Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Знайдено у інших БД:Електронний каталог книг (12)Зведений краєзнавчий каталог Чернігівщини (11)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=протистояння<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 73
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-73 
1.


    Нагнибіда, Ольга.
    Від співпраці до протистояння. Одна із сторінок історії ОУН-УПА [Текст] / О. Нагнибіда // Наука і суспільство. - 2013. - № 3/4. - С. 25-31. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63
Рубрики: Історія--ОУН-УПА
Анотація: Йдеться у статті про ОУН-УПА.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Тіхоненко, Світлана.
    Орієнтовне поурочне планування для 7 класу [Текст] / Світлана Тіхоненко, Наталія Рябуха // Зарубіжна література в школах України. - 2015. - № 10. - С. 29-41. - Зміст: Урок № 23. Особливості сюжету і композиції повісті В.Бикова "Альпійська балада" ; Урок № 24. Образи Івана Терешка і Джулії. Протиставлення сили дружби і кохання світу насильства. Гуманістичний зміст повісті ; Урок № 25. Символічність назви твору, риси жанру балади в ньому. "Альпійська балада" Василя Бикова в кіно ; Урок № 26. Контрольна робота з теми "Історичне минуле в літературі" (тести, розгорнуті відповіді на запитання, порівняльні характеристики) ; Урок № 27. Проблема взаємин між батьками й дітьми в новелі Джеймса Олдріджа "Останній дюйм" ; Урок № 28. Образи Бена і Деві, художні засоби їх створення ; Урок № 29. Символічність назви оповідання. Утвердження сімейних цінностей у творі ; Урок № 30. Протистояння і примирення Сходу й Заходу в "Баладі про Схід і Захід" Редьярда Кіплінга. Антитеза у творі. Динаміка образів головних героїв ; Урок № 31. Проблема духовного випробування людини у вірші Редьярда Кіплінга "Якщо.". Сюжет і композиція вірша. Художні особливості твору, його провідна ідея ; Урок № 32. Контрольна робота з теми "Духовне випробування людини" (тести, розгорнуті відповіді, творчі завдання)
ББК 74.268.39
Рубрики: Світова література--Планування уроків


Дод.точки доступу:
Рябуха, Наталія

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Хоружий, Сергій.
    Нерівномірність соціально-економічних трансформацій в умовах інформаційної еволюції: виклики та загрози [Текст] / Сергій Хоружий // Стратегічні пріоритети. - 2018. - № 2. - С. 127-140. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Інформаційне суспільство--Інформаційні відносини
Кл.слова (ненормовані):
інформаційно-цивілізаційне протистояння -- інформаційний захист -- інформаційні новації


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Газюкіна, Інна.
    Протистояння ентузіастів і філістерів у повісті-казці "Малюк Цахес, на прізвисько Цинобер" [Текст] / Інна Газюкіна // Зарубіжна література в школах України. - 2020. - № 6. - С. 24-30. - Зміст: "Малюк Цахес, на прізвисько Цинобер"
Рубрики: Зарубіжна література--Методика викладання
   Письменники німецькі, 18-19 ст.

Анотація: Надаються методичні матеріали до вивчення повісті-казки Е.Гофмана " Малюк Цахес, на прізвисько Цинобер".


Дод.точки доступу:
Гофман, Ернст (німецький письменник ; 1776-1822) \про твір\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Ціватий, В.
    Режим і статус чорноморських проток : дипломатичне протистояння останньої третини ХIХ - першої четверті ХХ століть [Текст] / В. Ціватий // Зовнішні справи. - 2012. - № 5. - С. 58-59
Рец. на Машевський О. П. Проблеми Чорноморських проток у міжнародних відносинах / О. П. Машевський. - Київ : Аквілон-плюс, 2010.-792 с.
ББК 65.58 + 78
Рубрики: Книги українські
Анотація: Вийшла в світ монографія Машевського Олега Петровича.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

6.


    Джагурі, Салім (бін Хамммад аль-).
    Особливий погляд. Світ у протистоянні бойовикам [Текст] / С. Джагурі // Всесвіт. - 2017. - № 7-8. - С. 188 : фото
Рубрики: Близький Схід--Бойовики--Протистояння


Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДІМ (1)
Вільні: ВА (1), ВДІМ (1)


Знайти схожі

7.


