера.


Знайти схожі

9.


    Яновсьський, Ю. Л.
    Брунькоїд -особливості біології Sciaphobus sgualidus Gyll. та захист від нього саджанців розсадника яблуні в Центральному Лісостепу України [Текст] / Ю. Л. Яновсьський, О. П. Мордух // Карантин і захист рослин. - 2014. - № 5. - С. 13-16. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 44.6
Рубрики: Захист рослин--Садівництво--Шкідники
   Садівництво--Яблуні--Шкідники

   Шкідники--Довгоносики

Кл.слова (ненормовані):
біологія -- препарати -- шкідливість -- плодовий розсадник -- сірий бруньковий довгоносик
Анотація: Наведено результати досліджень з уточнення біологічних особливостей сірого брунькового довгоносика яблуні та ефективності використання інсектицидів у регуляції їх чисельності в Центральному Лісостепу України.


Дод.точки доступу:
Мордух, О. П.

Знайти схожі

10.


    Малиш, І. Ю.
    Підкошування конюшини - ефективний метод регулювання чисельності довгоносиків родини Apionidae [Текст] / І. Ю. Малиш // Карантин і захист рослин. - 2014. - № 2. - С. 13-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Захист рослин--Шкідники
   Кормові культури--Конюшина

Кл.слова (ненормовані):
підкошування -- апіони -- чисельність
Анотація: У статті досліджено, що своєчасне та ретельне застосування агротехнічних методів обмежує розвиток шкідливих організмів і підвищує стійкість рослин до пошкоджень.


Знайти схожі

11.


    Крючкова, Л. О.
    Кореневі гнилі пшениці озимої - поширення в Північному Лісостепу України [Текст] / Л. О. Крючкова, Н. В. Грицюк // Карантин і захист рослин. - 2014. - № 2. - С. 9-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Захист рослин--Зернові--Пшениця озима--Хвороби
   Зернові культури--Пшениця озима--Хвороби

   Пшениця озима--Захист від хвороб

Анотація: Наведено результати досліджень поширення кореневих гнилей пшениці озимої в умовах Житомирської області. Методом візуальної діагностики встановлено наявність церкоспорельозної та ризоктоніозної прикореневих гнилей, офіобольозу. Біологічним аналізом виявлено збудників фузаріозної, гельмінтоспоріозної та питіозної кореневих гнилей.


Дод.точки доступу:
Грицюк, Н. В.

Знайти схожі

12.


    Фокін, А. В.
    Карти прогнозних ареалів совок роду Spodoptera в Україні [Текст] / А. В. Фокін // Карантин і захист рослин. - 2014. - № 2. - С. 16-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Захист рослин--Шкідники
   Шкідники

Кл.слова (ненормовані):
захист рослин -- акліматизація -- карантин
Анотація: Наведено характеристику можливостей акліматизації в Україні видів, що не вважаються небезпечними для сільського господарства і входять до переліку А - 1: південної, єгипетської бавовникової та кукурудзяної листкової совок.


Знайти схожі

13.


    Жеребко, В. М.
    Хімічний метод контролю забур’яненості посівів в інтенсивних технологіях вирощування сільськогосподарських культур [Текст] / В. М. Жеребко // Карантин і захист рослин. - 2014. - № 2. - С. 22-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Захист рослин--Бур'яни--Гербіциди
   Бур'яни--Боротьба--Гербіциди

Кл.слова (ненормовані):
посіви -- культури -- бур’яни -- інтегрований захист рослин -- агротехнічні заходи -- обробіток грунту -- урожайність -- якість урожаю -- ефективність
Анотація: Розглядається проблема забур’яненості посівів, значення, стан і перспективи використання хімічного методу в інтенсивних технологіях вирощування основних сільськогосподарських культур.


Знайти схожі

14.


    Гозак, С.
    Здоров‘я дітей в умовах карантину [Текст] / С. Гозак // Рідна школа. - 2020. - № 5-6. - С. 31-42
Рубрики: Здоров‘я дітей--Карантин
Анотація: Вимушене перебування вдома під час карантинних обмежувальних заходів кардинально змінює всі аспекти життєдіяльності учнів. У зв‘язку з цим, керуючись загальними рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я та використовуючи власні результати фахівці лабораторії соціальних детермінант пропонують заходи, які дозволять підтримувати здоров‘я дітей та зміцнити їх імунітет в умовах карантину.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

15.


    Фокін, А. В.
    Прогнозування фантомних ареалів карантинних фітофагів в умовах зміни клімату [Текст] / А. В. Фокін // Карантин і захист рослин. - 2016. - № 1. - С. 15-16 : табл., рис., фот. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: Можлива локалізація фантомних ареалів совок роду Spodoptera в Україні
Рубрики: Карантин рослин--Україна
   Клімат--Зміни--Україна

   Шкідники--Популяційна генетика

Кл.слова (ненормовані):
прогноз -- акліматизація -- фітофаги -- фантомні ареали -- совки -- Spodoptera
Анотація: Наведено причини прогнозування акліматизаційних можливостей комах-фітофагів із врахуванням локальних хвиль тепла, які створюють умови для виникнення ареалів-фантомів окремих адвентивних видів. Визначено регіони України, у яких можуть мати місце фантомні ареали південної, кукурудзяної листкової та єгипетської бавовникової совок.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

16.


