Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Знайдено у інших БД:Електронний каталог книг (16)Зведений краєзнавчий каталог Чернігівщини (3)Електронна бібліотека (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=рівності<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 86
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-86 
1.


    Бондаренко, Н.
    Політичні права жінок у суспільстві гендерної рівності [Текст] / Н. Бондаренко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2021. - № 4. - С. 132-140
Рубрики: Публічне право
Кл.слова (ненормовані):
стать -- гендер -- принцип рівності
Анотація: Розглядається зміст і сутність гендерної рівності як складової загального принципу рівності. Досліджується співвідношення категорій "стать" і "гендер". Висвітлюються компоненти поняття "гендерна рівність" та його важливість для системи прав людини.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Крячок, Сергій.
    Нормативне забезпечення щодо рівності аеродромних покриттів в Україні [Текст] / Сергій Крячок // Технічні науки та технології. - 2021. - № 1. - С. 215-224 : рис., табл. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Аеродромні покриття--Нормативне забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
вимоги ІКАО -- сертифікація аеродромів -- дефект аеродромних покриттів -- безпека експлуатації аеродрому
Анотація: Розглянуто чинний наказ Державіаслужби України № 1346 від 22.09.2020р. стосовно сертифікаційних вимог щодо аеродромних покриттів. Наведено технологію з визначення мезонерівностей ґрунтового поля з використанням нівеліра та розглянуто вимоги щодо рівності твердих покриттів відповідно до вимог ІСАО.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Самерханова, З.
    Досягнення гендерної рівності у військових структурах: міжнародні правові засади та пропозиції [] / З. Самерханова // Україна: аспекти праці. - 2020. - № 4. - С. 30-35. - Бібліогр. с. 35 (14 назв)
Рубрики: Військові формування--Гендерна рівність
Анотація: У статті висвітлено правові засади та пропозиції щодо досягнення гендерноїрівності та реагування на випадки дискримінації за ознакою статі в силових структурах на основі використання міжнародного законодавства. Запропоновано рекомендації щодо оптимізації процесу інтеграції жінок до силових структур на основі опрацювання світового досвіду.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

4.


    Берназюк, Ян.
    Принципи рівності сторін у сучасній доктрині податкового права (на прикладі розгляду публічно-правових спорів) [Текст] / Ян Берназюк // Право України. - 2020. - № 4. - С. 57-70. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Податкове право--Доктрина--Принципи рівності
Анотація: В статті є визначення принципу рівності у сучасній доктрині податкового права з урахуванням практики його застосування у судових рішеннях на прикладі публічно-правових спорів. Для її реалізації проаналізовано основні підходи до визначення засад нової доктрини податкового права; охарактеризовано зміст принципу рівності в адміністративному судочинстві та податково-правових відносинах; розглянуто судову практику у податкових спорах щодо реалізації принципу рівності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Козлова , Анна.
    Вірність рівності [Текст] : антидискримінаційне заняття / Анна Козлова // Історія України (Шкільний світ). - 2020. - № 2 (лют.). - Спецвипуск. - С. 34-41. - Бібліогр.: с. 41.
Рубрики: Гендерна рівність
Кл.слова (ненормовані):
феміністки -- захист прав жінок -- гендерне насильство -- гендерна сегрегація



Знайти схожі

6.


   
    Борімося та поборемо! Шлях жінок до рівності [Текст] / матеріал підгот. Людмила Ахунова // Історія України (Шкільний світ). - 2020. - № 2 (лют.). - Спецвипуск. - С. 10-23. - Бібліогр.: с. 23.
Рубрики: Гендерна рівність
Кл.слова (ненормовані):
емансипація -- фемінізм -- "суфражизм" -- права жінок -- дискримінація жінок -- жіноча освіта -- домашнє насильство


Дод.точки доступу:
Ахунова, Людмила \підгот.\


Знайти схожі

7.


    Чемодурова, Анастасія.
    Поняття та зміст принципу рівності у праві [Текст] / Анастасія Чемодурова // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 11. - С. 204-207. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Теорія права--Принципи права--Принцип рівності
Анотація: Стаття присвячена розгляду теоретичного аспекту принципів права у роботах вчених. Зазначено основоположні ідеї права (справедливості, гуманізму, свободи та рівності). Основну увагу приділено визначенню поняття та змісту принципу рівності шляхом аналізу точок зору науковців. Висвітлено варіанти розуміння сутності та складових частин цієї ідеї. Розглянуто еволюцію розуміння змісту принципу. Зазначено способи забезпечення ідеї рівності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

8.


