Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Знайдено у інших БД:Зведений краєзнавчий каталог Чернігівщини (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=референдум<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-54 
1.


    Шаповал, В. М.
    Парламент: функціональні характеристики [Текст] / В. М. Шаповал // Право України. - 2015. - № 5. - С. 54-71. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Парламентське право--Парламенти
Кл.слова (ненормовані):
функція парламенту -- референдум -- законотворення -- державний бюджет -- парламентський контроль
Анотація: Охарактеризовано основні функції парламенту, до яких віднесені: законотворення, прийняття державного бюджету і здійснення парламентського контролю. Вказано на особливості порядку прийняття у парламенті акта (закону) про державний бюджет. Визначено парламентський контроль як функцію парламенту, що історично спрямована насамперед на сферу виконавчої влади. Розмежовано повноваження парламенту, які охоплюються поняттям парламентського контролю, і ті його повноваження контрольного характеру, які співвіднесені з іншими функціями парламенту.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Джунь, В.
    Доктрина установчої влади народу: історичний поступ [Текст] / В. Джунь // Право України. - 2017. - № 6. - С. 133-144. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Конституційне право
Кл.слова (ненормовані):
установча влада -- доктрина суспільного договору -- теорія народного суверенітету -- легітимність -- конституція -- конституанта -- конституційний референдум -- вніб 2
Анотація: У статті простежено становлення доктрини установчої влади народу в євроатлантичному цивілізаційному ареалі. Аргументовано, що доктрина суспільно договору та теорія народного сувернітету виконували в конкретно-історичних умовах їх появи фукцію джерела легітимності державної влади.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Ключковський, Юрій.
    Референдум у системі державного режиму представницької демократії [Текст] / Юрій Ключковський // Право України. - 2019. - № 10. - С. 95-112. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Народовладдя--Демократія--Державний режим--Референдум
Анотація: Стаття присвячена проблемі інтегрування референдуму як способу здійснення народовладдя у систему режиму представницької демократії сучасної держави. Народовладдя розглядається як суспільно-політичне явище, правовим вираженням якого є юридична категорія демократії; останню слід відрізняти, зокрема, від типу ідеології чи виду політичного процесу. У конституційно-правовому сенсі демократію можна кваліфікувати як принцип права, що закріплюється у конституції. У контексті правової теорії держави цей принцип є правовою вимогою стосовно форми державного режиму.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Мельник, Р.
    Інститут президенства в Росії в часи конституційної кризи 1992-1993 років [Текст] / Р. Мельник // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2011. - № 2. - С. 204-211. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Політична система--Президент--Референдум--Вибори--Росія, 1992-1993
Анотація: У статті здійснено аналіз політичних умов становлення інституту президенства в Росії в кризові роки, процесів реформування політичної системи, шляхів зміцнення позицій.


Знайти схожі

5.


    Мельниченко, Віктор.
    Правове регулювання всеукраїнського референдуму за народною ініціативою і розвиток народовладдя [Текст] / Віктор Мельниченко // Право України. - 2019. - № 10. - С. 113-129. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Правове регулювання--Всеукраїнський референдум--Розвиток народовладдя--Народна ініціатива
Анотація: Стаття проаналізовує формулювання практичних рекомендацій щодо вдосконалення змісту правового регулювання референдуму за народною ініціативою на основі осмислення наявної практики такого регулювання, національного та зарубіжного досвіду й потреби подальшого розвитку народовладдя в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

6.


    Сищук, Олексій.
    Закон про місцевий референдум: доопрацювати (не)можливо [Текст] / Олексій Сищук // Віче. - 2013. - № 7. - С. 30-31
ББК 67
Рубрики: Місцеве самоврядування--Місцевий референдум
Анотація: Матеріали "круглого столу" в Комітеті з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України, де обговорили перспективи урядового законопроекту про місцевий референдум, ухвалений в першому читанні в квітні 2011 року.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

7.


