Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Психологія -- Соціальна<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-33 
1.


    Зейналзаде, Ш.
    Етнокультурні уявлення про сім’ю у буденній свідомості українських та іранських студентів / Ш. Зейналзаде // Психологія і суспільство. - 2011. - № 3. - С. 66-69. - Бібліогр.: 17 назв.
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
сім’я -- етнос -- уявлення -- асоціативний експеримент
Анотація: У статті розглядаються результати асоціативного експерименту в рамках дослідження системи уявлень про сім’ю у представників іранського та українського етносів. Аргументований висновок про структурну подібність в асоціативних полях поняття "сім’я" в українській і іранській вибірках.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1

Знайти схожі

2.


    Мединська, Ю.
    Психологічний аналіз кризи ідентичності українського суспільства / Ю. Мединська, Р. Гривул // Психологія і суспільство. - 2011. - № 3. - С. 6-13. - Бібліогр.: 59 назв.
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
українське суспільство -- соціальний наратив -- колективна ідентичність -- нарцистичний розлад -- психоаналітична психотерапія
Анотація: У статті розглядаються питання взаємної детермінації колективної ідентичності та соціального наративу на прикладі українського суспільства кінця XX - початку XXI ст. Проаналізовано окремі теми українського соціального наративу як вияв психологічних рис, констеляція котрих з позицій психоаналітичного підходу кваліфікована як нарцистичний розлад. Охарактеризовано підходи до психотерапевтичного лікування нарцистичних розладів, висвітлено можливості їх застосування для корекції ідентичності українського соціуму.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1

Дод.точки доступу:
Гривул, Р.

Знайти схожі

3.


    Гірняк, Г.
    Обгрунтування понятійно-категорійного апарату дослідження та структурно-функціональної моделі навчально-книжкового комплексу / Г. Гірняк // Психологія і суспільство. - 2011. - № 3. - С. 171-186. - Бібліогр.: 68 назв.
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
   Психологія--Педагогічна

Кл.слова (ненормовані):
навчально-книжковий комплекс -- соціалізація -- текст -- знак -- символ -- змістовий модуль -- парадигма освіти -- модульно-розвивальний підручник -- читацька діяльність -- психокультурний розвиток
Анотація: У статті на теретико-методологічному рівні спихологічного пізнання окреслено термінологічне поле зазначеної проблематики, здійснено порівняльний аналіз парадигмального підгрунтя різних типів навчально-книжкових комплексів, з’ясовано основні групи функціональних ознак сучасних навчальних книжок, а також критеріально виокремлено та обгрунтовано з позицій сучасної педагогічної і вікової психології структурні компоненти цього складного психодидактичного інтрументу.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1

Знайти схожі

4.


    Пигалев, А. И.
    Социальная самоорганизация, синергетика и конец истории [Текст] / А. И. Пигалев // Мир психологии. - 2011. - № 2. - С. 38-51. - Библиогр.: с. 51
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
синергетика -- соціальна самоорганізація -- людська природа -- індивідуалізм -- цивілізаційний проект -- кінець історії
Анотація: В статье рассматриваются некоторіе идеологические аспекті синергетики в связи с современной констатацией конца истории. Подчёркавется, что синергетическая концепция социальной самоорганизации неявно вовлекается в спор о разграничении естественных и искуственных социальных порядков. Синергетические интерпретации катастроф и самоорганизации в общественных системах сравниваются с традиционным пониманием смысла конца истории в качестве предвещенного события, предсказания которого содержатся в различных апокалиптических видениях и эсхаталогии. В контексте противопоставления соперничества и сотрудничества прослеживается взаимозависимость понятия человеческой природы и типа социального порядка. Уточняется роль синергетической парадигмы в качестве источника новых доводов в пользу социальных порядков, основанных на принципе соперничества. Делается вывод, что идеологические следствия синергетической концепции социальной самоорганизации имеют многочисленные точки соприкосновениясо своеобразной метафизикой, порождающей твёрдую веру в созидательную силу хаоса, индивидуализма и соперничества.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Фурман, А.
    Субкультура / А. Фурман, А. Литвин // Психологія і суспільство. - 2011. - № 3. - С. 187-192. - Бібліогр.: 13 назв.
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
субкультура
Анотація: Запропоновано трактовка самого поняття "субкультура" та його історіогенез. Автори виділяють типи, рівні, аспекти і стилі субкультури.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1

Дод.точки доступу:
Литвин, А.

