Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=відкриття провадження<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Головко, Катерина.
    Спірні питання порядку розгляду заяв про забезпечення позову в цивільному судочинстві [Текст] / Катерина Головко // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 12. - С. 24-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Забезпечення позову--Спірні питання
Кл.слова (ненормовані):
відкриття провадження -- зустрічний позов -- окреме провадження -- процесуально-правова форма -- судова практика -- оновлення законодавства
Анотація: Досліджуються спірні питання порядку розгляду заяв про забезпечення позову в цивільному судочинстві. Надмірна формалізованість цивільно-процесуальної форми розгляду та вирішення цивільних справ створює необхідність належного законодавчого закріплення правового інституту, який би суттєво підвищував шанси особи, яка звернулася до суду за захистом своїх порушених прав та свобод, виконати рішення суду, яке буде винесене судом на фінальній стадії процесу.Забезпечення позову сприяє підвищенню ефективності та дієвості судового способу захисту, створює реальну можливість досягти відповідних правових наслідків порушення судового процесу. Правники констатують, що законодавче врегулювання цього правового інституту є не зовсім достатнім. Постійні зміни правових норм ст.ст. 151–155 ЦПК України, наявність певних прогалин створюють необхідність виокремлення та систематизації тих спірних, суперечливих питань, які виникають у процесі розгляду судами України заяв про забезпечення позову. Цьому приділяється особлива увага автора. Також проаналізовано судову практику застосування правових норм процесуального характеру, що регулюють забезпечення позову в цивільному процесі, яка свідчить, що судами неодноразово допускаються помилки у застосуванні цих норм, а їх неоднакове застосування є неприпустимим у правовій державі, якій суду відводиться роль окремої гілки влади. Вчинена автором спроба систематизації спірних процесуальних питань порядку розгляду заяв про забезпечення позову в цивільному судочинстві може стати основою для подальшого поглибленого теоретичного розроблення порушеної проблеми та формування єдиної концепції для комплексного законодавчого оновлення інституту забезпечення позову в цивільному процесі України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Alimenko, Oleksandr.
    The specifics of establishing jurisdiction in hereditary cases with a foreign element [Text] / Oleksandr Alimenko // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - P5-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Підсудність--Іноземний елемент--Україна
Кл.слова (ненормовані):
підсудність українським судам -- спадкові справи -- відкриття провадження -- іноземний елемент -- принцип національного режиму
Анотація: Стаття присвячена дослідженню особливостей визначення підсудності українським судам спадкових справ з іноземним елементом. Сформовано співвідношення понять «міжнародна», «родова» та «територіальна» підсудність, визначено послідовність їх застосування на практиці. Автор аналізує внутрішнє законодавство України, що врегульовує правила визначення підсудності цивільних справ (зокрема, спадкових) з іноземним елементом.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)