    Німченко, В.
    Референдум як форма народовладдя потребує конституційного врегулювання [Текст] / В. Німченко // Право України. - 2013. - № 6. - С. 235-241. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Референдуми
Кл.слова (ненормовані):
установча влада -- народне волевиявлення -- безпосередня демократія -- референдум за народною ініціативою -- предмет референдуму -- референдумне законодавство
Анотація: У статті визначені проблеми референдуму як форми народовладдя та напрями їх вирішення в конституційному законодавстві. Розглянуто питання щодо пріоритетності референдуму за народною ініціативою. Внесено пропозиції щодо визначення конституцієдавцем референдуму: як інструменту реалізації вільного волевиявлення і прав суверена, легітимізації владних рішень шляхом прийняття закону або окремих його положень.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

8.


    Мельниченко, В.
    Правове регулювання відносин органів місцевого самоврядування із громадськістю: стан та вдосконалення [Текст] / В. Мельниченко // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2012. - № 3. - С. 160-168. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 67
Рубрики: Правове регулювання--Місцеве самоврядування--Громадськість--Місцевий референдум
Анотація: У статті розглядаються значення, особливості та проблеми державно-правового регулювання відносин самоврядних інституцій із громадськістю, наголошується на необхідності законодавчого закріплення імперативності використання інструментів прямого діалогу територіальних громад із обраними ними огранами.


Знайти схожі

9.


    Сищук, Олексій.
    Народний депутат України Дмитро Шпенов: "Референдуму боятися не потрібно" [Текст] / Олексій Сищук // Віче. - 2012. - № 23. - С. 12-14 : фото.кол., табл.
ББК 67.9(4УКР)
Рубрики: Законодавство України--Всеукраїнський референдум
Анотація: Розмова про особливості нового законодавчого акту "Про всеукраїнський референдум".


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

10.


    Романюк, Тарас.
    Увага! "Проростаємо". референдумом [Текст] / Тарас Романюк // Віче. - 2013. - № 9. - С. 22-23
ББК 67
Рубрики: Референдуми--Всеукраїнські--Законодавство
   Законодавство України--Всеукраїнський референдум

Анотація: В статті йдеться про закон України "Про всеукраїнський референдум", прийнятий у листопаді 2012 року. Вітчизняні й іноземні експерти висловлюють сумніми щодо відповідності цього закону Конституції та законам України, міжнародним стандартам, а також інтересам народу, задля реалізації яких повинен прийматися подібний акт.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

11.


    Скрипнюк, Олександр.
    Чи стане всеукраїнський референдум дієвим механізмом демократичної легітимації в умовах сучасного конституціоналізму? [Текст] / Олександр Скрипнюк, Віталій Ковальчук // Право України. - 2020. - № 8. - С. 83-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Референдум--Демократична легітимність--Конституціоналізм
Анотація: Досліджено світовий досвід застосування національних референдумів в умовах різних за рівнем демократичності політичних режимів та продемонстровано вплив політичних інститутів на правові процеси в умовах сучасного конституціоналізму з урахуванням вітчизняного досвіду.


Дод.точки доступу:
Ковальчук, Віталій

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

12.


    Клименко, Оксана.
    Розвиток законотворчих ідей щодо конституційної моделі інституту всеукраїнського референдуму [Текст] / Оксана Клименко // Право України. - 2020. - № 8. - С. 105-120. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Референдум--Народний суверенітет--Народовладдя--Демократія--Україна
Анотація: Висвітлено розвиток конституційних концептів щодо юридизації інституту всеукраїнського референдуму в контексті формування національної традиції конституціоналізму в незалежній Україні, зокрема у фокусі відповідних законопроєктів, що були внесені на розгляд Верховної Ради України, та інших законотворчих ідей, що хоча й не відбулися у відповідних документах, однак визначають політико-ідеологічний, науково-правовий стан суспільної думки та ставлення громадськості до розбудови інститутів прямої демократії.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

13.


    Куян, Ірина.
    Доктринальні питання конституційно-правових засад інституту всеукраїнського референдуму [Текст] / Ірина Куян // Право України. - 2020. - № 8. - С. 53-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Референдум--Народний суверенітет--Народовладдя--Конституція України
Анотація: Аналізується конституційна модель інституту всеукраїнського референдуму та напрацювано теоретико-методологічних засади його конституціоналізації в контексті принципу народного суверенітету.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

14.