    Агат, Я. В.
    Біологічний метод захисту рослин - використання трихограми [Текст] / Я. В. Агат, Н. О. Семенець // Карантин і захист рослин. - 2016. - № 1. - С. 12-14 : табл., фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Захист рослин--Біологічний захист
   Шкідники рослин--Біологічний контроль

Кл.слова (ненормовані):
трихограма -- цикл розвитку -- лускокрилі шкідники -- яйця
Анотація: Трихограма є основним засобом біологічного захисту зернових, технічних, овочевих і плодових культур від лускокрилих шкідників. Перевага використання її полягає у тому, що вона здатна знищити шкідників до появи шкідливої стадії.


Дод.точки доступу:
Семенець, Н. О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

17.


    Іутинська, О. А.
    Вплив пестицидних препаратів на розвиток вірусного захворювання у системі "вірус тютюнової мозаїки - рослини тютюну" [Текст] : наукові дослідження / О. А. Іутинська // Карантин і захист рослин. - 2015. - № 12. - С. 17-20 : рис. табл. - Бібліогр.: с. 19-20
Рубрики: Тютюнові культури--Захист рослин
   Хвороби рослин--Пестициди

Кл.слова (ненормовані):
пестицидні препарати -- вірус тютюнової мозаїки -- тютюн -- фітовірусологічні дослідження
Анотація: Досліджено вплив різних груп пестицидних препаратів (фунгіциду, гербіциду, інсектициду та нематоцидних препаратів біологічного походження) на розвиток системного захворювання у рослинах тютюну, викликаного вірусом тютюнової мозаїки (ВТМ). Обробка дослідних рослин Nikotiana tabacum cv. Samsun препаратами Фундазол, Фюзілад Форте, Актара, Аверком та Аверком нова з наступним ураженням ВТМ призводить до підвищення вмісту даного вірусу на ранніх етапах інфекції. Обробка рослин препаратом Актора сприяє інгібуванню накопичення ВТМ у рослинах у цей період, але не перешкоджає подальшому накопиченню ВТМ. Встановлено, що застосування пестицидів суттєво не впливає на час прояву та характер вірусоспецифічних симптомів на рослинах.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

18.


    Цікава, В.
    Хвороби бджіл та їх профілактика [Текст] : за здорову пасіку / В. Цікава // Пасіка. - 2016. - № 1. - С. 14-15 : табл.
Рубрики: Бджільництво--Бджоли--Хвороби
   Бджоли--Ветеринарія

Кл.слова (ненормовані):
заразні хвороби бджіл -- дезінфекція -- профілактика -- фумігантні інсектициди -- інвазійні хвороби бджіл -- гігієна -- карантин
Анотація: Бджоли та їхній розплід у будь-якому віці можуть уражатися різними збудниками хвороб. Хвороби бджіл ділять на сезонні - весняні, літні, зимові. Від хвороб гинуть не лише бджолині сім'ї а й цілі пасіки. Коли хворі сім'ї виживають, вони дуже слабкі й звичайно користі від них мало. Тому хвороби завдають пасікам великі економічні збитки.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

19.


   
    Міжнародний симпозіум СПРС МООББ [Текст] // Карантин і захист рослин. - 2016. - № 1. - С. 20-21 : фот.
Рубрики: Захист рослин--Міжнародні форуми--Республіка Молдова--Кишинів, місто
Кл.слова (ненормовані):
біорізноманіття -- біологічні засоби захисту рослин -- фітосанітарне оздоровлення агроценозів
Анотація: Організатор симпозіуму - Інститут генетики, фізіології і захисту рослин академії наук Молдови пд егідою Міжнародної організації з біологічного захисту. Проходило зібрання у рамках діяльності Східно-палеарктичної регіональної секції Міжнародної організації з біологічного контролю шкідливих тварин і рослин [СПРС МОББ]. У форумі взяли участь 110 вчених із 5 країн - Молдови, України, Румунії, Білорусі, Казахстану.


Дод.точки доступу:
\про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

20.


    Щетиніна, Г. С.
    Х-вірус хости - небезпечний рослинний патоген [Текст] / Г. С. Щетиніна, Ю. А. Косенко, І. Г. Будзанівська // Карантин і захист рослин. - 2016. - № 1. - С. 17-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Декоративні рослини--Захист рослин
   Хвороби рослин--Вірусні хвороби--Розповсюдження

Кл.слова (ненормовані):
карантинний збудник -- діагностика -- антисироватка -- функія -- родина Спаржевих -- хоста
Анотація: Наведені дані розповсюдження Х-вірусу хости у світі. Описано характер прояву інфекції на рослинах Hosta spp., морфологічні та молекулярні характеристики збудника. Представлено результати діагностики колекції Національного ботанічного саду ім.Гришка НАНУ та Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна КНУ ім.Тараса Шевченка.


Дод.точки доступу:
Косенко, Ю. А.; Будзанівська, І. Г.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)