    Гузь, Ольга.
    Орієнтовне поурочне планування для 9 класу. Уроки № 1-10 [Текст] / Ольга Гузь // Зарубіжна література в школах України. - 2017. - № 7-8. - С. 12-53. - Зміст: Урок № 1. Тема: Літературні жанри і стилі. Перехідні явища в літературі ; Урок № 3. Тема: Історичні умови та провідні ідеї Просвітництва. Вплив філософії на літературу й культуру доби. Художні напрями ; Урок № 4. Тема: Історія задуму й створення роману "Мандри Лемюеля Гуллівера" Джонатана Свіфта. Жанрові особливості твору та ключ до його розуміння ; Урок № 5. Тема: Сенс зображення пригод Лемюеля Гуллівера в частині І "Подорож до Ліліпутії" роману "Мандри Лемюеля Гуллівера" Джонатана Свіфта. Аналіз І розділу твору ; Урок № 6. Тема: Образ Гуллівера як художнє втілення просвітницьких ідеалів Джонатана Свіфта ; Урок № 7. Тема: Засоби комічного та езопова мова як шлях до втілення авторського задуму роману "Мандри Лемюеля Гуллівера" Джонатана Свіфта ; Урок № 8. Тема: Йоганн Вольфганг Гете в історії Просвітництва. Нове розуміння природи у ліриці Гете. Аналіз поезій "Травнева пісня" і "Вільшаний король" ; Урок № 9. Тема: Волелюбні мотиви та протистояння персонажів у "Прометеї" Йоганна Вольфганга Гете. Образ Прометея ; Урок № 10. Тема: Просвітницька ідея об’єднання людства в оді "До радості" Фрідріха Шиллера. Пафос твору, який став гімном Євросоюзу
Рубрики: Уроки світової літератури--Розробки уроків
   Письменники англійські, 18 ст.

   Письменники німецькі, 18-19 ст.

   Жанри літературні

Анотація: Подаються розробки уроків для 9 класу.


Дод.точки доступу:
Свіфт, Джонатан (англійський письменник ; 1667-1745) \про твір\; Гете, Йоганн Вольфганг фон (німецький поет, прозаїк, драматург, мислитель і натураліст ; 1749-1832) \про нього\; Шиллер, Фрідріх (німецький письменник ; 1759-1805) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВА (1)
Вільні: ВДГН (1), ВА (1)


Знайти схожі

8.


    Капліна, О.
    Повідомлення про підозру: протистояння правових позицій сторін обвинувачення та захисту [Текст] / О. Капліна // Право України. - 2017. - № 12. - С. 74-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Повідомлення про підозру
   Процесуальне право--Права підозрюваного

Анотація: У статті розглядаються актуальні для сучасної правозастосовної практики проблеми, пов'язані з повідомленням про підозру особам, які обіймають особливо відповідальне становище. Правова невизначеність норм права, що становлять інститут повідомлення про підозру зазначеної категорії осіб, зумовлює відсутність єдності слідчої і прокурорської практики, різні підходи сторін обвинувачення і захисту, неузгодженість позиції суддів. Особлива увага приділяється вирішенню питання про те, хто саме повинен повідомити про підозру судді, народному депутату України, депутату місцевої ради тощо.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

9.


    Тіхомірова, Оксана.
    Протистояння та примирення Сходу і Заходу. За твором Редьярда Кіплінга " Балада про Схід і Захід". Урок зарубіжної літератури. 7 клас [Текст] / Оксана Тіхомірова // Всесвітня література в сучасній школі. - 2015. - № 12. - С. 20-21. - Зміст: "Балада про Схід і Захід"
Рубрики: Зарубіжна література--Розробки уроків
   Письменники англійські, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Кіплінг Дж. Р.
Анотація: У статті подано розробку уроку зарубіжної літератури, який знайомить з творчістю англійського письменника Редьярда Кіплінга, зокрема з його твором "Балада про Схід і Захід".


Дод.точки доступу:
Кіплінг, Джозеф Редьярд (англійський письменник, перший англійський нобелівський лауреат з літератури ; 1865-1936 ) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

10.