    Куян, Ірина.
    Народовладдя через всеукраїнський референдум: сучасний стан і перспективи розвитку національної юридичної доктрини [Текст] / Ірина Куян // Право України. - 2020. - № 8. - С. 14-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народовладдя--Референдум--Перспективи розвитку--Юридична доктрина
Анотація: У статті аналізується сучасний стан і перспективи розвитку національної юридичної доктрини, яка стосується народовладдя через всеукраїнський референдум.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

15.


    Федоренко, Владислав.
    Сутність, походження і формування конституційних основ референдумів та основних моделей референдної демократії [Текст] / Владислав Федоренко // Право України. - 2020. - № 8. - С. 18-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народовладдя--Референдум--Демократія
Анотація: Метою статті є визначення сутності (походження) референдумів і референдної демократії в Європі та Америці, а також виявлення подальших шляхів і напрямів їх розвитку в сучасній конституційній правотворчій, правозастосовній і правосудній практиці.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

16.


    Любченко, Павло.
    Проблемні аспекти адміністрування процесу всеукраїнського референдуму [Текст] / Павло Любченко // Право України. - 2020. - № 8. - С. 121-138. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Референдум--Адміністративний процес--Правове регулювання--Україна, 21 ст.
Анотація: Стаття містить формулювання прикладних рекомендацій щодо вдосконалення правового регулювання повноважень органів адміністрування референдуму на основі осмислення наявної практики діяльності Центральної виборчої комісії, окружних і дільничних комісій із референдуму.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

17.


    Lipkova, L.
    Analysis of the causes and results of the referendum on the secession of Scotland from the UK [Text] / L. Lipkova, M. Gress, L. Harakal’ova // Актуальні проблеми економіки. - 2015. - №7. - Р. 71-78 : табл., рис. - Бібліогр.: 19 назв
Рубрики: Внутрішня політика Великобританії--Референдум щодо незалежності Шотландії--Соціально-економічне становище Шотландії
Анотація: У статті детально розглянуто сепаратистські настрої в Шотландії, результатом яких стало проведення референдуму в 2014 році. Отримання незалежності пов’язане як з багатьма перевагами, так і з множиною ризиків. У даному випадку сепаратисти вбачали головну перевагу в потенційному підвищенні економічного рівня нової країни. Однак при глибшому аналізі економічного життя Шотландії як окремої держави також необхідно враховувати і низку ризиків, зокрема, тимчасове виключення з Євросоюзу та пов’язані з цим витрати та втрати, можливе введення власної валюти тощо. Окремим важливим фактором у даному контексті є нафтовидобуток на узбережжі Шотландії та прибутки від нього. Оскільки більшість громадян Шотландії проголосували на невідокремлення, також проаналізовано причини, за яких референдум провалився.


Дод.точки доступу:
Gress, M.; Harakal’ova, L.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

18.


    Васильєва, Н. В.
    Роль партисипативної демократії в побудові громадянського суспільства в Україні [Текст] / Н.В. Васильєва // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2015. - № 2. - С. 98-105. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеве самоврядування--Громадянське суспільство--Місцевий референдум--Громадські слухання--Україна
Анотація: Стаття присвячена дослідженню ролі партисипативної демократії в побудові громадянського суспільства. У ній проаналізовано сучасний стан процесу участі громадян на місцевому рівні. Зазначено, що територіальна громада не залучається активно органами місцевої влади до процесу вирішення місцевих справ.


Знайти схожі

19.


    Мартинюк, Р.
    Нормативне визначення порядку розробки і прийняття нової Конституції України [Текст] / Р. Мартинюк // Право України. - 2011. - № 6. - С. 113-121. - Библиогр.: с. 121 (11 назв)
УДК
Рубрики: Конституції
   Україна
Кл.слова (ненормовані):
установча влада -- референдум -- конституційний лад -- легітимність -- прийняття нової конституції
Анотація: У статті досліджується питання конституційно-правової регламентації розробки і прийняття нової Конституції України. Аналізуються ключові завдання нормативного визначення відповідного процесу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

20.


   
    Більшість українців висловилися за референдум щодо статусу Донбасу [Текст] : [соцопитування] / підгот. К. Шарапа // Юридичний вiсник України. - 2016. - 9-15 груд. (№ 49). - С. 8
Рубрики: Референдуми--Україна


Дод.точки доступу:
Шарапа, Катерина \підгот.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-54 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)