Знайти схожі

6.


    Марушкевич, Б.
    Формування та розвиток українських молодіжних громадських організацій у сучасній аналітиці / Б. Марушкевич // Психологія і суспільство. - 2012. - № 1. - С. 112-117. - Бібліогр.: 15 назв.
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
Україна -- соціологія громадських рухів -- молодіжні організації -- молодіжні громадські організації -- науково-дослідницькі проекти -- науково-дослідницькі програми -- періодизація -- типологізація
Анотація: У статті розкривається суть основних положень документів, які стосуються висвітлюваної теми: вказується на окремі науково-дослідницькі проекти й програми з її розробки; зосереджується увага на осмисленні проблеми формування і розвитку УМГО сучасними науковцями та формулюються аргументовані узагальнення.


Знайти схожі

7.


    Голощапова, О.
    Хожу-можу-буду [Текст] / О. Голощапова // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2012. - № 7/8. - С. 31-34
ББК 74.200
Рубрики: Педтехнології--Ігрові
   Виховання--Розвиток особистості учня

   Психологія--Соціальна

Кл.слова (ненормовані):
проспект гри -- регламент гри -- ігровий модуль -- рольова гра -- рефлексія -- соціальне дослідження -- психодіагностика -- самопрезентація -- професійне самовизначення
Анотація: У підлітковому віці в дитини відбуваються найбільш суттєві процеси, пов'язані з вибором майбутньої професії з відпрацюванням відповідних умінь і навичок потрібних особистості ділових якостей. При формуванні готовності до трудової діяльності та професійного самовизначення ефективніше використовувати рольові ігри.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

8.


    Краснова, Н. П.
    Аналіз проблеми ділового спілкування в соціально-педагогічній літературі [Текст] / Н. П. Краснова // Соціальна педагогіка: теорія та практика. - 2012. - № 4. - С. 86-94. - Бібліогр.: с. 93-94 (7 назв) . - ISSN 1817-3764
ББК 88
Рубрики: Психологія--Спілкування
   Психологія--Соціальна

Кл.слова (ненормовані):
проблеми етики ділового спілкування -- психологія натовпу -- теорія референтних груп
Анотація: У статті розглянуто проблему впливу духовності народу, що історично сформувалася, на духовний світ його людей, як загалом проблему взаємодії духовного життя особи й суспільства, яка надана в дослідженнях зарубіжних та вітчизняних авторів, а також дві позиції до суперечності між етикою і бізнесом, якої дотримуються прихильники прагматичного та цивілізованого підходів у вирішенні проблем ділового спілкування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Савчин, М.
    Духовна складова української національної ідеї / М. Савчин // Психологія і суспільство. - 2012. - № 1. - С. 16-20. - Бібліогр.: 22 назв.
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
українська національна ідея -- духовні цілі -- бездуховність -- автентична життєдіяльність -- самовдосконалення людини
Анотація: У статті проаналізовані особливості української національної ідеї, її спричинення історичними і сучасними умовами, обгрунтована важливість долучення духовних цілей до змісту цієї ідеї. Викладені причини бездуховності, що наявні в українському суспільстві й у загальноцивілізаційному контексті, описані негативні наслідки для культури даної тенденції. Аргументовано визначальне значення духовної сфери у життєдіяльності сучаснго соціуму та особи-громадянина як фундаментальної основи повноцінного й автентичного повсякдення народу і водночас як спрямовувального та мотиваційного чинника.