    Кирилюк, Наталія.
    Історія розвитку принципу суверенної рівності держав у період класичного міжнародного права [Текст] / Наталія Кирилюк, Світлана Задорожна, Альона Маник // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 248-253. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародне право--Історія, 16-18 ст.
Кл.слова (ненормовані):
суверенітет -- загальновизнані принципи
Анотація: Дослідженоі історію розвитку принципу суверенної рівності держав у класичний період. Звернено увагу на велике значення Вестфальського миру для розвитку як міжнародного права в цілому, так і ідеї рівності держав. Принципи, що були сформульовані, стали основою міжнародних відносин на наступні півстоліття, лягли в основу багатьох фундаментальних концепцій та інститутів міжнародного права, а деякі мають актуальність і сьогодні.


Дод.точки доступу:
Задорожна, Світлана; Маник, Альона

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

9.


    Голуб, В. Л.
    Формування й реалізація державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на державному та регіональному рівнях в умовах децентралізації [Текст] / В. Л. Голуб // Жінки Чернігівщини: історія і сучасність. Імплементація гендерної рівності у реформу децентралізації у Чернігівській області : матеріали ХІІ обл. наук.-практ. конф., 7 лют. 2019 р., м. Чернігів. - Чернігів : Десна, 2019. - С. 3-9
Рубрики: Гендерна рівність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
гендерна політика -- дискримінація жінок -- домашнє насильство


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

10.
   305(477.51)
   Ж 72


   
    Жінки Чернігівщини: історія і сучасність. Імплементація гендерної рівності у реформу децентралізації у Чернігівській області [Текст] : матеріали ХІІ обл. наук.-практ. конф., 7 лют. 2019 р., м. Чернігів / Департамент сім'ї, молоді та спорту Черніг. облдержадміністрації [та ін. ; редкол.: І. В. Дорожкіна та ін.]. - Чернігів : Десна, 2019. - 98 с. - Бібліогр. в кінці ст. - ISBN 978-966-502-624-2 (в обкл.) : 040.00 грн.
УДК
Рубрики: Жінки--Чернігівська область (Україна)
   ВНО



Дод.точки доступу:
Дорожкіна, Ірина Василівна \ред.\; Департамент сім'ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації
Примірників всього: 1
ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)

Знайти схожі

11.


    Дорожкіна, І. В.
    Жіночі організації як один із чинників розбудови громадянського суспільства в об'єднаних територіальних громадах [Текст] / І. В. Дорожкіна // Жінки Чернігівщини: історія і сучасність. Імплементація гендерної рівності у реформу децентралізації у Чернігівській області : матеріали ХІІ обл. наук.-практ. конф., 7 лют. 2019 р., м. Чернігів. - Чернігів : Десна, 2019. - С. 9-13
Рубрики: Жіночі громадські організації--Україна, 21 ст.
   Чернігівська область (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
гендерна рівність -- децентралізація влади -- гендерне бюджетування


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

12.


    Тимощенко, К. М.
    Гендерний аспект у трудових відносинах та конкурентна заробітна плата [Текст] / К. М. Тимощенко // Жінки Чернігівщини: історія і сучасність. Імплементація гендерної рівності у реформу децентралізації у Чернігівській області. - Чернігів : Десна, 2019. - С. 24-25
Рубрики: Трудові відносини--Гендерна рівність
   Заробітна плата--Гендерна рівність

Кл.слова (ненормовані):
оплата праці -- працевлаштування -- зайнятість -- український ринок праці


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

13.


    Аліференко, І. М.
    Бібліотека в громаді як осередок культурного простору [Текст] / І. М. Аліференко // Жінки Чернігівщини: історія і сучасність. Імплементація гендерної рівності у реформу децентралізації у Чернігівській області : матеріали ХІІ обл. наук.-практ. конф., 7 лют. 2019 р., м. Чернігів. - Чернігів : Десна, 2019. - С. 25-30
Рубрики: Бібліотеки
   Бібліотечне обслуговування

   Чернігівська область (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
адміністративно-територіальна реформа -- оптимізація бібліотек -- зайнятість
Анотація: Про необхідність збереження бібліотечної мережі Чернігівщини та основні сучасні функції бібліотек, а саме: інформаційну, освітню, меморіальну, культурно-дозвіллєву.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

14.


    Юда, Л. А.
    За лаштунками історії: непомічена жіноча ініціатива, яка якісно змінила громаду [Текст] / Л. А. Юда // Жінки Чернігівщини: історія і сучасність. Імплементація гендерної рівності у реформу децентралізації у Чернігівській області : матеріали ХІІ обл. наук.-практ. конф., 7 лют. 2019 р., м. Чернігів. - Чернігів : Десна, 2019. - С. 13-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Жінка і влада--Історія--Україна
   Видатні українські жінки

Кл.слова (ненормовані):
благодійна діяльність жінок -- просвітництво -- рух сестер-жалібниць -- товариства взаємодопомоги


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

15.


