Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=алітерація<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Дьомова, Наталія.
    Блазенські пісні Меркуціо у драмі "Ромео і Джульєтта" В. Шекспіра: функції просодичних елементів та їх відтворення в українських перекладах [Текст] / Наталія Дьомова // Слово і час. - 2015. - № 5. - С. 86-92. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 83.3(4ВЕЛ)
Рубрики: Письменники англійські, 16-17 ст.
   Англійська література--Шекспір Вільям (1564-1616 рр.)

Кл.слова (ненормовані):
алітерація -- консонанс -- рима -- ритм
Анотація: Театральна традиція часів Шекспіра передбачила наявність у виставах пісень та численних комічних елементів. Оскільки більшість пісенних вставок Шекспір віддає персонажам, на яких покладено символічну роль блазня-правдоруба, не випадково що Меркуціо також дістається пісенна партія. У статті розглянуто функціонування пісенних кпинів Меркуціо у драмі "Ромео і Джульєтта" В. Шекспіра, досліджено роль просодії для створення імпліцитного значення пісенних уривків, а також вивчено особливості відтворення алітерації як головного просодичного елементу для створення двозначності в першому баладному фрагменті Меркуціо в українських перекладах Пантелеймона Куліша, Абрама Гозенпуда, Василя Мисика та Ірини Стешенко (переклади 1952-1985 рр.).


Дод.точки доступу:
Шекспір, Вільям (1564-1616 ) \про твір\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Кузнецова, Галина.
    Фонетичні засоби увиразнення авторської віри в добро і щастя України : на прикладі кіноповісті Олександра Довженка "Україна в огні" [Текст] / Галина Кузнецова // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 12. - С. 7-13. - Бібліогр.: 6 назв.
Рубрики: Літературознавство--Мова художнього твору
   Українська література--Довженко О.

   Українська мова--Вивчення фонетики

Кл.слова (ненормовані):
фонетичний аналіз художнього тексту -- фонема -- звук -- асонанс -- алітерація -- анафора -- епіфора -- ономатопея -- ідеофони -- звукосимволи -- кіноповість -- Довженко О. -- "Україна в огні"
Анотація: На підставі синтезу методів звукової комбінаторики, дистрибуції, акустичної характеристики звуків, опозиції фонем, шкали сонорності запропоновано фонетичний аналіз кіноповісті О. Довженка "Україна в огні". Доведено, що фонічні компоненти текстової організації художнього твору: алітерація, асонс, анафора, епіфора, ономатопея і її різновиди, ідеофони, звукосимволи, звукові кольорогами є потужним арсеналом композиційного, семантичного, емоційно-експресивного, ритміко-інтонаційного увиразнення й сприймання тексту. Обґрунтовано, що аналіз авторських фоностем дає змогу глибше пізнати семантико-звукову природу тексту, з'ясувати фонетичні особливості авторського ідіостилю, ствердити віру в добро і шастя України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)