    Гузь, Ольга.
    Орієнтовне поурочне планування для 10 класу. Уроки № 11-23 [Текст] / Ольга Гузь // Зарубіжна література в школах України. - 2018. - № 9. - С. 11-55. - Зміст: Урок № 11. Тема: Ренесанс в Англії. Здобутки й представники (огляд) ; Урок № 12. Тема: Здобутки драматургії Вільяма Шекспіра. Філософські та моральні проблеми в трагедії "Гамлет" ; Урок № 13. Тема: Провідні мотиви трагедії Вільяма Шекспіра "Гамлет". Художній простір (данське королівство як символ) ; Урок № 14. Тема: Система образів трагедії "Гамлет". Багатогранність шекспірівських характерів ; Урок № 15. Тема: Гамлет – вічний образ світової літератури ; Урок № 16. Тема: Відкритість трагедії Вільяма Шекспіра "Гамлет" в часі, його рецепція та інтерпретації в наступні епохи ; Урок № 17. Тема: Контрольна робота з теми "Золоті сторінки далеких епох" (тести, розгорнуті відповіді на запитання) ; Урок № 19. Тема: Романтизм у Німеччині (огляд) ; Урок № 20. Тема: Ернст Теодор Амадей Гофман як представник гротескної течії романтизму. Віхи мистецького шляху. Протистояння Філістерів та ентузіастів як провідний конфлікт творчості Е.Т.А. Гофмана ; Урок № 21. Тема: Особливості сюжету й композиції повісті "Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер" ; Урок № 22. тема: Система образів твору "Крихітка Цахес" на прізвисько Цинобер", гротескний характер образів ; Урок № 23. Тема: Викривальний зміст твору Гофмана. Символіка повісті "Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер"
Рубрики: Уроки світової літератури--Розробки уроків
   Письменники англійські, 16-17 ст.

   Письменники німецькі, 18-19 ст.



Дод.точки доступу:
Шекспір, Вільям (англійський поет і драматург ; 1564-1616) \про твір\; Гофман, Ернст Теодор Амадей (німецький письменник-романтик, композитор, художник і юрист ; 1776-1822) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВА (1)
Вільні: ВДГН (1), ВА (1)


Знайти схожі

11.


    Подобінська-Штик, Тетяна.
    Протистояння безпековим загрозам у США та Великій Британії: порівняльний аналіз [Текст] / Тетяна Подобінська-Штик // Віче. - 2011. - № 6. - С. 17-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна безпека зарубіжних країн--США--Великобританія
Анотація: В статті аналізується політика та доктрини США і Великої Британії у сфері зовнішньої безпеки, проводиться паралель між політичними рішеннями обох держав та їхнім безпековим підгрунтям.

Є примірники у відділах:
ВДГН (28.05.2011р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

12.


    Дрозд, Р.
    Конфлікт пам`яті: до питання про вшанування жертв польсько-українського протистояння 1940-х рр. на території сучасної Польщі [Текст] / Р. Дрозд // Український історичний журнал. - 2020. - N 5. - С. 90-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Польсько-українські відносини--вшанування жертв польсько-українських конфліктів, Кінець ХХ - поч. ХХІ ст.
Анотація: У статті висвітлено діяльність української національної меншини в Польщі щодо вшанування пам*яті жертв польсько-українських конфліктів під час Другої світової війни та післявоєнних років.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

13.


    Коваль, Надія.
    "Ядерний варіант" для Варшави. Чим закінчиться протистояння Польщі та ЄС [Текст] / Н. Коваль // Дзеркало тижня. - 2017. - 9-15 груд. (№ 47). - С. 5
Рубрики: Зовнішня політика--Польща
   Польща--Європейський Союз (ЄС)


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

14.


    Жолобецький, Г.
    Перші 48 годин, або Як задати високий темп росту рослині [Текст] / Г. Жолобецький // Пропозиція. - 2018. - N 3. - С. 72-77
Рубрики: Рослинництво--Фізіологія рослин--Протистояння стресам
Анотація: Формування гормонального балансу рослини на різних етапах її росту.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

15.


