Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=норми звичаєвого права<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Бедрій, Мар'ян.
    Звичаї ділового обороту в історії українського права / Мар'ян Бедрій // Підприємництво, господарство і право. - 2013. - № 4. - С. 11-14. - Бібліогр. 21 назва
ББК 67.304
Рубрики: Цивільне право--Історія--Звичаї ділового обороту--Поняття--Україна, 18 ст.
Кл.слова (ненормированные):
історія держави і права -- норми звичаєвого права -- рукобиття -- літкуп -- свідки
Анотація: Аналізуються поняття та види звичаїв ділового обороту як джерел українського права, розкривається історичне значення звичаїв ділового обороту у правовому регулюванні цивільних відносин на українських землях.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Ткаченко, Вікторія.
    Становлення й розвиток конституційного та законодавчого забезпечення шлюбно-сімейних відносин в Україні [Текст] / Вікторія Ткаченко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 6. - С. 198-204. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сімейне право--Становлення і розвиток--Україна, 9-20 ст.
Кл.слова (ненормированные):
історія права -- конституційне регулювання -- норми звичаєвого права -- норми проконституційних правових актів -- моногамія -- материнство -- шлюб -- дитинство -- сімейні відносини
Анотація: У статті розглядаються питання конституційного та правового забезпечення регулювання шлюбно-сімейних відносин в історичній ретроспективі. Виділено основні етапи закріплення цих відносин: докняжий період (важливу роль відіграє звичай на основі полігамності); княжа доба (з’являються проконституційні правові акти, спостерігається конфлікт звичаю із християнськими нормами); періоди Великого князівства Литовського та козацького управління (джерелом були звичай та норми християнської моралі); Україна у складі Російської імперії (укладання та розірвання шлюбу відбувається тільки за згоди церкви); радянська доба (контрастні зміни щодо регулювання сімейних відносин: від їх перебудови та відділення від церкви, сексуальної революції до закріплення широкого обсягу гарантій, пов’язаних з материнством та дитинством тощо); період незалежності (закріплено право на шлюб, права дитини, соціальні гарантії).


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)