Знайти схожі

10.


    Пірен, Марія.
    Політико-управлінська еліта України - носій національної ідеї / Марія Пірен // Психологія і суспільство. - 2012. - № 1. - С. 21-26. - Бібліогр.: 16 назв.
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
еліта -- національна ідея -- державна психологія -- лідерство -- демографічне реформування українського суспільства
Анотація: У статті розглянуто проблеми важливості формування лідерських позицій сучасної політико-управлінської еліти України у створенні державної концепції національної ідеї та у програмній реалізації її засадничих положень з метою демократичного реформування українського суспільства.


Знайти схожі

11.


    Моначин, І.
    Стратегії переживання особистістю складних життєвих ситуацій / І. Моначин // Психологія і суспільство. - 2012. - № 1. - С. 100-105. - Бібліогр.: 17 назв.
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
особистість -- переживання -- складна життєва ситуація -- стратегія -- копінг-поведінка
Анотація: У статті проаналізовані основні стратегії переживання особистістю складних життєвих ситуацій. Обгрунтовані стратегії і тактики осмислення та інтерпретації нею складних ситуацій з метою виходу на відновлення рівноваги у загальному плині нормального перебігу життя. Визначено найпоширеніші стратегії опанування, що звично застосовуються людьми в складних ситуаціях повсякдення.


Знайти схожі

12.


    Гриджук, Ірина.
    Стратегії пошуку роботи в умовах сучасного ринку праці / І. Гриджук // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2013. - № 2. - С. 148-153 . - ISSN 1810-2131
ББК 88
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
пошук роботи -- стратегія пошуку роботи -- спосіб пошуку роботи
Анотація: У статті проаналізовані різні підходи до визначення поняття "стратегія", обгрунтовані сучасні стратегії пошуку роботи, запропонована узагальнена класифікація стратегій пошуку роботи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


    Шевченко, Наталія.
    Руйнівні психологічні процеси у постімперському суспільстві / Н. Шевченко, Д. Нестеров // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2013. - № 3. - С. 58-65. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1810-2131
ББК 88
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
руйнівні психологічні процеси -- постімперське суспільство -- Лютнева революція 1917 року -- психоемоційний сплеск -- каталізатори морально-психологічної деформації суспільства
Анотація: Стаття висвітлює причинно-наслідкові зв’язки і специфічні особливості руйнівних психологічних процесів, що відбувалися у Росії 1917 року. Виділено типи психоемоційного сплеску того періоду і вказано на причини вивільнення руйнівної енергії народних мас. Охарактеризовано процеси, які виступиликаталізаторами прояву морально-психологічної деформації тогочасного суспільства. Акцентується вплив руйнівних психологічних процесів, які мали місце після Лютневої революції 1917 року, на умови та наслідки глибоких і масштабних соціально-психологічних змін.


Дод.точки доступу:
Нестеров, Дмитро
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

14.


    Теслюк, Ірина.
    Обгрунтування проблематики відповідальності особистості у соціогуманітарній науці / І. Теслюк // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2013. - № 2. - С. 105-113 . - ISSN 1810-2131
ББК 88
Рубрики: Психологія--Соціальна
   Психологія--Особистість

Кл.слова (ненормовані):
особистість -- відповідальність -- безвідповідальність -- самовідповідальність -- свобода -- совість -- учинок -- ініціативність -- відповідальна поведінка -- компоненти відповідальності -- особистісна відповідальність
Анотація: У статті з теоретико-психологічної позиції проаналізовані основні віхи становлення категорії відповідальності у працях відомих філософів і психологів протягом тривалого відрізку історичного часу - від давньогрецької філософії і до сучасної психологічної науки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

15.