    Чабак, Л. А.
    Децентралізація на Чернігівщині: можливості та виклики для жінок [Текст] / Л. А. Чабак // Жінки Чернігівщини: історія і сучасність. Імплементація гендерної рівності у реформу децентралізації у Чернігівській області : матеріали ХІІ обл. наук.-практ. конф., 7 лют. 2019 р., м. Чернігів. - Чернігів : Десна, 2019. - С. 20-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Децентралізація--Місцеве самоврядування
   Гендерна рівність

   Жінка і влада

   Чернігівська область (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
територіальні громади -- жінки-керівниці


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

16.


    Чехович, Тетяна.
    Адміністративна відповідальність публічних службовців як засіб гарантування та реалізації принципу рівності перед законом у сфері публічного управління [Текст] / Тетяна Чехович // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 1. - С. 136-139. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні службовці--Адміністративна відповідальність
Анотація: У статті досліджено актуальні питання адміністративної відповідальності публічних службовців як засобу гарантування та реалізації принципу рівності громадян перед законом у сфері публічного управління. Здійснено аналіз доктринальних підходів із зазначеного питання. Автор доводить, що адміністративна відповідальність публічних службовців, як цілісне правове явище, виконує багатозначну роль у регулюванні адміністративно-правових відносин: вона виступає гарантом у дотриманні й забезпеченні прав і свобод людини шляхом безумовного виконання публічними службовцями чинних нормативно-правових вимог. Автор наголошує, що натепер в Україні відсутній дієвий механізм притягнення публічних службовців до адміністративної відповідальності за порушення принципу рівності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

17.


    Кройтор, Володимир.
    Категорія рівності у здійсненні правосуддя у філософії та права: встановлення нових дороговказів [Текст] / Володимир Кройтор // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 4. - С. 41-49
Рубрики: Цивільний процес--Принцип рівності--Теоретико-правовий аналіз
Анотація: На підставі аналізу чинного цивільного процесуального законодавства та наявних наукових положень щодо природи рівноправності сторін у статті досліджується важливий з погляду науки філософії та права такий феномен, як необхідність забезпечення балансу рівних правових можливостей сторін в аспекті тісного взаємозв’язку з такою засадою цивільного судочинства, як процесуальна рівноправність сторін.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

18.


    Демешок, О.
    Забезпечення рівності чоловіків і жінок як пріоритет соціальної політики України [Текст] / О. Демешок // Україна: аспекти праці. - 2019. - № 1. - С. 31-37. - Бібліогр. с. 37 (9 назв)
Рубрики: Соціальна політика--Гендерна рівність
Анотація: На сучасному етапі розвитку економіки жінки та чоловіки формально набули рівних прав, які суспільство прагне закріпити та розвинути, проте якість зайнятості чоловіків і жінок на ринку праці є різною. Проблема забезпечення рівності чоловіків і жінок у трудових відносинах є особливо актуальною, оскільки в жодній сфері такого роду дискримінація не сприймається настільки гостро, як у сфері праці.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

19.


    Науменко, Алла.
    Перша та друга ознаки рівності трикутників [Текст] / А. Науменко, В. Кузьменко // Математика в рідній школі. - 2019. - № 3. - С. 24-27
Рубрики: Математика--Методика викладання в школі--5 клас


Дод.точки доступу:
Кузьменко, Вікторія

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

20.


    Фулей, Тетяна.
    Застосування принципу гендерної рівності у практиці Європейського суду з прав людини [Текст] / Тетяна Фулей // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 175-180. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський Суд з прав людини--Судова практика--Принцип гендерної рівності
Кл.слова (ненормовані):
стать -- дискримінація -- домашнє насильство
Анотація: Стаття присвячена характерним особливостям застосування принципу гендерної рівності Європейським судом з прав людини. На підставі аналізу рішень Європейського суду з прав людини зазначається, що концепція гендерної рівності як однієї з цілей Ради Європи застосовується ЄСПЛ з початку 1990-х років. Характеризуються підходи ЄСПЛ до розгляду справ, що стосувалися проблематики гендерної рівності: по-перше, крізь призму заборони дискримінації, тобто застосуванням статті 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у поєднанні з іншими «субстантивними» статтями; по-друге, через розгляд скарг про стверджуване порушення прав, гарантованих іншими статтями Конвенції, без застосування статті 14 Конвенції. Окреслюється широке коло правовідносин, що охоплюється сферами дії ст. 2 (право на життя), ст. 3 (заборона катування), п. 3 (d) ст. 4 Конвенції (заборона примусової праці), ст. 6 (право на справедливий суд), ст. 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя), 9 (свобода думки, совісті і релігії) та Першого протоколу до Конвенції (захист права власності), щодо яких заявники скаржилися на дискримінацію за ознакою статі. Наголошується, що гендерно чутливі ситуації ЄСПЛ аналізував з точки зору як дотримання негативних, так і виконання державами своїх позитивних зобов’язань за Конвенцією.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-86 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)