    Пархомчук, Тетяна.
    Брехня і заколот [Текст] : обидві стрілки компасу Зе-перевороту повертаються у бік Коломойського / Тетяна Пархомчук // Україна молода. - 2021. - 30 листоп. - 1 груд. (№ 126/127). - С. 4 : фот.
Рубрики: Внутрішня політика--Україна
   Політична боротьба--Політична влада

   Державна влада--Державний устрій--Олігархія

   Політика і засоби масової комунікації

Кл.слова (ненормовані):
політичні кризи -- політичне протистояння -- медійна політика -- політичне управління -- олігархія -- вніб 5
Анотація: Про внутрішьополітичну кризову ситуацію в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

16.


    Грабар, Сергій.
    Святополк ІІ Ізяславович. Двадцять років з життя Києва кінця ХІ - початку ХІІ століть [Текст] : роман-хроніка / Сергій Грабар // Київ. - 2020. - № 11/12 (листоп.- груд.). - С. 2-54 : фот. - Зміст: Посаг ; Святоша ; Напередодні ; Протистояння ; У монастирі Печерському ; Собор ; Прощання ; Приостанок. - Продовж. Поч. у №№ 7-8, 9-10 за 2020 рік.
Рубрики: Українська література--Проза--Романи, 21 ст.
   Київська Русь--Історичні романи



Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

17.


    Сніжок, Зоя.
    Протистояння особистості та більшовицького тоталітарного режиму в 20-30-х роках ХХ ст. (на основі документів особового походження М. Ф. Боканя) [Текст] / Зоя Сніжок // Ніжинська старовина : зб. регіон. історії та пам'яткознавства. - Ніжин ; Київ, 2020. - Вип. 28 (31). - С. 44-52 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Тоталітаризм--СРСР, 20-30-ті рр. 20 ст.
   Батурин, місто--Чернігівська область (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
політичний режим -- репресії -- Голодомор -- терор
Анотація: У статті розглянуті матеріали особового походження як історичне джерело для вивчення впливу тоталітарного режиму на життєдіяльність інакомислячих і долю їх родин на прикладі особових документів батуринського фотографа М. Ф. Боканя, що виявлені у його архівно-кримінальній справі у Галузевому державному архіві Служби безпеки України.


Дод.точки доступу:
Бокань, Микола Федорович (фотограф-кустар, народ. у містечку Батурин Конотопського повіту Чернігівської губернії ; 04.04.1881-14.04.1942) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

18.


    Гушул, Микола.
    Польща і Україна. Причини протистояння [Текст] / Микола Гушул // Українська літературна газета. - 2018. - 6 квіт. (№ 7). - С. 6-7 : іл.
Рубрики: Міжнародні відносини--Історія--Україна--Польща


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

19.


    Житарюк, Мар'ян.
    Інформаційно-психологічна складова агресії РФ проти України й Заходу (2014-2020 рр.) та способи протистояння [Текст] / Мар'ян Житарюк // Український інформаційний простір. - 2020. - № 1. - С. 51-70. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Збройні конфлікти--Росія--Україна, 21 ст.
   Інформаційні війни--Росія--Україна

Кл.слова (ненормовані):
медійні фейки -- фактчекінг -- дезінформація -- інформаційне протистояння -- інформаційна безпека -- російська агресія


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

20.
94:327.5(474.5)"14"
Б 64


    Бірюк, Павло.
    Участь верховських князів у політичних конфліктах у Литві (30-ті рр.ХV ст.) [Текст] / Павло Бірюк // Сіверянський літопис. - 2016. - № 6. - С. 38-43 : карт. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Історія--Князівства
   Джерелознавство--Історичні джерела

Кл.слова (ненормовані):
протистояння -- Мценськ -- намісництво -- верховські землі
Анотація: Розкривається роль та участь князів Верхнього Пооччя в основних подіях громадянської війни 1432-1438 рр. у Великому князівстві Литовському. Зосереджено увагу на позицію верховських князів по відношенню до конкуруючих сторін. Проаналізовано становище князівських родин після поразки прихильників Свидригайла.


Дод.точки доступу:
Свидригайло \про нього\; Кейстутович, Сигізмунд (Великий князь Литовський, князь Стародубський ; 1365-1440) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 3 : ВА (1), ВДГН (1), ВКр (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1), ВКр (1)


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-73 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)