    Чернявська, Тетяна.
    Психологічні аспекти актуалізації потреб підприємців / Т. Чернявська // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2013. - № 2. - С. 143-148 . - ISSN 1810-2131
ББК 88
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
підприємницька діяльність -- особистість -- потребо-мотиваційна сфера -- актуалізація потреб -- мотивація -- ієрархія потреб -- ефективність діяльності
Анотація: У статті аналізуються теоретичні підходи до психологічного пізнання потребо-мотиваційної сфери особистості. Здійнене порівняльне дослідження особливостей сформованості потреб різних рівнів у підприємців-початківців і досвідчених фахівців у контексті використання теоретичної концепції А. Маслова.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

16.


    Білик, Сергій.
    Міф, міфологія, містерії - ключ до розуміння Античності / С. Білик // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2013. - № 3. - С. 65-71. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1810-2131
ББК 88+87
Рубрики: Психологія--Соціальна
   Філософія--Історія світової філософії

Кл.слова (ненормовані):
міфологія -- містерії -- символ -- теогонія -- слово-логос -- богослов’я -- феномен
Анотація: У статті відстежується генеза поняття "міф", а також розвиток символізму і міфології, обгрунтовується їх тісний взаємозв’язок із містеріями як із глибинним фундаментом давньогрецької філософії. Воднораз виявлено ремінісцентність біблійних сюжетів у творах античних філософів, коротко розглянуто цивілізаційний вплив еллінської культури на релігійно-філософську свідомість народів Малої Азії, здійснена спроба класифікації ренесансних проявів Античності поетами, містиками, філософами до появи християнства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

17.


    Позняк, Світлана.
    Соціальні норми, довіра і громадянська взаємодія / С. Позняк // Психологія і суспільство. - 2013. - № 4. - С. 83-88
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
соціальна норма -- суспільство -- поведінка суб’єкта -- громадянин -- ідентичність -- соціальний остракізм -- соціальний капітал -- довіра -- надійність -- радіус довіри -- громадянська взаємодія -- мережа соціальних комунікацій
Анотація: У статті досліджуються особливості нормативного регулювання поведінки членів суспільства, механізми та детермінанти формування і функціонування соціальних норм, а також вивчається роль норм довіри і надійності у забезпеченні позитивної кореляції між соціальним капіталом та готовністю громадян долучатися до спільної суспільно продуктивної діяльності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

18.


    Бублик, Павло.
    Соціально-психологічні засновки сучасної психотерапії / П. Бублик // Психологія і суспільство. - 2013. - № 4. - С. 147-154
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
академічна психологія -- психотерапевтична теорія -- науковість психотерапії -- соціально-психологічне знання -- форми практикування -- способи практикування -- психотерапія -- соціальна психологія
Анотація: У сттаті аналізується соціально-психологічний характер психотерапії як самобутнього соціокультурного практикування і сфери гуманітарного знання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

19.


    Балл, Георгій.
    Персоналізм як українська державна ідеологія: коментар до статті Володимира Сабадухи / Г. Балл // Психологія і суспільство. - 2013. - № 3. - С. 97-99
ББК 88
Рубрики: Психологія--Соціальна

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

20.


    Москаль, Юрій.
    Економіко-психологічні аспекти формування позитивного іміджу економічного університету в регіоні / Ю. Москаль // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2013. - № 3. - С. 116-126 . - ISSN 1810-2131
ББК 88
Рубрики: Психологія--Соціальна
   Психологія вищої школи

Кл.слова (ненормовані):
імідж -- піар -- бренд -- репутація -- корпоративна культура -- регіональний ВНЗ -- освітні послуги -- кон’юнктура ринку
Анотація: У статті всебічно досліджується роль іміджу економічного ВНЗ, як специфічної форми організації в структурі економіки українських регіонів та його вплив на ринкову конкурентоспроможність закладу на ринку освітніх послуг нашої держави. Дано ряд пропозицій та рекомендацій першочергових заходів щодо покращення зовнішнього іміджу регіонального університету економічного профілю.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-20    21-33 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)